Film The Frozen Ground je inspirován neuvěřitelným, avšak skutečným příběhem aljašského policisty Jacka Halcombeho (Nicolas Cage), jenž se pokusí zastavit vraždící bestii Roberta Hansena (John Cusack), což je sériový vrah, který se již třináct let úspěšně skrývá. Když se těla prostitutek začnou v Anchorage hromadit, na město padne strach. Ačkoliv Halcombe riskuje vlastní život, vydá se na vlastní pěst najít zabijáka, aby tak zabránil dalším vraždám. Když získá informace od sedmnáctileté dívky (Vanessa Hudgensová), které se podařilo uprchnout, je konečně zabijákovi na stopě. Podaří se mu vraha dopadnout dříve, než zemře další oběť? (HBO Europe)

waska

Už si ani nepamatuju, kdy naposledy natočil Cage nějaký slušný film. Snad Kick-Ass. Nic světoborného jsem nečekal ani tentokrát, kupodivu jsem byl příjemně překvapen. Je to určitě dáno tím, že jde o skutečnou událost, ale nechyběla akce, napětí a atmosféra z Aljašského zapadákova byla taky dobrá. A i když Nicolas má už stejný výraz v obličeji 16 let, tentokrát to tolik nevadí. ()

Acrobat

Rozľahlosť územia mystickej Ameriky umožňuje a Aljaška zvlášť, že na zabitie niekoho nepotrebujete prípravu nijak okázalú. Nie je divným zjavom, že každý mesiac sa k nám ako blesk prirúti správa o tom, ako niekto opäť očisťoval svet od zla, hoci to robil pekelným spôsobom. Sériový vrah tu, tam. Aj tento v podaní Cusacka vrhá na film depresiu v tej podobe, že sa to všetko žiaľ stalo. Pri posledných fotkách „dissapeared girls“ mi bolo zvláštne. Na druhej strane si stále zvrátené chúťky schizofrenických a chorých vrahov odnesú prostitútky. Už Jack Rozparovač zameral svoju túžbu sa zviditeľniť na zraniteľnej časti ženskej populácie. Nevedno prečo sa tieto ľahké ženy, ktoré za poplatok umožňujú vyprázdniť sa mužom ich prebytočného a neustále tovriaceho sa spermatu, stávajú obľúbeným terčom. Každopádne Scott Walker mal jednoduchú prácu, keďže len prerozprával filmovým spôsobom nudný policajný spis. Vedel, že tento druh filmu vyžaduje určitú atmosféru – pridal tmu, sneh, roztrasenú kameru, tichú prírodu, plač, slzy. Nerobí to však podpriemerne ako by sa mohlo zdať. Priam ukážkovo je vedené vyšetrovanie, kde žiaden z polície ani len nepobehne, či vystrelí. To je príjemná rarita a preto len k divákovmu dobru nemusí Cage behať, páliť, premýšľať za pochodu. Všetko v norme a v reálnych patáliách. Vzťah byrokratického systému prokurátor – polícia je tak ako v našich podmienkach ukážkovým sprievodcom trestným právom. Po dlhej predlhej dobe si môže fanúšik Cage povedať, že ten chlap robil len to na čo v starobe má. Walker drží prízemnú atmosféru, ktorá sa síce nevyrovná dychberúcemu triumvirátu Se7en, Purpur a Insomnia, ale film si svoj beznádejný „face“ v podobe hľadania 11 tiel v krásnej prírode v maximálnej slušnosti zastal. (videné 22.11.2013, BDrip) ()

netWoor

tak asi jo ... solidní kriminálka na jeden večer, nicméně je tam až příliš věcí, který prostě nechápu ... (sakra, jak vlastně teda ta holka utekla? Tvrdí, že z auta, ale našli jí bůhví kde přivázanou nebo co ... atd. těch situací je víc). Další trochu problém je, že celou dobu to má takovou tu atmosféru: ... bomba, už se těším na rozuzlení, určitě to bude nečekaná pecka ... a najednou je konec ... a rozuzlení je přesně tak stupidní, jak to zpočátku vypadalo ... ale jo, Nicolase mam rád ... ()

Bbronx

Bohužel podprůměr zabitý opět nevýrazným Cagem. Cusack zahrál svou roli nadprůměrně. Téma skutečného příběhu bylo velmi poutavé jen to chtělo lepší obsazení a zfilmovaní. ()

Psycho.R

Jak jen to říct. Film, kde na opačných stranách barikády stojí dva moji oblíbenci. Což je super, bohužel Cage posledních pár let drží stejný výraz, který se svojí kamenností začíná podobat Seagalovi naštvanému/veselému/smutnému... Cusackovi jsem psychopata skutečně věřil, doma hlava rodiny, které si všichni ve městě váží, v chatě šílenec, který rád loví. Hudges mě, ale ve filmu fakt štvala. Vím, že jde o film podle skutečnosti, což mu dodává na mrazivosti, ale ta holka byla prostě hrozná. Čekal jsem něco víc, jako Insomnia, proto jsem zřejmě nebyl tak nadšen, jak jsem očekával, ale určitě ne špatný film. ()

kwaicheng

Místo aby se tam proháněli po aljašský tundře, tak 60 procent filmu sleduju nařikání dvacetiletý smažky, která prodává vlastní pipku bo je sama pipka. ()

bearmeedek

Dost mě překvapuje nízké hodnocení. Důkaz toho, jak jsou lidé lhostejní nebo povrchní. Téma i příběh je dost slušně našlápnutý. A celkový dojem umocňuje vědomí, že je to natočené ne jenom na motivy skutečných událostí, ale přímo podle těchto zvěrstev. A mě tedy film bavil. ()

TSZ

Vzhledem ke skomírající kariéře Nicolase Cage zcela rozumím jeho snaze ji oživit v podobně laděném snímku jako proslulých 8 mm. Bohužel, nezvolil asi ideální projekt, protože ačkoliv se náš Nicky snaží tvářit stejně zasmušile jako v jedné ze svých nejslavnějších rolí, působí tato celá snaha spíš směšně nebo zmateně (jako taková třešnička na dortu směšnosti jsou jeho sluneční brýle, které má nasazené i např. ve sněhové bouři - asi aby neviděl, do čeho se nechal zas uvrtat).Děj asi nemá příliš smysl rozebírat, protože scénárista evidentně neměl svůj nejlepší den. A jelikož z aljašské přírody je tam také celkem hovno tak nevidím důvod, proč si na toto celé uchovávat jakékoliv vzpomínky. ()

Clark_Kent

Mě se to líbilo dobre kriminální thriller. Napětí tam je akce ani e ale psychologický ráz je perfektní to se mi líbí. Cage a Cusack se skvěle doplnují. ()

Lilien

za posledne obdobie asi to najlepšie v čom sa Cage objavil. Inak priemerná kriminálka, s vopred známym vrahom, no napriek tomu určitého napätia sa dočkáme. Solídne herecké výkony i ostatných hercov. ()

nesli

Nahodil bych delší stopáž, závěr byl dost hrr. Cage i Cusack se s tím ale parádně poprali, takže 8/10. ()

ANTYCHRYST

Hvězdně obsazená kriminálka s hlavní dvojicí Cage a Cusack, které schází to co kriminálku dělá zajímavou a to napětí, nečekané události a touha odhalit jak se věci mají. Tady ovšem hned ze začátku zjistíte o co jde a jen sledujete, jakým směrem se to celé bude ubírat a zda li zlo bude po právu potrestáno. námět není špatnej, ale ve filmu není nic zajímavého nebo překvapivého - vše je to na jedné vlně. Škoda dalo se z toho vytřískat mnohem víc. 55 % ()

TommyDiamond

Už na začátku bylo jasné co od filmu Zmrzlá zem můžu očekávat a kudy se celý příběh bude ubírat. Ano i Aljaška má svého Jacka Rozparovače, svého sériového vraha. A tak brutální počínání si podle některých lidí zasloužilo zfilmování. Podle mě naprosto zbytečně. Místo mrazivého příběhu tu máme tuctovou upovídanou kriminálku, která se ohání tím, že čerpala ze skutečné události.... ()

Zombiepod

Ponurá a studená atmosferická kriminálka z Aljašky, podaná v klasickom filmovom štýle. Herecké obsadenie v tomto prípade sedí, no Frozen Ground nie je žiadna sláva, ani film ničím výnimočný. I keď príbeh, a v možných prípadoch aj záver divák pozná, napätie sa buduje starostlivo a udrží. Občas by však nezaškodilo keby režisér trochu pritlačí na pílu a vtesní do scenára viac vyhrotených situácií, no pre bežného diváka film ako stvorený. ()

Basso

Priznám sa, že od tohto snímku som čakal menej ako som nakoniec dostal. Aj keď to nie je film, ktorý by trhal rekordy v kinách, ale námet ma ohúril. Spraviť niečo podľa skutočnej udalosti a na spomienku obetiam ni je jednoduché. Tu mi však chýbali emócie, ktoré by v takomto príbehu nemali chýbať. Až na jednu scénu, kde Hudgens, ktorá ani nevedela, čo od života chce videla uprostred mesta losa. Inak veľmi kvalitne podané herecké výkony a sympatický soundtrack. Škoda len toho, že to režisér natočil ako klasickú kriminálku. ()

masekjc

Ničím nevybočující záležitost, která sice dostává šmrnc inspirací skutečnými událostmi ale jinak se žádný wow efekt nekoná. 6/10 ()