Škoda lásky

Povídkový / Komedie
Česko, (2013–2014), 11 h 35 min (Minutáž: 19–55 min)

Předloha:

Jaroslav Havlíček (povídka), Božena Němcová (povídka) (více)

Karel Gott, Josef Carda, Miriam Kantorková, Jan Skopeček, Martin Hofmann, Otmar Brancuzský, Marek Taclík, Simona Babčáková, Jan Kuželka, Jana Pidrmanová (více)

Série(2) / Epizody(22)

Povídkový cyklus hořkých komedií o lásce ve všech jejích podobách podle námětů známých českých spisovatelů. (Česká televize)

Kingjiri

1. díl Dobrá podivaná s pár dobrejma vtípkama a překvapivě sympatickym Karlem Gottem, kterej si umí udělat srandu sám ze sebe. 2. díl Májová romance doktora Mráze: Slušnej průměr a výbornej Töpfer se šutrama v hlavní roli. Manželka: Velice pěkně natočený (především "hororový scény"), polonahá Linda Rybová a slušná pointa. Úspěšný slov: Vcelku slabý - nezajímavej příběh ani herecký obsazení. 3. díl Mokré tričko: Výbornej Suchánek s rolí šitou na míru, příběh však téměř o ničem (až na ty mokrý trička teda). Maruška: Smysl týhle povídky mi uplně uniknul. 4. díl Vzpomínky: Prima hlášky a dobrej příběh (pokud pominu fakt, že si hlavní hrdina opravdu sám neuvědomí, že na místě pobytu nikdy nebyl - krmelec nebo srdíčko na stromě by si určitě pamatoval). Diamantová svatba: Skvělá sonda do života dlouhodobejch manželů. Družička: Moc pěkný buchtičky v hlavní roli a povedená pointa (škoda jejího prozrazení v popisku). 5. díl Pravda: Zajímavá povídka "ze života" s výbornym Oldřichem Navrátilem v hlavní roli. S jedním uchem na veselo: Dobrý dětský herecký výkony, ale příběh nijak nenadchne a pointa leckoho napadne. 6. díl Hrdina: Pěkný herecký obsazení a zajímavej příběh. Situace v kuchyni: Odlehčená zábavná podivaná. Dobrodružství: Slabší příběh, ale zajímavá pointa ("Tohle ti nikdy neopustim"). ()

anitae

Hodnotím pouze Vzpomínky - o tom jak si manžel nemůže vzpomenout na pobyt v hotýlku, Škoda lásky - s Gottem a Šípem, Diamantová svatba - Skopeček, Kantorková a televizní štáb. 2015 Idyla na konci léta - Mádl, malíř a rekreační chata - slabota. Polibek pro vítěze - pitomý nohejbalista, a další slaboučký příběh, i když byl alespoň trochu vtipný. Miška je kouzelná - Martha Issová a Julia Issa? jako tlustá a protivná skoro dcera na zabití - jo, tak ta to snad ani nehrála, jedna z povedených povídek. Divná Bára - Leichtová jako drsná motorkářka slečna Němcová a Pidrmannová jako hodná slečna Malá - kámošky na život a na smrt. Host u tabule - vánoční příběh několika ne moc šťastných lidí. Srdce ženy - Dolanský, básničky, MDŽ, šmírování v šatně, dobrý šéf ve fabrice. Zamilovaná - psychiatrička Norisová a pacient Řezníček, sice relativně smutný příběh, ale moc pěkně zahraný:) ()

quixote

Opravdu škoda slov. A také vynaložené energie a finančních prostředků a času. Velmi slabé, ty dvě tři slušné povídky (např. úvodní s K.Gottem) opravdu nemůžou vyvážit pochybnou kvalitu ostatních. ()

Oonika

Škoda lásky: ztřeštěné, zábavné... **** Májová romance doktora Mráze: nedotažené, ale jinak docela dobré... *** Manželka: trochu přestřelené, Rybovou nemám ráda.. ** Úspěšný lov: naopak Langmajer je můj favorit a tohle byla docela trefná povídka... **** ()

G04T

Docela dobrý projekt, který pobaví i rozesmutní. Jak už to u českých seriálů bývá, některé díly jsou lepší, některé horší. Nejlepší práci tady odvádí Pachl, zejména v druhé sérii se mu ty epizody opravdu povedly. Moje celkové hodnocení - na odreagování úžasné, na pobavení dobré, pro náročného diváka moc jednoduché. ()

subic

Kdyby to viděl Jaroslav Hašek, tak by se ne zrovna obracel v hrobě, ale asi by se dost divil. V první povídce má pochvala patří Karlu Šípovi, jako neherec hrál dobře, i Karlu Gottovi za odvahu, ten se předvedl v trenkách, ale jako neherec se snažil tak, že to bylo místy až děsivé. Chybí tomu trocha víc humoru a nějaké napětí, akce a tak, je to takové rozevláté a obsahově by to dalo tak na 10 minut. ()

nula87

Zatím nebudu hodnotit, ale jediné, co k tomu napíšu, je to, že Zoru Valchařovou-Poulovou chci ještě v něčem vidět, protože její tragikomický výkon byl precizní. ()

Heyyy

Většina příběhů průměrných, ale příběh "Vzpomínky" mě dostal! Výbornej. "Manželka" byla taky hodně koukatelná :) ()

alpeew

Úvodní hodinový díl s Karlem Gottem 4 hvězdyx pak to šlkoí dolů. Scéna Gotta s Šípem na odrazení stalking fanynky mi způsobuje záchvaty smíchu ještě td. Mistr má stále svůj úžasný nadhled a smysl pro humor. ()

MartinTerran

Kvalita jednotlivých povídek je značně nevyrovnaná, některé jsou dobré, úsměvné a jiné zase nudné a vetšinou mi připadají nedokončené Takže hodnotím přesným průměrem. Hodnocení: 50/100. ()

carl.oesch odpad!

Možná tvrdý, dát odpad, ale je to i ukázka toho, na co zdechává český film. Tady je to vidět přímo excelentně (viděl jsem povídky dne 12.1.) - pointa první povídky nulová, napodobování Hoří má panenko bylo až trapné, ale hlavně - co tím chtěla autorka proboha říct? Co má společného úlet ve stylu pornofilmu s tím, že manželka má "čistě" náhodou bílé tričko a čistě náhodou ji začne tíct mlíko, když se provinile tvářící manžílek objeví doma? Viewega nemá snad ani cenu komentovat - povídka Maruška z jedné z Viewegových knih měla kdysi představovat základ Nestydy (nestalo se tak - na celovečerní film to téma není) a tak to uplacíroval aspoň tady. Aby z Viewegových literárních pokusů byly koukatelné filmy nebo jen povídky, musel by jejich autor přestat točit furt dokola dvě tři témata, kde je jakž takž v obraze (spisovatel - ovšem tak maximálně řemeslník na úrovni autorů těch paperbackových detektivních povídek, rozvody a vztahy s mladšími ženami). Tady ukazuje, jak nic neví, fantazie moc nemá, lidí (co nejrůznorodějších) asi taky moc nepotkal, v životě nic extrovního taky nezažil nebo neudělal - co to tedy může být za spisovatele a jaký asi může zplodit scénář na základě vlastního dost ubohého tématu? Ale ČT platí dobře a tyto ikony české literatury a filmu přece potřebují z "něčeho" žít....... ()

Edeltruda

1. Škoda lásky ***, 2. Májová romance doktora Mráze ***, Manželka *, Úspěšný lov **, 3. Mokré tričko **** , Maruška ***, 4. Vzpomínky **, Diamantová svatba **, Družička ***** ()