Mladá citlivá agentka FBI Clarice Steriling je přizvána ke spolupráci do týmu vyšetřujícího sérii vražd. Na pachatele ukazují jen velmi kruté následky jeho činů: Vrah přezdívaný "Buffalo Bill" stahuje vždycky své oběti z kůže a potom je hází do řeky. Clarice má za úkol vypracovat psychologický portrét pachatele. Její nadřízení ji proto vyšlou na "konzultaci" za jiným masovým vrahem, psychiatrem dr. Hannibalem Lecterem, který je vězněn za nejvyšších bezpečnostních opatření. Lecter, který zná ze své praxe vraha i jeho motivy a tuší jeho další postup, drží v rukou všechny nitky a přivádí mladou Clarice na správnou stopu... (TV Prima)

poli00

Zajímavé, že tento film jsem si nechal tak dlouho ujít a zhlédl ho až 20let po natočení. Film má hodně silnou vzestuponou tendenci přesto, že je celou dobu v takovém vlažném tempu. Hopkins je opravdu dobrej a dá se říct, že nejen on. Jak už jsem zmiňoval film má 20let, přesto v něm je spoustu zvratů a scén, které jsou nečekané a téměř nevídaně dokonalé. Lidé mají rádi uchylný zabijáky a tento film je toho důkazem. 90% ()

Jakubik

Dlouhou dobu mi trvalo než jsem se k filmu s tak zvučným jménem a obszenín vůbec dostal ale musím přiznat, že jsem byl dost zklamán. V mých očích jde o naprosto průměrný film se špičkovými herci v čele s Jodie a Anthonym kdyby nebylo jich tak se pro měl film stal skoro odpadem takhle se jedná pouze o průměr mezi filmy. ()

the_bitch

Tento film prekonal všetko čo sa dalo,a u mňa je na dlhú dobu považovaný za najlepší horor celkovo. Zrejme sa ešte veľmi dlho načakám,kým niekto stvorí tak geniálne dielo ako toto. 95% ()

ClayGirl

Toto dílo pro mě bylo velkým zklamáním. Od nejlepšího hororu podle žebříčků ČSFD jsem čekala rozhodně více. I když jsem se po celou dobu opravdu usilovně snažila dávat pozor, stejně jsem se nakonec soustředila hlavně na pečlivé porcování gumového medvídka, kterého jsem měla právě v puse. Ne, žádné napětí se nedostavilo! A když tam konečně ukázali nějaké to mrtvé tělo, i přes fikaný záběr pouze na záda bylo jasně poznat, že je to figurína. Je pravda, že Hopkins byl jako Lecter božský a užívala jsem si ho, ale 16 jedlých minut je z celkových 118 nestydatě málo. ()

joker30

Kultový snímok opradený Oscarmi. Hopkins sa nim dostal do absolutnej hereckej spicky rovnako ako Jodie. Tu naozaj nie je nad cim vahat, je to za plny pocet. Pokracovania su tiez vyborne. 95% ()

ortoncz

Je zajímavé jak dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal. A musím říct , že to byla velká chyba. Neuvěřitelná atmosféra a vypjaté scény , to je to co dělá tento film. Samozřejmě se nesmí zapomenout na Jodie Foster a Anthonyho Hopkinse , kteří podávájí výborné výkony na samé hranici. Prostě není překvapení , že na CSFD je to jeden z nejlépe hodnocených filmů všech dob. 95% ()

Professor Zoom

Ohromný psychologický film, ktorý sa radí medzi naj hororových filmov všetkých čias. 4* za film + 1* za úžasné herec. výkony. 99% - 5* ()

Dm1tr1j odpad!

Skutočne katastrofálny výstup tej čúzy. Hopkins ešte mladý frkan to uhral v pohode. Inak zdĺhavé a nezábavné...ale čo som čakal od typickej sračky o masových vrahoch. ()

Kadas97

Hannibal Lecter je jednou z mojich srdcoviek, čo sa hororových postáv týka. Výkony Hopkinsa a Jodie Foster sú doslova oskarové. Film je ponurý a drsný, čo sa mi móc páči. Porady agentky FBI s psychopatom v cele sú také originálne a perfektne zahrané, že sa divákovi ani nechce veriť, že to nie je záznam vezenskej kamery. Celý dej je dokreslovaný výbornou hudbou. 10 z 10 ()

KafuR

Bez mučení přiznávám, že pro mě tomuto kultu nejvíce podrazily nohy zdejší komentáře zařazující ho mezi nejlepší díla svého žánru, a tak jsem na něj také tak od začátku pohlížel. Film má velice silné momenty, dechberoucí pasáže (Foster-Hopkins) i příjemně mrazivou atmosféru, přesto však působí jako kriminálka, která ničím vyloženě nepřekvapí, nepotěší výrazným koncem a ani nepůsobí jako kdovíjak hluboké dílko, přestože některé pasáže dávaly postavám místy až psychopatologický rozměr. Já jsem si aspoň konečně udělal jasno v tom, že nejlepší psychothriller devadesátých let u mě zůstane Seven. ()

