Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hanes88
  ****

  Velice pěkný příběh dvou náhodně potkaných mužů, z kterých se poté, co jsou neprávem odsouzení na doživotí, stávají přátelé. Samozřejmě jsou tvrdohlaví, ale nakonec si uvědomí, že jeden bez kamarádství toho druhého být nemůže. Konec byl taky supr a nedivím se, že měl tento film nominaci na oscara za masky, protože v roce 1999 takhle parádně zvládnout zestárnutí hlavních herců...klobouk dolů. Opravdu velice příjemné překvapení. 85%.(26.3.2012)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Wyclef Jean: 1. 25 To Life - Xzibit/Juvenile/Nature/Ja Rule/Reptile [4:03] ,2. It's Like Everyday - DJ Quik [4:26] ,3. Stimulate Me - Destiny's Child [4:13] ,4. Fortunate - Maxwell [4:59] ,5. Lovin' You - Sparkle [3:57] ,6. Every Which Way - Talent [4:05] ,7. It's Gonna Rain - Kelly Price [4:02] ,8. Discovery - Brian McKnight [4:19] ,9. Follow The Wind - Trisha Yearwood [4:28] ,10. Why Should I Believe You? - Mya [4:09] ,11. What Would You Do? - City High [3:32] ,12. What Goes Around - Khadeja [4:27] ,13. Speechless - The Isley Brothers [4:52] ,14. Life - K-Ci & Jo Jo [3:43] ,15. New Day - Wyclef Jean [3:59],(12.5.2011)

 • MATADOR
  ***

  Eddie Murphy a Martin Lawrence neprávem obviněni z vraždy v třicátých letech. Kdy se s takovými prostě nezacházelo nejslušněji, natož s černochy. Scénář jsem už někde viděl, avšak v mnohem lepčejším filmečku (Vykoupení z věznice Shawshank). I když se oba snaží na tuto vězeňskou klasiku to mít absolutně nemůže, ale je to podobné :-) Na komedii se divák zrovna moc nenasměje, ale čas strávený s filmem a dobrým koncem uteče jako voda. Slušný a drsný filmík :-)(4.4.2009)

 • helloween93
  ***

  V devadesátých letech přišel úpadek Murphyho herecké kariéry, buď totiž jeho projekty byly propadáky po komerční stránce nebo po obsahové, většinou však film propadl v obou aspektech. Rok 1999 mohl být pro Eddieho restart kariéry, protože nejprve šel do kin projekt Teda Demmeho Life, který byl rozhodně inteligentním filmem, který přechází z komedie do dramatu a naopak, scénář je sice plochý a předvídatelný, ale film rozhodně neurazí a Murphy ukázal, že to jde i vážněji. Navíc se autorům velmi vydařily masky hlavních představitelů. V létě 99 studio Universal nasadilo do kin další projekt s Eddiem, Bowfingera, ve kterém se Stevem Martinem zkoušeli resuscitaci svých kariér. Přestože se jednalo o zajímavé filmy, v tržbách to nebylo žádné velké posvícení. Platilo však, že jak Life, tak Bowfinger byly citelný vzestup kvality Murphyho filmů. Bohužel pro něho přišly katastrofální Zamilovaný profesor 2 a Dr. Dolittle 2, ve kterých opět spadl do trapných fórů a nechutností. A aby toho nebylo málo, tak v roce 2002 Eddiemu nejprve propadl v kinech Showtime, poté přišla finanční zkáza v podobě Pluto Nash a do třetice všeho špatného propadla v témže roce i buddy komedie I, Spy, kde hrál s Owenem Wilsonem. A star power Murphyho byla nenavrátně pryč, pak už za zmíňku stojí jen hlas oslíka ve Shrekovi. A teď k zpátky k Life, viděl jsem to na AMC a kdo čeká crazy komedii, ten bude zklamán, kdo vězeňskou komedii s nádechem dramatu, ten bude překvapen nenuceným Murphyho projevem. 3*(12.4.2018)

 • Rex Mundi
  ****

  Upozornenie na úvod - nečakajte bláznivú komédiu a nebudete sklamaní! Toto je jednoznačne najlepší film dua Murphy+Lawrence, pri spočítaní všetkých pozitívnych dojmov dávam vyše 4*. Smutnotrpká veselohra plná južanskej atmosféry a slnka. Pohodový filmík, odľahčená "muphyovská", ale nie zbabelo ľahkovážna variácia na Shawshank a Zelenú míľu. Príjemný zážitok s odľahčeným koncom.(29.3.2008)

 • - První běloch se ve filmu objeví po 14 minutách. (Sprite)

 • - Ačkoliv je příběh filmu zasazen do Mississippi, natáčení probíhalo v Kalifornii. (PanBlack)

 • - V polovině filmu, kdy vězni sledují zprávy z druhé světové války, nastoupí do věznice Porouchanej (Bokeem Woodbine), který je draftován Pittsburghskými vranami. Zmíněný tým však existoval pouze v letech 1930 až 1938, tedy o 3 roky dříve, než USA vstoupili do války. (Hopkins)