24 hodin

Ukázka z filmu
USA, (2001–2010), 140 h 48 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard, Elisha Cuthbert, James Morrison, Sarah Clarke, Leslie Hope, Sarah Wynter, Xander Berkeley (více)

Série(8) / Epizody(192)

Seriál 24 hodin se odehrává v reálném čase jednoho dne. Každá epizoda pokrývá časový úsek jedné hodiny, takže se celý příběh, rozdělený do čtyřiadvaceti dílů, odehraje během jednoho jediného dne. Za tuto dobu se protiteroristický agent Jack Bauer z losangeleského Protiteroristického oddělení (PTO, angl. CTU - Counter Terrorist Unit) vždy snaží předejít nějaké katastrofě s globálními politickými následky, osvobodit rukojmí a zachránit své nejbližší. (oficiální text distributora)

Mr.FreeZer

Drama, akce, teror, zvraty, láska. Nezapomenutelná první série, ale stále i ostatní série se udržují v kvalitní formě. Well done Kiefer. ()

longercz

Lepší špionážní a akční seriál, k tomu ještě s tolika víceméně odpovídajícími řadami, určitě neexistuje… 1. 90%, 2. 85%, 3. 95%, 4. 85%, 5. 80%, 6. 85%, 7. 80%, 8. 75% ()

Al44...

Prvních pár dílů první série působí docela strhujícím dojmem. Vypadá to, že půjde o opravdu promyšlenou špionážní podívanou. Bohužel po tomto slibném začátku dojde ke značnému úpadku, způsobenému přítomností naprosto hloupých a nevěrohodných postav Bauerovy ženy a dcery. Tato dvojka mě doslova přiváděla k šílenství. Z reálně vypadající situace dovedly "udělat" frašku. Bohužel se toto opakovalo i v dalších sériích, které dokonce navyšovaly přítomnost různých nesmyslných klišoidních scén, které přece v US seriálu nemohou chybět (např. dcera zákonitě musí poučovat otce - problém drog - naprosto neuvěřitelné náhody a nehody v poslední možnou chvíli - zázračné obživnutí mrtvé postavy a následné uzdravení - silácké řeči US prezidenta - batole, které se zničeho nic objeví uprostřed ohrožení státu na protiteroristickém ústředí!!!!). Pokud si ale odmyslíte tyto scény (tzn. vypnete mozek), tak se jedná o vcelku dobrou podívanou. Hodnotím sérii jako celek. ()

tomik99

Nejsem fanda detektivních a akčních seriálů, ale lákadlo reálného času v seriálu, které mimochodem ani tak důležité a reálné ve finále nebylo, mě dostalo a začal jsem se koukat. 1. série mě rozhodně dostala a hltal jsem každý díl, 2. série mi přišla o chlub lepší, emotivnější a vychutnal jsem si jí ještě více. 3. série neztratila na tempu, ale zkrátka bylo vidět, že nápady docházeli a teroristi jsou stále teroristi a děj se donekonečna opakuje dokola, přesto máte tendenci koukat dál. 4. série mi přišla jako mix prvních třech sérií, zvlášť únos ministra obrany a Audrey, který mi dost připomínal únos Kim a Terri z 1. série. 4. sérii hodnotím jako nejslabší, je to opravdu směsice toho, co jsme viděli v předchozích sériích, jen naservírovaná trošku jinak. 5. série je trošku už přitažená za vlasy a dělá z Jacka Bauera boha, který prakticky zvládne vše, co se mu zadá. Hlavní padouch je prezident USA, což už mi přišlo vážně moc ujeté a tvůrci už zkrátka nevědí, jak přivést do seriálu ještě většího padoucha, který by se aspoň trošku mohl rovnat Jackovi. 6. série perlí další nesmyslností tvůrců a udělá z Jackovo rodiny teroristy. Ano, akce stále stojí za to, napětí se nevypařilo, ale vše už trošku zavání tím, že něco není v pořádku. 7. série změní prostředí, vymění polovinu hlavních postav a snaží se vrátit ke kořenům prvních třech sérií. Dokonce se jí to i daří a tuhle sérii jsem si opravdu užil. Dokonce i hlavní záporák, kterým se stane bývalý Jackovo kolega, mi nevadil. 8. série mi také nepřišla špatná a po horší 4., 5. a 6. sérii to bylo příjemná změna. Dokonce mě i mrzelo, že to byla Jackovo poslední série. "24 hodin" je seriál návykový, velice chytlavý, ale je stále o tom samém a když se na to podívám reálně, tak musím říct, že 8 řad bohatě stačilo. ()

