Na východě Mississippi nenajdete legračnější dvojici než mluvku Rayforda a konzervativního Clauda. Náhoda je svedla dohromady při společné cestě za rychle získanými penězi a nevědomky se zapletli do zločinu. Nekonečná smůla je dostane až před soud, ale oba zjišťují, že ať budou kdekoli, jsou a budou přáteli na život a na smrt. (oficiální text distributora)

Autogram

Táto tmavá dvojica rozhodne nepatrí medzi moje obľúbené komické dvojice, ale tu boli celkom znesiteľní. Množstvo slov je ohromné, no netreba čakať drámu, pretože scenár to všetko nemyslel až tak vážne. Nájdu sa aj momenty, kde vidno snahu o podanie nejakého životného posolstva, ale vždy sa to obráti na komédiu. A to je dobre, sú z toho dokobca silnejšie tri hviezdy. ()

Kaja

Martin Lawrence a Eddie Murphy spolu vytvořili skvělou dvojici. Herecké výkony byly uspokojující a ač jsem se párkrát zasmála, tak jsem se docela nudila. ()

solskjaer

Vůbec ne špatný film s poměrně dobře namixovanou porcí humoru a drama. Překvapení v podobě uchychtané dvojice Murphy Lawrence - čekal bych větší kravinu. ()

BMAJTZ

Na poli komedie to fuguje dobre bohuzel vsak tema neni zvoleno uplne nejstastneji. Dramaticka cast si totiz az moc vypujcuje z Vykoupení z věznice Shawshank, ne ze by to bylo uplne spatne ale dokupy to proste nefunguje. Samotne tema a celkov pozadi i pres znacny optimizmus je natolik smutny, ze clovek u zaverecnych titulku ma opravdu rozpacite pocity. Jednim faktem ale zustava, ze duo Eddie Murphy a Martin Lawrence funguje skvele a ackoli jsou oba herci spise komedialni tak obe role zvladaji pomerne dobre. Zvlaste tedy Murphy u ktereho jsem v posledni dobe na rozpacich o jeho vykonech. Davam sice tri ale i tak jde o pekny film, ktery svou rozpacitosti ale ujizdi nekam do prumeru. ()

Arius

Sympatická komédia,pár scén im vyšlo, masky úžasné...už len námet bol dobrý, dostal dobrého tvorcu a tak zaslúžené tri hviezdy. ()

Kaceris

Tento film začal úplne inak ako som očakával, a skončil ešte úplnejšie inak ako som si myslel že skončí. Mám rád filmy kde sa stretne nejaké dobré duo hercov, je to potom o to viac zábavy. Predstavte si, že vás nejaký človek prv zachráni, a potom vás dostane na doživotie do väzenia. Fakt by som aspoň ja nevedel či mu mám ďakovať, alebo ho chcieť zabiť, a toto tam bolo cítiť. Murphy za jedna, Lawrence za jedna, film za *****. ()

James87

Konec dobrý, všechno dobrý. Eddie a Martin s krumpáčema a v pruhovaných hadrech. Kdo si chce vychutnat Doživotí, má příležitost. ()

Bobek15

Skutočne vcelku vydarená dráma skombinovaná s prvkami komédie. A aj inak pomerne slabí herci Lawrence & Murphy si počínali slušne. Nesporne dobrá, 108-minutová zábava, ktorá bezpochýb patrí ku klenotom tvorby oboch hlavných protagonistov za posledné roky. ()

Mafian

Upřímně u filmu s Murphym a Lawrencem říkám, že ta komedie to trochu kazí. Dramatické části filmu Doživotí jsou totiž dost slušné... ()

Wishkah

I když to není film z první ligy tak si nemůžu pomoct ale mile mě překvapil. Eddie Murphy není nejlepší herec a prakticky ve všech svých filmech hraje stejným stylem a Martin Lawrence jakbysmet ale tady jim to celkem sedí a i když snímek chvilkama překračuje na jednom místě a neví jestli být komedií nebo dramatem tak je zábavný a citlivý. ()

Hanes88

Velice pěkný příběh dvou náhodně potkaných mužů, z kterých se poté, co jsou neprávem odsouzení na doživotí, stávají přátelé. Samozřejmě jsou tvrdohlaví, ale nakonec si uvědomí, že jeden bez kamarádství toho druhého být nemůže. Konec byl taky supr a nedivím se, že měl tento film nominaci na oscara za masky, protože v roce 1999 takhle parádně zvládnout zestárnutí hlavních herců...klobouk dolů. Opravdu velice příjemné překvapení. 85%. ()

vander19

Výborná dvojica černoškých komikov robí z tejto komédie niečo vďaka čomu som mal veľa pozitívnych zážitkov. Ani sám sa neviem rozhodnúť kto je lepší, istú časť filmu kraluje Eddie, ale potom sa dotáva do ráže Martin a zase je to vyrovnané. Hlavne zo začiatku je Murphy tou dominantnejšou persónou. Ale Martin Lawrence sa vie pre mňa až priam dokonale šklebiť a ksichtiť v pravý moment. Lawrence Vás rozosmeje už len svojou prítomnosťou. Nezabnuteľná je aj hudba napr. pri priereze černoškou históriou v USA alebo v záverečných titulkoch. A aj keď to moc nemusím (presladený Made in USA koniec) v tomto filme som si ho naprosto užil. Ku koncu som rozmýšlal o 3*, ale hlavne záver filmu, keď sú už obaja aktéry na "dôchodku" je úžasne dobre zvládnutý. Veľkú podstatu v tom aj zohralo aj režisíjné počínanie Demmeho. Česť jeho pamiatke. ()

Hopkins

5 hvězdiček si to v mých očích zaslouží. Nápad dobrej dva černoši sheriff co nesnáší negry černá mrtvola a auto plný gořalky a úžasná věta ,, mi jsme nic neudělali a gořalka je spankyho co horšího se nám může stát. "DOŽIVOTI" :o) Kolik by stálo udělat z koláče pro bílí černoškej koláč a co kdybych si stebe udělala černoškej koláč a na závěr Claude Banks do šmajchlkabinetu . Osobně jsem se u toho zasmál koukal jsem na tu komedii v originále s titulkami a následně i po našemu a ten dabing se jim povedl podle mě . Když jsem tak nad tím přemýšlel co tu spousta lidí napsala že se to tváří jako vězenské drama a komedie hodlám nesouhlasit že je to schyzofrenické , přijde mi to vyvážené takže se z toho stává film o dvou černoších co dostanou od soudce pernamentku a snaží se tím vším protlouct se zdravou kůži aby si to nehodili :o)) a pro mě je to film na který jsem se rád večer podíval :) a nebyl jsme zklamán . ()

sadlokan

Nechtěl bych bejt černoch na doživotí v jižanskym kriminále.I když je to vlastně komedie,tak je taková..bluesová. ()

DHDV

Murphy a Lawrence, kteří skutečně HRAJÍ! Ne opravdu, velké překvapení a docela mě mrzí, že tento film není v našich končinách moc známý. ()

Wargoo

50/50 dráma/komédia s ukecaným Murphym a Lawrencom. Sympatický pokus, ale radšej mám väzenské prostredie v dramatickom poňatí... Ale to je moja chyba. Film za 3***, dobré masky. Najväčší problém filmu je v tom, že ono to chce byť aj dráma, čo sa jej niekedy darí (samotný osud dvoch hlavných protagonistov odsúdených neprávom na doživotie), a chce to byť aj komédia... Lenže pri filme som sa ani raz nezasmial ! Inak v pohode, ale stopáž mohla byť o čosi kratšia. 61,118% ()