poster

Mlčení jehňátek

 • USA

  The Silence of the Lambs

 • Slovensko

  Mlčanie jahniat

 • Velká Británie

  The Silence of the Lambs

Thriller / Horor / Krimi / Drama

USA, 1991, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  *****

  Dlouho, předlouho po skončení filmu jsem zůstal zcela fascinován tou atmosférou snímku. Napínavá ponurost je zde podána tak dokonale, že předčí i atmosféru v domácnosti, kam dorazí současně složenky za vodu, elektřinu, plyn a telefon. Herecké výkony Jodie Foster a Anthonyho Hopkinse jsou ohromující a jen přispívají k obrovskému filmovému zážitku. Anthony Hopkins se jenom kouknul a já se rozklepal jak ratlík. Na Jodie Foster bych se vydržel dívat snad staletí. Vypadá tak křehce a zranitelně, že jsem měl chuť jít do toho filmu a ochraňovat jí, ale nakonec by to dopadlo tak, že ona by ochraňovala mě, jaký bych měl z toho všeho bobky.(18.2.2008)

 • Dadel
  ****

  Film, který přesvědčil zapšklé Akademiky i další filmové "intelektuály", že i thrillery a horory mohou být považovány za umění. Anthony Hopkins ztvárnil roli šarmantního psychopata na výbornou (což už se nedá říct o dvou pokračováních) Špička ve svém žánru, závěrečná scéna z temného sklepa je vynikající. Přesto si myslím, že třeba Se7en je ještě o dost lepší.(23.10.2003)

 • genetique
  ****

  Aj keď je pravda, že film som videl už párkrát, nedá sa povedať, že by som na ňom ulietaval. Je to silne nadštandardný thriller so skvelými zimomriavkovými pasážami, geniálnymi hercami a diskutabilným záverom, s ktorým som ale ja osobne veľmi spokojný. Hopkins a Livine boli psychopaticky úžasní, Jodie sa mi ale zdá, že to trošku prehrávala. 85%.(16.5.2007)

 • golfista
  *****

  Pět "Oscarů" v nejhodnotnějších kategoriích (film, režie, scénář, herec a herečka), to je vizitka, kterou se zase tak moc filmů pochlubit nemůže. V tomhle případě je to po všech stránkách zasloužené a vyzdvihnout jenom jednoho z oceněných dost dobře nejde. Opravdu skvělý film !(14.12.2003)

 • tron
  *****

  „Keď človek stratí ruku, počas daždivých nocí ho stále bolí. Povedzte mi, KDE vás bolí, keď ste stratili svoju dcéru?“ Provokatívne dráždivý sexuálny psycho-triler s noblesne delikátnou hororovou príchuťou, kvôli ktorej je adaptácia románu Thomasa Harrisa (čítal som ho už dávno a príliš ma nezaujal) často charakterizovaná ako "jediný horor sveta, ktorý získal 5 najdôležitejších Oscarov" (film, réžia, scenár a mužský a ženský herecký výkon). Hrôzostrašne zimomriavky na ochladzujúcej sa divákovej koži vytvárajúca, miestami neznesiteľne ponuro pomalá atmosféra (hudba: Howard Shore) a schválne odťažito chladný prístup k šokujúcej téme sériových vrahov. To všetko je dozdobené strhujúcimi hereckými kreáciami krehkej Jodie Fosterovej a džentlmenského kanibala Anthonyho Hopkinsa (ale aj Scotta Glenna, Anthonyho Healda, Frankieho Faisona a Kasi Lemmonsovej). Nezabudnuteľné scény (nočné videnie, záverečný telefonát) a bezcitné hlášky („Jeho pulz neprekročil 85, keď jedol jej jazyk.“). Neviem, či je to "plnohodnotný" horor. Ale komédia to nie je tiež. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/185472/Mlcanie-jahniat-100.html(5.12.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace