Lovec: Zimní válka

• USA The Huntsman: Winter's War (více)

Děj snímku Lovec: Zimní válka se zčásti odehrává v době, kdy ještě Sněhurka nebyla na světě a královna Ravenna (Charlize Theron) tak může bez obav diskutovat s kouzelným zrcadlem o tom, kdo že je na tom světě nejkrásnější. Starosti má jen s mladší sestrou Freyou (Emily Blunt), která je v očích Ravenny příliš měkká. Když ale Freya při tragické nehodě přijde o právě narozené dítě, promění se v Ledovou královnu, jejímž smyslem existence se stane dobytí celého světa. Kvůli tomu začne na svých taženích unášet děti a z nich pak vychovává nelítostné válečníky. Takovými rekruty byli i Erik (Chris Hemsworth) a Sára (Jessica Chastain), kteří z řad bojovníků armády Ledové královny vybočují svými schopnostmi a také vzájemnou náklonností, jež se v téhle zemi považuje za největší zločin. Trestem pro Erika je ztráta Sáry a vyhnanství. Z něj vede cesta přes porážku jeho bývalé velitelky. Ta se však chystá zmocnit kouzleného zrcadla sestry Ravenny a s ním pak bude prakticky neporazitelná. Erikovi by se ho muselo podařit ukořistit dřív. Jenže jak může neobyčejný smrtelník uspět v souboji proti dvěma sestrám, z nichž jedna je nebezpečnější než druhá? (CinemArt)

Jenda

Co se stane, když má režisér románek s hvězdou původního filmu, a ty pak musíš narychlo přepsat scénař sequelu, protože je studio oba vyhodilo? Tohle generické a sterilní dílo. Původně jsem si ani neuvědomil, že tam nějak chybí Sněhurka, a že nekoukám znovu na stejnej film, ale na nějakou PG-13 verzi Frozen. Stejně jako o jediném dalším díle režiséra Cedrica Nicolas-Troyana můžu říct - viděl jsem ho. Ale už další týden nemám páru, co se ve filmu dělo a pamatuju si jen, že to byla poměrně nuda. ()

JASON_X

Ohavně blbá a zároveň vizuálně hezká pohádka. Ale mnohem víc blbá, nežli hezká. Dětem i jednodušším dospělým se jistě bude líbit, zatímco intelektuálové nebo cynici, kteří nesnášejí vatou vystlané scénáře, infantilitu, polopatismus, nebo nízký pathos, budou trpět jako zvěř, kousat si rty, hryzat klouby, rvát si vlasy a proklínat scénáristy. Pozitiva: Tři tuze hezké a populární herečky (pro pány), nějaké ty triky, i celkem pěkná výprava. Negativa: Jalový příběh, nezáživný děj, často mozkorvoucí dialogy, plus několik čistokrevných zulukafrů křečovitě obsazených do pohádky ze Sněhurčina čistě "árijského" severu (opět ta stará známá, dojemně trapná úlitba falešnému bohu multikulturalismu). A za veleblbé finále, i za veleblbou postavu, kterou nevěrohodně hrála chuděrka Emily, nemůžu dát třetí hvězdu ani omylem. ()

Lucasion

Winter is coming. Ne, pardon. To je z jiné franšízy. Ale docela dobře by to k novému Lovci pasovalo. Sněhurku z roku 2012 jsem si docela užil, i když jsem jí viděl jednou. Hm, čtyři roky. To je strašný. Každopádně k nového pokračování. Zimní válka je prequel i sequel zároveň. Což je docela příjemná změna oproti jiným natahovaným příběhům. Navíc autoři asi ani nemají jinou možnost, pokud chtějí zanechat dvojici Chris a Jessica. Film je jednoduše pohádkou. Možná trošku pohádkou pro dospělé, protože se neustále řeší síla lásky a její zrada. Což ocení tedy mladší i starší publikum. (U staršího pouze hádám) Herci jsou parádně vybraní. Božský hlas Liama jako vypravěče nás uvádí do děje, Hemsworth se ohání sekerou stejně dobře jako kladivem, Jessica Chastain si skvěle nastudovala bojové umění a nechybí samozřejmě vizáží posedlá Charlize Theron. I když je film hezkou vizuální pohádkou, tak mi neujde pocit, jako bych už vše jednou viděl. Že by Společenstvo prstenů nebo Hobbit? Máme tu zrcadlo (prsten), které našeptává. Máme tu zasněžené hory i řeku v lese. Hm, předpokládám, že všechno jsme už jednou viděli. Přesto jsem se příjemně bavil, protože i když je něco v ději nesmírně průhledné, tak se film nedostává do přílišného patosu. Akce je někdy mírně chaotická, ale choreografie to vynahrazuje. Sice jsme pořád ve vodách popcornového mainstreamu, ale vem to čert, když to tak příjemně uteklo. U hodnocení přivírám trošku očka. Na druhou stranu si dokážu představit, že se na Huntsmana 2 podívám znovu. PS: Netvrďte mi, že vypravěč není nikdo jiný než Liam Neeson. Jeho příjemný hlas bych poznal kdekoliv! [Csfd projekce13] (77 %) ()

luka4615

Hvězdně obsazená slátanina. The Huntsman Winter's War je vizuálně vypiplaným dílem, u kterého se ovšem zapomnělo na pevnou kostru příběhu či solidní scénář. Tím pádem zde najdeme plno nelogičností, které jsou smíchány s nepochopitelným chováním všech postav. Takže ve finále dostaneme na pohled krásné digitální omalovánky, u kterých je hledání jakéhokoliv smysluplného příběhu či scénáře jen ztrátou času. PS: Kouzelné zrcadlo jako ekvivalent prstenu moci z trilogie LOTR? Vážně? ()

mm13

V kancelárii producenta musel tento námet pôsobiť možno až veľkolepo. Aby to takto dopadlo aj s filmom, žiadalo sa jediné - aby ďalšie etapy pri jeho vývoji dostali na starosť ľudia s talentom a zápalom pre vec, nie protekční absolventi vysokej školy filmového umenia. A vyhodil by som aj toho producenta... Dráma dvoch sestier a dráma jednej tragickej a jednej nešťastnej lásky, zotročených detí, podmanených kráľovstiev a rasových konfliktov postavených na predsudkoch, to si žiadalo nekompromisný "sword & sorcery" epos povýšený na umenie, nie túto hybridnú žbrndu. Nehorázne premrhaný potenciál! ()

Morholt

Sice se jedná o nastavovanou kaši, která se snaží přiživit na poměrně úspěšném prvním dílu, ale na druhou stranu je to kaše složená z poměrně chutných ingrediencí. Po stránce scénáristické se sice nejedná o žádnou hitparádu, ale má to tempo, vtip, který obstarávají především trpaslíci, nějaká ta bitka se také najde a líbilo se mi, že to není zase tak moc přeplácané efekty. Co se herců týče, tak Hemsworth nevadil a víc po něm chtít asi nemůžu, Jessica Chastain je v koženém oblečku šik, Emily Blunt to se stříbrným přelivem sekne a Charlize Theron je kus za všech okolností. Nejásám, ale spokojený jsem. 70% ()

seale

Krásné kostýmy, účesy, filmové efekty, hudba. Celkový dojem: ano, i ne. Lepší průměr. Výrazná byla komediálnost, místy úsměvné pasáže, a místy popcornová fraška. Nabídka kombinování všech těch pohádek, které jsem v dětství měla ráda - Andersen, Grimmové, severské mýty, apod. ()

malylada

Od tohoto jsem si sliboval více. Nuda, nuda, nuda. Fantasy bez pořádné akce, žádné kvalitní monster, Chris nemasný neslaný a hodnocení vytáhla o něco poslední půl hodinka. 5/10 ()

Gwaihir

Svět pohádek může vyprávět mnoho různých příběhů odehrávajících se kolem těch, které známe. Osudové linky jsou tentokrát dvě, přičemž ta lovcova není překvapivě tou úplně hlavní, přestože je jí věnováno více prostoru. Po technické stránce je to opět velice zdařilá podívaná a z hlediska obsazení snad nemůže být co vytknout, protože dámské trio v čele s mrazivou Emily Blunt skutečně nemá chybu. Na druhou stranu, podobně, jako v případě Sněhurčina zápasu s temnotou, je i zde celek tak trochu rozštěpen do částí, jež jsou samy o sobě většinou velmi působivé, leč jejich propojení povážlivě skřípe, hlavně při střídání nálad a prostředí. 65 % ()

BoPo

Nebolo to tak hrozné, ako varovali tunajšie komentáre. Škoda, že sa z Charlize Theron stal len drahý prívesok. Thor Hemsworth si jede svoje, len mu chýba ochranovateľské poslanie z jednotky. Hlavný dôvod, prečo som do dvojky išiel, bola účasť Emily Blunt. Nesklamala, ale jej postava za Ravennou predsa len zaostáva. V podstate filmu najviac podrážala nohy skutočnosť, že ste si nemohli užiť starú rozprávku v novom háve. Len ďalší holywoodský lapač šance po úspechu, ktorá zaslúžene nevyšla. ()

MoiJe

Tolko prachov to muselo stat a pritom... taka blbost. Ale OK, priznavam, o kus mensia blbost nez som cakala, ze to bude. :) Sledovat sa to da pohodlne, clovek sa aj zasmeje. ()

Beznoh

OK, tak to krásně herecky obsadili, ale k čemu to je? Já chápu, že pohádka není reálný příběh, ale nemohlo by alespoň působit tak, že je to v rámci daného prostředí reálný příběh? Fakt mi to připomíná poslední díl Hobitta. Hrdinové, kteří přežívají situace, ve kterých by vůbec šanci přežít neměli. Spousta scén, které tam jsou jen proto, aby tahle dramatická situace mohla vůbec vznikout, přitom počínání všech osob kolem je těžce iracionální, jen aby se to mohlo odehrát. Šílený survive level hridnů zrovna podle toho, jak se to zrovna hodí do příběhu. Trapná Hobittí banda a ta takhle ubohej HappyEnding jsem už fakt dlouho neviděl. Navíc to nebylo ani vtipné, ani zábavné. Za mě teda těžká tragédie a to mám tenhle žánr docela rád. ()

Seabeast

Hodně slabé tři a přiznávám se, že jsem první díl vůbec neviděl. I když pozor, on to vlastně oficiální první díl není a Lovec: Zimní válka se dá spíš považovat za samostatný film. Inu, dvě hvězdy bych sice dal rád, ale zkrátka jsem nenašel místo, kde bych se nudil. To jsou asi tak jediná pozitiva spolu s parádním vizuálem, který je u těchto blockbusterů tradičně pompézní. Jinak na tuhle "udičku" jako hladová "rybička" prostě neberu a nic moc tyhle patetické a vyprázdněné projekce se mnou nedělají. Lovec: Zimní válka je klasický příklad pohádky, která sem tam vyloudí nějakou tu srandičku na odlehčení, nezapomíná být akčně drsná a snaží se vám zasáhnout "srdíčko", aby kapesníčky nezůstaly suché. Takže jedním uchem dovnitř, druhým ven, popcorn sežrán a kola vypita. Díkyčau! ()

Chermy

Vizuální cítění tam vidět je, ale příběh je hloupý a dialogy ještě víc. Sehnat do pohádky tři nesmírně talentované herečky byl jistě úspěch, ale asi jediný, který se režisérovi podařil. Ty herečky své účasti musely strašně litovat. ()

JohnCZ

Příjemné překvapení. Fantasy kvalitativně na úrovni prvního dílu, která doplňuje a rozvíjí předchozí dění a co víc, bez Sněhurky. Pěkný vizuál - od přírody až po CGI, poměrně dospěle vyprávěný příběh a závěr, který dodává postavě ledové královny překvapivě i hloubku. ()

corpsy

Stačilo by, ak by som tu okopíroval moju recenziu na SNEHULIENKU A LOVCA. Vyjde to narovnako. Efektný ( trikovo ) príbeh, bez duše a bez rozprávkovej atmosféry. Občas ma napadlo, či tvorcovia vôbec vedeli, pre akú vekovú skupinu film točia. Raz drsný, raz infantilný, inokedy ,,moderný,, ale stále prázdny. Pred nejakými tými desatoro rokmi, možno by šlo o skvelú dobrodružnú jazdu ( a ona to vlastne svojim spôsobom aj je ), ale divák rastie a má obrovské nároky, ktoré sa dnes len málokedy dokážu splniť ( som rád, že ešte nepatrím medzi tých, ktorý tak zmýšľajú ) a preto sa snímok nanešťastie za pár mesiacov preborí do šedej priepasti zabudnutia. ()

liquido26

Přesně ten film, co neurazí ani nenadchne ... hezký vizuál, šablonovitý příběh, nějaký ty komický figurky ... První díl se mi líbil víc, tohle je zbytečný sequel. ()

sidzej

Postava Snehulienky v príbehu citeľne chýbala a aspoň na malé cameo Kristen Stewart zlákať tvorcovia mohli, no i tak sa jedná o vydarenú fantasy oddychovku so sympatickým Hemsworthom a skvelým technickým spracovaním (kamera, kostýmy, výprava, hudba, triky- to všetko je na špičkovej úrovni). Príbehovo je to o niečo slabšie než prvý diel ale od pohromy to má taktiež ďaleko. Okrem toho musím pochváliť aj český dabing a celkom solídne 3Dčko. Ja som bol spokojný. ()

ConanVJ

Kvalitně bych řekl, že je to na stejné úrovni jako první film. Část filmu se odehrává, před prvním filmem a část je regulérní pokračování. Toto rozdělení funguje a není násilné. Dobře to navozuje spojení obou filmů. Triky jsou zde opět parádní. Akce je zde hodně a je pěkně natočená. Za mě 86% :) ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Jessica Chastain se vrátí k akci

Jessica Chastain se vrátí k akci

03.08.2018

Od jejího posledního akčního filmu Lovec: Zimní válka už uběhly dva roky, teď se ale hvězda nadcházejícího pokračování hororového hitu To Jessica Chastain (Velká hra) k akci vrátí. Zahraje si totiž… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)

Universal chystá Lovce a Mumii

Universal chystá Lovce a Mumii

02.08.2014

Studio Universal začíná sestavovat svoji filmovou nabídku pro rok 2016. Zatím pro nás chystá především pátého Bournea od Justina Lina (Rychle a zběsile 6), Warcraft od Duncana Jonese (Moon) a… (více)