Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

Platom

Právě jsem opětovně shlédl tuhle klasiku a musím uznat, že ani léta (jak má, tak léta Rockyho IV) neubrala na celkové kvalitě snímku. Rocky IV je dle mého tím nejlepším dílem celé ságy a to i přes celkovou naivitu, která snímek provází (možná právě i celou ságu) se jisto jistě řadí mezi nejlepší sportovní (měl bych možná spíše zařadit název sportovně-motivační) filmy všech dob. Příběh je jednoduchý, Rockyho čeká jen další zápas, ale zde figuruje i něco víc, něco, co v předchozích a budoucích dílech chybí a chybět bude. Je zde vlastenectví, hořko sladká chuť pomsty, pompézně vyhlížející "záporák" v podobě mladého Dolpha Lundgrena, z kterého jeho ruské kořeny prorůstají do všech stran a právě on, ač švéd jako poleno je ve filmu synonymem bývalého Sovětského svazu... Při sledování jsme svědky druhé studené války, války mezi dvěma muži, odlišných názorů, odlišných ideologií a odlišných tréninkových principů. Když už jsem se dostal k tréninku, nesmím opomenout zatím nejlépe zpracovanou tréninkovou montáž, kterou jsem kdy ve filmu viděl. Poté vynikající falshbacky v písni No Easy Way Out, která i s českým monotoním hlasem Slyho působí velmi solidně a nakonec závěrečný souboj, který byl ovšem výborný v každém díle Rockyho :) Nemohu jinak, na tomto filmu jsem vyrůstal a po jeho shlédnutí mám ještě teď tendence nařezat nějakému urostlému blondýnovi (škoda, že sám jím jsem) :-) 5* ()

Mr.Hudson

Zřejmě nejlepší díl celé série. Miluji vrcholné sportovní momenty, když si sportovec sáhne na dno svých sil a tento díl je přesně o tom. Nejdříve přichází tragická událost v podobě smrti Rockyho kamaráda Apolla Creeda. Tato situace, ale změní Rockyho uvažování a bez ohledu na to , že proti němu stojí 2 metrový sovětský kolos s býčí silou chce Rocky odvetu za Apollovo smrt. A v té době začíná teprve ta nejlepší část čtvrtého dílu. Rocky se dostává do prostředí nehostinného ruského venkova, kde trénuje.Všem je jasné, že musí trénovat tvrdě, protože proti němu stojí dosud nejsilnější protivník. A Rocky tvrdě trénuje, ve filmu je skvěle ztvárněn trénink, jak v interiérech, tak i venku. Rocky běhá, zvedá a dělá co může. A dril se vyplatil Rocky v namáhavém, nehostinném a hlavně nejtěžším zápase své kariéry Ivana Draga poráží. Na tomto filmu se mi líbí i pár skrytých poselství: jako např. vítězství přírody nad technikou, politická situace aj.Také velmi chválím hudbu, při tréninku si skladatel vybral opravdu skvělé kousky, které do filmu výborně zapadají. Zkrátka a dobře nejlepší a nejsilnější díl celé série. ()

TuT

Téměř dokonalé a perfektní! 4,5*. Jsem naprosto spokojený. jestli první díl bylo sportovní drama, tak tohle už je sportovní akční film :). Fakt zážitek. ()

Dr.Manhattan

Videné asi milión kráť. Pamätám ako som to pozerával ešte na vhs kazete nahraté spolu s reklamami. Stále počúvatelný skvelý soundtrack a spomienky, ktoré mi vždy pripomenú detstvo. Pri každom zhliadnutí stále nepopísatelný zážitok. Neviem či to je tým že som to toľko kráť videl v mladosti, ale myslím že hodnotenie hovorí za všetko. Pre mňa najlepšia časť zo série a jeden z najlepších športových filmov nielen osemdesiatych rokov ale všetkých čias. Sly v najlepšej forme. Cviky ktoré predvádza by zvládlo málo profiboxerov. ()

ASSBURGER

Síce trocha nereálne ale aj tak najlepšia Rockyho časť všetkých čias. Proste plno napätia a tvrdých úderov. Dal som tomu päť lebo ma to úplné dostalo,skoro som rozbil PC pri poslednom zápase. Síce lepšie než Zurivý Býk alebo Bojovník to nebolo ale na tretie miesto mojich naj. boxerských filmov by som to určite dal. Proste táto časť je najlepšia z celej série. ()

Bozvav

Velmi americký film v němž se proti sobě postaví do ringu akční super hvězdy minulého století. S odstupem času spíše úsměvné téma, ale dobrá podívaná zůstává. Za mne druhý nejlepší Rocky. 95%. ()

Aurus

Tento čtvrtý díl je velmi kvalitní i když mi 1,2a i 3 přijdou o kousek lepší ale samozřejmě že tento čtvrtý díl je taky velmi super a podle mě má 82% zaslouženě. Příběh je velmi dobrý, povedený, zábavný a i smutný, postavy jsou sympatycké, hudba je úžasná, akce neboli box tu je skvělá, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Za mě 8/10. Jsem zvědav na paty díl této série ale podle hodnocení je nejhorší což znamená že to bude buď průměrný či nadprůměrný pokračování této velmi dobré, zábavné a povedené série. ()

SkyCaptain

Než jsem tento film viděl, měl jsem perfektně naposlouchaný jeho skvělý soundrack a mé očekávání co se týče kvalit filmu bylo vysoké, byl jsem velmi příjemně překvapen že je ještě lepší než jsem si představoval, akce od začátku do konce, nenechal mě vydechnout, je to sice absolutně na hlavu postavená a příliš americká zábava, ale já jsem se skvěle bavil. ()

Joll

Tohle píšu ke všem dílům stejně! Kašlu na to, že 1. díl byl originální a nejlepší a že Stallone tu opravdu hrál!!! Důležitá je jen jenda věc a tože tohle funuje velice dobře nejen jako jednotlivý díly, ale i jako celek a ro je to podstatný. sledujme Rockyho cestu vzhůru spolu, byl to a bude to můj hrdina mýho mládí a ať si kdo chce co chce říká je to serie u které vám vytrysknou slzy dojetí stejně tak i štěstí pomalu ve stejnou dobu a pokud ne tak promiňte není to vámi jen nejste děti 80. let a pokud jo, tak vás bohužel něco strašně důležitýho minulo a je mi to upřímně líto. Rocky je pojem, je to film, který stělesňuje všechno co lidi drží u u obrazovek je to příběh, který by neměl nikdy skončit. Nás nedrží člověk, nedrží nás napětí nedrží nás jiný soupeř! Drží nás Rocky je to člověk se kterým by jsme se chtěli znát, se kterým by jsme se chtěli byť jen vyfotit a věřit, že je opravdový šampión, je to člověk kterého byjsme chtěli mít za přítele, je to jenda z mála osobností stříbrného plátna zapsaná v mém srdci na věky.Vím většinou to není akční film film co vás zasáhne u srdce, a který si delší dobu poneste v sobě, ale vyjímka potvrzuje pravidlo!Navíc ta hudba!!!!IIkdyž jsou díly rozdílné urovně tak já lecsos odpustím ()

strikeman

Stylově už má tento díl s původním Rockym málo společného, vlastně je svým charakterem asi nejodlišnější ze všech šesti snímků. Co ale "Rocky čtvrtý" ztrácí na prokreslenosti charakteru jednotlivých postav a civilnosti a nepatetičnosti scénáře, to zase naopak nabírá na dynamice a nadupanosti akce. Je to prostě zápasnická "megařežba" a Lundgren je rozhodně soupeř budící obrovský respekt:-) ()

gombarix

Jediný díl Rockyho, na který jsem se s chutí podíval podruhé (hm, vlastně možná jediný, který jsem vůbec celý viděl:). Naivita a patos některých scén neznají mezí, přesto to nepůsobí trapně - Rockyho přímost a prostota jsou odzbrojující. Výsledek finálního zápasu je evidentně absurdní, ale dojem z Rockyho závěrečného projevu tuto disharmonii přebíjí. ()

Mike.mk1

Velmi povedený díl, po jedničce nejlepší, připadá mi že v celé sérii nezklame jediný herec - Burt Young, ty jeho hlášky můžu pořád. (Rockymu před zápasem)"Víš jak jsem říkal že chci být jako ty?" - "Jo." - "Tak teď už nechci." :-) ()

Krchy

Mé nejoblíbenější béčko, co víc dodat? Skvělý záporák v podání Lundgrena (v českém dabingu je ještě lepší, hlášky typu "když umřel, tak umřel" mě vždycky dostanou a scéna, kdy Rocky jezdí po městě, hraje písnička a do toho ji dabér překládá, je dokonalost sama). K tomu finální patos a la Stallone ("KAŽDEJ SE MŮŽE ZMĚNIT!") a výborný soundtrack. Jasných pět, tady prostě nejde jinak. Není moc jiných filmů, které už jsem viděl minimálně desetkrát a stejně jsem kvůli nim ochoten čekat do půlnoci a znovu koukat. Navíc Burning Heart je pecka srovnatelná s Eye of Tiger. ()

mafe

Po voľnejšom tempe trojky prichádza Sly s totálnym "nářezom". Pôvodne mali byť časti len tri ale chvalabohu, že vznikla štvorka. Vážne šliape na päty jednotke... ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)