pornogrind

Ed Wood je mnohdy titulován jako „nejhorší režisér všech dob". Tenhle film lze brát jako biografie ale zároveň i pocta jeho osobě. Věřím, že bych si film tolik neužil kdybych si předtím právě pár filmů od Eda Wooda nepustil. A pokud divák nějaký jeho filmy už viděl(nejlíp Plan 9 from Outer Space, Bride of the Monster, Glen or Glenda) jistě mi dá za pravdu, že líp to Burton vystihnout nemohl. Především musím vyzdvihnout herecký obsazení a výkony všech zúčastněných. Za mě perfektní film kterej vzdává hold možná né až tak perfektnímu režisérovi. Ale nejenom velikáni si zaslouží svůj film. Ikdyž Ed Wood velikánem byl jen z druhého konce. Pro festival otrlého diváka by jste jen stěží hledali lepšího adepta potažmo filmy. A v tomhle případě je mi celkem i u prdele co je z toho pravda a co je smyšlený. Mě se prostě líbilo jak to celkově Burton pojal. A nejdůležitější je že mě to bavilo a to je hlavní. 5hvězd ()

MIMIC

Ed Wood je asi jediným americkým filmom, v ktorom mi nevadia vety typu "choď za svojím snom a ak budeš tvrdo pracovať a nebudeš robiť kompromisy, svoj cieľ dosiahneš". Možno preto, že Ed svoj cieľ v podstate nikdy nedosiahol, možno preto, že je vo filme intenzívne cítiť, že frázy tohto typu sú v skutočnosti rovnako krehké ako kulisy vydané napospas Torovi Johnsonovi. Filmový životopis Eda Wooda nie je trúchlivým príbehom o loserovi s niekoľkými žiarivými životnými zastávkami (i keď v podstate takým bol) - tým, že je Woodov príbeh rozprávaný podobnými prostriedkami, akými on sám nakrúcal svoje filmy (estetika absurdity, excesu, nechcenej grotesky, emocionálne rozpoloženie v dimenziách extatického vytrženia) filmová biografia tu figuruje (a funguje) v akejsi mimopersonálnej rovine, ktorá je schopná fascinovať nielen beznádejných rojkov, ktorí sa mali narodiť do doby Williama Beckforda (najlepšie ako William Beckford osobne). Trúfam si povedať, že tento film je v prvom rade o obdivuhodnom človeku, ktorý napriek všetkej svojej naivite, infantilite a povrchnosti (v zmysle absencie know-how) patril vo vtedajšom Hollywoode k morálnej špičke a až v druhom rade ide o príbeh obdivuhodného režiséra. A myslím, že dôvod neuveriteľnej sily tohto filmu spočíva práve v tomto. (EW: "You see this script? Grave Robbers from Outer Space!" XY: "Grave robbers from what?!") ()

Goldbeater

Film je dějem a provedením celkově tak za čtyři hvězdy, a to i přestože působí lákavě nostalicky a roztomile, ale nedokázal mě upoutat tolik jako například Condonův snímek o Jamesi Whaleovi. Však tu pátou hvězdu sem musim vrazit z důvodu Martina Landaua. Snad nikdy jsem ještě herci nevěřil skutečnou postavu do takové míry jako zde. Belu Lugosiho si vystříhl bezchybně a místy jsem měl dokonce pocit, že to opravdový Bela je. Neuvěřitelné skvěle zahraná role, za kterou si mistr právem zaslouží oscara. Jinak velmi příjemný film, místy veselý, místy smutný, ale pěkný. ()

Rudovous

Nadherny film o fakt silenym Edu Woodovi.Neprekonatelni Depp a Landau,Murray.Komika snoubici se s dojetim.Oslava pratelstvi. ()

kingik

Nebyl to film, který bych si chtěl dát opakovaně. Ed Wood byl bezpochyby bizarní filmař, ale životopisný film o něm je spíše docela normální až zkreslený v důležitých faktech, a hlavně totálně vše idealizuje. To snižuje jeho kvality, protože je sice hezké, že je zdařile navozena doba, ve které režisér žil, ale horší je to s tím, jak je ve filmu jeho život ukázán stroze a neosobně. Není mně jasné, proč zrovna Wooda ztvárnil Depp, protože podobní si nejsou vůbec a tehdy to byl ještě poměrně nenápadný herec, který nebyl zárukou vysoké návštěvnosti, jako dnes, a i tento film byl propadák. Film je natočen schopně, ale to hlavní mu stejně chybí. Není zajímavý, jak by měl být. Ed Wood by si zasloužil lepší, a hlavně utříděnější životopisný film, když sám za svého života nenatočil nic kloudného. 50% ()

k212

Absolutní kopanec ... fabulace založená na realitě o mistru braku, která se dá dokolečka a pořád dešifrovat, ať už to způsobují doslova překopírované scény z oněch kultovních padesátkových braků či postavy, které se chvílemi transformují z realných předobrazů do filmových hrdinů a naopak. Filmy ve filmu, film o filmech, nebo filmový film, to je jedno. Ed Wood je fascinující. ()

Snorlax

Tohle je dobrý film, málem mě totiž přesvědčil, abych se na něco od Wooda podívala. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II. ()

InJo

Nádherná biografie, vedle Formanova Amadea asi vůbec nejlepší, jakou znám. Natočit o někom tak bizarním tak krásný, vtipný, roztomilý, dojemný a přitom zcela nepodbízivý a chytrý snímek, tomu říkám umění... Depp je v titulní roli výborný, ale Oscarem po zásluze ověnčený Martin Landau je absolutně dokonalý. Brilantně vykreslený vztah Wooda s Lugosim (fanouška a jeho velkého idolu) patří mezi ty nejsilnější a nejprocítěnější, jaké jsem kdy ve filmu viděl. Ed Wood je v podstatě zcela netypický Burton, paradoxně však možná ten úplně nejlepší... 100 % ()

Legas

Téměř vynikající film. Poprvé v životě jsem držel pěsti naprosto otřesnému filmaři a i když jsem věděl, jak Ed Wood skončil, tak jsem si přesto přál, aby alespoň jednou v životě uspěl. Zajímavý pohled do soukolí "natáčení" sraček s hvězdami s vynikajícími hereckými výkony - především mě zaujal Martin Landau a Bill Murray (o Deppovi mluvit netřeba). Souboj "Dráculy" s gumovou chobotnicí bez motoru mě naprosto odboural. Toužím vidět Plan 9 from Outher Space. ()

Ajantis

Ed Wood nebyl tvůrčím vizionářem, čímž se nelišil od mnoha hollywoodských režisérů své ani dnešní doby. Lišil se ovšem mírou nadšení a hlavně nedostatkem prostředků, které dokáží i z úplné sračky udělat pro širokou veřejnost koukatelný film. Proto nemám jeho filmy rád o nic méně než řadu těch lépe hodnocených, jejichž účelem je „pouze pobavit“. Burtonův Ed Wood je ovšem kouzelný snímek, který - kromě zajímavé osobnosti "nejhoršího režiséra všech dob" - ukazuje jednotlivé scény z Plan 9, Glen or Glenda a Bride of Monster ve velmi humorném kontextu natáčení a vůbec života štábu, takže získávají nový rozměr. Nadto i sem Burton propašoval svůj osobitý vizuální styl a ukazuje, že i Ed Wood mohl zavdat příčinu ke vzniku skutečně skvělého filmu, což mnoho jeho kolegů nedokáže nikdy. ()

Anderton

Ak by Eda Wooda hral niekto iný ako Depp, išlo by o jeho životnú úlohu. Depp ich má ale hneď niekolko. Film o láske k filmu od režiséra, ktorý má k Woodovi ďaleko. Ale iba kvalitou, srdce do toho dávali(jú) rovnaké. Niektoré scény z nakrúcania sú neuveritelné, ale ono to vážne tak bolo.....uf.....No a hneď ich chcete vidieť. Najlepšia reklama guilty pleasure filmom v histórii. ()

francis

Rozhodně super zábavnej film natočenej stylově a s nadhledem. Ale postavu Eda Wooda si asi oblíbí jenom ti z nás, který měli v dětství slabost pro uhozený sci-fi komiksy. Nebo se pletu? Každopádně velice zajímavý panoptikum vesměs tragikomických postav, díky kterýmu se člověk možná začne zajímat o část filmový historie, která šla předtím tak trochu mimo něj. ()

Frajer42

Moc jsem nevěděl, co od filmu čekal. Aby člověk docenil kvality snímku, tak by si nejdříve musel zřejmě projít filmovou žumpou, kterou za svůj život Edward Wood vybudoval. Dost jsem se těšil na spolupráci Burtona a Deppa, protože to zkrátka většinou klape. Tento snímek ovšem není většinový. Těžko vzpomínat, jestli existuje film, kde by se mi Depp líbil ještě méně. Povětšinou to ani nebyl Depp, ale hrál jakousi transku Deppku. Absolutně mi film nesedl. Navzdory tomu, že se honosí zařazením mezi komedie, jsem se nezasmál ani jednou. Snad jsem ani nezaznamenal okamžik, kdy by se zasmát dalo. Cynický portrét člověka, který nade vše zbožňoval filmy, ale neměl ani kapičku talentu pro jejich tvorbu. Tak by se to celé dalo charakterizovat. Těžko říct, zda bylo Burtonovým záměrem jít ve stopách Ed Wooda a natočit kolosální sračku. V mých očích se mu to podařilo. Dýchla na mě z obrazovky tehdejší atmosféra a potěšilo mě, že jsem u snímku netrpěl sám. Ošklivá hvězda. ()

MikeCool

Naprosto geniální až nepochopitelný životopisný film o jednom z nejhorších či nejgeniálnějších režisérů všech dob, Eda Wooda. Tim Burton natočil pětihvězdičkový film o natáčení "odpadových filmů", geniální a hodně vydařená kombinace. ()

Dzeyna

Žádný film od Eda Wooda jsem sice neviděla, ale myslím, že to vůbec nevadí. Tohle stejně celé ovládl Johnny. ()

swamp

Celou dobu jsem si myslel, že Ed Wood je fiktivní postava. Až po zhlédnutí filmu jsem zjistil, že Edward D. Wood, Jr. opravdu existoval..a nejen to. Opravdu i natočil všechny ty filmy, které se teď 'honosí' oficiálními oceněními za nejhorší snímky kinematografie vůbec (i když..to asi pánové z akademie neviděli Troškovu trilogii Kameňák). Johnny Depp pod taktovkou Tima Burtona (omlouvám se za tu taktovku..příšerné klišé:) exceluje. Svým entuziasmem, každým posunkem a pohledem..dává vám možnost nahlédnout pod kůži režisérovi, jemuž chybělo to nejdůležitější..talent. ()

teutates

Pôsobivé prevedenie a svojský štýl T. Burtona ma neprekvapil... skôr ma potešila nadnesenosť, výprava a pompéznosť tohto diela. Ed Wood od Burtona príjemne očaril, avšak nestačilo to na plné hodnotenie... Film síce zaujal, ale nevtiahol do deja - nedokázal som sa preniesť a užívať si tento snímok na plno. Veľmi "povrchné" na môj vkus. Oceňujem skvostné výkony hercov, najviac zaujal Martin Landau. 7/10 ()

Campbell

Jo tohle Burton natočil když ještě uměl. Natočil to v době kdy každej jeho film nenudil a nevypadal jak přes kopírák. Já tenhle film miluju a dokonce.... Nevěřil jsem že to nikdy řeknu i Depp hraje výborně a role mu sedla. Landau coby Lugosi je bezchybný a snad nikoho jiného lépe vybrat nemohly. Škoda že takový Murray nedostal více prostoru jeho postava mi přišla zajímavá ale docela odstrčená. To samé Criswell byl takovej až hodně třetí housle. Nicméně celej film mám rád, má výbornej humor, dobré obsazení a kvalitní atmosféru. ()

nascendi

Zvykol som si, že filmy sa veľmi často nakrúcajú o zločincoch, deviantoch a vo všeobecnosti o ľuďoch nejakým spôsobom vyšinutých, pretože diváci takéto zameranie obľubujú. Menší problém nastáva, keď sa nakrúcajú filmy o neúspešných snaživcoch. Už som videl film o chlapíkovi, ktorý enormne túžil stať sa olympijským pretekárom v skokoch na lyžiach. A neodradili ho žiadne zranenia, ani vyhradené posledné miesto v súťažiach. Neviem, prečo Tim Burton nakrútil film o Ed Woodovi. Veď byť chronicky neúspešný nie je sexy. Musím sa priznať, že som film dopozeral iba do polovice. Predsa len som už starší človek a netuším, koľko toho ešte stihnem. A dopozerať sledovanie Ed Wooda považujem za mrhanie časom. ()

Slarque

Timu Burtonovi se pro poctu „nejhoršímu filmovému režisérovi všech dob“ podařilo poskládat parádní hereckou sestavu, která podává bravurní výkony i v malých roličkách. Přesto je nejlepší ústřední dvojice Johnny Depp a Martin Landau. Burton Woodův život snímá s nadhledem, humorem a nadsázkou, ale rozhodně se mu nevysmívá. Tak tedy zavzpomínejme na muže, jehož nadšení vysoce převyšovalo jeho talent. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“