Predátor: Kořist

Predátor: Kořist se odehrává ve světě národa Komančů na počátku 18. století a je příběhem mladé ženy, vysoce schopné bojovnice, která se zoufale snaží ochránit svůj lid před hrozícím nebezpečím. Pronásleduje svou kořist, a nakonec se jí postaví. Ukáže se, že její kořist je vysoce vyvinutý mimozemský predátor s technicky vyspělým arzenálem, což vyústí v krutý a děsivý souboj mezi oběma protivníky. (Disney+)

PavelVanekArt

Nemám na co si moc stěžovat. Pontom hovnu Evoluce a ne tak dobře přijatým Predators (mně to nesralo, naopak), je tu komornější a jednoduší pokračování, kde se co chvilku pomrkává na první dva filmy a má to svou atmosféru. Srovnání s prvním filmem je zhovadilost hodná filmových plebs. Arnolda nic nepřekoná. První polovinu filmu se to tak nějak plácá od nikud nikam, ale jak nastoupí nezkušený Predátor a začne likvidovat co mu přijde pod ruku (pod tečky), tak začíná ta pravá zábava. CGI je tam šílený, to je pravda, ale naštěstí ho tam není tolik vidět. Tohle vykreslení lovu se mi líbí, nepotřebuju tam testosteronový tyranosaury s rotačním kulometem. Stačí mi padesáti kilová komanč čajka se sekerou a lukem. Až tak jsem jednoduchej. 4* a.k.a 80% ()

PROCESOR

Když řeknu, že v posledním díle o predátorovi se proti němu postaví indiánská dívka, tak si mnozí řeknou, co je to za pitomost. Vždyť ani sebelíp vycvičení borci s nejlepším vybavením proti němu neměli šanci. A tady se dostáváme k tomu, co tak skvěle fungovalo v prvním díle. Totiž lov samotný. A v něm hraje samozřejmě roli, nejen síla a odvaha, ale především důvtip a chytrost. Možná si predátor špatně vyhodnotí, že malá indiánská holčička se sekyrkou pro něj není až taková hrozba. Je zde skvěle vykresleno samotné pojetí lovu indiány a to naprosto přirozeně navazuje na hru kdo z koho. Tento díl se vrací k tradici a já byl spokojený. ()

Wormboy

Je obdivuhodne, ze prave v Disney pristupili k uz okukanemu materialu absolutne inovativnym sposobom. Prey tak prezentuje znamu hru lovca a koristi v novom a mimoriadne putovom prostredi, pricom na zaujatie nepotrebuje ani zname tvare. Ano, film sa nevyhne par idiotskym klise, avsak ako celok funguje, aj vdaka rozumnej stopazi, bez najmensieho zavahania. Velka spokojnost! ()

fugazi

Trachtenberg to dokázal a nevytvořil jen Predátora, kterej konečně naprosto nekompromisně trhá lidi i zvířata na hadry, ale natočil i skvělej a napínavej boj o přežití, ve kterym hlavní hrdince skutečně fandíte. "This is as far as you go"… 8/10 ()

LasT_Olt

Samotný predátor se mi vzhledově v tomhle díle moc nelíbí, jako film je to ale o třídu lepší než ta úchylárna, kterou nám nachystal před čtyřmi lety Shane Black (a kterou jsem v bolestech přečkal v kině). Teď když zase máme lepé natočeného Predátora, mi ke spokojenosti chybí už jenom natočení Alien vs Predator 3, kde budou lidi bojovat proti Predalienovi a budu úplně nejvíc happy. ()

FrankSusta

Tvorbu Dana Trachtenberga plně podporuji. Jeho film Ulice Cloverfield 10 jsem sice neviděl, stejně jako BlackBoxTV, Černé zrcadlo nebo The Lost Symbol, ale režíroval pilotní epizodu The boys, a to je ten důvod, proč jsem věděl, že toto bude pecka. A pecka to vskutku byla. Predátor se nám po letech vrátil, a já, který předešlé dva díly neviděl (Predátor: Evoluce jsem neviděl vůbec, z Predátoři jsem viděl začátek, a ti, co se mnou byli v místnosti mi řekli, že to asi bude kravina a ať to vypnu) jsem se nestrachoval z předešlých (jak všichni říkají) neúspěchů a ve filmovém očekávání jsem si to pustil. Ano, trochu jsem byl zděšen, že je hlavní postavou žena, když tu náhle...: i takovéto jemné feministické narážky zde nejsou jen kvůli propagandě, nýbrž z důvodu příběhového, tzv. posouvají příběh dopředu. Teda, jak se to vezme. Tady u toho příběhu jeden neví. Bohužel je film o dvacet minut kratší, než bych si ho přával, a tak zde není dostatečné množství prostoru pro příběh rozvinutější, aspoň na úrovni jedničky (a pokud by jste se mě ptali, jak bych rozřadil Predátor, Predátor 2 a Predátor: Kořist do žebříčku, kde 1. je nejlepší a 3. je nejhorší, vypadalo by to 3. Predátor: Kořist, 2. Predátor 2 a 1. Predátor - nechápejte mě špatně, toto je též fakt dobrý film, ale k těmto dílům mám nějaký hlubší vztah). Je to na mě zkrátka jakési přímočaré a předvídatelné až moc. Další minus filmu jsou efekty, především zvířat, technické či vizuální. Stáhnutej had z kůže a jeho mrsknutí vypadalo, jako by ho někdo popadl za ocas a mrsknul s ním o zem! A krve bylo překvapivě i na mě moc, (i když tam často nebyla vidět) protože opět vypadala jaksi nepřirozeně, uměle až moc. Stejné množství, ale provedené lépe, by mi nevadilo... ale můžu vychválit kameru, kostýmy a herce, především Amber Midthunder, která mi sic první polovinu nepříjemná byla, druhá půlka skoro vše změnila. A samotná postava Predátora byla zajímavá, konečně bylo vidět ji lovit (v hodně velkém stylu) a popravdě, zdálo se mi o ní a nebyl to dvakrát příjemným sen (a bůhvíproč jsem v tom snu byl Mark z Invincible). Nakonec se však bohužel jedná o mírné zklamání, které si však odmítám přiznat, tudíž namísto tří hvězd dávám čtyři. 7,5/10 ()

NiWi

Uznávám, že jakmile jde o Predátora a Vetřelce, nechám se snadno obměkčit pouhou přítomností těchto ikonických monster. Touto skutečností sem sám sebe konejšil pro případ, že by Prey nedopadl dobře, protože co si budem, na papíře ten příběh nevypadal bůhví jak, a vyvolával tendence sklouzávat ke skepsi. Prey se však ujaly nadějná jména v čele s Danem Trachtenbergem, v hlavní roli s Amber Midthunder jež mám v oblibě od seriálu Legion. A výsledek opravdu nezklamal, ba co víc velmi příjemně překvapil. Prey je v zásadě naprosto jednoduchý film, který ale skvělým dělají režisérský um Trachtenberga, skromný ale příjemný vizuál, a sympatická hlavní postava. Snímek neztrácí čas vysvětlováním, vše podstatné nám naznačí svojí scénografií, která funguje a v mnoha momentech nabízí dobré zúročení. Akce je přiměřená, avšak velmi drsná a prožitek z ní je intenzivní. První Predátor jenž navštívil Zemi je nekompromisní, s jakýmkoliv soupeřem si poradí brutálně, avšak pozemským tvorům čelí poprvé a není nezranitelný. Likvidace lidských oponentů jsou však opravdu efektivní, nejen ve filmu, ale hlavně pocitově pro diváka. Všechny ikonické aspekty Yautja zvládl snímek vystihnout ideálně, zároveň přidal pár zajímavých a dobře zpracovaných nápadů v rámci vybavení Predátora, nebo řešení různých situací hlavní hrdinkou. Ta je chytrá, odvážná, nechybí jí důvtip, ovšem neznámého se bojí a bojuje chytrostí, tedy tím co umí nejlíp. Prey rozhodně není bez chyb, rozhodně to není žádný hvězdný počin který by značce vrátil zašlou slávu. Je to opravdu příjemný a v rámci žánru a značky kvalitní přídavek do série, a spousta režisérů by se mohla od Trachtenberga učit, jak vypadá opravdové porozumění všem aspektům nějaké postavy nebo značky. 8/10 ()

