Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

Likan7

Trochu překombinovaná kriminálka, která neví, jestli chce být víc kriminálka, nebo thriller. Není pak ani jedním a dost jí to podráží nohy. Eastwood jako vždy tlačí na herectví, jenže to tady zvládá jen vždy skvělej Sean Penn. Příběh není tak lákavý jak by se mohlo zdát a přes 130 minut taky není zrovna sympatická délka. Za mě vlastně docela zklamání. ()

Adiemus

Zhruba od poloviny začala nuda, ani mě příliš nezajímala totožnost pachatele, jen jsem tušila, kdo jím není. A co dodat k poněkud rozplizlému závěru? Snad že režisér zvládl pozdější Gran Torino (2008) mnohem líp. A propos, proč ten podivný název? ()

samkko

6/10 a asi jsem čekal VÍC. Po Prokletém ostrově a Sbohem baby, je tohle to můj třetí film od Lehaneho. Knihy jsem nečetl, protože filmy měly vždy lepší ohlasy, a lepší jsem čekal i Mystic River. Začíná to velmi dobře, ale kolem středu to značně začne ztrácet tempo a to ztrácí až do samého konce. Taktéž mě nijak neoslovila zdejší zápletka, nebo jsem aspoň chtěl něco na zamýšlení. Nic jsem nedostal. Na druhou stranu se snímku nedají upřít vynikající herecké výkony a skvělá hudba. ()

Nix

Naprosto perfektní kriminální story se skvělou sebrankou. No vůbec jsem netušil, kdo to může dělat. Jinak film je precizní, ostatně když to dělá Clint tak se ani nic jinýho nečeká. ()

shifter

Velmi zaujimavy a velmi kvalitne obsadeny film - okrem Penna a Robbinsa ma uplne "dostala" Laura Linney! Len dufam, ze sa jedneho dna dostanem k specialnej edicii na DVD aka vysla v Regione 1. ()

hiczech

Slušně odvedená práce, hodna Clinta Eastwooda. Několik výhrad bych ale měl a některé pasáže bych úplně odstranil. A film by získal trochu dynamičtější nátěr. Ale i tak - je to jiné, a je to dobře udělané. V poslední třetině snímku jsem měl pořád pocit, že místo Seana Penna hraje Robert de Niro. Takže skvěle zahrál svoji temnou roli v tomto dramatu. ()

Lokran

Zajímavý kriminální případ s vynikajícími hereckými výkony, avšak bohužel s poněkud „zmršenou“ pointou na konci. Příběh totiž diváka celou dobu navádí k tomu, že se jednalo o zločin z pomsty, ale na konci je vše osvětleno jen jako blbá náhoda, která vznikla z nevinné hry. Jinak velice hezky rozkreslené charaktery hlavních představitelů v podání Seana Penna a Tima Robbinse, kteří za ně dostali Oscary. Celkem 75%. ()

lift666

Obyčejný krimi,jsme na třech *,oceňuji skvělé finále.Dobrý konec,jsme na čtyřech *,ale bylo to moc dlouhý,že?137 min,z toho 100 minut jsem se nudil,takže jsme na třech *...A teď vážně.naprosto obyčejný,klasický "krimi".Takových jsem viděl už stovky. ()

Tiiso

Temný psychologický příběh v režii Clinta, který v novém tisíciletí sází jeden příběh za druhým. Na počátku filmu je nezbytná uváděcí dramatická scéna a pak nás režisér vodí již jen patřičnými následky. Vytváří hustou atmosféru nabitou energií, vytváří prostor pro herce aby jsme si mohli dobře vychutnat jejich výkony. Příběhem se prokoušem k závěru který není tak klasický co se týče hollywoodské produkce, ale co se týče Clintovi tvorby není až tak neobvyklý. Tajemná řeka je více než dobrý snímek, který umí řádně upoutat a zvýšit tep srdce. ()

thestral

Patří k jedněm z těch nejlepších filmů, co jsem kdy viděla, trochu zvláštní, krutá a realistická verze příběhu tří kamarádů na život a na smrt... film je velmi působivý, herecké výkony skvělé, všechno to nutí člověka přemýšlet ještě dlouho po tom, co se za příběhem zavřela voda a titulky.. ()

dawid

Komentář upraven 19. 4. 2014: Clint Eastwood na téma viny, trestu, odplaty a pomsty. Kovboj, který ve filmech brával právo do vlastních rukou režíruje úvahu, zda je morální se tak chovat. Není, pomsta není trest. Pomsta je osobní, slepá a nespravedlivá. Cesta pomsty je pomýlená a špatná. A zaslepená tak, že SPOILER: zabíjí nevinného... Naprosto uchvácen atmosférou městečka ležícího na řece Mystic nemůžu jinak, než plný počet. Vidět navíc mé čtyři oblíbence Penna, Fishburnea, Robbinse a Bacona v jednom filmu... Zajímavá Baldýnského minirecenze: http://www.reflex.cz/Clanek14754.html ()

stiewe

Herecké obsazení naznačovalo skvělý zážitek a oskary to prakticky potrzovaly, ale realita je jiná. Ani Sean Penn nezachránil situaci a z magicky se rozjíždějící kriminálky se vyklubala podivná směsice nápadů s popletenym scénářem. Polici přichází na věci rychlostí blesku a Jimmy vraždí jen na základě doslechu. Myslím, že Clint má rozhodně na víc což dokazuje svými poslednímy filmy. ()

Uiboek

Opět silný příběh, jak jinak, když ho točil Eastwood, opět jsem nemohl odpoutat oči. Film s velmi citlivou režií, ve většině případů skvělými hereckými výkony a podmanivou hudbou. ()

xenopus

Penna moc nemusím, krimi také ne - zvlášť takhle rozvláčné, čistě psychologické drama taky ne - zvlášť takhle chabé. Clint to drží pohromadě zuby nehty, ale nemohu se zbavit dojmu, že všichni zúčastnění netáhli za jeden provaz - je cosi rozháraného ve státě Massachusettském... Přesto mě film vtáhl do svého epického a rozhodně osobitého světa, kde všechno plyne vyrovnaně, temně a ponuře jako ona bájná řeka spojující svět živých a mrtvých. No a nakonec mi po skončení filmu zbyl právě tenhle pocit - nepřemýšlím nad krimi zápletkou a jejím rozuzlení, nad rozhodně ne dokonale zvládnutou psychologií postav a ani nefilozofuji nad zločinem, trestem, odplatou, spravedlností a pomstou. Tohle je román, jehož největší předností není děj samotný, ale to, že děj plyne - čas zde působí jakožto záruka rozměru, který všechny činy - ty dobré i špatné, malichernosti i nedostatky - svým působením překoná. Filmařina 4*, celkový dojem 5*, výsledek slabých 5*. ()

john.h

Atmosferická depresivní detektivka, po jejímž shlédnutí cítí člověk úzkost. Herecké výkony všech zúčastněných jsou odrovnávající. Pod pět jít nelze. ()

biopanic

Tajomná rieka odhalila svoje tajomstvá priskoro a donútila ma rozmýšľať nad tým, čo variť a či povysávať teraz alebo s tým počkať do zajtra... ()

Bounded

Nevím, jestli je to druhem filmů nebo přehnanou snaživostí režie, ale stejně jako na Gone, Baby Gone i na Mystic River mi něco nesedělo. Herci hrají dobře, ale přehnaná sugestivní hra emocí na mě nepůsobí. Daleko radši mám příběhy vyprávěné s co největší mírou odcizení a tady se mi ho dostalo zejména díky nesympatičnosti všech postav. Těžko se pocit z tohoto filmu popisuje, ale kvality a syrovosti, které film nabyde v úvodní scéně už prostě po celý zbytek nedosáhne. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)