Drom

Byl jsem bohužel nucen být přítomen mnoha dílům tohoto moderního skvostu, v kavárně, kam jsem chodil, to bylo sledováno. Když opomenu zcela nesympatickou hlavní postavu a pokus vyvolat napětí tím, že divákovi průběžně ukazuju, kolik už se seriálem zabil času, je to klasická předvídatelná honička správňáka proti všem, protože jde o vše. 24 hodin? Tak dlouho musím čekat na (zapeklitej) hepyjend? Mám štěstí, že jsem to neviděl celý. ()

kutcha

24 hodin bylo označováno jako nejlepší seriál všech dob. A můj názor po zkouknutí všech tří částí, který zatím byly u nás puštěný, je stejný. Seriál mě uchvátil hned prvním dílem a nemohl jsem se od něho odtrhnout. Skvělá atmosféra každého dílu, originální díky reálnému času, skvělý herci, prostě nádhera. Chtěl bych vyzdvihnout hlavně herecký výkon Kiefera Sutherlanda, bez kterého by to určitě nebylo ono. Jen mě štve, že to začali dávat v hodně pozdních hodinách, kdy jsem byl vždy už hodně ospalý. Nesnáším Novu. ()

tEnCo

Chytilo a nepustilo.... teda najlepšie to vyjadria asi hviezdičky pri jednotlivých sezónach tohto "nadupaného, akčného - KTO Z KOHO - seriálu". 1. seria - 5*, 2. seria - 4*, 3. seria - 5* ()

pistik

Ako môže takto skvelý seriál mať len tak málo percent? Ľudia, zobu´dte sa! Ve´d toto je úplný skvost americkej kinematografie Mimochodom, piata séria je jednoducho najlepšia a na jej posldný diel sa "nechytá" žiaden seriál na svete. Dokonca posledný diel 24 Series 5 je lepší ako niektoré filmy a celý diel je jedoznačne lepší ako celá séria Joey ()

Weruss

Viděl jsem pár dílů v televizi. Tenhle Sutherlandův Mirek Dušín to měl zabalit po první sérii, drama rychle vyčpělo, zbyla deziluze. ()

cyright

A co má být na tomhle seriálu tak převratného? Zezačátku jsem skutečně naivně věřil, že se bude jednat o realitme - tedy hodina bude odpovídat hodině, minuta minutě a vteřina vteřině. Což je samozřejmě BLBOST, protože každý díl má necelých 45 minut, zbytek do oné "realtime" hodiny tvoří reklamy. Takže o reálném čase nemůže být ani řeč a převratnost je ta tam, protože tím je seriál degradován na nenáročný komerční konstrukt, který bude sám sebe omílat řadou po řadě, dokud úplně nevyčpí. A tak i práce se zvraty a napětím je v takovémto formátu pouhou rutinérskou záležitostí, žádným seriálovým pionýrstvím. Ovšem komu je tohle vše po chuti, přijde si na své. V mých očích je to laciná strojená nuda, které ovšem v původní myšlence nelze upřít jistý punc nápaditosti. ()

sonoluca

První sezóna - 70%. Druhá sezóna - 80%. Třetí sezóna - 90%. Čtvrtá sezóna - 100%. S4 má pomalý a pro mě dosti nezáživný rozjezd, jenomže pak se do toho Jack a hlavně scénáristi pořádně opřou a až do finiše jedou na plný pecky! Už se těším na pátej den, Jacku. Pátá sezóna - 100%. Pátej den pro mě představuje zatím vrchol. Ráno vás nabere ve vražedným tempu - prvních 15 minut je nezapomenutelných, před obědem vás nechá naposledy nadechnout a vyflusne vás až na samém konci, který je stejnej jako začátek - nezapomenutelnej. Pátej den ma jednozačně nejzašmodrchanější děj, k tomu zatím nejodvážnější zápletku, dáli se to tak říct, ovšem zároveň nejslabšího bad guye, alespoň toho na straně teroristů (nebudeme spoilerovat), nicméně Jack je opět ve formě a s nikým se tradičně nesere. Absolutně nejvíc mě ovšem potěšil Bill Buchanan, nejen že ta postava je fajn a James Morris je sympaťák, ale po "dnešním" dni je pro mě, ve vší úctě k Jackovi a Tonymu, nejlepší ředitel CTU. Pátá sezóna je prostě další důkaz, že 24 patří k absolutní špičce na poli televizní seriálové zábavy - ať se vám to líbí nebo ne. No a nakonec minutu ticha za padlé. Šestá sezóna - 80%. ()

BačaXXX

Seriál má dva nepostradatelné faktory kvality a úspěchu: tím prvním je nápad natočit jej v "téměř" reálném čase a tím druhým je Kiefer Sutherland, který hraje jako o život. Rychlá akce se plynule střídá s napínavými pomalými sekvencemi a divák si víc, než kdy jindy uvědomí, že ubíhající čas nezastaví. Jednotlivé řady mají veskrze vzestupnou tendenci: 1.den - 100%, 2.den - 100%, 3.den - 90%, 4.den - 100%, 5. den. 110%, 6.den - 100%, 7. den - 80 %, 8. den - 90 % ()

Bart16

Nejlepší akční seriál všech dob.Velký comeback pro Kiefera Sutherlanda.Skvělé dialogy,perfekní akce,skvěle propracovaný scénář a neustále vzrůstající kvalita.Nebýt úspěchu tohoto seriálu,tak tu dnes nemáme ani třeba Lost,nebo Prison Break. ()

CorteX^

První řada už byla fajnová a to byl rok 2001, 3., 4., 5. a dál už PECKA. Tohle je definitivně jeden z mých TOP seriálů a Kiefer Sutherland zaslouží upřímně Oscara ()

Trifi

Komentovat tohle? Na***te si, buď se na to podívejte a propadnete tomu, nebo mi za ta slova nestojíte... Jeden ze seriálů mého srdce. Jack and Chloe 4EVER. Damn it! ()

waska

1.sezona - Nejlepší akční americký seriál všech dob. Originální pojetí, nápadité zápletky, reálný čas ( i když není úplně reálný ), skvělí herci, zejména Kiefer Sutherland, pro kterého je to životní role. No a Elisha? Nemusím snad mluvit :-) to je šestá hvězdička :-) ***** 2.sezona - Jack Bauer je borec! ***** 3.sezona - Jack pokračuje ve stejném tempu v jakém skončil. První polovina výrazně lepší než druhá, ale pořád si to udržuje vysoko nastavenou kvalitu. ***** 4.sezona - Stejně jako minulá sezona, skvělé tempo, kde první polovina je výrazně lepší. V druhé tempo pomaličku uvadá. **** 5.sezona - Výborná akce jako vždy, ale už trochu stereotyp, nebýt závěru. Jack unesen Číňany? Máme se na co těšit! **** 6.sezona - Teroristi, Číňané, Rusové a Jack Bauer. Trochu méně akce, ale možná nejlepší příběh. ***** 7.sezona - Už v prekvelu k sezoně jsem se musel pousmát a nevěřil svým vlastním očím, že Ameriku má vést žena. Stalo se ale skutkem a dokonce hraje důležitou roli v další řadě. Některé její rozhodnutí postrádají smysl, ale možná, že producenti byli nuceni dosadit ženu, tak jí aspoň dali do pusy sračky. V závěru jsem to ale musel trochu přehodnotit, protože to co udělala dávalo smysl a bylo I správné. Jack jako vždy perfektní I když akce bylo trochu méně a I tempo bylo trochu pomalejší, což ale ničemu nevadilo. ***** 8.sezona - Bauer. Jack Bauer ***** ()

Votvirak

Videl jsem dva díly... a dál jsem věděl ,že jich víc vidět nechci. Ten ,,realný'' čas,který měl být hlavní lákadlo seriálu sem tam nikde nepostřehl. Sice mi tam pěkně duněla každá odtiknutá vteřina, ale jinak nesmyslé časové shcéma. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (více)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (více)