Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

papadoce

Priznávam, že pred samotným filmom bola pre mňa postava doktora Housa - Strendža záhadou a netušil som vôbec, že obýva Marvelovský vesmír. Ako tak hrdinovia pribúdajú a s nimi rastú ich schopnosti, začína sa mi strácať zmysel niektorých z nich, ktorí s tým čo vedia môžu ísť akurát tak do hajzlu. Ale doktor z hôr k nim rozhodne nepatrí. Jeho schopnosti sú markantné, jeho režisér špičkový a jeho predstaviteľ citlivo vybraný. Inak, dôležitý oznam: V prípade, že ste holyúdska hviezda a stále nemáte svoje hrdinské či už DíSí alebo Marvel alterego, hláste sa na vrátnici niektorého zo štúdií a niečo s tým už urobíme. Hej a efekty, ktorými sa rozhodli film odštartovať boli dokonalé. Hej a svojim neľudským spôsobom milujem jednu z najškaredších žien sveta Tildu Gabriela Swintonovú. Hej a Marvel nech nepoľavuje, mňa to stále baví. Hej a karate Vám je na piču, keď viete ohýbať svet. Hej a povedzte mi už niekto relevantne, v akom poradí tie marvelovky majú ísť. Štyri nadčasové. ()

Bezda22

Líbí se mi postava Doctora Strange, je hodně mocná a v pletenci příběhu z MCU jedna z nejzajímavějších. Ale film tak úžasnej zase nebyl. Pár vtipnejch scén, ale potenciál je určitě dál a věřím, že se Doctor Strange ukáže v lepším světle, než v takový tý klasický představovačce... 70% ()

Shitonit

Přebarevná blbost ! Pro skalní příznivce Marveláků asi fajn, já jsem někde tak mezi půlkami, takže to fakt netrefilo mou áortu tak jak mělo, tzn tak. ()

wolverine

Pozoruhodný příběh o Stephenu Strangeovi mě zaujal. Svým způsobem jde o velmi originální film ze světa MCU. Nebyli zde žádné extra akční scény, ale i tak jsem si to užil. Na filmovou adaptaci comicsů o Strangeovi jsem se těšil. Není to extra známý superhrdina. Jestli se to podobá comicsové předloze, to nemohu posoudit, páč jsem ji nečetl. Film jsem si užil a doporučuju ke zhlédnutí. ()

ANTYCHRYST

Jak se z namachrovaneho dokturka.. stane typek.. který zachrání svět.. Na mé gusto moc překombinivane ty světy a postavy.. Dimenze...za mě úplně zbytečné.. efekty dobrý.. Bojové scénky taky.. 60% ()

tlesk

Doctor Stephen Strange je v komiksovém světě Marvelu velmi významnou postavou, přičemž funguje jako jakási spojnice s mystickými dimenzemi a mentor řady postav. Zde se opět prokázal výtečný cit, jaký v Marvelu mají při obsazování postav. Benedict Cumberbatch se pro roli arogantního čaroděje snad narodil, navíc jeho charisma blockbusterový film plně utáhne. Nejvyšší čaroděj planety Země tak dostal překvapivě svěží a zábavný sólový film, který ačkoli úplně nevybočil z šablonovitých mantinelů pro marvelácké sólovky (záporák Mads Mikkelsen a jeho herecký potenciál zůstaly povážlivě nevyužity), se trochu lišil vlastní mytologií, pokud to tak lze nazvat, a přinesl zase něco trošku nového. Dále se tu objevil další z Kamenů nekonečna, konkrétně Oko Agamottovo (Kámen času), které Strange využil při střetu s mocným Dormammu z Temné dimenze. ()

wege

Dohánění restu, Marvel: Velmi originální, velmi odlišné od ostatních marvelovek. Moc pěkný vizuál, pěkné souznění obrazu a zvuku, fantastické akční scény, kde snad nejvíce vynikne ta originalita originálu a jeho famózní přetvoření na filmové plátnu. Celé to působí velmi hravě, ale zároveň temně díky té všudypřítomné mystice. Cumberbatch zvládá dokonale všechny možné polohy, umí být arogantní, umí být zlomený, umí být superhrdinský. Úplně strká do pozadí ostatní postavy, a to včetně záporáka. Zároveň to ale není ničemu na škodu. ()

