Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

pivson22

Čtvrtý díl mě sice neuchvátil jako ten třetí, ale také to není špatné. Scéna kdy zemře Apollo, mě donutila celý film myslet jenom na jedno a to na to jak se za jeho smrt Rocky pomstí. ()

xardix

Čtvrtý Rocky rozhodně patří mezi kvalitnější díly. Ubylo mluvených pasáží, které byly vždy jen pro ostudu, a nastupuje akční složka doplněná tradičně dobrou hudbou. Před posledním zápasem kariéry si Rocky konečně i pořádně zatrénoval. Finální zápas rovněž patří se skvělo dynamikou k nejlepším. Bohužel je tu obsaženo i velké množství patriotického patosu Američanů. Vzhledem k době vzniku to lze pochopit, pro mě však moralizují Sly na konci strhává jednu hvězdu z hodnocení. ()

Tumbik

Dokonalý film, dokonalí herci. (!možné vyzrazení zápletky!) Samotný zápas Rockyho s Dragem byl vynikající, napínavý a udržoval mě v napětí... Neskutečně jsem si ho užil (souboj i celý film). Pro mě nejlepší film série! :) ()

oskiii odpad!

Propagandistický sranec. Hlavně ten závěrečný souboj je sranec všech sranců. Dostat ve skutečnosti desetinu těch ran, tak si Sylvester Huhlimil zaboxuje leda na JIP. Směšná propagandistická agitka. ()

Jekyl

Jako malej jsem tenhle díl hltal a považoval ho za nejlepší a ani jako podstatně větší a starší jsem tenhle názor nezměnil. Jasně že už si ted uvědomuju, jakej přitroublej podtext tenhle díl má a na čem je postavenej, ale na druhou stranu je zde všechno to, co člověk od Rockyho čeká. Tzn. super soundtrack, záběry z tréninku (v tomto díle jednoznačně nejlepší trénink v drsný sibiřský lokalitě) a pak samozřejmě samotný zápas, který je sestříhán velmi dobře a důvěryhodně. Samotný film má spád, Rocky už zde není tím intelektuálním omezencem, na kterého si hrál především v jedničce. Adriana nám tu také rozkvetla a Pauly jako vždy bezchybnej. ()

DannyBurino

Další úžastný díl, Rocky vs Drago, USA vs SSSR. Skvělý příběh, box a tréning mnohem zábavnější než kdy předtím a proslov co Rocky řekl byl super. ()

Warapeidza

Ale jo, je sranda se na to koukat i po x letech. Má to šťávu, je to správně béčkový, Dolph je správně hustej a Stallone je pořád tutovej srdcař. Když umřel, tak umřel... ()

Pythonator

Nejlepší Rocky, nejlepší soupeř, nejlepší hudba, největší zábava. Bohužel je tam navíc zbytečně moc amerického patosu, až jsem pomalu držel palce Rusákovi, i kdyby to byl jen robot bez mozku. Závěrečný Rockyho proslov je už hodně přes čáru a styděl jsem se za ty americké vyližmozky (nebo přímo za Stalloneho?), co to zase napsali. Jo, studená válka a nenávist k Rusům se přenesla bohužel i do Rockyho. Samozřejmě je tu jasný odkaz s řešením. "I vy se můžete změnit." Tedy, všechno bude v pohodě, když se ze všech stanou úžasní Amíci. Proč musí ty pruhy a hvězdičky zkurvit kdejaký dobrý film??? ()

FauSSt

Prvy Rocky ktoreho som videl na ORF a ze to bola udalost v roku 1988...dokonala hudba s genialnym klipom “no easy way out”....sceny z treningu....zial malo kto pochopi co znamenal tento film pre generaciu “Husakovych deti” ked nevyrastal v osemdesiatych rokoch. ()

Honza__St.

Samozřejmě, že v základě jde jen o další vylhanou antikomunistickou pohádku o hodných Američanech a zlých Rusech, kteří se neštítí ani chladnokrevné vraždy soupeře. Ale když si odmyslíme fakt, že s realitou to nemá nic společného, můžeme se pořád královsky bavit. Zvlášť, když se jako další ingredience přidají dnes už zlidovělé hlášky ("Když umřel, tak umřel.", Musím tě zlomit.",...), a v neposlední řadě neméně kultovní hudební doprovod, při jehož poslechu se snad i pacient v hospicu dá do kupy, vtrhne do fitka a začne makat jako nikdy předtím. Stejně jako Rockymu, i Stallonemu se (za vydatné pomoci Lundgrena) podařilo nemožné - vyrovnat se jedničce, a možná ji i překonat. ()

Declen

Jako malej jsem měl tenhle díl nejradši. Lehce mě teda při nedávném shlédnutí bila do očí technika "unavím soupeře tím, že ze sebe udělám boxovací pytel" obou borců, ale je to film, je to film a jako před lety to prostě má něco v sobě . ()

Bogrant

Skvelý príbeh o pomste, chladné Rusko, výborná hudba, nezameniteľná atmosféra, posolstvo? Môže byť, ak chcete. Samotný záverečný zápas bol najlepší z celej série a Rockyho štvrtá návšteva ringu je možno jeho najlepšou. ()

Cesty timem

Výjimka co potvrzuje pravidlo, kdy pokračování filmů bývají spíš propadákem, tady podle mého (stále nechápu jinými vysoké hodnocení prvního) je každý další díl o něco lepší a zajímavější i pro nesportovního diváka jako jsem já. Čtvrtý díl mne, světe div se, docela bavil a zajímal a abych to trochu odlišil zaokrouhluji až na slabší 4*. Bylo v tom i dost energie z té vůle vyhrát a hudba stále dobrá narozdíl od dalšího dílu, ale nebudu v popisu předbíhat. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)