BoXBe

Ten rozdíl, když jednou z hlavních postav jsou skutečné přírodní scenérie. Bavilo nás to jak pes. A ten pes byl taky moc fajn :) Dobrá řežba i námět, který se vrací k původní podstatě lovce a kořisti. ()

Deyw

naprosty inferno, pecka jako krava - ta hudba a ta intenzita kterou to nabralo cca v pulce me roztrhala prdel..takhle insane, napinavou vec v tempu kde se pak skoro vubec nemluvilo to se jentak nevidi..ty trailery dost klamali je to uplne jinak a ta scena s medvedem to je nahul jako hovado - sem rad ze to v traileru strihnuli..ten film je naprosty delo, od gore, akce, top scen - hlavne ta hudba audiovizual dolby vision + atmos to je neskutecnost...no ja sem vypustil stavu ted se jdu umejt 😂 ()

majo0007

Asi som pozeral iný film, alebo hulil horší matroš, než zvyšok tunajšieho osadenstva. Keď sa tu nemálo užívateľov rozplýva nad prírodnou scenériou filmu a pritom sledujú film s Predatorom, kde sa 50min nič nedeje, niečo je špatne. Pripadalo mi, sa pozerám na prequel Tanca s vlkmi, a nie na Predatora. Pútavejší scenár by dokázal zosmoliť aj nebohý "znalec" Indiánov Karl May a za CGI medveďa by som posielal na galeje. Tento film nemá dokonca ani na toľko preklínané crossovery. Pre mňa zatiaľ jediným poctivým nasledovníkom jednotky sú Predators 2010. ()

Sabrewulf odpad!

