Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

chlumecky

No tenhle film jsem obcházel řadu měsíců - říkal jsem si, že to bude pěkná pitomost a nakonec celkem zajímavé fantasy - příště nebudu hodnotit film dle galerie z csfd, což i dělám a zkusím si ho pustit. Bavilo mne to. Mám rád filmy, které mě něčím zaujmou, něčím originálním a zde se to podařilo. ()

Zanian

Není to nic geniálního, ale určitě minimálně výprava se velmi povedla. Na A. Seyfried jsem díky tomuto filmu změnil názor a uznávám, že hrát umí (sice takové nanyky, ale i v tom je kus umění). Až na ty nagelované metrosexuály by to ušlo... ()

Mischella

Nebyl to až takový průšvih, podle hodnocení zde jsem to čekala mnohem horší. Řekla bych, že tu je trochu inspirace Stmíváním, na které to ovšem zdaleka nemá. Má to děj, nechybí tomu akce ani romantika, takže se na to dívat dá. Navíc mužské oko jistě potěší Amanda Seyfried a to ženské Shiloh Fernandez nebo Max Irons. ()

HebiSachiko

Film sám o sebe nebol až taký zlý, ale pripadalo mi to také prázdne. Neviem, ako to mám do detailu vysvetliť, ale jednoducho to na mňa pôsobilo nedokončene. Dej by som na ich mieste lepšie prepracovala a možno dodala trochu viac nejasností a na konci ich potom vysvetlila, aby to všetko nebolo len o jednej veci. Film celý čas hovoril len o láske medzi Valériou a Petrom, a počas toho sa hľadal vlk. Neviem, ale proste jediné, čo som počas filmu robila, bolo to, že som rozmýšľala nad tým kto je vlk, na konci sa proste prekvapila a povedala si, že to bolo tak celkom v pohode. Znervózňuje ma, keď má nejaký príbeh len jeden jasný cieľ a ostatné v ňom je nepodstatné, preto dávam 2. ()

Simbo

"Červenou Karkulku" jsem shlédl kvůli soundtracku, který byl jednoznačně nejsilnějším aspektem díla. Hned druhým byla režie - netušil jsem, že za ní stál ten samý člověk, z jehož režijního pera vzešlo Stmívání, takže jsem byl bez předsudků (alespoň vůči režii) a upřímně mě to nadchlo. Když si pak člověk odmyslí stupidní dialogy vedené příšerně hrajícími herci - kromě Oldmana, ten mi sedl - a vůbec tak nějak pochybně sešitý scénář s naprosto směšným posazením milostných scén a odkazů na vlčí pohádky (což jsou bohužel důležité součásti filmu), tak to nakonec bylo příjemné překvapení. Neočekával jsem nic, dostal jsem tudíž více. ()

Harakiros odpad!

„Mein Gott ", zařval Jacob Grimm ze záhrobí. „Scheisse! ", odvětil Wilhelm a dodal: „ Die Hure!" -asi tak nějak si představuji reakci autorů původní klasické pohádky, na které vyrostlo X generací dětí, včetně té mé, a kterou i já jsem vyprávěl potomku (a pokud z ní nebude vylízaná Bravo bitch, jistě ji bude vyprávět i svým zachráněným abortům). Proč v posledních letech Hollywoodští „tvůrci" používají jako názvy nechutných sraček klasiku? Hardwicke nestačila ta odporná slaďárna Twilight , ona musela zkurvit i Karkulku! Nenapadlo by mě, že budu dávat odpad, ale nemám jinou možnost. A vzhledem k tomu, že vykrádačky slavných předloh pokračují, nejspíš si budu muset na toto hodnocení zvyknout... ()

Onanista

Popravdě řečeno, na tenhle biják sem se podíval jen na naléhání přítulkyně, která tvrdila že je to pecka. Není! Je to absolutně hrozný. Všichni herci sou mi absolutně nesympatičtí a myslím si že hrajou na úrovni žáčků z první třídy, obzvlášť hlavní dva trubci. Celý film sem se nudil a sledoval co je paní režisérka schopna vytvořit a prodávat to jako film. Jediný co pro mě ten film zachraňuje je odhalení vlka protože sem byl furt na vážkách a myslel sem na někoho úplně jinýho. ()

mpet

Předělaná pohádka na horor. A nedopadlo vůbec špatně. Suprová atmosféra filmu a krásný temný děj jsou hlavními strůjci poměrně solidní podívané, která mě rozhodně zaujala. Hudba neskutečně dobře ladila s atmosférou a dokonale jí dotvářela. Navíc Amanda Seyfried rozhodně ukázala že umí hrát. Toto všechno způsobilo to, že jsem si film náramně užil. ()

michael.film

Príbehovo a emočne plochý romanťák zabalený do nádhernej kamery a stredovekej dedinky, z ktorého sa na prvý pohľad vyhrabe celkom tématicky zaujímavý dobrodružný film. Možno keby sa to všetko nezačalo tak rýchlo a režíroval by to napríklad pán Lawrence či Burton, mohlo by to byť celkom dobré, dokonca až nadpriemerné. Amanda Seyfried fajn, ako herečka mi príde vynikajúca, s červeným plášťom vyzerala fantasticky a dodala filmu celú jednu hviezdičku naviac. Zvyšok hercov za moc nestojí, pre mňa možno až príliš drasticky poňaté a spracované. Nemuselo tam byť toľko úmrtí a "akcie" a mohli sa trochu viac povenovať atmosfére ktorá vládla v dedinke v dobe keď sa dozvedeli o tom, že jeden z nich je vlkolak. Čo sa koncu týka, taktiež príliš veľké zvraty, samotná smrť (spoiler) babičky príliš nasilu dovedená a to akože vysvetlenie všetkého čo sa tam stalo tiež nebolo nič moc. V konečnom dôsledku to nedávalo zmysel a teraz tu je zoznam vecí ktoré na tomto filme nechápem: keď niekoho bodnete nožom, on potom za vami pribehne, vášnivo vás pobozká a zachráni vám život? taktiež som nechápal (spoiler) že keď pri tom "červenom mesiaci" niekoho ten vlkolak uhryzne, má akože byť vlkolak tiež, lenže tu tí, ktorý boli pohryzení len tak umreli, na nič sa nezmenili. Niektorý to prežili no tých pre zmenu zabili oni. No a ešte nakoniec sa chcem vyjadriť ku tomu, že tam skutočne nikto vôbec nič neprežíva. Občas sa niekto na niekoho pozrie, niekto niečo povie... Ale nikto neplače, nesmeje sa, nebojí sa... Aspoň to nejak výraznejšie nie je vidieť (viď. Catching Fire, tam skutočne prežívali scény, pri takom filme som sa bol schopný rozplakať (vtedy keď som sa rozplakať mal) no tu sa jednoducho nič hlbšie nedeje). Keď už sa aj herci snažia dať na sebe najavo nejakú výraznejšiu emóciu, kamera ihneď urobí nejaký nálet na celú krajinu (ktorá je mimochodom zasnežená a hovoria tam že to je najkrutejšia zima aká doteraz bola a všetci tam chodia dobre že nie nahý...) Hviezdička sa Amandu. Hviezdička za akú takú emóciu. Hviezdička za skvelú kameru (chvíľami až moc) a ešte jednu dáme za to že nápad nie je úplne zlý (spoiler) ako napríklad zašívanie brucha s kameňmi na konci (a nebolo to náhodou v troch prasiatkach?) a pod. Zakomponované do filmu boli scény z klasický rozprávok úplne nenásilne a realisticky... Tak tie štyri hviezdičky si myslím že tomu filmu s čistým svedomím dať môžem, aj keď som na konci popravde už len čakal na titulky. :) No a samozrejme za tak nízky rozpočet je tento film priam poklad :) ()

Jumper636

zakopanej vlk je v tom, že to mělo být o hodinu kratší. Vedlejší věc, kterou film nabízí, je instruktáž jak na rozplizlost nekonečný roztahovanosti. A ten konec .. ()

Drakie

Zajímavý děj, a přes celý film jsem tipovala, kdo by ten vlkodlak mohl být, až potom jsem se nakonec plácla do čela, že mi to mohlo dojít dřív, ty typy se tak rychle mění. Nicméně, efekty, herecké obsazení, děj, to vše mělo skvělou úroveň. ()

Cecko

Kdybych měl hodnotit podle názvu, tak by to bylo slabé, ale tváří se to jako pěkný thriller, který se podobá té známé pohádce. Vlastně to špatné nebylo, na zkrácení nudného večera ideální. Hlubší dojem to nezanechá, ale co čekat od klasické evropské pohádky převyprávěné Hollywoodem? Nevím proč, ale milostné scény mě tu velice, převelice sraly a to se podepsalo na mém hodnocení. Tohle tam prostě mohou nacpat jen Američani a vůbec se to k tomu nehodí. ()

Odevush

Film by mohl být super, myšlenka je nápaditá, i prostředí a kamera je povedené. Co mi ale celý dojem kazí je příliš americký styl, postavy mi do uvedených situací prostě nesedí. Kloučkové s účesy 21. století hrdinně řeší situace hodné spíše dospěleji vyhlížejícím figurám. Matka hrdinky vypadá jako její starší sestra. Do tohoto děje mi ony skutečnosti prostě nejdou a celý film hodně sráží. ()

cartyci

Ďalšie podanie Červenej čapice.Romantické s beštiou čo vraždí dedinu.Takéto prevedenie filmu ma skutočne milo prekvapilo a bavilo. ()

wewule44

Jednu hvězdu snad jen za to, že asi dvakrát jsem se při filmu něčeho lekla. Celé mi to přišlo jako nějaký špatný vtip. Parodie úplně na všechno. Nevím, co víc říct, utrpení od začátku do konce. ()

cenitel

Tak jest-li se režisérovi a scénaristovi povedlo udělat remake karkulky pro dospělé, tak to nebylo úplně to pravé ořechové. Celý film se vlastně zabývá tím, kdo je ten vlk??? Pokud to byl otec karkulky, tak jak mohl, říci: "Pojď se mnou. A Amanda Seyfried na to: S vrahem nikam nejdu. Ale vždyť ty si taky takový vrah, co ten králíček v lese tenkrát???, odvětil vlk. Jak její otec mohl vědět o tom králíčkovi, když tam byla jenom s Petrem, jasná chyba, úplně viditelná. Celkově film nebyl až tak strašný, ale horor to rozhodně nebyl a mysteriózní také ne. Spíš tam byla láska, skoro až romantika, když to přeženu a Petr mi připomínal herce ze série Twillight sága. Za Amandu 3 hvězdy. ()

RizzieRock

Tak já nevím. Možná jsem mladá a blbá, ale mně se tenhle film celkem líbil. Obsazení, atmosféra, svěží výtvarné a hudební zpracování... A přes všechno to napětí a "thrillerství" v tom stále zůstala pohádkovost, taková hodně syrová a drsná, z dob, kdy pohádky ještě nebyly příběhy pro malé děti... :) Proč ne. Lepší 3*, dala bych skoro až čtyři. ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?