Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

Pai-Mei

Z Clinta Eastwooda sa najakým zázračným prerodom stal výborný režisér a týmto parádnym filmom to len dokazuje. ()

MarkHoppus

Pro mě skvělá podívaná. Hodně se mi líbil výkon Tima Robbinse, který nakonec získal oscara za herce ve vedlejší roli. Sean Penn je jasnej, ale přeci jen Tim je mi celkově sympatičtější, jinak velice silný příběh, který je v závěru okořeněný obrovskou křivdou, díky které zemře nesprávný človek. Děj je pomalý a tajemný a to je přesně to co se mně zamlouvá. ()

vitac.

Ponuré krimi/drama se zajímavým dějem, dobrým provedením a ještě lepšími hereckými výkony. Příběh tří kamarádů, jejichž cesta se v jednom bodě rozdělila, aby se po letech mohla znovu spojit. Film zároveň sleduje hlavní kriminální zápletku a životní osudy tří ústředních postav (což má za následek existenci některých scén, které nehýbou dějem, ale zvýrazňují právě tuto rovinu), jejich původní sny konfrontované s realitou, do které dospěli, ... S tím souvisí i věrně vykreslená atmosféra místa o rozloze několika ulic, kde se navzájem lidé dlouho znají a jejich vztahy mají dostatek času kvasit do zajímavých poloh - i napříč generacemi. Borcem na konec se stává děda z obchodu s likéry, to byl kvalitní řízek:) Slabší čtyři. ()

MDesign

Neviem prečo, ale Eastwoodovkám vždy niečo chýba k dokonalosti. To sa nemení ani v prípade Mystic River, ktorá disponuje výbornými hereckými výkonmi (celé obsadenie stojí za to, avšak najviac treba pochváliť v hlavnej úlohe brilantný výkon Seana Penna, vo vedľajšej zas Marciu Gay Harden), taktiež dobrý príbeh, ktorý je pekne postupne vykladaný, avšak chýba mi tam taký spád, taká tá ráznosť. Slabší nadpriemer. ()

fenek

Tajemná řeka je film, který vyžaduje mnoho trpělivosti a pozornosti. Nedostává-li se prvého, stane se z něj neuvěřitelná nuda, jelikož, jak už tu bylo psáno, ubíhá ve velice pomalém tempu, klidně, rozvážně, bez velkých dramatických scén a efektů. Nikde vám nikdo násilně netlačí emoce do hlavy, vše důležité se děje jaksi pokoutně a skrytě za detektivní zápletku. Chybí-li pozornost, pak film spadá do nepříliš tajemných vod klasické detektivky, na které toho opravdu mnoho zajímavého není. Za zmínku také určitě stojí minimalistická hudební stránka - za celý film uslyšíme pouze jeden krátký motiv, který ale vždy zapůsobí úplně jinak. ()

Belbas

Od tohoto filmu jsem čekal mnohem víc. Celý děj se mi moc nelíbil a chvílemi jsem se i nudil a to se mi u Clinta Eastwooda nestává často. Celkově výkony herců nebyl špatné, ale film mě absolutně neoslovil. Více jak 3 hvězdy dát nemůžu. ()

randi64

Tenhle film je přesně ten případ, kdy bych tak strašně rád dal 5*, ale nejde to. Clint to zas parádně zmáknul (respekt mu), ještě navíc skvělé herecké výkony Penna a Robbinse, ale.. Je tam to ALE. Není nic lepšího, než když hltáte film od začátku do konce. ()

4k7

Na první pohled nenápadná detektivka s pozvolným a nepřekombinovaným vývojem událostí, režírována Clintem Eastwoodem, silná především svým příběhem a hereckým obsazením. Sean Penn jde na vlastní pěst, hlava nehlava, po krku vrahovi, jenž má na svědomí jeho dceru. Touha po pomstě dokáže být silnější, než chilli papričky k snídani. Film kazí jedině trošku rozcamraný děj, který si nikterak nepotrpí na akci... ale ono to šlo i tak ()

Bendiys

Prilis utahane, za zminku stoji akorat herecke vykony, zejemena postava Seana Penna byla skvele ztvarnena, ale jinak nic, prazdnota, nuda... ()

hackstolle

Uz si popravde ani nepamatuji, kdy, a jestli vubec, se mi nejaky Clintuv film nelibil. A asi uz to neklapne, kdyz je bude delat takhle. ()

helrohir

Napínavá psychologická kriminálka s úžasnými hereckými výkonmi hlavných predstaviteľov. Clint Eastwood každým svojím filmom dokazuje, že sa zaradil medzi špičkových režisérov súčasnej doby. Celý film je plný emocionálne odzbrojujúcich momentov a hlavne záver filmu vyráža dych. Zo začiatku je však film trochu rozťahaný a scenár je jednoduchší a predvídateľný, a preto strhávam jednu hviezdu. 80%. ()

boombang

Clintu Eastwoodovi patří plusové body za solidní režii, i když, pravda, trochu nudnou, za to, že z herců dokázal vyždímat více než koukatelné výkony, a za ten krutý cynizmus, ke kterému to všechno nakonec spěje. Viděl jsem, vím, o co tam šlo, a nechci to vidět znovu. ()

Mugs

Možná v tomto snímku hledám něco co tam není, ale zdá se mi, že není až tak důležitá vražda Katie jako spíš vztah tří malých/starých kluků. A především příběh Dejva, který mě z celého filmu dostal tak nějak nejvíc. Slint to celé vede hodně šikovně, čímž si mě jako režisér získal a určitě doženu resty, které u něj mám. ()

kubilov

Tajemná řeka je chronologicky první ze dvou filmů, jimiž mě Clint Eastwood režisérně naprosto sejmul. Ještě pět let před dokonalým Gran Torinem přišel Clint s takřka bezchybným krimi thrillerem o utrpení, katarzi, výhře i prohře tří kamarádů z dětství, s nimiž si život ošklivě pohrál. Jako vždy perfektní oscarový tvrďák Sean Penn, také oscarový a skvěle hrající zlomený Tim Robbins a pravdu hledající sympaťák Kevin Bacon s ostříleným parťákem Laurencem Fishburnem. Ti všichni hrají jako o život a v souladu s citlivou Eastwoodovou režií vytvářejí celistvý a krásně fungující snímek. Klasickou scénáristickou zápletku o hledání vraha z velkého množství postav posunuje Eastwoodova Tajemná řeka do takřka uměleckého díla díky perfektně propracované psychologii a chování všech hlavních postav. Jako některé Clintovy velebené filmy nemusím, tak Mystic River je úplně jiný příběh. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)