Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Série(10) / Epizody(236)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

Recenze uživatele kratajirka k tomuto seriálu (55)

Rossovo utrpení (1996) (S03E02)

(Chandler odejde na záchod a Joey mu mezitím zabere křeslo) Chandler: (na Joeyho) Vstaň, já tu seděl. Joey: Ale odešel jsi. Chandler: Ale ne někam do Španělska! ()

Bratrská láska (1996) (S03E05)

(Joey navrtává díru na novou schránku a přitom málem navrtá i Chandlera, Chandler vyběhne z pokoje) Joey: Jé, nenavrtal jsem tě? Chandler: Ne, nenavrtal. To je vrtačka, tou bys mě zabil. ()

Hypnotická kůra (1997) (S03E18)

Frank: Chceš vidět mou nastávající? Phoebe: No aby ne! Frank: Nechceš? ()

Domeček pro panenky (1997) (S03E20)

Joanna: Zavolal? Rachel: Bohužel. Joanna: Proč, proč? Řekl, že zavolá, tak proč nevolá? Sofie: Třeba má strach z chytré, mocné a úspěšné ženy! Joanna: Vylezla bys laskavě z mýho zadku? ()

Příběh medúzy (1997) (S04E01)

Ross: Došlo mi kolik je hodin, až když se zaleskl východ slunce na její hlavě. ()

Případ zatoulané kočky (1997) (S04E02)

Rachel: Musím přečíst výroční zprávu, má to 15 stran. Doufam, že mě to neuspí. Ross: Proč? Psalas to ty? ()

Upoutaný Chandler (1997) (S04E03)

Sofie: Přinesla jsem vám makronku. Joana: Skvělý, vlez mi s ní rovnou do zadku! ()

Nepořádnice (1997) (S04E06)

Chandler: Koukněte, to je pro Cathy. První vydání Králíčka. Rachel: Můžu se podívat? Chandler: Ne, ty bys ji hned upatlala. Rachel: Tak ji nedávej k Rossovým vlasům. ()

Chandler v bedně (1997) (S04E08)

Monica: Jo, jen mě suďte, ale kdo si vzal lesbičku, zdrh' od oltáře, zabouch' se do teplouše, hodil holce do ohně dřevěnou nohu a kdo žije v bedně? ()

Náhradní matka (1998) (S04E11)

Monica: (k Phoebe) Užs to slíbila? Phoebe: Prý si to mám zatím jen promyslet, ale... ale co je na tom k promýšlení. Chtěla bych jim dát největší dar, jaký člověk může druhýmu člověku dát. Chandler: Donosíš jim dítě a ještě jim dáš Sony Playstation? ()

Joey není ve své kůži (1998) (S04E14)

Rachel: Když jsem dorazila, žádná Rachel Greenová na seznamu nebyla, zato tam byla nějaká Rachel Greepová. Phoebe: Aha, takže jste se seznámily? Rachel: Ne, žádná neexistuje, ale tamta holka nás zaslechla a mlela: "Já jsem Rachel Greepová!" a oni ji pustili. Monica: Takže jsi jí dala facku? Rachel: Ne, to už byla vevnitř. Pak ale ta babizna za mnou chtěla ukrást můj deštník, tak to slízla. ()

Jak Ross hrál rugby (1998) (S04E15)

(Chandler se Joeymu snaží vysvětlit, že do Jemenu nejede a řekl to jenom proto, aby se zbavil Janice) Chandler: Já jen předstírám, že tam odjíždím, chápeš? Jedině tak se jí zbavím. Joey: Ahhhh... dobrý! A do Jemenu. To zní jako skutečná země. ()

Rychle, rychle (1998) (S04E19)

Monica: Kluci, co se tak normálně nosí na basket? Chandler: Tričko s nápisem "Jsem tu omylem?" ()

Sněžný muž (1998) (S05E06)

Ross: Je to jako bych dostal čas darem. Chandler: Já dostal k Vánocům prostor, dáme to dohromady a máme časoprostor. ()

Ross hledá byt (1998) (S05E07)

(Joey sedí s Chandlerem v kavárně a prohlíží si National Geographic, začne se smát.) Chandler: To tam máš nahatý Pigmejky? Joey: Ne, koukni. Chandler: To je prase. Joey: Jasně, já vim, ale vidím ty cecíky! (smích) ()

Novoroční předsevzetí (1999) (S05E11)

Chandler: Phoebe, řídit letadlo, proč ne rovnou raketoplán, aby ses mohla vrátit na svou rodnou planetu? Rossi, volali z Las Vegas, Tom Jones chce zpátky svý kalhoty a Zahejbaliová, to je jako chodit se šlapkou roku. ()

Jak Ross zkoušel flirtovat (1999) (S05E19)

Katleen: Kde je slepice? Chandler: Někde vzadu, kachna ji naštvala. Prej, že vejce bylo dřív. ()

Stalo se v Las Vegas 1. část (1999) (S05E23)

Phoebe: Ta převlečená Kleopatra mi dala tenhle kupón. Steak a humr za 99 centů. Monica: Vždyť nejíš zvířata? Phoebe: Za tuhle cenu sním i tebe! ()

Jak Ross zapíral (1999) (S06E03)

(Phoebe sedí v kavárně, tužka leží na stolku.) Rachel: Phoebe? Chci se tě zeptat.. Phoebe: Pššš... Jsem soustředěná. Rachel: Vždyť koukáš do blba. Phoebe: Jen se snažím pohnout tou tužkou. Rachel: Touhle? (Rachel zvedne tužku.) Phoebe: Funguje to! ()

Rachel a její sestra (2000) (S06E13)

Jill: Táta mě vydědil! A víš co jsem mu řekla? Já mu řekla, že si najdu právníka, budu tě žalovat, dostanu tvý prachy, a pak tě vydědím. Rachel: A co on na to? Jill: Že mi toho právníka nezaplatí! ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele