Supergirl

USA, (2015–2021), 89 h (Minutáž: 38–47 min)

Melissa Benoist, Chyler Leigh, Calista Flockhart, Jeremy Jordan, Laura Benanti, David Harewood, Dean Cain, Helen Slater, Faran Tahir, Mehcad Brooks (více)

Série(6) / Epizody(126)

Aby Kara Danvers odvrátila katastrofu, odhalí své schopnosti a pravou identitu: je sestřenicí Supermana, známou jako Supergirl a ochránkyní National City. (Netflix)

PavelU

Supergirl je skvělý seriál. V mnoha ohledech kopírka klasických devadesátek, ale dovedená k dokonalosti. Mytologií Kal-Ela překypující ke hvězdám, snoubící v sobě naději, osudovost, předurčenost, akčnost, láskyplnost, vytrvalost a píli, že pokud jste superhrdinou, dokážete cokoli. V podstatě mě bere celá ta zrcadlová opona Smallvillu, nemající jen nějaký obyčejný závan nostalgie, ale naopak mnohem víc, než se může na první pohled zdát. Od hereckého obsazení, chování postav, atraktivních zápletek, Supermanských vychytávek, až ke dnešní popkultuře, která nemá problém parodovat sama sebe. Samozřejmě, mi uhranula hlavní hrdinka, název seriálu a ta úzká provázanost s komiksovým světem stanice CW. Možná konečně přijdu na chuť i seriálu jinému, jímž jsem dříve spíše opovrhoval. ()

Mouchal

Další do party superhrdinských telenovel typu Arrow a Flashe. S jedinou výjimkou. A tou je ženská hlavní představitelka (takže si asi dokážete představit, že vztahy se tu budou rozebírat ještě podstatně více). Nicméně Supergirl to zas vynahrazuje svým příjemným zpracováním, hezkým úsměvem a občas solidní akcí (občas je na místě, protože někdy je ta "akce" jen to, že do sebe dva Kryptoňané palí oční lasery). Herecky žádná hitparáda (krom pár výjimek), ale do seriálu s touto tématikou je to asi omluvitelné. Konec konců člověk si na ty občas toporné postavy časem zvykne a přestanou mu vadit (pokud si už člověk nezvykl z podobných seriálů). Jak to tak bývá, seriál sem tam přijde s padouchem enormního potenciálu, kterého po jedné jeho epizodě už neuvidíme, což je dost škoda, když hlavním padouchem, který nás provází celou první sérií je takový elasťákový trumbera. Největší klad je asi v tom, že i přes všechny tyto mušky na kvalitě jsem se na Supergirl vždycky díval dost rád (a to je právě oproti uvadajícímu Arrowovi velká změna). Někdy je to sice naivní, hloupý nebo dokonce dost dětský, ale tak je to seriál, který se nesmí brát moc vážně. Pokud už sledujete alespoň jeden superhrdinský telenoveloseriál (ne, Daredevil tam fakt nepatří), tak se u Supergirl budete cítit jako doma. Clarka ve finále pěkně zazdili. Hehe. 65% ()

neo93

Nový 20 dílný seriál o docela neznámé sestřenici Supermana. Kara Zor-El neboli Kara Denvers spadla na Zemi, kde vyrostla jako "téměř" normální holka v jedné obyčejné rodině. Celé své mládí až do dospělosti je nucena skrývat své stále narůstající super schopnosti až do okamžiku, kdy je v ohrožení života její starší nevlastní sestra a v ní se probudí její ochranářské pudy. A tak se z nudné, na slovo poslouchající sekretářky v mediální společnosti ve městě National City, stane Supergirl. Uvidíme různé protivníky, kteří se spojují proti naší superhrdince, tak i její spojence, kteří spolu s ní bojují proti těmto padouchům v National City, např. z jedné z posledních epizod Flashe. Ze začátku to byla dost jednoduchá zábava, postupně se z toho ale vyklubal velmi slušný seriál o hrdince, která chce ochránit svoji současnou rodinu tak i samozřejmě celý svět a nehodlá se zastavit před nikým ani ničím. Velkou zásluhu na tom má sympatická herečka Melissa Benoist v titulní roli, která svoji postavu ztvárnila dokonale a skvěle pasuje do podoby Supergirl. Zdařilá a příjemná série, na druhou řádu se rád podívám. ()

Nyan

Příjemné překvapení seriálové sezóny 2015/2016, pro mě nejlepší seriál ze stáje DC Comics této sezóny. Po nemastném neslaném pilotu Supergirl dostala šmrnc, záporáci (ne tedy všichni) nebyli jednorozměrní a pomocné/vedlejší postavy nebyly hloupé a otravné, kterýmžto neduhem trpí zejména seriálový Flash, který se ve světě Supergirl také v jednom dílu mihnul. ()

Human_Traf

Ne ne ne a ještě jednou. První díl jsem sledoval natřikrát a i tak jsem to dokoukal jen s obtížemi. Na tom seriálu je špatně úplně všechno. Koncept, herci, dialogy. Nenapadá mě na tom jediné pozitivum (občas je tam pěkná komparzistka). To už se fakt radši dívat na Dynastii, To je vražda napsala, Esmeraldu. No fakt ()

ER

Slaboduché ,s tolika nedokonalostmi, že mi to hlava nebere. Ale jednu výhodu to má... Když jsem utahaný a chci se mrknout na něco,nad čím nemusím přemýšlet, pak sáhnu po další epizodě. ()

SuicideKing

pilotní díl by měl ukázat, jakým směrem se bude serial advíjet a jestli bude mít cenu na to koukat.. nicmeně, tenhle pilot nebyl moc přesvědčivej ()

FunnyXis

Co jsem očekával to se mi taky dostalo. V některých částech sem se vyloženě i cítil trapně za herce. Je možné, že je to jenom rozjezd a v průběhu série se to zlepší, ale moc tomu nevěřím. Každopádně na 3* to stačí. ()

RedRose

Přišlo mi to jako taková solidní a nenucená pohodovka ve stylu Lois & Clark z 90-tých let! Ostatně Dean Cain si zde střihnul roli jejího pozemského otce, což mě opravdu pobavilo. Casting je velice příjemný a vyjímečně mi žádná postava není vysloveně protivná, což považuji za velký úspěch. Tak trochu jsem očekával, že se alespoň na skok zjeví samotný Superman, vždyť planetu obletí za pár sekund, takže by s nějakou radou, nebo popovídáním co a jak (případně pomoct s těmi emzáky), mohl přispět, ale bohužel... Snad někdy jindy... Pilot tedy potěšil i navnadil. Záleží na vtom, jak se k tomu tvůrci postaví. Pokud to nebudou brát smrtelně vážně (vážně laděných komiksovek je relativně dost) a bude to v podobném duchu jako zmiňovaný Lois & Clark, jen moderněji natočené, tak by to mohlo být výborné... Těším se a pilotu dávám krásných 78%! ()

Clark_Kent

Po čase jsem dospěl k závěru, že tato Supergirl mě neudržela. Skončil jsem někde při začátku druhé řady, kdy se dál nedalo sledovat. Helen Slater byla o dost charismatičtější. ()

Palo123

Po dvoch epizodach som sa na to vykaslal.Ale najma kvoli prichadzajucemu crossoveru s Flashom som nakoniec dal Supergirl druhu sancu.14 casti som pozrel v priebehu 1 a pol dna.Aj ked ma serial svoje slabsie chvilky,tak vacsinu casu som sa dobre bavil a som rad ze som sa k nemu vratil. edit:finalova 2cast ma dost sklamala,zato s crossoverom spokojnost.Edit2:s pribudajucimi seriami to islo do pr.... ()

sawyer5200

Tak krásne naivný seriál som ani nečakal že uvidím, áno kritika je tu určite na mieste ale u mňa všetko fungovalo ako malo a nedostatky, ktorých možno nebolo najmenej som v konečnom dôsledku prehliadol. Supergirl si ma získala už po úvodných epizódách (každá mala niečo do seba) a k záveru ako tempo seriálu gradovalo som jej a ľuďom okolo nej maximálne fandil. Som zvedavý, čo nám prinesie nová séria už aj s Clarkom takže v mojom prípade je plné hodnotenie pre Supergirl asi povinnosť, podľa mňa je seriál je mierne underrated ale nemusí to sadnúť každému. ()

Cernochbtw odpad!

Jako fanda komiksů a co dokonce DC universa se necítím jako cílová skupina. Tvurci jako by se snažili narvat do seriálu tak moc kýče, co to jde. Vzniká tak superhdinský mišmaš který fakt vidět nepotřebuji. ()

KirstenN

Co říct k tomuhle seriálu? Na některé díly první série jsem se dokoukala jen opravdu s velkým donucením. I přesto by se ale dalo říct, že jsem si první sérii užila, protože kvalita s každým dílem stoupala. Je to prostě taková oddychovka. A řeknu to upřímně. Kdo se při sledování tohoto seriálu nezamiluje do Melissy Benoist, tak je u mě divnej. Naverbování Melissy byla trefa do černého a nedovedu si představit, že by Supergirl hrála jiná herečka. Melissa má neskutečný charisma a velice dobře ji sekunduje Chyler, kterou taky miluju a nestydím se za to. Celkově se casting povedl na jedničku. Jen Mehcad, který hraje Jamese Olsena mi moc nesedl. První série nabídla několik nezapometulných momentů jako souboj Kary s Red Tornado či díl, kdy byla Supergirl ovlivněna červeným kryptonitem. Nejvíce se mi ale líbilo sesterské pouto Kary a Alex a ženská síla, která srší ze všech stran. No a crossover s Flashem, který je stejně sluníčkový jako Kara, byl taky fajn. Za mě první série 75%. Druhá série je trochu jiné kafe. Seriál se přesunul z CBS na stanici CW a stal se oficiálně součástí světa Flashverse, což seriálu hodně prospělo, což také dokazuje lepší hodnocení druhé série i zde na čfsd. Protože kdo jiný má ty nejlepší a největší zkušenosti s točením DC seriálů než právě CW? Ještě před rokem u mě zcela vedl Flash, v současné době ale nedám dopustit právě na Supergirl. V první sérii musela Kara přijít na to, jak být Supergirl, musela získat důvěru lidí v National City a vymanit se ze stínu svého bratrance Supermana. Ve druhé sérii je ale Kara už stoprocentní superhrdinkou, a proto se může začít soustředit na jiné aspekty svého života. Objevuje svoji ženskost a buduje si kariéru jako reportérka. A to je prostě boží. Navíc byly do druhé série naverbovány úžasné nové postavy jako Lena, Maggie, Mon-El a samozřejmě taky Superman. Tvůrci se nebojí mluvit ani o problematice uprchlické krize a celkově na mě zatím druhá série působí lepším a svěžejším dojmem. A už se nemůžu dočkat, co přinese posledních pět dílů. Bude to ještě jízda. Edit: Tak finále se povedlo na jedničku. Mé karamelové srdce se sice rozesmutnilo, ale zase se otevřely dveře pro pořádný příběh pro Mon-Ela jako člena Legion of Superheroes. A na to se hodně těším. Konečně bude hrdinou se vším všudy. Přesunutí seriálu na CW bylo skvělým tahem. Druhá série na mě zanechala dobrý celkový dojem. První polovina série byla sice lepší než ta druhá, ale celkově druhé sérii dávám 85 %. A už se nemůžu dočkat série třetí! ()

ManOfPhoenix

Děj pilotu nebyl sice nic moc, ale i tak se mi to docela líbilo. Melissa Benoist je velice sympatická, akce nebyla sice nic moc extra, ale i tak skvělý. Nejvíc mě překvapilo, jak skvělé efekty to má, na to že se jedná o seriál. Zatím bych tomu ale dal průměr a uvidíme v dalších dílech. ()

Kimkong

Přiznám se, rád jsem sledoval Smallville Byl orginální seriál o supermanovi, bez supermana. Ale pokud je Smallville odpad, co je potom tohle? Ubohost. Suveréně nejhorší superhrdinský seriál za poslední dobu. Gotham>Flash>Schiel>Arrow>Supergirl ()

Nely

Supergirl...co tak napsat. Vůbec se mi do toho sledování nechtělo, protože nemám zrovna v oblibě Supermana, ale vzhledem k tomu, že ve druhé sérii se měla objevit Katie McGrath jako Lena Luthor, dala jsem tomu šanci a nelituju. Sice jsem začala druhou sérii a až teď jsem dokoukala první řadu. Obecně je Supergirl o dost slabší než Arrow a Flash, ale na druhou stranu je tam strašně sympatický cast. Melissa Benoist je jako Kara/Supergirl perfektní. To byla prostě skvělá volba. Výborná je i Calista Flockhart jako Cat Grant. Za mě jsou tyhle dvě prostě nejlepší, škoda jen, že se Calista ve druhé sérii jen mihla. Nicméně výborný je tam také vztah mezi Karou a Alex. To sesterské pouto je tam krásně vidět, je to nenucený a prostě super. Obecně se mi docela líbí to, že je to prostě seriál, kde je hlavní hrdinka holka a celkově těch silných ženských postav je tam dost, takže to také oceňuji, hlavně tedy ve druhé sérii. Ostatní postavy jsou také dobré, i když některé nemají nijak výrazný posun, což je škoda...Bohužel ale i tenhle seriál má svá negativa. Za mě jsou to některé akční scény...některé jsou fajn, některé jsou hodně úsměvné, což tomu seriálu dost ubírá a proto to z mého pohledu nedosahuje takových kvalit jako má Arrow nebo Flash a je to fakt škoda...Takže když to shrnu...mě to baví a moc, je to vtipný a druhá série je už o poznání lepší než ta první, tudíž dávám 4 hvězdy. ()

Cage málem znovu hrál Supermana

Cage málem znovu hrál Supermana

08.12.2019

Chystaný speciál Crisis on Infinite Earths nabídne crossover mezi doposud největším počtem televizních superhrdinů od DC. Kromě stálých herců, co mají na stanici CW vlastní seriál, se pak dočkáme i… (více)

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse