Jak úspěšně filmařsky ztroskotat na liduprázdném (lidožrouty nepočítám :-) ostrově, přežít, zachovat si naději i zdravý rozum a zachovat i ducha literární předlohy? Přesně takhle. Myslím, že Daniel Defoe by měl z Toma Hankse opravdu radost.(23.11.2013)

Nevím...mě to prostě nesedlo. Samozřejmě že je film řemeslně zvládnutý na jedničku, ale já při těchto One mane show ztrácím chuť k většímu zájmu a soustředění. Rozpravy s míčem, stomatologické okénko a některé jiné okamžiky možná zaujali, ale byli to právě jen střípky a né jeden neporušený celek. Proto film vnímám spíše jako průměrný!(19.1.2015)

• JASON_X

Z jistých společenských důvodů jsem byl nucený podruhé v životě zkouknout tenhle sentimentální filmový sajrajt a doufám že i naposled. Divák s IQ < 100 si díky němu jistě uvědomí spoustu do té doby netušených věcí, například že žijeme v materiálním nadbytku, že bereme za samozřejmé tak důležité věci jako třeba zapalovač, nebo že když někomu řekneme "za chvíli jsem zpátky", nemusí to být vždycky pravda. Zemeckis si tímhle retardovaným výpotkem stabilně upevnil svou druhou pozici v žánru "středoproudový, polopatický, líbivý, laskavě-hřejivý kýč" v těsném závěsu za mistrem podobných komerčních ohavností Špílbergem. A dvě ikony hereckého slizkého patosu, Hanks & Hunt, splnily do puntíku moje očekávání. Hanks se vlastně dokonce ještě překonal a strčil do kapsy i roztomilého mentála Gumpa. Nesnáším toho chlapa, hnusí se mi jak mluví, hnusí se mi jak chodí, hnusí se mi jak kouká, hnusí se mi jak celkově vypadá. Chtěl jsem dát dvě hvězdy za trosečnické scény z ostrova, ale závěr se sexy rančerkou mě přiměl k vyzvrácení večeře a k pomyslnému konstatování že "v tom dementovi Gumpovi byly aspoň pěkný písničky, ale tohle je fakt jenom senilní sračka".(30.6.2018)

70 % - Herecký koncert Toma Hankse. Takováhle kláda prověří, jestli na to nejen herec, ale i režisér má nebo ne. Hanks a Zemeckis ukázali, že jsou první liga. Pasáž na ostrově je skvělá a je vidět, že i jeden herec při svém talentu, režisérově nápaditosti a dobře napsaném scénáři může publikum strhnout. Souhlasím s tím, že bych trochu zrychlil konec, aby působivost "ostrovních" minut nevyvanula.(2.4.2006)

Jestli mě Hanks dostat za něco Oscara, tak rozhodně za tenhle film, protože dvě třetiny děje nese čistě na sobě, jinak všechna ta omáčka okolo je jen nutným zlem, zato příběh na ostrově je prostě úžasnej a ta Hanksova proměna je prostě obdivuhodná...(10.4.2011)

Je skvělé jak se Tom dokázal připravit na tuto roli a jak jí zvládl. Pro mě až moc dlouhá stopáž(19.5.2014)

Skvela one man show Toma Hankse. Nic vic, nic min.(28.12.2002)

Přečtěte si Limův komentář a dozvíte se zápory filmu. Já přidám klady - stoprocentní Zemeckisovo řemeslo jako vždy, stoprocentní Hanksův výkon jako vždy, spousta skvělých nápadů, dobře vystavěný scénář, forma a gradace filmu a především to člověka chytne za srdce a ani na chvíli se nenudí. Nadprůměrné čtyři hvězdy.(29.1.2005)

Život se mu změnil v jediném okamžiku. Čas pro něho ztratil význam. Teď se o sebe musí postarat sám. Celý film je postaven na výkonu výborného Toma Hankse. Existuje vůbec nějaký film, kde by Tom nebyl skvělý?(23.9.2008)

Čekal jsem další verzi již velmi omrzelého Robinsona, ale dočkal jsem se dalšího výborného filmu s Tomem Hankesm. Velmi vtipný a zároveň dramatický, dokonale zpracovaný a velmi profesionálně zahraný. Nominace na Oscara zasloužená. Trochu reklama na FedEx .) Velkou štávu tomu dodal Wilson :-)(11.10.2008)

Opravdu hezký a zajímavý film. Líbil se mi, nenudil a vydržela jsem se dívat až do konce. Tom Hanks předvedl opět skvělý výkon a zaslouží uznání, že kvůli filmu tolik zhubl. Je to zajímavé, trocha inspirace Robinsonem neškodí. Vlastně je to dobrý nápad - moderní film o Robinsonovi. Místy byl i smutný, ale to už k tomu asi patří...(10.6.2014)

