Píše se rok 1930, v USA panuje prohibice a Chicago ovládá gang Al Caponeho. V boji o miliardy dolarů plynoucích z nelegálního prodeje alkoholu korumpuje úplatky představitele města a policie a likviduje obchodníky, kteří od něj alkohol odmítnou koupit. Jeho heslem je, že s dobrým slovem a pistolí dojde dál než jen s dobrým slovem. Do Chicaga je vyslán zvláštní zmocněnec ministerstva financí Eliot Ness, který má řídit vládní akci proti distribuci lihovin a proti násilí. Dozví se o velké zásilce whisky a ve spolupráci se zvláštní policejní jednotkou vykoná razii ve skladu. V bednách však alkohol není. Al Capone, tisk i zkorumpovaní policisté se mu vysmívají. Setkání s poctivým pochůzkářem Jimem Malonem ho přivede k myšlence vytvořit malý neúplatný tým. Spolu s Malonem vyberou na policejní střelnici nejlepšího střelce, Itala Georga Stonea, původním jménem Guiseppa Petriho. Čtvrtým mužem se stane policejní účetní Oscar Wallace, kterého Nessovi poslali z Washingtonu. Ness prohlašuje, že chce využít všechny zákonné prostředky k tomu, aby Al Caponeho dostal do vězení… (TV Prima)

BathoryMan

Klasika,ktorá ma tak dlho obchádzala až si ma nakoniec našla a úplne odrovnala!Geniálne dielo vo všetkých ohladoch,z ktorého sa neskôr opisovalo ako na bežiacom páse.Palma v životnej forme natočil skvost,ktorý mi v mnohých ohladoch prišiel zaujímavejší ako Scorseseho gangsterky!Od napínavého deja(po skoro dvoch hodinách som mal pocit ako keby film trval iba niečo cez hoďku),skvelých scén(dievčatko s kufríkom v ruke,prestrelka na stanici...),hereckého obsadenia(presvedčivý zelenáči Costner,Garcia,ostrielaný harcovníci Connery,De Niro),nezabudnutelné hlášky(Jebem teba,jebem tvoju rodinu!Jebeš?/Kričal ako írske prasa!A kričal aspon tak ako ty?)až po uchu lahodiacu hudbu nesmrtelného Morriconeho.Učebnicový príklad výborného filmu! ()

Krchy

Výborné dílko, z mafiánských veleděl moje snad nejoblíbenější. Nevím, o čem bych měl psát, nenapadá mě slabší článek, vše je prostě perfektní. I když herecké obsazení by si zasloužilo vyzdvihnout, spojení Conneryho, Costnera v jeho nejlepších letech a mladého Garcii funguje dokonale (zmiňovat famózního De Nira by už bylo jen nošením dříví do lesa). K tomu několik nezapomenutelných scén (výtah, schody na nádraží a střecha) a máme tu opravdový majstrštyk. Ten drink na konci jsem Eliottu Nessovi ze srdce přál. ()

J. T. Kirk

Úžasná herecká sestava v podobě Costnera, Conneryho, Garcii a De Nira.. Propracovaný příběh, no prostě snímek, který stojí za shlédnutí. ()

Wolvie

Gangsterka,která nestárne.Brian De Palma byl zvlášťe v 80. letech skutečný génius a nebýt Kmotra,Neúplatní jsou nejlepší gangsterkou všech dob. ()

Rokle

Jednotlivé scény jsou parádní. Díky spojení a odhodlání oné čtyřky a Morriconeho hudby jsem zůstal zírat s otevřenou pusou při momentu, kdy se parta pouští do své první akce (pošta). Něco mi do té páté hvězdy ale chybí... ()

Lyžař

Alphonse Gabriel Capone..podle všeho hodně zajímavá osoba s ne zrovna nejlepší minulostí..konečně jsem zase po dlouhé době viděl snímek, kde vyloženě vyniká K. Costner, ač charismatičtější v tomhle de Palmově krimi-filmu je jednoznačně S. Connery. Záběry měly svou hloubku, hudba dokonale sedla (někdy dramatizovala napínavé scény, jindy tvořila dokonalou kulisu pro scény citlivé). Hlavně jsem však ocenil dvě věci - tvůrci dokonale dokázali odvyprávět příběh se vším všudy...a...kladený důraz na rodinu a její důležitost ve společnosti..úvodní záběry s malou holčičkou, matka mrtvé holčičky, scéna s kočárkem na schodech, vyhrožování (muž v bílém obleku) K. Costnerovi, když se vracel po práci domů atd atd.. ()

bastardobamb

Skvělý snímek,který ukazuje tu "správnou" stranu bariéry jako tu světlou,zatímco Al Caponův gang jako zvířata. Konečně nejaký gangsterský snímek,který ukazuje prohibici a vůbec válku mezi mafií a policií z pohledů členů policejního sboru ve městě Chicago. V tomto filmu vyniká především skvělý Sean Connery,který za stvárnění postavy pomocníka Kevina Costnera alias Eliota Nesse utržil Oscara za nejlepší mužský herecký výkon. Nejlepší a nejzáživnější scéna je přestřelka na nádražních schodech. Já osobně tento film shledávám za jeden z nejlepších filmů,které se zabývají organizovaným zločinem. ()

agassi68

Po rokoch som hviedičku ubral. Charaktery postáv mi začínajú pripomínať komiks a aj herecké prevedenie tých zlých mafiánov bolo premrštené. Ale stále sa na to dobre pozerá.. ()

Hapretor

Lepší než "Kmotr", lepší než "Mafiáni". O trošku lepší než "Carlitova cesta". Lepší než "Scarface" a lepší než ".....". Dál už nevim. Doteď opravdu nejlepší mafia film, co jsem viděl. K. Costner hraje skvěle. S. Connery neméně. A R. De Niro nadává, až se mu práší od huby. Excelentní. Bez šance nudy a hluchých míst. Velmi zajímavá a trefná hudba. Výborné dialogy: Jebu na tvou rodinu!!! - Jebeš??? Čert vem pár scén, při kterých jsem si myslel, že si Palma dělá prdel, nebo je prostě zhulenej (např. přestřelka na schodech - ?námořníci? -WTF-). Tohle je u mě parádní zábava na plátně. Škoda, že takových filmů je jak šafránu. ()

Wargoo

Vynikajúci Costner, vynikajúci Connery, vynikajúci Garcia... najlepší DE NIRO ! Jeho Al Capone ma uchvátil, žral som mu každú mimiku, každý pohyb, gestikuláciu... Každú jeho scénu som si pretáčal zopárkrát a študoval detailne, ako "hrá" ! Samotný film je jednou veľkou ozdobou plejády filmov z obdobia americkej prohibície. Ďalšie pozitívum pre mňa bol fakt, že prostredie som si zamiloval v počítačovej hre MAFIA, ktorá je aj napriek všetkým hrám ake vznikli, a aké som kedy hral, mojou najobľúbenejšou. Čiže Chicago ako také poznám, a bolo krásne sledovať, ako film nádherne plynie. Skvelé napätie (U Maloneho v byte, alebo prestrelka na vlakovom nádraží...), dokonalý scenár a ja môžem opäť len tlieskať nad šikovnosťou Briana De Palmu. Hudba ako taká mi sem-tam do filmu nepasovala, ale pri následnom splynutí so scénou sa šikovne vedela votrieť do uší bez menšieho ruchu... Mafia v Chicagu bola zlá, Al Capone bol zlý... Ale vďaka tomu máme vynikajúce filmy !!! SYMPAŤÁK FILMU : Andy Garcia / Giuseppe Petri. 5***** 94,017% ()

Folky

Brian DePalma natočil více gangsterek, ale tahle u mě boduje nejvíc. A to i když je vyprávěná z policajtského pohledu a nehraje v ní Al Pacino. Ale i bez Pacina je opravdu úžasně zahraná. Bez Costnera, Conneryho, Garcii a taky DeNira, který opravdu skvěle zapadl do své role Caponeho, by snad ani nebyla tím čím je. DePalma právě tady předvádí, jak skvělý je režisér. Spusta výborných a silných scén. Výborný scénář, kterému spíš prospívá ten policajtský pohled. Prostě perfektní. 100% ()

Hermi14

Tak tomuto filmu nemám absolutně co vytknout. Skvělý scénář, výborné výkony všech pěti hlavních představitelů, úžasná výprava, nádherné kostýmy. Jediné co trochu pokulhává je hudba, která je místy poněkud nevhodná, ale na druhou stranu je třeba dodat, že ústřední motiv se povedl na jedničku. Pro mě rozhodně nejlepší film z mafiánského prostředí všech dob. ()

GOREGASM

Typicky De Palmovská gangsterka, ve které není o krvavě násilnické eskapády nouze (a že je De Palma umí natočit), ale Brian se v nich přehnaně nevyžívá a celý snímek působí mnohem "uvolněněji" a s nadhledem pojatý, než bysme to u podobného tématu čekali. Příběh Elliota Nesse a jeho parťáků plyne jako po másle a defacto bez slabšího místa (některé okolnosti jsou zbytečně zjednodušené) zaparkuje v čtyřhvězdičkové garáži. Obsazení tehdy ještě nepříliš známého Costnera vyšlo znamenitě a Kevin společně s Andym Garciou září po boku mentorské legendy, Conneryho. DeNirův povýšeně arogantní Al Capone potom vyvolává pocity, jestli to ten DeNiro opravdu jen hraje. Na závěr jen dodám, že De Palmova libůstka, čili zpomalovačky, dozrává do vrcholné fáze ve finální slow motion přestřelce, která je opravdovou lahůdkou, tedy pokud máte tuto Brianovu obsesi od srdce rádi. 90% ()

rekkky

Líbivé historické drama s hvězdným obsazení, chytrým scénářem a atraktivním příběhem. Hodnocení sráží někdy až přílišná naivita a tendence dělat z diváka konzumenta naivních akčních scén. ()

owwidius

Znacne prestrelene hodnotenie ma tento film na csfd podla mna. Mrte mam rad filmy z obdobia 30s, a tento vobec nevyzera zo zaciatku zle. Super tema (Al Capone) a aj to vyzera obstojne. Ale postupom casu som mal pocit ze kukam televizny film a ze to bolo natocene minimalne o 10, ak nie o 20 rokov skorej. Kopa podobnych kuskov vyzera fakt o triedu lepsie. Herci detto. Je to skoro az taka rozpravka, co sa hra na drsnacky film. [#34/2013] ()

helloween93

Kultovní gangsterka s výborným obsazením (hlavně Kevin, Sean Connery a Andy Garcia) mapující boj proti Al Caponemu (Robert De Niro). De Palma už ve Scarface ukázal, že ví jak natočit pořádnou gangsterku a tady to jen potvrdil. Z filmu si vždy budu pamatovat krutou scénu s Connerym v bytě. 5* ()

nopud

Zde se musím přiznat, že jsem propotil dvoje ponožky a po shlédnutí jsem okamžitě ubral o jednu hvězdu filmu Gangster squad. Morricone, ačkoliv to není jeho top kousek, zase krásně dotvořil velmi podstatnou část filmu - hudbu. ()

Nerd4Dreaming

Jak Al Capone k vězení přišel... Stylovka z Chicaga 30. let, sympaťák Costner, zkušenej pochůzkář Connery a dostatečně slizký Capone De Niro.. musím pokračovat? ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery