Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

Katte

Film dle mého názoru zas tak špatný nebyl. S Červenou Karkulkou to mělo společného jen název a asi tři scény. Atmosféra se k filmu báječně hodila. Takže pro mě za 4* ať si říká kdo chce, co chce. ()

pajush.baraque

Vlastně nevím, kolik hvězdiček dát... Ale víc jak 3 to asi nebudou. Těšila jsem se, byla zvědavá... ale překombinovanost "Červené Karkulky" nezachránili ani celkem vyfešákovaní Karkulčini nápadníci. Dabing-verzi nedoporučuju, "JindŘich" zní až příliš česky, stejně jako oslovení PetŘe, docela mi to v tom vadilo... Ale dozajista má film i několik kladů, jen si je zrovna ne náhodou nevybavuju... škoda, mohlo to být lepší. Snad si v budoucnu hraná Sněhurka (K. Steward) povede líp :) ()

Kaučuk

Inu, nebýt stupidního, rádobyromantického "Twilight like" konce a hlavní herečky, mohl by to být stylový snímek. Ale vážně, ten jediný, hloupý pohled s polootevřenými ústy, který Amanda předvádí, mi celý film otrávil. ()

jafuska

ano tak po dlouhé době jsem viděla pěkný film, napětí zde bylo požehnaně, super hudba, hlavní představitelé také, a proto nechápu jak je možné, že tento film má tak nízké ohodnocení a nebo, jak někdo může dát odpad? někteří uživatelé by se měli asi po filmu zamyslet, než začnou hodnotit, bud se na tento film nedívali a hodnotili jen tak na oko, jinak mě to rozum nebere, do odpadu má zrovna tento film hodně daleko, viděla jsem daleko horší, nekoukatelné filmy, ale tento k tomu rozhodně nepatří,jinak bych asi měla uvést, že s pohádkou o červené karkulce s tím fakt nesouvisí, i když nějaké ty náznaky byli, ale to je tak všechno, ()

Pavlunka

A mě se to zrovna líbilo. S červenou Karkulkou jako takovou to nemá pranic společného, ale! Je to zajímavé podívání. ()

vieriX

Klasický převod této slavné pohádky do filmového kabátku. Jediné co můžu chválit jsou snad kulisy, které si myslím, že jsou velmi vydařené. Moc tu nefunguje i ten vlak párkrát se objeví pár lidí zabije, ale to je tak asi vše. Člověk si nemůže ani oblíbit žádnou z postav protože nemá moc co nabídnout. Z pohádky si tvůrci vzali snad jen par nejslavnějších vět na konci jinak na to šli cestou vlastní. Na jedno podívaní stačí, ale podruhé bych do toho asi nešel. ()

petite fille

moje sadistické tendencie ma opäť raz posadili na jeden a pol hodiny pred obrazovku. keďže som už dávno umŕtvená zhubným pôsobením moderného Sherlocka Holmesa z dielne Guya Ritchieho, zhodnotila som, že prežijem aj "(od)vážnu" premenu rozprávočky, ku ktorej nemám žiadnu citovú väzbu. verím, že v takomto psychickom rozpoložení človeku nehrozí doživotné poznačenie. preto som bola celkom prekvapená - výsledný dojem až taký otrasný nebol. nemožno však necítiť nevoľnosť pri pohľade na gýčovité prostredie, ktoré sa chce hrať na prepracovanú výpravu. rovnako nemožno netrpieť pri márnej snahe hercov vdýchnuť dušu charakterom tak povrchným, že oproti nim má viacero vrstiev i papierová vreckovka (nie, nie, Garym Oldmanom ma neošalíte!). hlava sa trošku zakrúti aj nad tými dejovými zvrat(ka)mi, očividne scenáristickou snahou pripraviť spletitejší príbeh. réžia pritom nesmierne okato "zavádza" tým, že vždy, keď je na scéne vyslovené podozrenie, strihne záber na toho, o kom by sme si mali myslieť, že je tým škaredým zlým vlkom. hm... ale aj tak sa mi vidí, že ide o kreatívnejší prístup k pretvoreniu starého príbehu, než v iných prípadoch. žáner fantasy hororu to bezpečne unesie. celé to padá skôr na romantike vhodnej akurát pre fanynky Twilightu. mimochodom, tá drobná epizódka s babičkou, ktorá má také veľké oči, aby lepšie videla, je svojím úchylným spôsobom šarmantná. ()

Chinese Ashio

Jasne, úžasný film, perfektný ak chcete vidieť odpad vyhrabaný z rozprávky pre deti. 1* za... fúha, ani neviem za čo, ale nechcem byť krutá. ()

Quendi

Zcela zbytečný film, řekla bych. Prázdná zápletka, dlouhé a významné pohledy očí, které neslouží ničemu a mnohdy jen matou, protože ani není jasné, co mají reflektovat, průměrné až podprůměrné herecké výkony, emocionálně zcela ploché. V závěru jsou k tomu všemu násilně nalepeny repliky z pohádky o Karkulce, aby to ospravedlnilo název. Bod za Amandu Seyfried, která se snaží hrát, i když není co, druhý bod za "cool" červený plášť(a jeho užití ve výtvarně komponovaných záběrech) ()

0sanny0

Myslím,že snad kdyby filmaři zvolili jiný název mohl by tento film získat až o 20% lepší hodnocení. Celý příběh mi dost připomínal nějákou zamotanou detektivku. Prakticky celý film jen přemýšlíte, který z vesničanů je "skrytý" vlkodlak (samozřejmě do toho sem tam nesmí chybět pořádně zaláskované scény). Musím ale uznat, že ten pocit (něco mezi napětím,očekáváním či nevědomostí) mě dostal. Možná, když bychom se všichni odpoutali od předsudků, které nám do hlavy vložila pravá Červená Karkulka s košíkem plným vína a bábovky, byl by to opravdu dobrý film. ()

Veniss

Červená Karkulka není mysteriozní ale spíš haluzoidní film. Když vezmu jen vizual - středověká osamocená ves uprostřed lesa a naondulovaná matka Karkulky, která vypadá spíš jak její starší sestra, o babičce už ani nemluvím;-). Obsahově je to taky pěkná slátanina, asi nejvíc jsem se pobavila při: Babičko, proč máš tak velké...? Klady - muzika, herecké obsazení samý model, radost pohledět. ()

anyonecek

Silně okopírovaný Twilight se vším všudy. Ten závěr, to už bylo trochu moc, ta malá červená karkulka :D. Nakonec jsem vlka odhadl jen z půlky a to až byl chlapec kousnutej. No ještě tak v půlce mi to přišlo slušnější a pak mi došlo, že je to další zamilovanej filmeček. Líbila se mi každopádně atmosféra a docela se zadařily i nějaké záběry kamery. ()

Ashukamun

Nooo...zas tak úplně špatné to nebylo...teda kromě vlka...ten byl trapný...ale neměla jsem večer co dělat, zabavilo mě to, takže účel to splnilo... ()

Pitryx

Vizuálně velmi zajímavé, rovněž hudební zpracování je velmi dobré. Vůbec se celkově na snímek dívat dá, i když fantasy není moje parketa. Několik hluchých místeček by se našlo a několik zbytečných scén také. Nudil jsem se jen chvílemi. 201208209546/10024 ()

tombarider

Přiznávám, je to průměr. Ale platonická láska k Amandě, úžasný Gary oldman a tak nějak hezky temná atmosféra městečka se mi prostě líbily. Podle mě to nemělo nic vyjadřovat. Prostě se to sleduje a moc se nepřemýšlí...:) ()

carodejb

ČERVENÁ ČIAPOČKA príjemne prekvapila. Síce cítiť z toho Tvajlajkt, ale je to o dosť inteligentnejšie (väčšinu času). Hororovo - erotická tradícia rozprávok (téma temnoty v nás a a zakázanej túžby) je dodržaná,aj ten "moderný EMO" výraz nie je silený a v vtieravý... Zamrzí len občasná banálnosť réžie a vyumelkovanosť. Ale tá je u filmových fantasy tohto druhu bežná (Bratia Grimovci ;) ) tak sa nejdem sťažovať. Ja som spokojný. Len škoda, že to v skutočnosti nič nové neprináša a tak je z toho len dívanie pre radosť. ()

Dunko

Keď som toto pozeral so svojimi sestranicami a bratrancami tak sme z toho robili čistú kriminálku a hádali sme kto je vlkom. Náhodou som to uhádol iba ja, že to bude... Táto novodobá červená čiapočka je dosť iná ako pôvodná rozprávka ale zas až taká katastrofa to nebola. ()

Daryl.Dixon

Karkulka se víc zajímá o to, komu dá svůj věneček, než o to, co zabalit babičce do košíčku. Děj je posunut trochu jinam než klasická pohádka, ale na škodu to nebylo. Zlý vlkodlak zardousí dívku a rozlícený dav jde, a zabije vlka. Pak se rozjede velkolepá pařba ve stylu disko, no hotová horečka sobotní noci, kde vyjde najevo, že vlkodlak ještě neřekl své poslední haf. Nechci prozrazovat konec, ale v podstatě to končí tam, kde začíná Twilight, jen bez těch upírků. ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?