Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

Paatej

Famózní kriminálka se vším všudy. To snad ani nemohlo být lepší. A kdo je sakra Keyser Soze? // Jsem zvědavej, jestli mě to chytne stejně mocně i při následujícím shlédnutí. ()

mark9th

Singer vytvoril ukazkovu krimi dramu s inteligentnou zapletkou. Film sliape presne ako ma, kamera a sikovny strih vam rychlo pomozu dostat sa do centra diania rovnako ako rozpravanie pribehu Kevinom, co bola viac nez dobra volba. Samozrejme skvelo mu asistoval Palmiteri, ale aj tak, Spacey je pan herec. 100% ()

anyonecek

Tohle je ta pravá americká detektivka. Kevin spacey předvedl neskutečný výkon a je to prostě herec co zahraje cokoliv. Není to bůhvíjaká přestřelka nebo akčňárna, ale ty dialogy co tam probíhají sou velice propracované a v těch závěrečných několika minutách ten zvrat je prostě úžasný. Dá se říct, že skoro do konce nevíme na čem jsme a potom to v těch posledních minutách příjde, tyhle filmy miluju. Když už u toho člověk vydrží až do konce, tak to stojí za to. ()

hurdy10

Z nudné hodiny a půl nevýrazného filmu se vyklubal opravdu strhující konec a nečekané rozuzlení. 4 hvězdy zasloužené, ale na můj vkus nadhodnocený film. ()

J*A*M*B*O

,,Největší trik, který kdy ďábel předvedl bylo, přesvědčit lidi že neexistuje". Jedna jediná hláška ma dostala do neuveriteľného šoku. Film, ktorý nie je len umenie, ale aj čistá genialita a čerešnička spomedzi všetkých krimi filmov. Nespochybniteľný herci,podozrivo dobrý scénar, alebo dokonalosť sama o sebe. Film je pre mňa eposom už len po dejovej stránke. Ak sa doladia ešte detaily ako precízna kamera, hudba a podobne vnikne presne toto. Scénar ma na filme dostal asi najviac. Neboli tam hlášky len čierneho humoru ako v Pulp Fiction, boli tam neporaziteľné hlášky. Bryan Singer začal veľmi dobre. Dávam 10/10 bodov. ()

kubilov

Běžný policejní výslech, ke kterému je přiveden mrzák Verbal, aby vyšetřovateli objasnil osudnou noc v přístavu San Pedro a existenci (nebo neexistenci) tajemného ďábla za oponou Keysera Sözeho. Pětice mužů na hraně zákona s ním svádí souboj o kokain na lodi právě v přístavu San Pedro. Jediný problém je, že nikdo přesně neví, jestli je Keyser Söze skutečný, a když ano, tak kdo to je? Bryan Singer nasadil skvěle padnoucí temný kabát na celý film, který se místy odkrývá, až ho nakonec strhne geniální poslední desetiminutovka, která obrací celý film vzhůru nohama. Jeden z nejlepších filmů všech dob a více než zasloužené dvě Ceny Akademie pro Kevina Spaceyho a za scénář. Moje srdcovka. ()

Pitryx odpad!

To bylo co?? Drama?? Krimi?? No, to je jedno, já se nudil a nudil a nudil. Neustálé kecání, žádná akce, prostě nic, ale zhola nic zajímavého. Po půlhodině trapné přepadení, pak zase nuda. A proto rychloposun. Zde je film popsán tak, že jsem jej vidět chtěl. Dobře mi tak, mamlasovi. Pro mne nudná ptákovina. Ještě že jsem to vypnul a neztratil přes sto minut času. 201303243000/10127 ()

Johniii

Těžko něco psát. Takhle to má vypadat. Herecké výkony, scénář, režie, kamera, způsob vyprávění. Ten film si s divákovými myšlenkami hraje jak s malým dítětem a velice se mu to daří. Na Keysera Sozeho se jednoduše nedá zapomenout. ()

B_Dup

U tohoto snímku je nutno vyzdvihnout zajímavý scénář, "jemnou" režii a herecké výkony hlavních postav. Skvělý je jak Kevin Spacey, tak rovněž Gabriel Byrne. Retrospektivně vyprávěné události na první pohled chudáčkem Verbalem dávají Singerově filmu punc interesantnosti a klasičnosti. Závěrečná scéna je to, co chtějí všichni diváci kriminálek vidět. ()

randi64

Takhle má vypadat parádní krimi-thriller! Bohužel, mezi své THE BEST to zařadit nemůžu, protože zhruba po 20 minutách jsem tipoval "černého petra". A ono bingo! Asi šestej smysl nebo co.. :)) Na prdel mě to neposadilo, možná tomu něco málo chybělo, ale za výkon Spaceyho a Byrneho, za styl vyprávění a hlavně za vyvrcholení děje bych dal tak 85%. Jen víc takových filmů.. :) ()

Patches1984

Řemeslně dobře odvedená práce stojící především na vynikajícím výkonu Spaceyho. Není to sice taková bomba, jakou jsem čekal, ale na druhou stranu nemám absolutně co vytknout. Atmosferický, chytře napsaný a vypointovaný, přitom celkem civilně působící kriminální thriller. Zkrátka bez chyb. 9/10 ()

darthvader77

"Největší trik, který kdy ďábel předvedl bylo, přesvědčit lidi že neexistuje" Výborný film, který mě absolutně posadil na prdel. Úžasná dokonalost, vůbec jsem ten závěr nečekal a překvapil mě tak, že jsem na závěrečné titulky koukal s otevřenou držkou a nevěřil vlastním očím. Výborní herci, kteří skvěl ztvárnili své role dominuje jasně výborný Kevin Spacey a Gabriel Byrne. Ottomanova hudba boží, hlavně motiv, kdy se Keaton loučí se svou právničkou. Keyser Söze je výbornou variací na Doylova profesora Jamese Moriartyho, ale narozdíl od něho je jinak ďábelsky maskovaný. Úžasný filmový počin a jsem rád, že jsem dnes začal zrovna s ním. ()

Maxwell28

Naprosto geniální film! Skvělá hudba Johna Ottmana, úžasné herecké výkony, především Spacey s Del Torem opět válí a skvělý záporák Kayser Soze! Absolutní strop Bryana Singera a žánru Krimi a Thriller. ()

Guran

Filmu chybí větší zápal. Scénář je slabý, dialogy nezajímavé a ani slušní herci film nezachrání. Snímek je zkrátka špatně zpracován. Od Singera jsem čekal víc. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)