Pacek

První (respektive druhý) film o užasném, charismatickém a zlověstně strašidelném šmakounovi, co všechny děsí svou inteligencí a syčením. Syrová podívaná, která krásně koresponduje s mrazící atmosférou, kterou nám Hopkins ve svém koncertu servíruje. Na plátně stráví asi 16 minut, i tak je tento film ale o třídu lepší než samotný Hannibal, neboť právě jeho absence nás nutí vychutnávat si každou vteřinu, kterou je na plátně. Nemám zájem vidět ostatní Lectery, tím jedinným a pravým je pouze Anthony. ()

1Legend1

Ne, nebavilo mě to, bohužel. Od začátku dokonce prakticky jedna utahaná dlouhá nuda, ze které občas vyčnívá legendární Hannibal Lecter, ten zvládal svoje pasáže excelentně, to se musí nechat. Jodie Foster mě naopak vůbec nezaujala a ani nikdo jiný. Škoda, čekal jsem víc. 60% ()

Kingjiri

Co Mlčení jehňátek dostává na vyšší level je bezpochyby Anthony Hopkins, kterej fenomenálně zahrál postavu Hannibala Lectera. Je teda škoda, že s blížícím se závěrem se jeho postava téměř neobjevuje. Scénář má něco do sebe, ale osobně bych ubral na "kecacích" scénách a přidal nějaký akčnější/drastičtější, ve kterejch moh dostat víc prostoru třeba Buffalo Bill. Na svojí dobu asi dost znepokojivej, mrazivej a drastickej snímek, v kontextu dnešní doby už však "jen" solidní nadprůměr s perfektníma hereckýma výkonama. ()

Plechpetr

No to mě teda podržte. Možná, že rodiče dobře věděli, proč mě na to nenechat koukat ještě jako malé štěně. Bylo to opravdovej trhák. Nervy drásající, obličej trhající Lecter. Tešil jsem se na něj dlouho a v žádném případě mne nezklamal. Výkony Fosterové parádní. ()

KUFI

Kdyz jsem to videl pred nejakyma 15ti lety, tak se mi to libilo podstatne vic. Dneska mi film prijde docela nudnej, strasidelnej vubec a Fosterova nesympaticka. Nekrery sceny jsem doslova musel pretrpet (napr. jak se Fosterova vyzpovida Lecterovi z detskyho traumatu s ovcema a ukrutne to pritom proziva - picovina). Hopkins je porad ok a za nej je jedna hvezda, jinak by to skoncilo na dvouch. Myslim ze takhle by dopadlo vic kultovnich filmu co se mi kdysi libily, takze na ne radsi koukat nebudu a dal si budu namlouvat ze jsou spickovy :) ()

caramell

Je to lepší než Sedm? Není to lepší než Sedm? To nedokážu říci, protože oba filmy mě svou fámózní ponurou atmosférou naprosto odrovnaly. Jsem si ale jistý, že herecký výkon Anthonyho Hopkinse převážil ty Freemana a Pitta v Sedmičce, vždyť už jen jeho první pohled ve filmu je naprosto démonický a pokaždé, když promluvil, běhal mi mráz po zádech. Skvělý filmový zážitek. ()

FanKalEl

Jeden z najtvrdších úderov v kinematografii thrilleru minulého storočia. Prvá polovica má svoje zákony, pravidlá, fakty (zanechané stopy v scenári) ktorých sa môžte chytiť. No v druhej hodine sa to všetko rozpustí do anarchie ako kyselina v chemickej reakcii ktorá nie je v periodickej tabuľke prvkov. Hlavné herecké duo drží tento film pokope od začiatku do konca, takže aj preto je tento film na jednotku. (100%) ()

tranquill

"Většina sériových vrahů si schovává trofej po svých obětech.. Já ne.. Ne, ne, vy jste je jedl..." Když jsem po zhlédnutí tohoto thrilleru opouštěl v 91. roce kino, byl jsem si stoprocentně jistý v jakých rukou skončí Oscar za nejlepší film. Ano, je to kultovní snímek, o tom není pochyb, a také parádní výkon Anthony Hopkinse i Jodie Fosterové. Já před širokým plátnem tajil dech a tvůrci se mi odvděčili. "Qiud pro quo!" ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

včera

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Stephen King zachrání Kennedyho

Stephen King zachrání Kennedyho

15.08.2011

A pomůže mu Jonathan Demme, tvůrce Mlčení jehňátek. Už je to tak, příchod zaručených bestsellerů na knižní pulty provází i zpráva o filmové adaptaci. U Stephena Kinga je to úplná samozřejmost. Jeho… (více)