Back_At

Pro mne (zatím) nejlepší marvelovka - za což jistě může extrémně rozlišné pojetí tohoto dílu od předchozích. Vyjímečně dobré vizuální prvky (konkurující Inception), propracované ústřední postavy (Strange, the ancient one, ani záporáka bych hned nezahazovala - troufnu si říci, že se marvel snaží bojovat proti "svému cliche" ), nejvíce mě asi imponoval odvěký souboj mezi mysticismem (the idea of multiverse etc) a vědou (navíc hlavní postava pochází z lékařského prostředí - další body navíc u mne :) ). Benedict se opravdu předvedl v podání marvelovsky pojatého Dr.House. Pro mne za 5*. ()

Joedas

Moc dobře odvedená práce bez přidaný hodnoty. Doctor Strange na první pohled může působit jako pokus o novotu v marvelovský rodině, pod povrchem je to ale bůhví kolikátý originstory, kterému u mě hodně pomohlo to, že jsem o tomhle komiksovém doktůrkovi neměl před tím ani ponětí. Zamrzí, že takhle pěkně vypiplanému obrazu nesekunduje podobně vydařená hudba, která tady už tradičně akorát tak neruší a občas něco málo podtrhne. Borec jako Michael Giacchino měl být využit víc, stejně jako Mads Mikkelsen v roli Marvel záporáka na jeden film č. 237. Jinak nový přírůstek do čím dál tím strnulejšího Marvel universa byl představen velmi obstojně, zábavně a se špetkou humoru k tomu. Tak to mám rád. ()

RafaKrakal

Po Deadpoolovi námětem nejoriginálnější a nejzábavnější Marvel. K úplné spokojenosti však chybí ještě větší míra originality, neboť film jako celek je v podstatě jen "vykrádačkou" Inception a Guardians of the Galaxy. Bohužel přes vynikající začátek a docela povedený střed filmu se závěr nijak extra nepovedl a oproti dalším částem Dr. Strange působí celkem lacině. Naštěstí uvedené neduhy vyvažuje brilantní herecké obsazení v čele s extraordinárním Benedictem Cumberbatchem, jenž z Dr. Strange dělá svojí one man show. Dr. Strange je celkem pozitivním překvapením, které však naplno nevyužívá svého potenciálu. 75% ()

Mr.Ward

Možná už jsem až moc velkej fanda Marvelovek, ale pro mě zase trefa do černého! Naprostá vizuální pecka, která skvěle rozšiřuje svět Marvelu. 5***** ()

DoNotCross

A jeje... Musím říct, že jsem zatraceně zklamaný. Na pana Divného jsem byl zvědavý, ohlasy slibovaly tak trochu jinou marvelovku a samotný hrdina měl obrovský potenciál - mohla z toho být inteligentní, temná i podvratná zábava. Není to ani jedno, je to prostě jen další marvelovka. A to je úplně neskutečná škoda. Můžete být jak chcete namlsaní řečmi o kombinaci Počátku a Batman začíná, tenhle film vám rozhřešení nepřinese. Přitom to začíná tak slibně. Cumberbatch hraje doktora House, ale nevadí to. Přesto, že je to tisíckrát viděná variace na arogantního génia má Benedict dostatek charismatu, aby mu člověk fandil. A tak se vydá na kraj světa a studuje tajné umění. Ale potom přijde akční zvrat, Derrickson sešlápne plyn k podlaze a všechno jde do kopru. Předně, Strangovo studium není ani kvapné, ale prakticky neexistuje. Po přečtení čtyř knížek se z něj stane jediná šance na spasení lidstva, přitom ani žádné kouzelnické umění nepředvede, krom portálu a časové smyčky. Tenhle rychlokurz jak ze sedmých Hvězdných válek pro mě tu postavu dokonale zabil. Těžko můžete držet palce hrdinovy na jeho cestě k moci, když ta cesta neexistuje a není vám nijak vysvětleno, PROČ je tak zatraceně dobrý. Luke Skywalker se musel na Jedie svého času vypracovávat tři filmy a taky má jeho závěrečná iniciace pořádnou sílu. Tady je to výsměch. Vedle toho je taky zatraceně těžké ukázat konfrontaci bytostí, které mohou doslova cokoliv. Tady se musíte smířit s tím, že vždycky vyhraje Strange, i když umí prd a i když v předchozí scéně bylo použito něco, co by jeho kouzelnický chvat degradovalo. Pravidla kouzelnického světa jsou naznačeny jen minimálně, takže si postavy prostě dělají, co jim zrovna určí scénáristé. A akční scény? Některé super, ve výsledku je to ale spíš blikající bordel, jako když čumíte do kaleidoskopu a na konci už mi vlastně bylo úplně jedno, co se na plátně děje, protože to byla jen audiovizuální onanie. Počátek se držel víc při zemi, ale fungoval, čili mělo jeho méně na efekty zaměřené blbnutí stejně mnohonásobně větší sílu. A závěrečný boss, alias fialová kebule, no, hanba mluvit... V tomhle všem negativním ale na povrch vystupuje velká řada neskutečně cool scén, namátkou cokoliv, kde je Tilda Swinton, operace z astrální roviny, časová smyčka a uvěznění záporáka, první hrátky z ohybáním časoprostoru, hádka s Christine... K čemu je to ale všechno platné, když je všechno to pozlátko nabaleno na kostru, která nedrží pohromadě. Zbude vám jen blikajicí kolotoč v čele s extrémně sympatickým hercem, který ale nemá moc co hrát a musí se pitvořit a dělat pubertální fórky, aby se děcka měla čemu tlemit. Věčná škoda... Tohle mohl být jeden z nej komiksáků všech dob a místo toho tu máme další marvelovský produkt... Přitom třeba druhý Kapitán ukazuje, že to kluci a holky od Emka umí, ale raději hrajou na jistotu, která zrovna tuhle postavu, která je neobvyklá, totálně zabíjí. Takže z toho je jenom tenhle super dlouhý canc a oči pro pláč... Výsledek je někde u slaboučkých tří a mega silných dvě. P.S. Hudba je fajn, jen některá místa připomínají Star Trek. Giacchino ale naštěstí přišel taky s velkou kupou nových nápadů a místy to silně připomíná Matta Uelmena, což je pro mě osobně nejlepší možné plus. P.P.S. I Batman vs. Superman byl lepší. () (méně) (více)

Anagram

Docela příjemná, ale ne moc výrazná změna oproti současným marvelům, Cumberbatch je skvělej, ale jeho vtípky časem začnou trošku rušit a otravovat. Mikkelsen dostal málo prostoru, což je u herce jeho formátu velká škoda. Něco mezi 3/4* ()

george82

Netradiční Marvelovka a to proto, že to není klasická mlátička. Vznik čáryfuka Strange je velmi příjemným pohledem. Pak najednou s příchodem hlavního záporáka a jeho nových schopností se rozehrává skutečná radost pro oko. Ve 3D to musí být parádní pohled. Později zobrazení mistra Dormmamu a jeho Temné dimenze na mě působilo trochu moc psychadelicky, ale ok. Celkově je to fajn pohled na trochu jinou Marvelovou akci a doufám v další díl, kde už bude Dr.Strange v plné síle. ()

pestak

Zatím nejlepší Marvelovka. Vizuální halucinační jízda, kde je 3D technologie na místě ,bez hluchých míst s výborným výběrem herců. ()

otilrak

Dr. House zkombinovaný s Počátkem... voalá a máme superhrdinu. Naprosto rovný a předvídatelný příběh, nic překvapivého, když se film začne rozjíždět a nabere otáčky, najednou tvůrcům dojde čas a tak rychle vymyslí nějaký konec. Dost o ničem, asi nejslabší Marvelovka. Film zachránily alespoň trochu efekty a doktorovo vtipy, plus levitující plášť. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení