Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

aannemer odpad!

Necelých 10 minut rozklepané kamery mi zcela stačilo, abych film vypnul a hodil do odpadu. Nesnáším debily, co nemají u kamery stativ. ()

Kada80

Skvělej pohled na práci americké policie. Ze začátku mě rušila ta roztřesená kamera,ale pak jsem si zvykl a nakonec si myslím,že sem to patří. Už vidím naše švestky jak by se posrali strachy. U nás umí akorát mlátit nevinný důchodce. 80% ()

noall

Zaujme spíše po formální než obsahové stránce, což však neznamená, že by film neměl co nabídnout (naopak místy je až trochu k neuvěření, na jaká místa a k jakým případům ústřední dvojici jejich práce přivede). V každém případě, ze začátku působí příběh dost útržkovitě, skoro až polodokumentárně, jako změť různých střípků z policejní práce (čemuž napomáhá velká část POV záběrů), postupně jsem však měl pocit, že POV záběrů ubývá ve prospěch klasické kamery a film přece jen získává konsistentnější děj. Gyllenhallovi s Peňou to šlape na výbornou, ostatní postavy v podstatě moc vlastního prostoru nedostanou (s malinkou výjimkou Anny Kendrick, které vypadá tak úžasně, že si jí prostě nevšimnout nejde, ačkoliv k hraní toho taky moc nemá). Veselé momenty se střídají s těmi šokujícími, finále je dramatické, i když ve své podstatě očekávané. Celkově hodně slušná podívaná. ()

kobe.AIR

Jednou větou: Zas*aně dobrej videoklip :-) Mohl být o 20 minut kratší a někdy zbytečně netlačit na pilu (policajti jsou hrdinové, my víme), ale stejně to je za (trochu slabších) 5*. ()

RomaS

Nevím na kolik to co jsem viděl odpovídá skutečnosti, ale jestli jen zlomek toho co zažila tato sympatická dvojka strážníků řeší i opravdová LAPD, musí jít o práci vykoupenou zlatem. No, asi to tak nebude, každopádně jde o velmi zdařilý obrázek toho, jak asi fungují obyčejní pochůzkáři. Chvilkami mě sice roztřesená kamera už vadila, ale v kombinaci se zajímavou akcí a neumělými rozhovory vtáhne do děje a nejde těm klukům nic než fandit. Asi tak po půlce si začnete říkat, jak tohle může asi skončit? Bohužel nijak jinak, než se dalo čekat. Což vidím asi jako jedinou slabinu filmu. ()

veverysiak

Nepochybujem o tom, že poliši v anjelskom meste sú na rozstrhanie, hlavne vo vydarených štvrtiach, napriek tomu sa mi to zdalo veľmi prepchaté a zahustené, zrejme zámer, len mi to pripadalo nie celkom prirodzené, dokážem pochopiť fanúšikov tohoto žánru, že si na tom zgustnú, ja som sa dosť často nudil, takže 40%. ()

kikin01

Přesně takhle jsem si to představoval. Raději jsem si nečetl ani zdejší komentáře, kdyby náhodou tam byl nějaký ten spoiler, a udělal jsem dobře. Drsné drama LAPD, které každou chvíli graduje až do ................. Chvílemi roztřesená kamera mi vůbec nevadila, naopak to mělo ten správný efekt autentičnosti, a hlavní dvojice - líp snad vybrat nemohli. ()

K.O.S.A.

Ano, hezky natočeno, efektivně. Ale co tím chtěl básník říci? Už od desáté minuty mi bylo jasné, že půjde o klasický americký snímek, kdy prvních 60 min bude vše idylické, pak přijde totální zvrat a film bude mít nějaké vyústění (pomsta, závěrečný zátah apod.), jenže zde se nic nestane, film prostě skončí a nazdar. Takže o čem to tedy bylo? O dvou kamarádech na život na smrt, o krušné práci police na periferii L.A.? Můžete si vybrat. Já si rozhodně nevybral nic a film je pro mě jen hezkou skořápkou bez obsahu. ()

kreion

Film zaujme už svojím polo-handycam spracovaním, ktoré sa v mojej blahej pamäti osvedčilo už v Disctrict 9. Následne celý zážitok smeruje k jednému veľkému finále, v ktorom tých bezmála 100 minút vrcholí veľmi zaujímavým spôsobom. Tento kúsok stojí za pozretie. 4/5 ()

N0X.

Fakt drsná dráma zo života dvoch policajtov. Ani mi tak neprekážala tá handcam ako pri iných filmoch. Gyllnhaal a Pena úžasní. Pre fandov polície ako ja jedno z nezabudnuteľných diel. Verdikt: 85% ()

necrosrandist

První dojem – chemie mezi Gyllenhaalem a Peñou je jedna z těch co vídám málokdy. Těm dvěma bych uvěřil, že spolu makaj každej den, i kdyby hráli zametače ho*en Pepu s Lukinem. To jsem tedy vážně čuměl. A že se Ayer v policejní tématice zase hejbe jako ryba ve vodě je nad slunce jasný. Navíc obsazení těch vypatlanejch mexikánců sedlo jak p*del na hrnec, poněvadž jestli někdo působí jako skutečný členové gangu, tak jsou to oni. V South Central to musí bejt asi pekelnej kotel... ()

StinkingPooh

Kdo má rád drsňácký policejní akční dramata, tak si určitě přijde na své. Mě to bavilo velice i díky hercům-mezi hlavní policejní dvojicí (Gyllenhaala a Peňa) vfungovala ta správná parťácká chemie a jejich špičkování a sehranost mě opravdu bavila. Navíc se ve filmu objeví i Anna Kendrick, pro mě ultrasympatická herečka současnost :) Samotný film se spíš skládá z jednotlivých útržků, nedá se úplně hovořit o nějakém hlavním ději, ten vzniká tak nějak mimochodem. S čím jsem měl trochu problém byla forma, nejsem zrovna příznivec pseudodokumentárních stylů, takže záběry z průmyslových kamer, z kamery v ruce, z kamery na uniformě atd-nic pro mě. I když tady to asi trochu bylo zapotřebí aby se ukázala ta špína LA pěkně autenticky. Hudební doprovod za jedna. ()

laurence

Těžko budete hledat tak jednoduchoučký scérnář – Patrola je vlastně soubor scének z policejního života bez nějaké hlubší provázanosti. Ale výborně zpracované akční scény, vtipné a nápadité dialogy a obsazení hlavních rolí dělá z tohoto filmu nadstandardní podívanou. ()

wick

Drsný pohled na práci policejní hlídky v LA se sugestivní kamerou. Stojí za vidění, ale není to film pro každého a podruhé už bych ho vidět nemusel. ()

david666

Drsný život policie v USA - polodokumentární styl dává pocit, že se s účastníky téměř účastníte jednotlivých zásáhů. Trošku vadí, ře film nemá nějakou jasnější dějovou linii. I když taková asi práce policistů reálně bude. ()

redalert21

Ne sorry, už jsem si zvykl, že vidím většinou jiné filmy než uživatelé zde, ale toto bylo moc. Kamera chápu, záleží na "vkusu" a jak moc vás to "sere". Ale děj - 0, napětí - 0, herecké výkony - 1, trapné fuckovní - 10. ()

girasollle

4 hvězdy, i když policejní story nepatří zrovna mezi mé oblíbené filmové žánry. Nekompromisní finále, které od začátku filmu čekáte, z poloviny překvapí. ()

PONK

Cely film som cakal kym tych dvoch bastardov odbachnu. Nakonec ich odbachli. Ale jeden ostal nazive. Takze davam 1 hviezdicku. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)