Mladá citlivá agentka FBI Clarice Steriling je přizvána ke spolupráci do týmu vyšetřujícího sérii vražd. Na pachatele ukazují jen velmi kruté následky jeho činů: Vrah přezdívaný "Buffalo Bill" stahuje vždycky své oběti z kůže a potom je hází do řeky. Clarice má za úkol vypracovat psychologický portrét pachatele. Její nadřízení ji proto vyšlou na "konzultaci" za jiným masovým vrahem, psychiatrem dr. Hannibalem Lecterem, který je vězněn za nejvyšších bezpečnostních opatření. Lecter, který zná ze své praxe vraha i jeho motivy a tuší jeho další postup, drží v rukou všechny nitky a přivádí mladou Clarice na správnou stopu... (TV Prima)

MovieFive

Tak nevím, kde se stala chyba-žánrově mám tyhle filmy ráda, Hopkinse považuju za vynikajícího herce, přesto mi Mlčení jehňátek nepřišlo nějak zlomové. Děj byl průměrný a k velkému zklamání trochu předvídatelný, napětí fungovalo tak napůl, možná škoda že ještě větší prostor nedostal Hannibal Lecter, který byl na celém snímku jednoznačně nejlepší-tak zajímavá postava si podle mě zasloužila ještě větší pozornost. Takto to v mých očích zůstává jen lehce nadprůměrná detektivka s náznakem jediné zajímavé postavy. ()

Saur.us

Vedle 7edm jeden z nejlepších thrillerů na téma masoví vrazi, jaký se ve filmovém umění dá najít. Všechny superlativy tohoto filmu psát nechci. Snad jen kamera Taka Fujimota a jeho nezaměnitelné detaily tváří tolik působivých při rozhovorech Starlingová/Lecter, atmoférická hudba Howarda Shora ale hlavně a především Anthony Hopkins a jeho životní role ďábelského doktora Lectera, ďábelštějšího než samotný Ďábel. ()

zahadum

Asi jedna z najlepších adaptácii knihy do filmu ! Oči pána Hopkinsa sú oči kobry ktorá vás hypnotizuje a potom vás zabije. ()

sebo9629

Úžasný film s úžasnými hereckými výkonmi a atmosférou... Jeden z najlepších thrillerov vôbec. Hodnotenie: 9.6/10 ()

Silencia90

Dnes jsem dočetla knihu, tak se na to konečně mohu v klidu podívat. Musím tedy říct, že Starlingovou jsem si představovala jinak, přijde mi že Foster jen divně čučí a Lecter je také nějak moc úchylnej. :D V knize zajímavě měnil témata a tady na něm není zajímavého nic. Jinak celkem věrná adaptace, i když nechápu ten všeobecný povyk okolo tohoto filmu. Špatná obličejová kamera, nepříjemná Jodie, a celkově jen na 2,5*. Celkem se ale asi přikloním výš, jelikož to musím brát tak, že je to 24 let staré. V té době to fakt muselo být něco, ale dneska to s člověkem skoro nehne. ()

Bozvav

Skvělý film, jenž se nesmazatelně zapsal do dějin kinematografie i do mého povědomí. Cokoliv dodávat je zbytečné. ()

fisus

Těžko by roli doktora Lectera zahrál někdo lépe než Anthony Hopkins.Možná Nicholson,ale to by byla asi jízda trochu jiným směrem :-) ()

molcan2

"Mlčanie jahniat" je napínavý triler, ktorý vás udrží v napätí. Dej sa točí okolo mladej agentky FBI, ktorá má za úlohu vypočuť známeho sériového vraha, doktora Hannibala Lectera, aby nahliadla do mysle iného vraha, ktorý je na úteku. Film je majstrovsky spracovaný, má napätú atmosféru a nezabudnuteľné herecké výkony Jodie Fosterovej a Anthonyho Hopkinsa. Film má perfektné tempo, správnu dávku napätia a akcie, ktorá vás udrží v napätí počas celého filmu. Špičková je aj kamera s úžasnými vizuálnymi efektmi, ktoré vystihujú strašidelný a znepokojujúci tón príbehu. Skúmanie psychológie sériových vrahov vo filme je fascinujúce a podnetné, čo dodáva už tak pútavému deju ďalšiu hĺbku. Celkovo je Mlčanie jahniat povinnou jazdou pre fanúšikov žánru thrilleru. Je to majstrovský film, ktorý vám vyrazí dych a budete chcieť viac. Dávam mu solídnych 9 bodov z 10. ()

