poster

Mlčení jehňátek

 • USA

  The Silence of the Lambs

 • Slovensko

  Mlčanie jahniat

Thriller / Horor / Krimi / Drama

USA, 1991, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mandes
  ****

  rozpocet $19 million trzby celosvetovo $272,742,922(6.11.2006)

 • J*A*S*M
  *****

  Společně se Se7en nejlepší psychologický thriller let devadesátých. Horror movie of the year(14.8.2007)

 • gudaulin
  *****

  Vlajková loď žánru psychothrilleru devadesátých let, která tradiční kriminální thriller zkombinovala s hororovou atmosférou a morbidními detaily. Mlčení jehňátek dokázalo překonat žánrová omezení a získalo pro svůj "pokleslý" žánr pět oskarů a nadšené komentáře filmové kritiky. Při výrobě filmu se sešlo několik šťastných momentů - chytrý scénář, který se při vší bizarnosti svých antihrdinů pohybuje v realistickém prostředí, šikovný režisér, který přitažlivost snímku postavil nikoliv na zběsilé akci či krvavém, naturalistickém násilí, nýbrž na pečlivě budované atmosféře plné napětí, nejistoty a strachu. K úspěchu pochopitelně přispělo i skvělé obsazení s na první pohled křehkou J. Foster a typově přesným Hopkinsem, který svému Lecterovi dokázal vtělit zrůdný šarm a stal se nejpřitažlivějším masovým vrahem filmové historie. Celkový dojem: 95 %.(14.6.2006)

 • T2
  *****

  Rozpočet $19miliónovTržby USA $130,742,922Tržby Celosvetovo $272,742,922║ V prvom rade je u tohto filmu výhodou členitý príbeh odohrávajúci sa v dvoch rovinách postupne sa zlievajúcich do jednej finálnej, kde všetko v plnej kráse vyvrcholí súbojom Sterlingová vs. Buffalo Bill. Film ma výborne napísané postavy, šokujúce scény, dosť hustú mrazivú atmosféru, hlavne na miestach kde sa na pľace objavuje postava Hannibala Lectera, je len škoda že nedostáva o kúsok viac priestoru, lebo Clarice Starlingová nie je až tak zaujímavá postava pre dej ako samotný nevyspytateľný Hannibal ale aj tak podľa mňa táto postava má určite rezervy na to aby sa dala označiť dokonalá, prípadne Oscarová. V tomto thrillerovom slede je pre mňa jasný víťaz film Sedem, ten by som označil po všetkých stránkach za dokonalý, kdež to u Mlčania Jahniat cítim rezervy aj keď celkovo film pôsobí dosť silným dojmom, nie je úplne otvorený divákovi. /95%/(18.5.2005)

 • EdaS
  *****

  Mlčení jehňátek funguje znamenitě i po skoro pětadvaceti letech od svého vzniku. Snad proto, že tu opravdu všechno dokonale ladí - famózními hereckými výkony počínaje přes perfektní práci scénáristy při adaptaci Harrisova románu až po sugestivní kameru a režii (nikdy dřív jsem si asi neuvědomil, jak moc se Demme zaměřoval na detailní záběry obličejů) a zmínit musím i Shoreoův pěkně depresivní soundtrack.(8.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace