Mladá citlivá agentka FBI Clarice Steriling je přizvána ke spolupráci do týmu vyšetřujícího sérii vražd. Na pachatele ukazují jen velmi kruté následky jeho činů: Vrah přezdívaný "Buffalo Bill" stahuje vždycky své oběti z kůže a potom je hází do řeky. Clarice má za úkol vypracovat psychologický portrét pachatele. Její nadřízení ji proto vyšlou na "konzultaci" za jiným masovým vrahem, psychiatrem dr. Hannibalem Lecterem, který je vězněn za nejvyšších bezpečnostních opatření. Lecter, který zná ze své praxe vraha i jeho motivy a tuší jeho další postup, drží v rukou všechny nitky a přivádí mladou Clarice na správnou stopu... (TV Prima)

haWranka

Dlouho jsem čekala, než jsem se na MJ podívala. A musím uznat, že jsem byla naprosto spokojená - pověst nelhala. Tak moc jsem se do filmu zabrala, že jsem nevnímala křik přiopilých puberťáků za zády (a že byl hlasitej) a že se mi zdála stopáž neskutečně krátká. Hlavně jsem moc ráda, že jsem viděla originální znění, protože dabing doktora Hannibala si nedovedu představit. ()

Lukadlo

Mrazivé, tajemné, dobře natočené. Nemám co vytknout, snímek se mi fakt líbil, podle mého gusta. Až mě mrazí, když si vzpomenu, že jsem Hannibalovi fandil :) ()

m_a_c_a

Napínavý thriller se výborným hereckým obsazením a skvělými hereckými výkony. Nedovedu si představit nikoho jiného v roli doktora Lectera než Anthonyho Hopkinse. Dialogy v léčebně s agentkou Starlingovou prostě nemají chybu. 90% ()

jda23

Ojedinilý thriller s prvkami realnej podoby. Neprijemná predstava ludskeho zmyslania (s mini prepaceniami) a najlepsi film Hopkinsa. ()

Henry Morgan

On to teda Thomas Harris napsal o něco lépe, ovšem ne o moc. Dominantní postava geniálního Dr.Lectera v podání Hopkinse je famózní. Scéna úniku díky steakům z jehňátek je výsměchem policejnímu sboru. To jak Hannibal s děsivou, ďábelskou jiskrou v oku sází jednu ránu pendrekem za druhou ve sněhově bílém blázineckém munduru policistovi, kterého následně pověsí na mříže, vyvrženého, je vrcholem filmu. Polapení Buffalo Billa pak je jen příjemným epilogem za celým útěkem. Jodie Foster vskutku dobře sehrála naivní, nehotovou, buranskou agentku FBI, avšak pekelně prohnanou a chytrou. Ředitel ústavu Chilton je skvělým slizounem a Jack Crawford překvapí svou decentností. Dobře vykreslené postavy, jednotlivé charaktery a psychické pohnutky nemají chybu. Transsexuální scény Billovi jsou perfektní a zároveň nechutné. ()

Colour

Neviem to pomenovať, ale proste niečo mi v tomto filme chýbalo. Je to veľmi známy film, vysoko hodnotený, no mne sa nejako extra nepáčil. Herecké výkony sú výborné, koniec je fakt dobrý, lenže nemá byť dobrý len záver, ale aj jadro. Rozhovory medzi Hannibalom a Clarice boli dobré, napovedali veľa o psychológii postáv, no predsa aby mali tieto scény vo filme prevahu nie je dobré. Chýbalo mi tam viac pohybu a vyšetrovania mimo Hannibala. ()

waska

Nezapomenutelný film především díky hereckým výkonům Anthonyho Hopkinse a Jodie Foster. Opravdu skvělý film, kde atmosféra a napětí se dá doslova krájet. ()

Kofolacik

Na tento film som sa velmi dlho chystal... a konecne som mal tu moznost si ho neskutocne uzit. SILENCE OF THE LAMBS je absolutna spicka svojho zanru a len velmi tazko ho nieco predci... este NIKDY som si tam necenil nejaku postavu na obrazovke ako som si tu cenil Hannibala a jeho vystupy... Tento film mi uplne zmenil nazor na Anthonyho Hopkinsa ako len radoveho herca... jeho vykon je proste legendarny. 9.5/10 ()

mudvayner

Kvalitka. Skvělý výkony herců, Hopkinsova životní role, 5 Oskárků, skvělej námět, otevřený konec... co víc si přát :) A těch filmů, co se pak snažilo přiživit se na tomhle snímku (společně se Se7en)... ale král je jen jeden. Zbytečný se rozepisovat, bylo napsáno již vše přede mnou. Ale až teď jsem to viděl celý a řádně si to vychutnal :) ()

Oonika

Celou dobu jsem se modlila, ať už to skončí, nebo si okoušu všechny nehty! Právem jeden z nejlépe hodnocených filmů. ()

Tyna31

Nikdy nezapomenu, když jsem na Mlčení jehňátek koukala asi ve svých 12ti letech. Přikovaná v sedačce a při scéně ve sklepě jsem jen pořád opakovala: Otoč se, otoč se, otoč se...Pak mi to ještě dlouho nedávalo spát. ()

Kroup4

Mlčení jehňátek je prostě vynikajícím filmem s vynikajícím A.Hopkinsem a skvělou J.Foster.Při scéně zatýkání B.Billa jsem ani nedýchal.A.Hopkins v životní roli.Nevěřím,že by někdo líp Hannibala Lectera zahrál.Každé gesto,mimika,mluva Vás odzbrojí.Těšíte se na další scénu s ním.Oba dva herci v hlavních rolích si odnesli Oscara zcela zaslouženě.Další filmy o Hannibalovi nesahajou tomuhle ani po paty.Máloco se dá tomuhle skvělému snímku vytknout. ()

matt85

Ne tak šokující jako Se7en, ovšem takovou tu "stopu" to určitě zanechá. To se to Demmemu točilo, když měl scénář podle kterého by se mohlo učit a herecký koncert Jodie Foster a Anthony Hopkinse. PS: Howard Shore dělal před epickým a velkolepým soundtrackem k Pánu Prstenů, kupodivu takové komorní věci jako právě toto nebo Se7en a dokonce v tom exceloval. Obdivuhodné... ()

sarfian

Neuveritelné herecké výkony Jodie Foster a Anthonyho Hopkinsa. Pamätám si, asi pred 15-timi rokmi som to videl naposledy, odvtedy nie, no teraz som si spomenul na toto ojedinelé a dokonalé dielo a musel som si to zohnať. Nedávno to bolo v telke, ale ako vždy dobré filmy nečakajte skôr ako o jedenástej večer, takže som to nikdy nedopozeral, alebo ma odrádzali reklami. A ozaj pamätáte čo bolo nakonci ? " Tak rád by som si s Vámi popovídal, ale ... na večeři mám starého přítele ... zbohem." VIDENÉ najmenej 3x ()

renoarko

Absolútna filmová chuťovečka s geniálnym Hopkinsom v jeho životnej úlohe. Dielo tak mrazivé, napínavé, podmanivé, jednoducho sama dokonalosť na plátne. Hannibal Lecter: A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice chianti. ()

10Domik10

Herecké výkony sú samozrejme excelentné, desivý príbeh s Hannibalom Lecterom je fascinujúci a zároveň desivý ale cesto všetko si myslím, že je to opäť jeden s preceňovaných filmov akých sa tu nájde veľmi veľa. Ja zaraďujem mlčanie jahniat za jednoznačne nadpriemerný thriller, no myslím si, že je oveľa viac lepších filmov tohto či podobného žánru. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Stephen King zachrání Kennedyho

Stephen King zachrání Kennedyho

15.08.2011

A pomůže mu Jonathan Demme, tvůrce Mlčení jehňátek. Už je to tak, příchod zaručených bestsellerů na knižní pulty provází i zpráva o filmové adaptaci. U Stephena Kinga je to úplná samozřejmost. Jeho… (více)