Klasickej Robinson, kterej nemůže napoprvé nudit, navíc obohacenej o návrat do vysněné civilizace, kterej však není tak růžovej jak by se dalo očekávat.(29.9.2005)

Plně souhlasím s komentářem Marigold. Slibná robinsonovská zápletka, kouzelné exteriéry, Hanks jede na plné kokosy a Zemeckis se po nějakou dobu dokonce snaží být přiměřeně syrový - takové scény jako je pád letadla, nález kapitánovy mrtvoly, jeskynní zubařská ordinace etc. by si takový Spielberg ve své zatuchlé podbízivosti nikdy nedovolil. Pak to ale všechno začíná uvadat a kýčovatět. Celou pestrou škálu podtextů, symbolů a palčivých otázek omezil režisér na jeden záběr s kraby na stole - a to je sakra málo. Závěrečná Casablanca pak byla ranou z milosti, která definitivně srazila nadprůměrné hodnocení.(13.5.2010)

A ještě jednou Hanks. Sázka na jistotu. Cast Away je emotivně silný snímek. Těžko se nachází slova, která by zhodnotila tento film. Jednoduše ... musí se vidět ! 90%(1.1.2012)

• Elfias Dóže

Mé hodnocení berte s rezervou, přece jenom je to už drahný čas, co jsem Zemeckisova Trosečníka viděl. Měl jsem méně než čtrnáct let a těšil jsem se na výborný dobrodružný film, ale ten jsem nedostál. Místo toho jsem skoro dvě a půl hodiny sledoval jak Tom Hanks rozmlouvá s volejbalovým míčem. Což mě tehdy neskutečně zklamalo, dnes si sice uvědomuji, že má snímek něco do sebe (třeba scéna na moři, tu si pamatuji dodnes), ale nic to na mém zážitku a tím pádem hodnocení nezmění. K druhé projekci se asi neodhodlám, přece jenom nevěřím, že je Trosečník nejlepším filmem, který vypraví o těžkém údělů "Robinsonovy" samoty. 40%(26.9.2012)

Promo film společnosti FedEx, kde si Tom Hanks (nebo spíš jeho filmová postava Chuck Noland) prožije svoje peklo před tím, než doručí poslední zásilku. Docela by mě zajímalo, co v tom balíčku nakonec bylo :-)(26.1.2013)

Tom Hanks je herec nevídaného formátu, v Stroskotanci toho síce veľa nenahovoril ale aj tak svojim výkonom nechával diváka len nemo hľadieť s polootvorenou sánkou do steny. Zemeckisova voľba vybrať si Hanksa opäť vyšla. Obidvaja vytvorili obdivuhodné dielko, ktoré pobaví, rozveselí ale aj rozplače. Ja som sa bavil a nuda išla tentokrát bokom. 85%(30.6.2014)

Utáhnout víc jak dvouhodinový film prakticky sám, to klobouk dolů Mr. Hanks.(31.1.2005)

caf robert, tu je tom! pocuvaj uz dlho som nebol nominovany na oskara, mozes s tym nieco spravit? - okej, bez problemov, natocim nieco kde po cely cas nezlezies z platna a budes musiet straaasne schudnut, moze byt? - v poho snad z toho vytrieskam dalsieho zlateho chlapca...(17.5.2012)

Jeden z mnoha hereckých vrcholů Toma. Spojení Zemeckis a Hanks je čarovné a ta chemie z nich přímo plíští na obrazovku. Pro mě super film, jen kdyby bylo i rozebráno prostřední část pobytu na ostrově a zachycení jeho začlenění se do života (cca rok až dva na ostrově), tak bych byl na 100% spokojen. Moc doporučuji.(6.7.2017)

Kluci by se měli předem dohodnout, o kom vlastně chtějí točit. Jestli o můži, který se ztratil anebo o muži, který se našel. Jestli to bude dobrodružný film o člověku dnešní doby čelícímu opuštěnůmu ostrovu a všudypřítomné samotě nebo jakési drama o systémovém inženýrovi, o kterém se po čtyřech letech zjistilo, že není tak uplně mrtvý, jak se předpokládalo. Protože já jsem takhle celkem zmatený. Proč tam na závěr nacpali tolik emoce dolujících zbytečných scén? Pak nezbývá čas na život na ostrově a my tak dostaneme pouze dvě etapy, které jsou od sebe oddělené čtyřmi roky. Rád bych si užil pozvolnější průběh. Co se Toma týče, nemám absolutně žádné výhrady. Ten na tyhle až za okraj zahnané chudáky má prostě talent. // 65%(24.5.2010)