Projekt LAZAR

• Česko Projekt Vzkříšení (více)

Muž, kterého čeká rozsudek smrti se náhle probudí s druhou šancí na život. Netrvá dlouho a ukáže se, že jeho nový život je možná děsivější, než ten předchozí.  Ben má podmínku téměř za sebou, a je nesmírně vděčný za vše, co mu život dal: krásnou ženu, roztomilou dcerku a stabilní plat. Jeho život vypadá idylicky ... Jenže pak Ben nečekaně přijde o práci a bláhově se vrátí zpět ke zločinu. Společně se svým bratrem se pustí do krádeže, která bude mít fatální následky. Ben najednou stojí před smrtící injekcí, musí se rozloučit se svou rodinou a připravit se na nejhorší. Nakonec je vše ještě trochu jinak. Ben se probere k vědomí na děsivém psychiatrickém oddělení, kde mu sdělí, že byl najat jako čistič podlahy. Ben nic nechápe a jediné čím si je jistý je jeho láska k manželce a dceři. Musí však přijít na kloub tomu, jestli skutečně unikl smrti z lopaty anebo se stal součástí něčeho mnohem hrozivějšího. (oficiální text distributora)

Blue.Poison

Ale ale, že by se Scorsese kapánek ispiroval Lazarem, když natáčel Prokletý ostrov? Obsah obou filmů je totiž v podstatě stejný. Dokonce i snaha zmást diváka a mysteriózní ladění snímků je totožné. Jediný rozdíl je v závěrečné části...a možná byl tenhle konec i lepší. ()

VanTom

U takovýchto tajemných, lehounce hororových (občas s nefér lekačkami) a už od začátku nepříliš věrohodných příběhů (v zásadě delších epizod Krajních mezí) celou dobu divákovi jen šrotuje v hlavě, o co by tak asi mohlo ve skutečnosti jít, a finální pointa a její přijatelné vysvětlení zvratů se proto na výsledném hodnocení odrazí měrou nebývalou. Tady celkem ušla, nachytala mne, jen ten úplný happy end byl jaksi za čarou. ()

greetchen

Paul Walker pro mě dosud byl jen ten hezounek z Rychle a zběsile, po tomhle filmu jsem si na něj a jeho herecké schpnosti názor ale poupravila. Z filmu mě příjemně mrazilo, do konce jsem netušila, jak to dopadne. Líbilo se mi, že tvůrci neměli potřebu nijak přehnaně rozpitvávat rodinné drama a přesto byl vztah Bena (Walker) a Lisy (Peparo) uvěřitelný. ()

Soweek

Briliantní a velmi originální nápad doprovází skvělý psycho-thriller, který vás nechává v očekávání, co se z toho celého vlastně vyklube. ()

Arius

Prekombinovaný, chaotický thriler(???) bez väčšej logiky či posolstva. Piper Perabo len do počtu a Paula Walkera si rozhodne pozriem radšej v nejakom rýchlom,akčnom dobrodružstve ako v podobných komédiach. Možno ak by nebola väčšina filmu tak nezáživná a obkecávaná hodnotenie by som zvýšil, no tých omáčok tam bolo až príliš. ()

sedm.1

Projekt Lazar na mě po celou dobu působil jako zajímavý a originální film,abych bohužel díky finále zjistil,že ve výsledku šlo vlastně jen o poměrně dost obyčejnou podívanou,která byla sice řemeslně slušně natočená a i promyšlená,ale v žádném případě ne zas až tak dobrá,jak mohla být.A může za to pointa.Za tich sto minutek dojde totiž k poměrně hodně nenudícím událostem,děj má spád,mnoho napínavých momentů a zvlášť ke konci se ke slovu přihlásí i nečekané zvraty,ale právě výsledná "šokující" pointa,na kterou je veškerým předchozím děním divák připravován,je fakt nudná a celý film dost shazuje.Navíc mě zde i hodně mrzela nulová atmosféra,která by takovémuto tipu thrilleru prokázala obrovskou službu,ale prostě jsem ji tu vůbec nevycítil a chybělo mi zde i využití daleko větší temnosti a drsnosti v mnoha scénách,neboť vše zde k použití těchto prvkům nahrávalo a Projekt Lazar by díky právě větší sirovosti i dostal daleko "šťavnatější" výraz.Celkově jde ale stejně i díky opravdu hodně sympatickému Paulu Walkerovi o slušný thriller,který nenudí,má tempo,ale zkrátka kvůli mizernému finále z thrillerového průměru nevybočil. ()

DavidS.

Paul Walker znovu dokazuje, že není jen rychlý a zběsilý řidič...Film samotný je kombinace kriminálky a mysteriózního thilleru s lehce snovou a neuspěchanou atmosférou...Závěr příjemně graduje... ()

Lisabellla

Ono je občas dobré, že si tvůrci nechají překvapení až na závěr. V konečném pohledu na celek jako takový je cosi neuspokojivého a tragicky nezajímavého. Klika je, že se Walkera dá dívat, osobně bych lepší alternativu pro hlavní postavu snad ani neviděla. Ale co když se v něčem pleteme? Co když celkový dojem dělají jen maličkosti, jež se nám zdají být zbytečně všední? ... "Proč sis to rozmyslel?" "Život si to rozmyslel za mě." ... Proč se nezamyslet? .... ()

Peiper2

Prvních zhruba 70 minut je perfektních, ale ten konec to dost pohřbil. Přitom potenciál má tento film ohromný. Spousta napínavých, místy až děsivých scén a v úvodu nastíněná zajímavá myšlenka, která ale nakonec vyústí v něco úplně jiného. Silnější 3* a docela mě to mrzí, rád bych dal víc, ale nemůžu... ()

Holina

A tak až na ten konec to není špatné, ikdyž občas už si říkáte kdy se začne něco dít. Ve chvílích, kdy už opravdu není po čem hrábnout tento projekt uspokojí ()

vorenus

Po svižnějším začátku,který sice nepřináší nic nového,ale přesto se na to nekouká vůbec špatně.Problém nastane,asi po půlce filmu,kdy tvůrcům dochází dech.Režisér si jako debutant utrhnul pořádné sousto,když si i sám napsal scénář a nejspíš nevěděl kam dřív.Přesto mě to skoro celý film bavilo a čekal jsem pln napětí s čím se tvůrce vytáhne.Konec se, ale dal očekávat.Uvidíme jestli jeho další snímky přesáhnou průměrnou čáru a nebo ho pošlou na olymp hollywoodu. ()

666Carnage

Sice je od půlky hned jasné jak to dopadne ale rozhodně film za shlédnutí stojí. Paulovi Walkerovi to jde a to ani nesedí v autě. Film mohl mít vetší potenciál a víc ošálit diváka což se nestalo ale rozhodně film neurazí. 60% ()

El_Rabbit

Zajímavý thriller, který docela zaujme, ale nakonec nenabídne nic úžasného, i když je na to od začátku docela dobře nachystán. Celkově je to průměrná tajemná zábava na všední večer u vína. ()

qxkamo

5 z 10, ale tento film mal potencial byt uspesny, skoda preskoda, mozno sa to chcelo trosku viac pohrat so scenarom, na 3 hviezdicky to nie je najma kvoli niekedy az zbytocnemu natahovaniu minutaze. Paul Walker to zahral celkom dobre, prostredie filmu je skvele, ale stale mi tam chybalo nieco, co by ma viac nadchlo. Kazdopadne, je to film, ktory sa da pozriet aspon raz. ()

punk_zero

Konečne niečo originálneho. Aj keď som v polovici filmu neveril v taký dobrý koniec. Ale ten dobrý koniec si hrdina zaslúžil. Mohli do Projektu Lazar dať viac akcii, ale nadchlo ma to aj tak 78 % ()

bidja

Běžný, tuctový film. Lehce předvídatelný děj, žádné herecké zázraky. Zápletka nemastná, neslaná. ()

M1k9

Po delší době film dle mých představ a současně velké překvapení. Paul Walker versus Lambert Wilson. Ta kombinace mě ještě víc znehybněla. Vůbec měl jsem dobrý pocit, že to na co jsem sázel mě ani trochu nezklamalo. Nedokážu to přesně vystihnout, ale často mi některé nápady a vůbec film jako celek přišly geniální. U mě jasně nakopal zadek podobnému filmu Prokletý ostrov (2010). Závěr rozhodně. Byl krátký, přišel za pět minut dvanáct, ale podle mě jeden z nejvíce povedených. Divákovi odlehčil po všech stránkách. Mnohem větší lehkost a přehled mě oslovily. Navíc Paul Walker je pro mě zafixovaný. Jednou, dvakrát... stále potvrzuje kvalitní výkony a podobně jako spousta jiných herců mění film podle sebe. 9/10 ()

Illy

Škoda že název prozradí příliš... Musím říct, že ačkoli se film potácí mezi několika žánry, moc mě bavil. Dobrá atmosféra, slušní herci a hlavně zajímavý námět, který není stokrát recyklovaný.. Dejte tomu šanci. ()