Další degradace vesmírného lovce. Stalo se přesně to, z čeho si spousta lidí už na začátku dělala srandu. 40tikilová ženská nakope prdel Predátorovi. Ale pěkně popořádku. Vážně jsem po prvních hodně pozitivních ohlasech čekal, že to bude slušný díl, dokonce když měli kamarádi před pár dny narážky na téma indiáni VS Predátor, tak jsem to trochu bránil, protože ... hodně pozitivní ohlasy. Bohužel, už od začátku se tam hromadily věci, které mě částečně iritovaly.   Snad každé zvíře je tam CGI (myslel jsem, že bude jen méďa z traileru, ale klucí u PC vytvořili i hada, myš, vlka, pumu, králíka, jelena...). Indiáni se vůbec nechovali jako indiáni - dělali moderní gesta a mluvili hrozně moderní fráze ("Mám ho!" - "On má nás"), což bylo neuvěřitelně rušivé - někdo tady asi neviděl Tanec s vlky či Apocalypto (a tím opravdu nemyslím angličtinu vs původní jazyk). Co se týče hlavní herečky, její celé herecké umění spočívalo ve špulení pusy a KOULENÍ OČIMA. Fakt jsem se uchichtával u scény, kdy se hrdinka snaží dostat z bažiny: Hodí jojo tomahavk mezi strom - vykulí oči, tomahavk se vysmekne, vykulí oči a po pár pokusech hodí jojo tomahavk, vykulí oči, znovu hodí tomahavk, vykulí oči... Úsměvných scén tam bylo víc, např. když Predátor na začátku uloví vlka velikosti čokla, vyrve mu páteř a vítězoslavně zařve. LOL! No smích mě ale začal přecházet, když hlavní hrdinka všechno hned správně tušila a všechny kolem sebe ve všem poučovala, ale snažil jsem se to pořád brát s rezervou, protože...však víte, hodně pozitivní ohlasy. Checkpoint, u kterého se to zlomilo, nastal ve chvíli, kdy hlavní hrdinka přesto, že  vidí mimozemského tvora, který je tak nebezpečný, že zabije Grizzlyho a zvedne ho nad hlavu(!!), tak po útěku a následném setkání se soukmenovci, jde SAMA někam do prdele. Ona vůbec byla charakterově umíněná pizda, která se do toho lovení (a chtíče dopadnout Predátora) tlačila takovým tím až aktivistickým způsobem, což nemělo nic společného s odvahou či odhodláním, jednoduše šlo o tvrdohlavé ženské trucování ala "já prostě chci a basta!" Proboha, jaký byl problém, dát do filmu od začátku zkušenou lovkyni, která by na to byla i fyzicky stavěná, museli tam cpát tu agitku, jak chce ublížená malá holčička těm šovinistickým chlapům ukázat, že na to taky má? A proč vlastně? Jo, protože chce a basta! --- Pak už to jelo šlusem dolů. Holčička, která nikdy úspěšně nelovila a nikdy necvičila souboj, zabije 4 chlapy ve stylu John Wick, Predátor je za úplného debila, takže šlape do medvědích pastí, nechá se v neviditelném módu pokousat vlkem, nevidí lidi proto, že spolkli oranžovou bylinku (WTF?!), nebo i při úplném tichu neslyší, že nad ním někdo běží po větvi stromu. Ze všeho nejhorší je ale to, že nechali Predátora s tou kravkou bojovat fyzický souboj. Pořád jsem do posledních chvil doufal, že přece jen k ničemu takovému nedojde a Predátor bude dostávat sadu jen z dálky, nebo zblízka od zkušených indiánů, protože... hodně pozitivní ohlasy. Ale už když měl Predátor na zádech tu pizdu, která do něj sekala sekyrkou a on namísto toho, aby jí zlomil vaz, nebo probodl bodákem, radši ji po vzoru Hollywoodských klišé odhodil pryč, aby se jí, nedejbože, nic nestalo, jsem najisto věděl, že to je totálně v řiti a při scéně, kdy měl Predátor lano kolem krku a ona s ním ŠVIHLA O ZEM (ano, s TÍM monstrem, které dokáže nad hlavou zvednout Grizzlyho), jsem film pauzoval a šel hodit na CSFD odpad. Když si vzpomenu na jedničku, kde Arnold dostal fyzicky totálně na hubu a Predátora v podstatě dostal jen jednorázově (těžkou kládou), zatímco tady ta pizda se s ním utkává v několika kolech a i když leží na zemi a Predátor ji drží pod krkem, ONA SE JEDNOU NOHOU ODSUNE, tak se mi chce zvracet. Nejen z filmu, ale i z hodně pozitivních ohlasů. A nejde ani tak o samostatný film, jako o srovnání celé série. Dokonce jsem četl pikantní reakce, jakože je to lepší než jednička, to už musí být v hlavě dobře nakaděno. Vesmírný lovec je k smíchu čím dál víc, kde to ponižování skončí? () (méně) (více)

alchac

Sice jsem i po zhlédnutí toho názoru, že když už retroPredátora, tak jednoznačně celovečerní verzi tajdle té úchylárny, nicméně tematicky je výroba posledního Mohykána v zásadě taktéž kulantní nápad. Akorát tedy nemusel být hlavní part svěřen krpaté Billyho praprabábě, která v roli likvidátora dvoumetrákového hájtek myslivce působila poněkud nedůvěryhodně i přesto, že byla samozřejmě poplatně dnešní době brutálně zemancypována a úplně sama vynalezla kusari kamu. Plus největšími padouchy byly opět ty fuj fuj bledé tváře, ale to se střízlivě tak nějak dalo očekávat předem. Nicméně pořád o bizoní stádo lepší než Šejnovo poslední vytření si prdele legendou. Jen mě trochu mrzí, že jsem se nedočkal skalpování emzáka. Docela by mě zajímalo technické provedení. ()

SeanLSD

Jedna jediná vec ma na tom iritovala - že indiáni rozprávajú anglicky (a anglických hrdinov tam popri tých Holanďanoch a Francúzoch či čo to bolo pre istotu neťahali). Všetko ostatné bola jedna veľká Paráda. A viete, prečo sa vám to všetkým tak páčilo ? - že tam po prvýkrát od jednotky znovu okrem ľudí a Predátora hrá naplno ako rovnocenný prvok aj krajina, a príroda... zvieratá a živly. A hrajú excelentne. Plus soundtrack má okamžité miesto v mojom uchu aj prehrávači. ___ Prostý vzorec P+P=P (Predátor plus Príroda Rovná sa Paráda). ____ Poctivých presne skoro niečo 90 minút má film čisto stopáže a niečo poriadnu nálož sekúnd vyše 9 minút je titulkov. ()

Nivenx

Indiánská kratochvíle s přidanou hodnotou. Predator super, indiáni také i všechny charaktery. Akorát mi neříkejte že té indiance réža nenadržoval! ()

dr.fish

Tohle si Predátor nezasloužil. Je holt už jiná doba, pokud to má nějaké sdělení, tak jsem ho nezaregistroval a minulo mne.  Špatně natočeno a sestříháno. A mohl to být dobrý béčkový film. 40% ()

Remivsremi

Svižné, přímočaré a uvědomělé. Největší devizou snímku je, že tvůrci pochopili na čem jsou a v jaké fázi franchisy se vyskytují. Zlo není nějak mysticky skryté. Od první minuty víte, o koho se jedná a myslím, že to tempu prospívá. Je to akční jízda. Ve většině scén se mohlo jít ještě dál. Propracovanější choreografie, více násilí a krve, nějaká důmyslnější návaznost jednotlivých scén. Film se ale dokáže dostatečně prodat. Asi se jen tak nevrátím k druhému zhlédnutí, přesto jsou tady momenty k detailnějšímu prozkoumání. Má to slabší efekty, ale vzhledem k rozpočtu, to dokážete pochopit. Suma Sumárum to není špatný příspěvek do Predátoří rodiny, ale na větvi z něj nejsem. Nejlepší postavou je parádní hafík. 60%. ()

Triple H

Zhruba to čo si človek predstaví pod slovami "Predátor od Disneyho". Pripomenulo mi to Alpha z r. 2018, len obohatené o predátoriu akciu. Plagátové západy Slnka, malebná príroda, Indiáni čistunkí, voňavučkí, s peknými fresh účesmi a prejavom (dikcia aj gestá) moderných ľudí, zlatý kňučiaci havko, a coming of age príbeh o mladom dievčati čo mu mačo chlapáci neprajú a ona im to všetkým ukáže. A do toho Predátor, čo masakruje s chuťou a ten R-kový rating tak pri akcii nie je len pro forma. A keďže u Disneyho peniaze sú, všetko je spravené pekne a podaril sa aj update designu Predátora. Film sa rozumne drží pri zemi a nesnaží sa byť ničím iným než zábavnou jednohubkou a výsledok tak skrátka funguje lebo len na love a hre mačky s myšou. A je to pokračovanie tým pádom možno aj lepšie ako dvojka, Predators a Blackov v porovnaní predsa len preplácaný a unavenejsi pokus o modernizáciu značky. Toto je určite lepší a efektívnejší smer. Záverečný súboj som úplne nebral, ale inak vsehovsudy veľmi fajn. ()

Khumbac

Dam tomu 4, ale jen taktak. Nevím proc mě štvalo že si nesepjala vlasy... možná kulatý obličej a nevypadla by tak dobře. Likvidace, trapeři i digi zvěř byla fajn. Finální boj me trochu zklamal. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

24.12.2022

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Vesmírný teror se vrací. Po několika nezdarech týkajících se projektů navazujících na svět klasického hororového sci-fi Vetřelec z roku 1979 se nyní zdá, že nového snímku se už s 99 %… (více)

Pokračování Planety opic má název i obsazení

Pokračování Planety opic má název i obsazení

29.09.2022

Pokračování Planety opic ponese oficiální název Kingdom of the Planet of the Apes, tedy Království Planety opic, přičemž studio 20th Century oznámilo, že začátek natáčení vypukne už za měsíc. V… (více)