Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

Eaton_Hunt

Určitě nejlepší film David Ayer. Celý film doprovazí skvělé policejní dialogy plus rady na vztahy. Takový film jsem si představoval o hlapech, kteří chtějí dělat správnou věc. Největším překvapením je ale konečná akční scéna, která mi rozbušila srdce. Autetičnost situací a sympatie s hlavními postavami je dokonalá. ()

PTuranyi

Veľmi dobrý policajný film natočený v dokumentárnom štýle. Spolu s policajnou hliadkou Taylor a Zavala prežívame ich pracovné dni a spoznávame zločin v LA. Vďaka kamere strážnika Taylora vidíme každú akciu akoby ich očami. Jednotlivé zásahy sú poprepletané čriepkami ich súkromného života. Ich práca je náročná. Ponúka nebezpečenstvo a napätie,  neponúka však veľmi šťastný koniec. ()

DarkViper

Luxusně zahráno, oba dva policisté sympaťáci. 90% jak už tu v komentech bylo řečeno film přináší něco nového do POV ()

GrifHi55

Po čase zase pořádný filmový zážitek, ze kterého číší autenticita. Ústřední dvojka skvělá, vtipné dialogy fungujou velice dobře, akce ze začátku vlivem roztřepané kamery trochu zmatená, ale posléze si najde správný styl. Konec velice silný, i když lehce očekávaný. Přesto velice silný a kvalitní film, 80% ()

Angelie

Nemam slov, dlouho me zadny film v kine nerozbrecel, velmi silny zazitek, opravdu skvely film, neohraneho nametu. Za me plny pocet ! ()

Talexa

Amerika - země neomezených možností. Dnes už především v negativním slova smyslu. Každý může všechno, lidský život jakoby ztratil cenu. Nebo ji skutečně ztratil? Tento film to nevyvrací ... ()

Anatar

Snímek, kterému nechybí napětí, humor i dojetí. Nebýt té příšerné kamery dala bych víc, takhle 6/10. ()

naytsirk

Tak to bylo po dlouhé době opět hodně silné a dobré policejní drama… Na tu kameru jsem si musel chvíli zvykat, ale vše ostatní bylo perfektní. Jake Gyllenhall byl naprosto skvělý. Trochu jsem se bál, že mě Michael Peña nebude bavit, protože ho znám především z Odstřelovače a tam mě jako nováčkovský agent FBI moc nenadchnul…. Ale tady to byla úžasná dvojka, které jsem to věřil od začátku do konce. Celý film mě nenechal vydechnout, pořád jsem čekal, kdy se to zvrtne a ono pořád nic… Opravdu, moc dobrý film ()

de-andre

Film na mne působí velice realistickým a uvěřitelným dojmem. Všechny části, včetně těch neakčních dokumentujících život řadového poldy losangelského předměstí, baví. Je dobře, že většinou zůstává děj pouze u sledování ústřední dvojice a poskytuje tak pouze jeden úhel pohledu. Spousta otázek okolo, například co dělají specializovaná oddělení, která sledují případ vězněných lidí, nebo jak pracují gangy a válčí proti sobě, zůstává nezodpovězena. Výsledné skvělé hodnocení v mých očích podkopává závěr, jehož akční pasáž je mne až moc filmová a za mne těžko uvěřitelná. Ale i náhody se dějí a happy-end vlastně nebyl, takže proč ne. Povedená "dokukriminálka" s dobře pracující ústřední dvojicí a svižným scénářem. A kamera mi vůbec nevadila (snad opět krom té poslední střílečky - zpomalených černobílých záběrech, které byly až škaredě nepovedené), naopak dávala snímku spád. ()

IronSide

Tak toto mě doslova ohromilo. Po dlouhé době velmi kvalitně zpracovaný film, který je zaměřen směrem k policejní práci. Snímků kolem armádního prostředí je spousta (a dalších jako z řad námořnictva, námořní pěchoty, letectva apod., přeci jen USA toho má mraky), proto jsem se na tento film velice těšil. Film je jednak nabitý akcí a to od začátku do konce. Nechybí zde vtip, nápaditost i trocha soukromého života, zkrátka něco co tu v takovém podání a formě ještě nebylo. Dalším kladem je, že je to příběh dvou hlídkových policistů, parťáků, prostě dvou lidí co jsou víc než jen kolegové, jsou rodina, bratři. Nejedná se o akční film speciální jednotky, ty už tu byly, a tak i díky tomuto obdivuji zpracování celého filmu. Zasvěcené tento film jistě nadchne a to především svou, místy až překvapivou, realističnosti a to i v takových spíše úsměvných scénách. Ale zaujme určitě i méně zasvěcené, jelikož stopáž je tak akorát, film nemá nijak hluchá místa, je tam výběr spíše akčních scén a udrží pozornost diváka celou dobu, kdy i konec filmu překvapí. Pro mě je tento film letos určitě tím nejlepším, který jsem mohl vidět. Kdyby byla možnost, dám hvězd více, ale takhle alespoň těch 5*. ()

Etrox49

Skoro dvojhodinová sonda do každodenného kolotoča mestskej patroly LAPD, po kolená sa brodiacej v tej nasmradľavejšej ľudskej žumpe. Ak bolo Ayerovým skutočným zámerom podať predmestia Los Angeles ako doslovné Peklo na zemi, ovládané zdegenerovanou a vyfetovanou sebrankou zvierat, tak to zmákol na 110% ! Žiaľ, po necelej polhodinke je človeku jasné, že v tomto filme ani tak nepôjde o určitú dejovú os, je to skôr hraný polodokument postavený na servírovaní drobných epizódiek. Tým pádom sa divák skôr či neskôr dostáva do stavu čumákovania cez okno či odbiehania na klozet, skrátka začne to byť postupne jednotvárne a s prepáčením aj trochu nudné. Naproti tomu asi najsilnejším zážitkom je pozorovať až nepredstaviteľné životné rozpoloženie obyčajných ľudí (Gyllenhaal, Peňa), ktorí osadení do ľudskej zoo, s jednou nohou pod drnom a (zrejme) aj biednym platom, zakladajú rodiny a vychovávajú deti. Očakávania boli tak či tak niekde úplne inde. Chápem snahu o novátorstvo v aktuálnej záplave pseudopolicajných dementností, toto však nejak nezafungovalo. Sklamanie. ()

bad_azz

Film, u kterého se dají leckteré chyby prominout. Srovnávat jej s Training Day podle mého není na místě, ač je žánr stejný, tenhle Ayerův počin je naprosto odlišný. Škoda, že to nebylo ještě syrovější, filmová munice k tomu určitě byla. 85% ()

LoArmistead

EoW je pro mě velmi příjemné překvapení. Film je zajímavý od první do poslední minuty, má spád, drive a dokáže člověka udržet s očima přilepenýma k obrazovce. Gyllenhall je tu výborný (pro mě dokonce lepší než v Jarhead) a Peňa jej skvěle doplňuje. Moc se mi tu líbí Anna Kendrick, jejíž okouzlující roztomilost výborně kontrastuje s prostředím brutálního losangeleského obvodu 13. Celkově je Patrola určitě jeden z nejlepších filmů co jsem za rok 2012 viděl a tudíž má ode mě 4 * ()

TOPmoovie

je to realnejsi film a policajtoch. kamera je ale pocas vacsej casti filmu velmi zla, az tak ze to mate chut vypnut. ale inak vsetko super, takze vydrzite.ale kamera casto velmi rusi. ()

psycho.ta

Až na několik nevychytaných podivných scén, které působily dosti průhledně a nerealisticky a až na (z mé strany tedy) absolutně zbytečnou a trapnou roli tmavovlasé gansterky a vlastně celého "hlavního" záporného gangu..vcelku povedený film, 4**** ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)