Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

matej700

Chcete kriminálku? Objevíte jí zde! Naprosto nádherný snímek u kterého se mi stalo, že i 5 minut po skončení jsem koukal s otevřenou pusou dokořán. Kevin Spacey skutečně hraje na Oscara, jeho výkon bych tu přirovnal jako jeden z nejlepších v dějinách kinematografie. ()

DooFooS

Čtrnáct let mi existence tohoto filmu zůstala dokonale utajena a já si tak mohl bez jakýchkoliv očekávání odkoukat vyprávění, které dráždilo mou představivost a připravovalo si mě pro překvapivý závěr, který jsem sice ke konci začínal tušit, záhy se však ukázalo, že můj odhad nebyl správný, aby se pak na konec úplný potvrdilo. Nic z toho neubírá této kombinované konverzační kriminálce na svém kouzlu. ()

Apoxyomenos

fantasticke krimi, s gradovanim napatim, a stale neviete kto je kto, kevin spacey to netreba komentovat to treba prezit, skoda ze dnese detektivky uz nie su take co kedysi ()

moviepill

A zase jeden vybrúsený scenár. Perlička na záver. Pár dní pred týmto filmom som videl "L.A. - prísne tajné", takže som trochu očakával podobné tempo a podobný "říz". Bolo to o niečom inom. Tento film si drží svoje tajomstvo do konca. V útrobách mi od začiatku postava "Mrzáka" nejak nevoňala, ale nechal som sa prekvapiť. Výborný Kevin Spacey. Možno toho Oscara dostal za tú poslednú scénu - premenu. Ale hral výborne. Ani Gabriel Byrne nesklamal, hoci mi nie je úplne sympatický. No a hudba a kamera a ta ta ta... K tomuto filmu sa ešte vrátim, takže za 5*. ()

Zekster

Tento film jsem si pustil dvakrát za sebou ve dvou dnech, protože na první pohled mi uniklo plno souvislostí, při druhé projekci jsem si ho vychutnal ještě víc než porpvé, Spacey byl opravdu výborný, a ze strhujícího konce filmu mi opravdu naskočila husí kůže. 100% ()

megajalec

Druhá polovica bola geniálna. Skvelá zápletka, tempo, gradácia, aj záver. Ale prvá polovica? O čom? 45 minút som tápal, nechápal a keď som sa dostal do deja, polovica filmu za mnou ()

koza3

Nevím jak je to možné, ale tento snímek jsem viděl až nyní a musím říct, že je opravdu brilantní. Snažil jsem se pochopit podstatu i s anglickými titulky, ale zlodějský slang je tu docela prošpikovaný, proto jsem zvolil titulky české. Do poslední vteřiny jsem měl svoji teorii, kdo za tím vším stojí a jen málo filmů mi mou teorii na konci vyvrátilo. Film Usual suspects je jeden z nich, na konci jsem opravdu čuměl jak péro z gauče a vzpoměl jsem si při poslední scéně na scénu z prvního dílu Scary movie... určitě po shlédnutí pochopíte kterou ;-) Dávám 85%. Doplnění: Tak jsem to po třech letech shlédnul znovu a ponechávám své hodnocení. Jelikož už jsem věděl jak to dopadne, tak jsem se soustředil na jednotlivé nenápadné upozornění během filmu, které na konci vyústí v obrovský komplot. Super snímek, uvidíme, zda za další tři roky budu mít chuť jej sjet znovu :-) ()

reAnimat0r

Krimi, nad ktorou mi pracovali mozgove bunky na plne obratky pocas celeho filmu a nakoniec prestali, hodnotim ako druhe najlepsie krimi vsetkych cias hned po Sedem. Kevin Spacey sa zaradil ihned k najlepsim hercom po The Usual Suspects . Obsanie v cele s Kevinom, dalej Byrne, Baldwin, Toro az k zufalemu policajtovi Palminterimu nemalo chybu. Nemam co dodat 10/10 ()

cromagnon

Když se na to člověk dívá podruhé, ví už, na co se soustředit, a je fakt, že to všechno perfektně zapadá. Ta skládačka nemá slabinu. Čím víc se blížíme k odhalení tajemného démona Keysera Sozeho, tím je to mrazivější a napínavější. Geniálně budovaná atmosféra. Herecký ansámbl je snový. Jmenoval bych Palminteriho, který s tím svým ksichtem a dvoumetrovou figurou vyhrál konkurz na všechny mafiány nebo v tomto případě ostřílený policajty. Spaceyho kreaci nemá cenu dál rozebírat, deformovaný Verbal, prohnaný kripl, si mě omotal kolem prstu. Tento film dal vzniknout později velmi módní fintě, závěrečné pointě, která s gradující hudbou všechno převrátí na hlavu. Má to ducha staré drsné školy. Napoprvé je zbytečné se v tom nějak nimrat a hledat Sozeho. Just enjoy! ()

Slam7

K tomuhle filmu by se mi hodilo hodnocení 4 a půl hvězdičky, ale to nejde, takže dam radši 5* než 4... ()

Formanovec

Opravdu v tomto filmu nevidím tu zmiňovanou genialitu. Samozřejmě se jedná o velice dobrý film, který mě ovšem nejednou v průběhu chvilkami nudil... Bezpochyby má opravdu výborný závěr (skvělý scénář) a dokonalý výkon všech hlavních představitelů, ale že by to bylo na těch 89%? Na to bych potřeboval určitě něco "víc". 4***** 80% ()

Milda.

Kvalitní, do detailu propracovaný krimi thriller, který vás po celou dobu nahání otázkou, kdo je sakra zač ten ďábel Keyser Söze a ve finále vás položí hned několikrát. A nemusí se ani dodávat, že je vše skvěle zahrané, v čele s Kevinem Spacey. ()

route60

Obvyklý podezřelí je naprosto bezchybný Thriller s výbornými herci, kamerou, scénářem a Bryan Singer zabodoval, ten závěr je naprosto neuvěřitelný, viděl jsem v kině. 100% ()

jfaba

Prvních dvacet minut celkem nuda... málem jsem usnul. Nakonec jsem byl rád, že jsem to překonal :-) Dobré herecké obsazení a výkony. A Spacey ZASE hajzl, jako v 7. ()

Skytavka

Celý dosavadní život znám pod jménem Kaiser Soze úplně někoho jiného:) Nicméně se už nedivím, že si to někdo vypůjčil. Film je výborný, přesně takový, jaké mám ráda. Spletitý děj, dlouho nevíte, co od toho očekávat, skvělé herecké výkony... Bohužel jsem byla zároveň obluzena únavou z pracovních procesů a tak, než dám těch 5, se raději přidržím u zdi a dám 4,5, než si to zkouknu podruhé;-) ()

Thovt

slušná gangsterka s trochu překombinovanou a ne úplně dotaženou zápletkou, navíc s ne úplně ideálním obsazením (zvlášť Chazz Palminteri mi vůbec nesednul, Stephen Baldwin byl samozřejmě úplně mimo). a pointa nemá nejmenší šanci obstát ve srovnání s lahůdkama pánů Nolana, Finchera, Tarantina apod. (zrovna srovnání s Reservoir Dogs tomuhle filmu definitivně podřízlo větev) ()

Dangerman

Musel jsem se na tento snímek podívat dvakrát, abych jej pochopil. Po třetí už jsem se díval kvůli jeho dokonalosti. Úžasný scénář, dokonalí herci a za ten závěr bych dal klidně 6*. Dech beroucí drama po celou dobu stopáže, kde Vás závěr doslova sestřelí. Oscarový Kevin Spacey, nepolapitelný ďábel a prakticky nepředvídatelný závěr - 100% ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)