Projekt LAZAR

• Česko Projekt Vzkříšení (více)

Muž, kterého čeká rozsudek smrti se náhle probudí s druhou šancí na život. Netrvá dlouho a ukáže se, že jeho nový život je možná děsivější, než ten předchozí.  Ben má podmínku téměř za sebou, a je nesmírně vděčný za vše, co mu život dal: krásnou ženu, roztomilou dcerku a stabilní plat. Jeho život vypadá idylicky ... Jenže pak Ben nečekaně přijde o práci a bláhově se vrátí zpět ke zločinu. Společně se svým bratrem se pustí do krádeže, která bude mít fatální následky. Ben najednou stojí před smrtící injekcí, musí se rozloučit se svou rodinou a připravit se na nejhorší. Nakonec je vše ještě trochu jinak. Ben se probere k vědomí na děsivém psychiatrickém oddělení, kde mu sdělí, že byl najat jako čistič podlahy. Ben nic nechápe a jediné čím si je jistý je jeho láska k manželce a dceři. Musí však přijít na kloub tomu, jestli skutečně unikl smrti z lopaty anebo se stal součástí něčeho mnohem hrozivějšího. (oficiální text distributora)

Crocuta

Docela snesitelný snímek, který sice tak úplně nenudí, ale ani zvlášť nepobaví, zato děr v logice a slepých uliček obsahuje opravdu požehnaně. Děj se dá dost často snadno předvídat (taky jste čekali, kdy už Ben konečně narazí na ten talíř, co hodil na větev?) a tak si u mne třetí * kromě Walkerova sympatického projevu vysloužila hlavně neodolatelná Piper. ()

Chrustyn

Film plný tajemna a spousty otázek, jejichž odpovědi, nejsou tak zajímavé, jak se mohlo na první pohled zdát. Ze začátku zajímavé, postupem času nudné. ()

Scalpelexis

Walker mě krapet zklamal, stejně jako celý snímek. Poměrně předvídavý, mysteriózní jen hodně okrajově..jednoduše docela nudný. ()

honajz

Paul Walker v zajímavém thrilleru, který poněkud doplácí na nevyjasněnost žánru. Stále však jde o napínavý námět. Muž, propuštěný z vězení už nějakou dobu seká dobrotu - má práci v dílně, milující ženu a dcerku. Jenže pak se na scéně objeví brácha, a samozřejmě chce, aby udělali poslední práci a tou si vydělají dost, aby už nikdy nemuseli nic dělat. Chlápkovi se do toho nechce, má ženu a dcerku rád, jenže pak dostane padáka a nevidí jinou možnost. Akce dopadne podle očekávání blbě, brácha i parťák zhebnou, chlápek dostane trest smrti, rozloučí se se ženou, dcerkou a dostane smrtící injekci... Probudí se v jakémsi bývalém hotelu, kde dostává za úkol dělat údržbáře. Přebývá v chatce v lese a absolutně nechápe, co se děje, zvláště, když některé podivné věci kolem něho vypadají jako nějaké halucinace. Celé prostředí vypadá tajemně - od lesa, kde se objevují podivné postavy, přes listím zapadanou zahradu, po místnosti uvnitř a zvláště nepoužívanou kapli... Má muž ještě nějakou šanci spatřit své blízké? Nebo je někde ve stavu mimo náš svět, z něhož skutečně není úniku? Pointu nemá smysl prozrazovat, ale jde o velmi dobře natočený snímek, s postupnou gradací napětí. Když pak dojde k závěrečnému odhalení, je až člověku líto, kolik možností se dalo využít a nevyužilo, nejspíše kvůli nízkému rozpočtu. Ale přesto jde o hodně zajímavý nápad. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 22.9.2013, réžia slovenského znenia (JOJ 2013) = - Americká psychorozprávka, vhodná povedzme na zabitie daždivého jesenného nedeľňajšieho popoludnia. (24.9.2013) ()

ARI50

Jediný kdo dělá film dobrý a aby se dalo dívat je Paul jinak příběh je slabý a celkový slabě i poukazoval na mě. ()

Morholt

Solidní thriller se slušnou temnou atmosférou, který je sice do určité míry předvídatelný, má hloupý konec a hlavní představitel Paul Walker je poněkud prkenný, ale i tak jsem se poměrně dobře bavil. Vzhledem k tomu, že je to Glennův debut, tak to dopadlo dobře. ()

brutale

Prvá vec čo ma vytáča je, že dnes má niekto odvahu ísť do projektu s jednostranným scenárom... Za druhé, že potom čo sa mu táto srágora zrodí v lebke ide pitschus zháňať peniaze... Za tretie, zoženie prachy kurwa do peetche kto s IQ nad 80 môže podporiť takýto projekt???... ()

Ouwen

Parádní děj, který má co nabídnout a ve finále to skutečně graduje. Walker zahrál svojí postavu přesvědčivě, má par fajn hlášek a bez sebemenších problémů celej film táhne. Hudba je celkem dobře poslouchatelná, hezké prostředí a ani zbytek obsazení není špatný. Chválím pointu celého filmu, nečekal jsem to. 9/10 ()

PauloZ

Velice podivné, dívat se na film, kde je Paul odsouzen k smrti, poté, co oprvdu zemřel. Samotný film není ale vůbec špatný. Je to napínavé, záhadné a drželo mě to neustále v očekávání, co a jak se vyvine. Jenže ten velký potenciál se nepodařilo utáhnout. Hlavně ta druhá polovina, po tom, co se probudí po "smrti". Není to tak konzistentní, pevné v základech a má to pár laciných dějových detailů. Samotný závěr je potom velmi Happy, po tom všem. Ale jako možná inspirace pro Prokletý ostrov parádní :). ()

hous.enka

The project Lazarus mel solidne naslapnuto. Totalne ho zazdila posledni dvacetiminutovka, kdy jako by bylo treba cely film najednou ukoncit. Takze postradam nejaky hlubsi vyznam a vysvetleni. To, co reziser divakovi nabizi, mi nestaci. V kazdem pripade postava (a jeji vyvoj) Lamberta Wilsona je super. Dokaze hrat lotry i fajn typky. Vic takovych hercu mnoha tvari. Unyla Piper Perabo je ale v kazdym filmu stejna. Hlavni hrdina byl sympatak a ten jeho sikovnej pes byl urcite psan na motivy nejakyho silene inteligentniho psa. Jak rikam - potencial byl vyssi, ale slusne tri hvezdicky dat musim. ()

mysiak

Dobrý thriler, na ktorom má najväčšiu zásluhu Paul Walker a celkom fajn scenár...klasický psycho thriller, ktorý sa ale vysvetlí a to je možno aj problém, keby ostali otázky, tak u mňa za 4...ale ináč solídny film ()

Tony.cs

Celý film jsem nevěděl na čem jsem. Když už jsem si myslel, že znám rozuzlení tak se to otočilo a ajá zase věděl prd. Pohltilo mě to a patrně to bude hlavně překrásnou hudbou a vynikajícím Paulem Walkerem. ()

IllIlIlIIl

Určitě povedený debut Johna Glenna v režisérské branži. I přesto, že pointa filmu se dá od půle odhadnout, tak tento film mě velmi potěšil. Dobrá atmosféra, místy až mrazivá a hlavně skvělá myšlenka filmu - i když se dá říci, že potenciál by mohl mít ještě větší. Celkový dojem za krásné 4 hvězdičky. ()

stration

Velice zajímavý a překvapivě dobrý film. Několik povedených dějových zvratů, napínavý skoro konec a bohužel nijaký konec. ()

FilmFan24

Zajímavý námět bohužel doplácí na průměrné zpracování ne nepodobné televizní inscenaci. Škoda, Walkerovi to s Piper Perabo hodně sluší a Bob Gunton je jako snad jako vždy příjemně nepříjemný. ()

Dubro

Walker síce odviedol dobrú robotu, no Lazarov projektík je priemerné dielko. Za ten čas, čo som do toho žmúril, by som kľudne vymaľoval detskú izbu a obsah filmu mi mohol niekto vyškriekať spod rebríka. ()