Deleatur

Každý další spin-off potvrzuje jeho výjimečné kvality. Hopkins se ani sám nepřiblíží tomu rozporu mezi očividnou vyšinutostí a fascinující schopností manipulovat. Žádná herečka nepropůjčí Starlingové takovou směsici půvabu, zranitelnosti, inteligence a nezlomnosti jako Fosterová. Dokonce se s ní nemůže srovnávat ani očividně mužský protějšek z lecterovského vesmíru – agent Will Graham (najmě když v podání Edwarda Nortona to byl vyloženě labil). Žádný režisér nedá filmu tak pasující atmosféru a tak pevný tvar. A je to Demmova zásluha, protože Tally adaptoval scénář i pro tu horší verzi Červeného draka (Michael Mann byl taky velmi schopný režisér, ale měl v hlavní roli kontroverzního Grahama). Jediné dvě výtky mám k slizké postavě dr. Fredericka Chiltona (resp. Healdovi) a samozřejmě k pojetí Buffalo Billa (Levine), kde se zřetelně pracovalo jak s homo-, tak i transfobií. Přesto že jsem nepřeslechl a nepřehlédl vysvětlení. (Nad 90% nejdu ale kvůli psychopatii obecně, to je pořád extrém.) 89% ()

Aurus

7,5/10. Jde o perfektní thriller s kouskem drama který se prostě povedl. Hannibal a jeho představitel to prostě hraje perfektně a nemá ani jednu chybu. Jenom ta hlavní postava mi chvílema přišla nesympatická ale to je zas můj názor. Příběh je perfektní, postavy jsou sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Film prostě nesklamal, stopáž akorát a zas někdy musím na tento film kouknout. ()

peetrejr

Som ozaj spokojný. Napínavý príbeh agentky Clarice Sterlingovej a Hannibala Lectora ma uchvátil. Celý čas vás film drží v napätí a nikdy vám nedovolí odvrátiť zrak. Zrejme by som vyčnieval z davu, ak by som nespomenul fantastické herecké výkony najmä zo strany Anthonyho Hopkinsa, ktorý tak neuveriteľne zahral svoju úlohu, že by som to mohol považovať za jeho životnú rolu. Jodie Foster zasa mala hrať takú tú bojazlivú, ale odvážnu študentku a to sa jej aj podarilo. Koniec ma isteže dostal a preto nemôžem dať iné hodnotenie než 5 hviezdičiek. ()

mls

Pár dní po zdhliadnutí nadceňovaného Terminátora, som zažil ďalšie filmové sklamanie. Silence of the Lambs vás na začiatku vtiahne do tej známej neobyčajne obyčajnej atmosféry, no čím viac sa od polky filmu blížime ku koncu tým sa stáva snímok všednejší až som napokon pri záverečnej scéne nebol už ani trochu napätý. Do posledného rozhovoru Sterlingovej s Hanibalom to bol dokonale originálny snímok - dialógy medzi nimi patria vážne k vrcholom svojho žánru, ale hodnoťme filmy komplexne!! Posledných tridsať minúť bolo veľmi nudných, obohatených akurát o niektoré dobré režisérske nápady. Ťažko povedať či bola chyba v scenári alebo už priamo v knihe, ale s tými nápadmi čo mal pôvodca v rukách mohol vytvoriť oveľa napínavejšiu, prekombinovanejšiu šachovú partiu v ktorej by hral Hannibal dôležitú úlohu až do konca. Navyše už v The Cell, ktorý je inak vernou kópiou tohto snímku sa mi nepáčil ten typ psychopata, ale na tom to predsa nestojí! ()

Kochanski

Co na tom PROBOHA vidíte! Já bohužel viděla film až teď (poté, co ho napodobovali snad všichni), takže mě opravdu ničím nevystrašil a nepřekvapil. SORRY ()

Mattezs

Nejlepší film s podle mého názoru lehce přeceňovaným Anthony Hopkinsem, přesto se musím smát, když ho vidím jako 19tý nejlepší film všech dob... ()

Gumby

Pravidla žánru naplňuje (nevytváří), herecké výkony mě (až na extrémní vyjímky) na filmech nepřipadají nejdůležitější, a pokud za vrchol žánru považuji SEDM, jehňátka nemůžu hodnit víc, než jako lehký nadprůměr. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Stephen King zachrání Kennedyho

Stephen King zachrání Kennedyho

15.08.2011

A pomůže mu Jonathan Demme, tvůrce Mlčení jehňátek. Už je to tak, příchod zaručených bestsellerů na knižní pulty provází i zpráva o filmové adaptaci. U Stephena Kinga je to úplná samozřejmost. Jeho… (více)