poster

Mlčení jehňátek

 • USA

  The Silence of the Lambs

 • Slovensko

  Mlčanie jahniat

 • Velká Británie

  The Silence of the Lambs

Thriller / Horor / Krimi / Drama

USA, 1991, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kulmon
  *****

  Jeden z nejlepších thrillerů, co byl kdy natočen. Anthony Hopkins v roli šíleného dr. Hannibala Lectera je naprosto geniální. Dle mého názoru zde podal jeden z nejlepších hereckých výkonů všech dob.(7.5.2009)

 • flanker.27
  *

  Já nevim. Měl jsem pocit, že se tam všichni chovali jako idioti. Zvlášť ten Hannibalův útěk byl trochu (trochu hodně) přitaženej za vlasy. A to jak si padouch na konci počká, aby moh bejt odbachnutej, ako vravia Slovaci. A to si neodpustím, do podobných rolí se ženský prostě nehoděj.(18.3.2006)

 • Cervenak
  *****

  "Thank you, Clarice." Thank you, Tony. Thank you, Jodie. Thank you, Jon. Thriller nad všetky thrillery. Sorry, Hitch, ale tvoje Psycho (hoci inšpirované vyčíňaním toho istého sériového garbiara) je v porovnaní s touto peckou len báchorkou pre zaprdených nostalgikov. Jedinou chybou tohto famózneho filmového zážitku sú jeho pokračovania. Fakt, že ani Majster Scott nedokázal napodobniť atmosféru, ktorú nejakým zázrakom vyčaroval Demme, už o niečom svedčí.(10.10.2008)

 • Renton
  ****

  Scénář: Ted Tally .. Velmi dobrý thriller. Velmi dobrá režie, napínavý scénář a opravdu skvostné herecké výkony s excelentními dialogy. Film vyniká zejména brilantní atmosférou, kterou přesně podtrhuje hudba.(19.3.2006)

 • ScreamJay
  *****

  I takhle se tvoří filmové dějiny. Když se zeptáte fanouška napínavých filmů, který thriller je bezkonkurenčně nejlepší, jedním ze tří zaručených tipů je právě Mlčení jehňátek. Film s naprostou realističností, žádné přikrášlené sekvence. Režijně naprosto brilantně zvládnuté. Skvělá kamera, která nechává vyniknou mrazivé surovosti, neumělosti celého děje. Hudba od Howarda Shorea, která dokresluje ponurost celého děje. A hlavně a především, naprosto uhrančivé herecké představení Anthonyho Hopkinse v roli šíleného kanibala Hanibala. Já jsem si několikrát zkoušel představit v této roli desítky dalších hereckých hvězd, ale nikdo se Hopkinsově podání ani vzdáleně nepřibližoval. Dokonalý scénář nechává vyniknout všem hereckým kvalitám a dělá děj krůček po krůčku tajuplnějším a ponuřejším. No a tohle všechno, celé tohle hlavní jídlo je v závěru doplněno skvělou přílohou v podobě závěrečných momentů v domě šílence Buffalo Billa. Jodie Foster předvedla co to je, když má někdo skutečný strach. A pak už jen ta třešnička v podobě lehkého černého humoru, kterou si Lector neodpustí na adresu svého „přítele“ šéfa psychiatrické léčebny. Takže Oscar je v těch nejlepších rukou.(9.2.2004)

 • - V cele Hannibala Lectera (A. Hopkins) můžeme vidět časopis s, pro něj, výstižným názvem "Bon Appetit". (don corleone)

 • - Agentka Clarice v jednom zábere otvára dvere s kľučkou na pravej strane. Hneď v nasledujúcom zábere sa dvere otvoria presne do opačnej strany. (Kub_ees)

 • - Herci se na své role připravovali opravdu důkladně. Hopkins (Dr. Lecter) studoval známé zabijáky, z nichž ho třeba Charles Manson naučil nemrkat - Hannibal Lecter (Anthony Hopkins) během filmu ani jednou nemrkne. Ted Levine (Jame Gumb) se na roli připravoval v barech pro transvestity a Jodie Foster (Clarice Starling) a Scott Glenn (Jack Crawford) podstoupili expresní přípravku FBI. Glenn si dokoce vyslechl nahrávky lidí řvoucích při stahování z kůže, na což prý do smrti nezapomene. (Divočák)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace