Škoda lásky

Povídkový / Komedie
Česko, (2013–2014), 11 h 35 min (Minutáž: 19–55 min)

Předloha:

Jaroslav Havlíček (povídka), Božena Němcová (povídka) (více)

Karel Gott, Josef Carda, Miriam Kantorková, Jan Skopeček, Martin Hofmann, Otmar Brancuzský, Marek Taclík, Simona Babčáková, Jan Kuželka, Jana Pidrmanová (více)

Série(2) / Epizody(22)

Povídkový cyklus hořkých komedií o lásce ve všech jejích podobách podle námětů známých českých spisovatelů. (Česká televize)

Čtec

Díly Idyla na konci léta a Polibek pro vítěze (předloha Eduard Petiška, scénář a režie Jan Pachl): výborná kamera Marka Jandy, hlavně co do barevnosti a atmosféry sázavské krajiny. Ty barvy! Oproti Cirkusu Bukowsky tentokrát teplé. Hnědá, nazlátlá, žlutozelená. Slunce a konec léta. Jako kluk jsem tam ve Zlenicích trávíval prázdniny, a ano, taková je opravdu Sázava. ()

bobiša

těžko hodnotit,každý díl je jiný,některé povídky byly lepší jiné horší,nyní TV začala vysílat další díly a hned první 2 povídky se mi moc líbily,zvláště příběh Idyla na konci léta,krásná příroda,pěkný příběh,ale zároveń smutný díky příslibu událostí a dnů příštích,což následující povídka potvrdila. ()

Zemi11 odpad!

Viděl jsem zhruba deset minut v polovině filmu... A napadá mne otázka, do pyče, co to je za bullshit????? ()

insurgentes

Čtyři hvězdy si to asi nezaslouží, ale pořád je to stokrát lepší než celá produkce Jarchovský - Hřebejk za posledních 10 let. ()

herr_carter

K životu mi úplně postačila jediná (a poslední) viděná epizoda, kde zrovna "hráli" hlavní role Majer a Issová. Překvapuje mě, kolik zvučných scénáristických jmen se muselo podílet na takové bezduché sračce....................... moje hodnocení = 2 z 10. ()

klukluka

Jsem zvědavý, co mi z toho nakonec vyjde, ale momentálně jsem nadšený (!!!) z povídky ZAMILOVANÁ. Kromě vynikajících dialogů jsou tady i silné, mnohdy protichůdné emoce - zakázaná láska, pochybnosti, vášeň ... a ještě to obohatil zločin - kombinace Hrabala a Pachla zafungovala výtečně! Náš největší spisovatel a výrazný soudobý filmař by si evidentně výborně rozuměli. Takže ZAMILOVANÁ to má u mě za jasných *****, Idyla na konci léta jenom o maličko slabší (mladí manželé vs. charismatický malíř v penzionu na Sázavě) - ****. První dvě věci mě ale rozhodně neodradily, právě naopak. Třetí viděnou jsou VZPOMÍNKY - bakalářská záležitost, která nesnese srovnání s předešlými dvěma filmy - **. Začíná mi být jasné, že cyklus jako celek bude neskutečný pelmel. Každý si z něho pro sebe snad něco vybere, ale nikomu by se podle mě nemělo líbit všechno - což dokazuje momentální celkové hodnocení - hodně slaboučkých 55% (7.6.2016). Diamantová svatba od stejných tvůrců, přesto úplně jinej level - *****. SRDCE ŽENY pojednává o typech lásky, které si ani nechci představovat - stalkerka obtěžuje známou celebritu, pak najde útěchu v náručí osaměle žijícího řidiče autobusu. Klaním se Hřebejkovi, že se osmělil a nabídl roli pronásledované megastar Karlu Gottovi, mnohem výrazněji ovšem smekám před Karlem Gottem, který tu roli přijal. Vyžadovala od něj kus hereckého umění, ztrátu určité části soukromí - minimálně po určitou dobu a základním předpokladem bylo, že si ze sebe bude ochoten dělat legraci. Vnímám jako velkorysé gesto, že na to tehdy (3 roky zpět ??) přistoupil. Získal tím moje sympatie (určitě ne bezmezné). Povídka se mi ale nelíbila, neboť na mě působila příliš vylhaným dojmem - **. MIŠKA JE KOUZELNÁ srajda - *. Patrně chtěli mít v rámci cyklu vykryté všechny možné kvalitativní úrovně, tímhle zaplácli spodní patra. DIVNÁ BÁRA - existenciální dusno kam se podíváš, v pořadu na kterej koukáš, aby sis v tom zaneřáděným světě natáhl do žil trochu něhy, lásky, poezie.. Achich ouvej - *. HOST U TABULE - happy end pro starší pány, jsem cílovka, takže spokojenost - ***. Jan Pachl u mě boduje i potřetí - POLIBEK PRO VÍTĚZE je do detailu vychytaná ostalgie, když jsem na to koukal, tak mi bylo 14 (rozuměj o 30 méně). Tenhle chlapík umí, drží to pevně v rukou, v herce dokáže proměnit dokonce i Martina Krause (a to už je teda fakt co říct) a spokojený divák tomu sází *****. Svět podle Ireny Obermannové se podobá béčkovým hollywoodským filmům z konce osmdesátek. HRDINA je o bezdomovci, kterýho si natáhne domů dokumentaristka, která s ohledem na její zázemí pravděpodobně restituovala půlku Prahy. Korunu tomu nasadila režie, která si do role zoufalce, kterej se údajně 3 roky nekoupal ve vaně, vybrala otylýho, příkladně vypasenýho Taclíka a do role jeho v popelnici žijící parťačky obsadili libovou čičinku Kláru Issovou, jak kdyby tato zákoutí běžně obývaly podobný modelkovský typy. Tohle bylo komplet špatně- *. Ale jak vidím, tak může být ještě hůř. Postarala se mi o to SITUACE V KUCHYNI. Větší vzrušení zažívám tamtéž i tehdy, když vařím sáčkovou polívku. Zatím spolehlivě nejslabší věc - ODPAD!. Kozy a Underworld dokážou nejednou zachránit ledacos, ale o DOBRODRUŽSTVÍ to neplatí. Sex mezi upocenou slečnou a obstarožním houbařem si nechci vůbec představovat, natož na něj koukat - ODPAD! Jan Pachl pojal své příspěvky do této série jako solitérní filmy, ostatní to rutinně sekají jako již jednou výše zmíněné Bakaláře (to není kompliment). Platí to i o MÁJOVÉ ROMANCI DOKTORA MRÁZE. Zábava na středeční večer nijak hlubokomyslná, ale vcelku solidní - 50%, tzn. ***. Každopádně už chápu, že to těmi třemi kousky kvalitativně nabourává JP, jinak je to dramaturgicky vyrovnaná standardní televizní nuda. Právě v tuto chvíli snižuji celkové hodnocení na ***, nechci být sám sobě za blázna. Na povídku MANŽELKA se hezky koukalo- Linda Rybová je toho slušným předpokladem a zbytek to jen podtrhnul. Navíc to bylo konečně překvapivé a rafinované (na rozdíl například od té mega mega sračky s názvem DOBRODRUŽSTVÍ), takže se po delší době přestávám mračit - ****. A tenhle pocit přetrvává i po ÚSPĚŠNÉM LOVU. Ten navíc jako jeden z mála koresponduje s názvem projektu - škoda lásky chlápkovi, kterej si ji nezaslouží, protože o ni už de facto vůbec nestojí - aspoň tak to chápu já. A za to uděluji této lehce atypické, protože s nadhledem pojaté vieweghovštině slušné ****. Atypický teď budu i já, protože u mě zcela bez výhrad zabodovalo MOKRÉ TRIČKO. Oči se poměly, bránice se otřásla, hlava si taky přišla na svý (bylo nad čím přemýšlet) - fakt výborný - *****. Místo Langoše si do role spisovatele Oskara dosaďte jeho reálný předobraz a máte z MARUŠKY nefalšovaný horor. Minimálně pro jednu mladou naivní holku z vesnice, která byla tak neskutečně blbá, že ji napadlo si myslet, že by se snad mohla u známýho z Prahy jen tak zadarmo párkrát vyspat. To si dovolila hodně, ovšem. Odmítnout neodolatelného Míšu - takovýho vtipálka a hvězdu. Tady ji máš, kámo - *. DRUŽIČKA byla ze života, honilo se tady ale nějak moc psů, hlavní příběhová linie měla v důsledku toho lehce dýchavičné tempo - ***. Když se něco jmenuje Pravda, tak to ještě nemusí být pravda. Pravda, Pravda měla i pár náznaků jistého kvalitativního vzepětí, ale celkově byla PRAVDA další bakalářský limo na otřepané téma - **. Tady ta moje pseudorecenze nekopíruje chronologický vývoj dvou dosavadních sérií. Pokud by se ho držela, pak by z toho jasně druhá série vycházela mnohem lépe. A to je pozitivní trend, případná trojka by třeba mohla být ještě lepší. Každopádně s jedničkou se nikdo moc nepáral, takže se sem vešla i povídka o nedomrlém chlapečkovi, který si myslel na nejkrásnější holku ze školy, což neušlo její pozornosti a nepěkně s ním zametla. Primitivní kus, překvapivě z pera renomovaných tvůrců - Jarchovský a Šabach už za sebou mají vydařenější věci. Za tuhle legrácku nazvanou s JEDNÍM UCHEM NA VESELO ode mě můžou dostat - **. Padesátá léta nebyla žádná selanka. Studená, šedivá, pochmurná doba. Tohle jsem v povídce našel, atmosféru tvůrci vystihli věrně. Jan Zábrana do ní zasadil sebe coby celkem atypickýho mladíka, okolním světem otrávenýho nihilistu, který dává přednost přátelství před láskou. Holčinu, která se dokáže povznést nad jeho úlety a lehce pomatený nápady předhodí neslanýmu, nemastnýmu kamarádovi z fabriky. A tím to skončilo, žádná lítost se nekonala. Byla tady jen ta šeď a nuda - SRDCE ŽENY - ***. () (méně) (více)

patrikus

Škoda peněz :-/ Některé povídky jsou opravdu velmi slabé. Některé až tak slabé, že mi připomínají ty laciné trapasy, co dávali v sobotu. Ach jo. Ve většina případech je to otázka scénáře, režie i kamera mnohdy ani nemá chybu. Herci vlastně taky téměř ok, dokonce pěkná hudba, ale ty příběhy jsou tak nezáživné !! ()

Strandmon

Já musím říci, že seriál jsem sledovat nezačal a hodnotím podle stejnojmeného prvního pilotního dílu a ten se mi zdá být hodně povedený. Povedené příběhy i vtipy, u kterých se zasmějete. ()

mira007

Viděl jsem jen pár dílů a oproti vztahovým seriálům v týdnu je to samozřejmě zlatý, ale na to abych si řekl, že bych to viděl ještě jednou to ne. Pamatuju si asi nejvíc epizodu Mokrý tričko, ale ne kvůli té soutěži, ale protože jsem čekal co z toho vyleze a ono leda titulky. Po shlédnutí všech dílů musím konstatovat, že ačkoliv jsou některé díly nudné a vyprávění je skoro všude pomalé, tak celkový dojem z tohoto cyklu je dobrý, pohodový, nenásilný. Nejlepší díly Škoda lásky s mistrem, obě posázavské story, Divná Bára, Miss mokré tričko a Úspěšný lov. ()

EllienPM

Jistě by bylo vhodné, rozdělit cyklus na část 2014 a na část 2015. Obě části jsou totiž zásadně jiné. Patnáctka je jemná, hladivá, retro a dobrá. Klidně na čtyřku. Čtrnáctka bude ráda za tři. ()

Dejvi21

Pilotní díl navnadil, zbytek to však zahodil. Kdyby byly další díly alespoň z 50% tak dobré, jenomže ne, ten zbytek je úplná katastrofa. U Májové romance se ještě zdálo, že to půjde, ale bohužel...záběr na prsa v každé povídce to nezachrání. Spíš než škoda lásky by to měli pojmenovat pravým jménem - Škoda placeného erotického kanálu, když si můžete každou neděli od 20:00 pustit ČT. Muset schovávat děti před Českou televizí během víkendu, to tu ještě nebylo.. ()

LuccinyFilmy

Pokud čeští spisovatelé nedokáží napsat zkousnutelnou televizní povídku na třicet minut, asi by měli uvažovat o změně povolání. Vyloženě urážející byla masturbační spisovatelská fantazie s Langmajerem v chatě a kozatá vykrádačka Hoří, má panenko. Psychicky se dal vydržet jen první díl s Gottem (jisté scény ale musely vypadat blbě už při natáčení) a zatím poslední díl s oslavou výročí. ()

Greg25

S výjimkou skvělého příběhu Vzpomínky s Markem Taclíkem a Lenkou Krobotovou není moc o co stát. Ničím zajímavý cyklus s tu lepším (průměrným) dějem, s tu horším. Na vysílanou neděli večer bych to neviděla, spíš na nedělní odpoledne. 50% ()

Fifer

Myslím, že Hřebejk není zdaleka tak špatný režisér, jak si myslí někteří tradiční "hejtři" české kinematografie, ale musím uznat, že povídka s Gottem byla opravdu plytká. Na Hřebejkovi je ale skvělé, jak jde krásně rozlišit, které filmy dělá pro sebe a které pro prachy. ()

Silencia90

Viděla jsem zatím pouze 2 díly (2. a 4.), čili 6 povídek. A co jsem viděla, to mě nenadchlo. Vážně ne. Ještě uvidím jeden díl a asi zase o jednu hvězdičku snížím hodnocení. ()

Luk Skywalker

Vzhledem k tomu, že se jedná o volný cyklus povídek, budu psát komentáře k jednotlivým dílům. 1.díl - místy až utahané, klidně mohla být povídka o 20 minut kratší. Ale humorná povídka s Gottem celkem zaujala a závěr pobavil. 2.díl - všechny 3 povídky měly novelový charakter (zvrat ke konci). První a třetí povídka se mi líbila, druhá moc ne. 1.povídka humorná s tím, že tak to v životě může být. 2.povídka vážná a (psycho)dramatická, ale závěr byl dobrý, jinak nic moc. 3.povídka opět humorná s podobným druhem konce jako u druhé povídky, kde mě nejvíc pobavil Langmajerův rozhovor s reportérkou bulvárního plátku. 3.díl - obě vážné a "vlažné" povídky, ta s Langmajerem byla o něco lepší a opět hrál spisovatele, že by pokus o pokračování z předchozího dílu? Mokré tričko bylo mokré až do konce. 4.díl - 3 povídky, 1. a 2. dobré a úsměvné, 3. nic moc a vážná, zbytečně "zdusněla" atmosféru, ale i tak to někdy bývá. Na 2. povídce můžeme pozorovat, jak se tvoří reportáž o ničem a jak je třeba ji zkrášlit a tím vlastně lhát divákům. 5.díl - 3 povídky a všechny vážné, 1. se dost táhla aspoň měla pointu, druhá byla o něco lepší a u třetí se jasné a předvídatelné jak se to bude odehrávat. Celkově nic moc díl. Závěrečný 6.díl - ze třech povídka se mi líbila ta druhá, byla vtipná, ostatní "šeď a nuda" - ta o bezdomovci ještě šla, ale ta o tom úředníkovi v lese, byla o ničem, prostě si zašukal a s mladou no a co. EDIT: Po pauze se jede dál, něco jako "druhá série". 7.díl - Pachlovy videopovídky na motivy Petiškových povídek mi připadají ironické, ale jsou i lehce úsměvné. Obě se odehrávají na tom samém místě za vlády komunismu v Posázaví, 1. v roce 1948 a druhá v roce 1985, přičemž obraz z druhé povídky odkazuje na první. Povedený díl. 8.díl - opět trojice, první taková klasika - pubertální dcera a poměrně mladá macecha, které si do oka nepadly. 2.povídka mě bavila, přestože byla vážná, má velice dobrý příběh. 3.povídka byla pro mě WTF? a bylo to něco za něco, repliku "Já důvod mám" bych doplnil slovy "protože jsem si zaš*kal. 9.díl - opět poslední (zřejmě na čas), povídky byly 2, obě vážné, první nudná a asi jsem konec (ne)pochopil, druhá lepší s dobrým příběhem, ale odhalení přichází pro diváka brzo, i když tušit se dá leccos. ()

dave14

Z tohoto cyklu jsem zatím viděl pouze dvě povídky. Mokré tričko a Marušku. A upřímně můžu říct, že horší věc jsem v produkci ČT snad nikdy neviděl. Bolestný dialogy, tragický výkony, no škoda slov...Hodnotit to nehodlám, protože jsem viděl pouze dva díly, takže bych nerad křivdil dílům ostatním. Ovšem po tomhle zážitku si už asi cyklus Škoda lásky v životě nepustím. To budu radši sledovat osudy Lumíra z Ulice! ()