Na východě Mississippi nenajdete legračnější dvojici než mluvku Rayforda a konzervativního Clauda. Náhoda je svedla dohromady při společné cestě za rychle získanými penězi a nevědomky se zapletli do zločinu. Nekonečná smůla je dostane až před soud, ale oba zjišťují, že ať budou kdekoli, jsou a budou přáteli na život a na smrt. (oficiální text distributora)

Ferenzo

Velice zábavná komedie s Eddie Murphym, která se ale bohužel opravdu rozjede až v posledních 20 minutách, kdy si to rozdávají s Martinem Lawrencem jako staří páprdové. A možná by se na roli Martina Lawrence hodil spíš nějaký jiný černoch. I tak ale super zábava. 75%. ()

Ivoman

No jako koukatelný, ale takový vleklý. Na to, že se ve filmu setkají dva komici, je tam vtipných scén pomálu. Spíše se jedná o černošský film, který je lehkou komedií a lehkým dramatem. Ke konci je tam dost patosu a pak zase srandička, no nevím. Stárnutí hlavních hrdinů, je ale provedeno dokonale. Komedii roku od toho ale nečekejte, režisér nějak pozapomněl ve 3/4 filmu, že toho je ještě dost vykládat a tak to zkrátil, ale spíše u toho období, kdy se Eddie snaží utíkat z vězení měl zůstat déle a ne jen jeden útěk a konec,. ()

MillaJ

Miluju černochy a jejich komedie....nejvíc se pobavíš .))) Eddie a Martin to jsou prostě komedianti na jedničku....a geniálně je na konci namaskovali :-D four stars ☆☆☆☆ ()

haffen

Celkom zaujímavý film s par veľmi dobrými gagmi. To bude asi fakt jeden z posledných dobrých Eddieho filmov... predtým než... než sa začal rozprávať so zvieratami a kariéra šla do... však viete. 3* (70%) ()

PlayEasy

Překvapivě opravdu dobrá černošská komedie, která poměrně dobře kopíruje nepřekonatelného Frajera Lukea s velmi dobrou ústřední dvojicí, která film opravdu velmi slušně tahá a svými neuvěřitelnými gagy a neustálými hádkami zajišťuje vtipnost tohoto filmu. Jinak by to možná chtělo trošku sestříhat a byť je druhá polovina už spíše dramaticky laděna, tak samotný konec opravdu potěší, že se ty dvě nevinné mluvky opravdu dostanou na Yankees a ještě v devadesátce si ten zbytek opravdu užijí, ale jak ve filmu zaznělo, čtyřicet let v base je nenahraditelných a ono se to nakonec ještě o něco protáhlo :) 70% ()

ric

Nemá to nic, co byste jinde už neviděli - komediální kousky na téma chudí černoši co by rádi byli "někdo", obvinění neprávem, pokusy o útěk, scéna s propuštěným vězněm, který si raději zvolil smrt, něž svobodu, promyšlený útěk. V podání M. Lawrence a E. Murphyho vám to ale nějak nepřijde (kupodivu) - prostě koukáte a bavíte se. To na tomhle snímku cením asi nejvíc. ()

route60

Je až nepochopitelné že tak skvělý film se ještě nedostal na DVD tady se mně aji líbil výkon obou herců kteří jinak točí jednu hrůzu za druhou je jen škoda že tak brzy zemřel Ted Demme byl to skutečně velký talent ()

Idealista

Příjemná filmová jednohubka přyživující se na Vykoupení z vS. a na Motýlkovi ( svým spůsobem zdává holt těmto legendám ) . T.D uvařil s různorodých ingrediencí ( herci, scénář ) chutnou polívčičku . Pokud nečkáte třeskutou zábavu nebo drsné vězeňské drama tak budete spokojeni . ()

lulu37

O kvalitách Murpyho a Lawrenca nie je pochýb, ale Life mi proste nesadlo. Akoby robili nejaký vtipný prierez životom dvoch väzňov. Podotýkam, že vtipný tak do polky filmu... ()

lobo87

Zaujímavý film, ktorý ešte viac ocenia fanúšikova Murphyho a Lawrenca. Priznám sa, ja k nim nepatrím, ale tu mi nijak nevadil. Príbeh bol chvíľami zábavný, chvíľami dojímavý a určite neurazí... 60% ()

new4nomaly

Dávám tři a to díky příjemnému konci. Jinak, děj přímočarý téměř bez vtipu a to je celkem u těchto dvou pánů komiků velikánská škoda. Dabingový hlas Martina Lawrence je přímo katastrofální, ale to je asi jen můj sugestivní názor. Nebýt těchto zásadních nedostatků, věřím, že by se jednalo o velmi slušný film. ()

jopal

Mozno moje hodnotenie ovplyvnilo vysoke hodnotenia, ale bol som mierne sklamany. Samozrejme na jedno pozretie s moznostou spolocenskeho podebatovania moze byt. ()

Saxos

Pohodová komedie s náznaky dramatu z jižanské státní věznice v Mississippi připomínající Frajera Luka z r. 1967. Murphy i Lawrence dobrý. Nominace na Oskara 2000 za masky - stárnutí. ()

panki9922

Miestami ide o lacný a nevydarený pokus napodobniť Cool Hand Luke a miestami sa to snaží byť cool komédiou, no často je to veľmi silené. Murphy tu svojím prirodzenejším výkonom predčil Lawrenca a tak film trochu zachraňuje. Raz som to síce dopozeral, ale druhýkrát už nie, ďakujem. ()

Igy007

Hodně zvláštní film. Nemyslím ani tak díky velmi slušnému námětu a lidskému herectví; spíš je to tou formou. Možná jde tak trochu o černou odpověď na Shawshank. Každopádně je moc dobře, že tento film, který jsem poprvé v životě shlédla až včera, vznikl. Těší mě ten konec (neříkám jaký). A že většinou hodnotím na základě vyvolaných emocí, nemůžu jinak než pět (a je mi jedno, zda má ten film nějaké chyby, já nejsem Spáčilka, jsem jen divačka). ()

Sublog

Překvapivě dobrý snímek s propracovaným scénářem (což je u filmů Eddie Murphyo neobyklé). A Martin Lawrence tu bezpochyby předvádí svůj životní výkon. ()