Vraždy podle Jidáše

Resurrection

Vraždy podľa Judáša

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 1999, 108 min

Na úspěch Highlandera duo Mulcahy a Lambert sice nenavázali a postupně oba nenávratně uvízli v béčkových vodách (kde už vlastně dávno byli), přesto je tahle spolupráce docela slušná. Počkal, až se oběť probudí, aby jí mohl uříznout paži. Než vykrvácela, vyřízl jí římské číslice nad lopatku. Pak potřeboval druhou paži, od další hlavu, pak nohy… Další psychopatický masový vrah běhá po Chicagu a divácky atraktivní kloubení žánrů nese ovoce zhruba úvodní hodinku. Pak už se nám to lehce sype, i tak je výsledek podařený. Inspirace Fincherovým majstrštykem je patrná (holt v těchhle snímcích stále prší, policajti si nerozsvítí, ale raději vše prohledávají s baterkami), tvůrci také přidávají rodinné problémy (před rokem ztratili syna), zdaleka však nejsou tak úderní, jak v případě svého předobrazu, využívají spousty oslích můstků a s oním oparem náboženského fanatismu se dalo pracovat lépe. Všechny ty kamerové parádičky a švenky jsou spíš na škodu, řemeslně je to jinak nicméně solidní. A celkově překvapivě velká spokojenost.(6.7.2015)

Průměrná kriminálka, která baví právě proto, že se podobá kultovnímu Seven(26.7.2009)

Brutální, scénické, očekávatelné, bizarní.(6.8.2008)

Od tohto thrilleru som cakal iba priemerny filmik, ktory sa v tom pocte podobnych thrillerov jednoducho strati, ale prekvapivo nestalo sa tak. Tento thriller mal vrazedne dobru atmosferu, aj ked bola ukradnuta zo SEDEM (1995), co mi ale nevadilo, lebo podobne filmy mam rad a krvave sceny boli natocene tiez perfektne. Christopher Lambert je u mna sympatak, bol som proste spokojny, teda omnoho viac spokojny, ako pri thrilleri TAH JEZDCEM (1992), kde si tiez Lambert zahral hlavnu ulohu... 15.10.2009 ________ Christopher Lambert - (John Prudhomme) +++ Barbara Tyson - (Sara Prudhomme) +++ Leland Orser - (Detektív Andrew Hollinsworth) +++ Robert Joy - (Gerald Demus) +++ David Cronenberg - (Páter Roussell) +++ Rick Fox - (Scholfield) +++ Jonathan Potts - (Detektív Moltz) +++ Peter MacNeill - (Kapitán Whippley) +++ Produkcia: Christopher Lambert +++ Hudba: Jim McGrath +++(15.10.2009)

Nejvíc mi na snímku vadilo, že nebylo mnoho věcí jaksi "mimo děj." I když si šel koupit policista něco k automatu, vyklubala se z toho další indicie ;-) Film je Sevenem evidentně inspirovaný, ale že by ho přímo kopíroval? To ne. I když je vrahovo chování nelogické, dobře se na to dívá. I na Lamberta :-) 70%.(9.1.2006)

• - Některé scény se natáčely v Chicagou v Illinois a New Orleans v Louisianě, ale převážná většina filmu byla natočena v Torontu v Kanadě. (PußyMagnet)

• - Ve Francii návštěvnost přesáhla 400.000 diváků, ve Španělsku, kde film slavil obrovský úspěch, dokonce necelých 1,2 milionů diváků. (PußyMagnet)

• - Na podzim roku 1999 byl film uveden na kabelové televizi v USA. V některých evropských státech (např. Francie, Španělsko, Švýcarsko) měl film premiéru v kinech. (PußyMagnet)