Projekt LAZAR

• Česko Projekt Vzkříšení (více)

Muž, kterého čeká rozsudek smrti se náhle probudí s druhou šancí na život. Netrvá dlouho a ukáže se, že jeho nový život je možná děsivější, než ten předchozí.  Ben má podmínku téměř za sebou, a je nesmírně vděčný za vše, co mu život dal: krásnou ženu, roztomilou dcerku a stabilní plat. Jeho život vypadá idylicky ... Jenže pak Ben nečekaně přijde o práci a bláhově se vrátí zpět ke zločinu. Společně se svým bratrem se pustí do krádeže, která bude mít fatální následky. Ben najednou stojí před smrtící injekcí, musí se rozloučit se svou rodinou a připravit se na nejhorší. Nakonec je vše ještě trochu jinak. Ben se probere k vědomí na děsivém psychiatrickém oddělení, kde mu sdělí, že byl najat jako čistič podlahy. Ben nic nechápe a jediné čím si je jistý je jeho láska k manželce a dceři. Musí však přijít na kloub tomu, jestli skutečně unikl smrti z lopaty anebo se stal součástí něčeho mnohem hrozivějšího. (oficiální text distributora)

Sheldra

Nejsem si jistá, jestli si označení "mysteriózní" zaslouží film, jehož pointa je tak nehorázně pitomá. To je pak pracně budované napětí rázem v kelu a vyvstává tu jediná záhada: proč tohle někdo povolí natočit? Paul Walker je ale snaživý herec, převládá tu solidně stihomamská nálada a navzodry nedotaženému scénáři to ani není kdovíjaká nuda. Rozhodně jsem viděla horší pokusy... ()

gumli

Dobrý thriller,ktorý ale núti diváka premýšľať,a to celý film.Takže celkom ľahko udrží pozornosť diváka.Ak niekoho popravia smrtiacou injekciou,to ešte neznamená že musí byť mŕtvi.Môže žiť iným životom,napr.v takom blázinci ako správca.Je to hodne hlboký film,kde láska a pocit viny sú veľmi úzko prepojené.Žiadny zázrak to nie je,dalo sa z toho vytrieskať omnoho viac,ale neľutujem. ()

easaque

Na tento film jsem narazil v nabídce filmů při cestě mezi našimi největšími městy nejmenovanou společností ;-) a tak jsem to zkusil. Svou úlohu splnil a cesta rychleji uběhla, ale přesto nevím, co si mám o něm myslet. Příběh byl krkolomný, překombinovaný a nepřesvědčivý. Co mně tam zaujalo ... tak byl snad jen herec v hlavní roli a příroda - vše jen vizuálně ;-) Tak si teda víc než 2 hvězdičky nezaslouží - oblíbenci červených knihoven si však ke konci užijou. ()

Caminzind

Film je to pěkný, ale výsledkem jeho snahy o psychologickou hru a manipulaci je u mě ztráta důvěry i v samotný závěr. ()

honajz2

Tak to jsem vůbec nečekal, že by se mi to až tak líbilo. Prvních 20 minut je pěkně nudných, ale hnedka potom už se to rozjede a od té chvíle jsem byl už celý film v napětí. Je to i neskutečně atmosférické, má to zajímavé postavy a hlavní postavě prostě člověk fandí. Navíc ten film až do konce udržuje v nejistotě - co se s ním vůbec stalo? Kde vůbec je? Co to tam je za lidi? A hlavně to celé skvěle drží pohromadě. Nakonec nemůžu jinak, než dát 5* ()

bourec

Film nezačal vůbec zle a prvních dvacet minut uteklo jak voda.Po rozsudku jsem si už jenom kousal nehty a těšil se na konec.Nuda jako pr...!A ten pes byl taky pěkně hnusnej.Slabejch 30%. ()

cariada

Ben dostane po loupeži při níž jsou tři lidi zabiti trest smrti (poněkud absurdní, vzhledem k tomu, že pouze odemykal zámky) Má pěknou ženu a malou dceru. Zanedlouho je popraven, pak se probudí kdesi daleko je mu řečeno, že dostal ze zhora druhou šanci, ale nesmí se vzdálit z místa kde je jinak je po něm. Jeho rodinu už nesmí nikdy vidět. Pracuje v jakém si ústavu pro cvoky, ale zaáhy zjištuje , že jsou na tom všichni stejně a každý má náký ten hřích nasvědomí. Ben se snaží se nák orientovat a dostat se ven. Pak se jednou probudí v cele a je mu řečeno, že trpí halucinacemi a že vše se mu zdálo, že jeho rodina při požáru zemřela jen on přežil a pak ho při náké krádeži chytli. Až se dostal do ůstavu. Ben je z toho zmatený a nechápe to. Jenže kde je vlastně pravda? Co je realita co ne? Skutečnost je jiná a Ben s tím musí něco udělat. Film má dobrý nápad, ale zpracování mohlo být lepší víc šokující. Atmosféra solidní. ()

O´Neill

Dost slušně natočený mysteriózní thriller, kdy si s námi režisér pohrává až do úplného konce, který nemohl nikdo čekat. Nemůžu říct, že námět byl originální, přesto byl ale dost dobře zpracován, a Paul Walker předvádí úžasný výkon! Škoda jen méně výrazné hudby. Na plný počet to určitě není, ale ty čtyři hvězdy si LAZARUS ode mě vysloužil. ()

J0hny5

O moc lepší než jsem čekal. Chvílema jsem se v tom ztrácel a přišlo mi to nelogické, nebyl jsem si jistý zda to skončí ala Prokletý ostrov. Konec mě potěšil a rozuzlení rozhodně nebylo nelogické. Pro mě překvapivě dost dobré a dost podhodnocené, nevim jestli každý film pochopil. čtyři a půl, 80%. ()

Martrix

Romantické drama navlečené do mysteriózního kabátku. Ten je ovšem střižený trochu halabalácky. Psychohrátky postrádají rafinovanost, jakoby si tvůrci řekli, že divák nakonec stejně ocení hlavně ten slzavý závěr. Jenže tomu předcházelo nemálo zavlasypřitažeností. Divák vcelku nezainteresovaně sleduje, jak se zmatený Ben prokousává k pravdě, která je nakonec po všech těch náznacích a minitwistech, dost fádní. ()

c.tucker

Chybkou a dost podstatnou je, že se prostředek vleče, i kdyš se říká, že co se vleče neuteče, tak tady to právě neplatí, uteklo to, ale bezúčelně. Začátek a konec je naopak velmi svižný a zajímavý. Skoro už od začátku jsem si myslel, že mám pointu rozlousknutou a v tom zvrat a velmi překvapyvý a zajímavý, ale pak se to navrátilo do stejných kolejí a trošinku se to schodilo. Ale celková atmosfera byla super a celou dobu jsem nevěděl co od toho čekat. ()

Radiq

Mysteriozní stránka se z toho bohužel časem trošku vytratí a to je asi trochu škoda. Čekal jsem, že to bude lepší, no. Bob Gunton snad dostává jenom role na stejný brdo. ()

tomeek

Tak trošku podobný film jako Shutter Island, ale slabší... Jak píše J*A*S*M, místy je to velice napínavé a je tam pár dobrých zvratů. Závěr je sice príma, ale asi si nikdo nelámal hlavu s nějakým právním řešením... Shledání je fajn, ale otázka je, jak dlouho potrvá, než si pro něho někdo zase přijede... Dobrá hudba, ale konec mohl být mnohem lepší. 3* ()

Sfinkter

Nelogická pohádka, u které si užijete prvních deset minut. Poté vás mysteriózní nádech a hra na Shutter Island přestane bavit - z nudy vás na chvíli vyhrabe alespoň pokus o pointu. Student Agency by si měla pořídit lepší filmy. ()

Tomasso001

Těžko hodnotit takový film, protože ten fatálně debilní konec dělá z jinak celkem dobrého snímku hroznou kravinu, která nemá ani hlavu ani patu. Nejradši bych dal hodnocení ještě nižší, ale přimhouřim nak tim koncem oko ()

Bobik9

Výborný film! Paul Walker byl skvělý, příběh dojemný, soundtrack dobrý. Při poslední scéně jsem se musel usmát, protože jsem byl upřímně rád, že to skončilo takto. Nejsem většinou fanouškem podobných konců,a le tady u toh filmu by jiný srazil moje hodnocení. Většinu herců, které jsem v tomto filmu viděl mám docela rád a každý mi do své role seděl. ()

lennyd

Ben (Paul Walker) kdysi udělal chybu, ale v podmínce se chová vzorně, a již má trest téměř za sebou - a těší se na zbytek života se svojí ženou a dcerou. Jenže ztratí práci,a navíc se nechá svým bratrem přemluvit k jedné prácičce, která může vypadlý příjem nahradit. Ale všechno se zvrtne, a Ben je záhy odsouzen k trestu smrti za vraždu. O pár týdnů později se Ben probere v malém městečku, a dostává šanci na nový život - pod podmínkou, že na vše z původního zapomene. A sám si není jistý, jestli ten předchozí život nebyl jen sen... Tento film by mne úplně minul, nebýt toho, že jsem si nedávno řekl, že k poctě Paula Walkera se postupně podívám na všechny jeho filmy - protože jsem si jej jako herce velmi oblíbil. A nutno říct, že kdyby mne tento film minul, tak bych asi vcelku ani o nic nepřišel - i po závěrečných titulcích jsem z toho voĺaký zmätený, a nebýt právě Paula Walkera, přemýšlel bych o řádově nižším hodnocení. Právě on tento film tahá z béčkového bahna, a dělá film alespoň trochu koukatelným. Díky Paule. ()

Timak

Po precteni komentaru jsem od toho cekal celkem dost. Originalitu a hlavne po delsi dobe film, kteremu muzu dat dobre hodnoceni. Mno a je to spise slabsi 4* ... Jednak ze mam Paula rad a jednak teda za ten napad - to bylo opravdu moc dobre. Ale za co nejsem moc spokojeny je to, ze to bylo opravdu takove nedochucene. Hlavni hrdina temer porad mlci, pouziva jeden vyraz obliceje a nejake veci se mi zdaly nedotazene. Pokud pacienti vedeli, ze tam je hlavni hrdina zavreny s nima, pak se museli ptat urcite na to, proc on bydli jinde a proc zije relativne normalni zivot, zatimco oni jsou zavreni v ustavu. Copak oni taky nechteli to same? No spatne se to tady ted vysvetluje - kouknete se na to. Lepsi prumer ()