Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

Maniik88

Po dlhej dobe pomerne originálna a zaujímavá marvelovka. Konečne sa zabrdlo trochu do mistiky, paralelných svetov, duchov a inej vesmírnej sily. Kukumberg hral v podstate to čo vždy a tak mu to šlo - arogatného preíkveného asociláneho mumáka. Tréning bol zaujímavý, celý film sa niesol vo vtipnom duchu podobne ako Iron man. Záporák v podaní skvelého Madsa bol cool.. Do toho perfektne graficky spravené ohýbanie časopriestoru. Bavil som sa, za mňa dobré. ()

MindTuber

Doctor Strange, další z marvelovek, která zamířila na plátna kinosálů, aby na nich spustila audio-vizuální orgie. Ostatně tak jak už jsme zvyklý z jiných komiksových adaptací. Nicméně zde můžeme po dlouhé době vidět rozhýbaný komiks, který ukazuje, k čemu CGI ve filmové produkci slouží a jak se má používat. Konečně už nemusíme sledovat jen další z nadměrných destrukcí metropolí a můžeme si vychutnat i trochu nápaditějších hrátek s prostorem a časem. Mnozí namítnou, že podobné ohýbání prostoru tu už bylo v Počátku, ale teprve v Doctoru Strangovi je to dotažené k dokonalosti. Celá ta kaleidoskopická halucinace funguje skvěle a je radost se propadat dál do dalšího květnatého fraktálu. Za tohle si Doctor Strange zaslouží pochvalu. Horší je to už se samotným příběhem. Ten není špatný, už ze své podstaty jde vlastně jen o předváděčku další postavy a části universa Marvelu (viz animovaný Doctor Strange z roku 2007.) Ač tu máme kvalitní obsazení (Cumberbatch, Swinton, Mikkelsen), tak záporák v podání Mikkelsena je dost plochý a nebudí dojem nijak velké hrozby a to ani s vědomím, že za jeho zády dýchá multidimenzionální požírač světů. Takže dostáváme tradiční story o tom, jak dobrák (egoista) ke svým schopnostem přišel a jak s nimi naložil pro konání vyššího dobra. Nic víc, nic míň. Přesto Doctor Strange přináší něco nového, protože otvírá magickou bránu do světa marvelu a tak se jistojistě můžeme těšit na nějaké ty crossovery. Čtyři. ()

Azrail

Asi nejlepší Marvelovský origin. Až na pár nedostatků královská zábava od začátku až do konce se stejně skvělým Cumberbatchem, který Dr. Strange ztvárnil opravdu výtečně. ()

J.e.r.e.c

Lidé mají rádi doktory. Ať už se jmenují House nebo Štrosmajer, odjakživa nás fascinují borci, co se ve světle sterilních zářivek nemocničních pokojů a operačních sálů stávají pány našeho osudu. Borci, co nám dokáží vyndat z hlavy náboj pinzetou a ještě přitom flirtovat s asistující doktorkou a stírat méně schopného kolegu. A když jsou ještě k tomu Divní jako pan Cumberbatch... Konečně u marveláckého filmu nemám pocit, že jde o kaši, kterou někdo nastavoval ještě předtím, než se začala vařit. Konečně film, který nevypadá jako 56. díl superhrdinské Ulice, kde je vlastně úplně jedno kdo, s kým, jak a proč, protože příběh za dva díly upadne v zapomnění a svět bude zachraňovat další hrdina v pořadí. Tím nechci napsat, že by zrovna tenhle origin byl madsvíjak originální a vybočující ze zaběhlých schémat. Právě naopak - je v mnoha ohledech ještě stejnější, než předchozí marvelovky. Na rozdíl od nich má ale něco, co bych opatrně nazval „duší“. Jako kdyby stačilo opravdu málo: poladit pár detailů, víc si pohrát s postavami a vizuálem (fraktálové hrátky s prostorem vypadají parádně), a najednou je tady svébytné dobrodružství s poněkud atypickým hlavním hrdinou (byť podobnost s Plechovým mužíkem jistě není náhodná, v porovnání s ním je Strange příjemnej asi jako okurka v prdeli) a vypečenou partičkou těch vedlejších. A to platí i pro záporáka Madse Mikkelsena (kterého není zase tak málo, jak se někde píše). Pokud by Marvel dokázal přijít s jedním takovým filmem ročně, bohatě by mi to stačilo. Jejich plány jsou ale podle všeho úplně jiné a tento snímek je vlastně jenom součást PR kampaně nové postavy, předtím, než ji hodí do mlýnku na maso (a především na peníze) s označením Avengers. 78 % ()

sethi

Ajajaj, kde se vzaly, tu se vzaly červená čísla a Sethi je z toho rozčarována a zarmoucena. Co se to s Vámi děje? Vždyť je to blbina! Sethi dává slaboučké 3 * jenom za vizuální stránku. Jenom za ty kaleidoskopická koukátka. Sethi se bojí, že buď má špatný vkus oproti ostatním anebo tu už hodnotí jenom mláďata. Sethi si stojí za svým. ()

TSZ

Marvel jede... člověk nepolíbený jejich komixovou základnou (jako jsem třeba já) už si může hlavu ukroutit, kde se stále berou zástupy vcelku originálních hrdinů, a jak šikovně je spojuje do jednotného filmového světa. Stephen Strange pak jde v klidu zařadit do Avengers party a nudného Ant-mana nechává hravě za sebou. Rozhodně povedená ulička v rostoucím městě Marvel. ()

BarMaja

Film, kde si mohli tvůrci fakt vyhrát, protože to nemusí vůbec dávat smysl. A já přecijen občas potřebuju vidět ve věcech trochu smyslu, takže je to pro mě takový hezký průměr. Benedict to tentokrát svým hlasem a dobrým hereckým výkonem nezachránil. Asi mi už ke skvělému filmovému zážitku nestačí jen skvělý vizuál a obsazení. ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Čáry máry fuk, konečně něco z jiného soudku! Super sólo-marvel akce, do doby než se z ní stane přeplácaný balast = Avengers. ()

JohnZ87

Povedená marvelovka, leč s trochu uspěchaným vývojem hlavní postavy, občas předvídatelným dějem a místy zmateným střihem. Filmu také chybí výraznější záporák (byť se Mads Mikkelsen hodně snaží). Benedict Cumberbatch byl na roli bezpochyby skvělá volba. 75% ()

hospoda96

Fajnový origin s pohodovým Cumberbatchem (casting je celkově povedený) s pár vizuálními nápady, které lehce vykrádají Inception nic víc nic míň. ()

Knor

Marvelácký fantasy mě asi přestávají bavit. Doktor Strange mě zaujal jenom vizuálem, špičkovými efekty a monstrozní akcí. Vše ostatní mě víceméně nudilo. Časový hrátky, teleportace, kouzla, astrální těla, duše, ohýbání prostoru a hmoty ... to je bordel jak hovado a na mě to bylo prostě moc. ()

Uesbe

musím povedať, že všetky dimenzie môjho vkusu sú spokojné......aby bol film ťažký a osviežujúci zároveň, na to treba iné čary ()

Don82

Vizuálně pěkné, ale příběhově slabé, bohužel. A dokonce ani charisma Benedicta Cumberbatcha to nezachrání. Předlohu neznám, takže nemohu srovnávat, ale čekal jsem více než jen standardní komiksárnu bez sebemenší snahy o nějaké vyjetí z uhlazených kolejí Marvelu, či snad experimentování nad ustrnulým příběhem. Škoda. ()

himor

No toto bol audiovizuálny orgazmus. Zo začiatku sa všetko ťahalo ako sopeľ, ale po rozbehu, skvelý scifák, skvelý. Bohovsky ma pobavil Strangeov plášť, ten nemal chyby. Tilda mi trochu vadila, ale nakoniec aj tá sadla dokonale. Pre mňa osobne, paráááda. 99,99% ()

nenet

No, tak ohýbání reality poněkud drhne a snaha zanechat komiksovou stopu za každou cenu působí trochu rušivě. Marvel určitě umí líp, ale že si vybrali skvělého hlavního hrdinu, vcelku slušný komparz a ve prospěch věci výrazně koženého záporáka tak budiž, 4* jsou myslím optimální a zážitek v kině to byl dobrý. ()

Scraffy

Originálne stvárnenie komixu, ktoré má miestami bohužiaľ moc predvídateľné situácie. Každopádne efekty to má neskutočné a obsadenie tiež. Scenár je napísaný celkom obstojne, ale niekedy je až moc rovnaký, ako ostatné marvelovky. Behanie mimo reality a do vesmíru je skvelé. No niečo mi tam proste chýba. ()

ardno5

Krásně zpracovaný film, efekty super. Bál jsem se, že z toho bude fraška, ale obával jsme se zbytečně :-) jen teda odfláklý závěr včetně záporáka.. 75% ()

Jacccob

Benedict a Mads Mikkelsen jsou mí oblíbení herci, byl jsem tedy vůči tomuto filmu zaujatý už od začátku. Triky úchvatné, akce v rozumném množství, dialogy skvělé, a Tilda Swinton jako mentor jednoduše úžasná. Za mě plný počet. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení