Mlčení jehňátek

The Silence of the Lambs

Mlčanie jahniat

Thriller / Horor / Krimi / Drama

USA, 1991, 119 min

Aj keď je pravda, že film som videl už párkrát, nedá sa povedať, že by som na ňom ulietaval. Je to silne nadštandardný thriller so skvelými zimomriavkovými pasážami, geniálnymi hercami a diskutabilným záverom, s ktorým som ale ja osobne veľmi spokojný. Hopkins a Livine boli psychopaticky úžasní, Jodie sa mi ale zdá, že to trošku prehrávala. 85%.(16.5.2007)

• TheMaker

::::::::::::::::::::::::::::: Nikdy jsem se na to nedodíval. Nějak mne to nezaujalo. To přitom podobné filmy mám i docela rád. Nevím. S tímhle filme mám od jakživa problém. ::::::::::::::::::::::::::::::::::(24.1.2009)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Mladičká Jodie Foster a charismatický Anthony Hopkins. Stačí umět neotřele zacvakat zubama a máte Oscara. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=ZWCAf-xLV2k(2.1.2009)

• - V cele Hannibala Lectera (A. Hopkins) můžeme vidět časopis s, pro něj, výstižným názvem "Bon Appetit". (don corleone)

• - Pro roli Lectera režisér Demme volil mezi dvěma jmény: "Sean Connery byl komerčnější volbou, Anthony Hopkins byl rozumnější." S jednou věcí však Demme nepočítal - Lectera chtěl v té době hrát téměř každý - tedy až na Seana Conneryho. (Divočák)

• - Na plátně se Hopkins (dr. Lecter) objevil dohromady pouze něco málo přes 16 minut. Jde o nejkratší dobu, za kterou byl kdy udělen Oskar za hlavní roli. (don corleone)