Makani a její kamarádi z Osborneské střední se snaží zjistit, kdo jde po krku studentům a odhaluje jejich největší tajemství. Jinak totiž zabíjení nepřestane. (Netflix)

tron

Štandardný tínedžerksý slasher od režiséra, od ktorého by ste vzhľadom na jeho tvorbu (Creep 1 – 2) čakali všetko možné, len nie štandard. Máš niekoho doma je síce super názov, ale tým by sme asi aj s pozitívami končili. Výsledok nezaujme. V dobrom, ani v zlom. Raz za čas príde so scénou (alebo s nápadom), ktorá sa mierne vymyká priemeru, ale hneď nato to zakameňuje absolútnym klišé, ktoré berie dych svojou zastaranosťou. Kasting mi pripadal nesympatický, rovnako tak postavy, ktoré herci hrali. Rozuzlenie slabé. Gore a atmosféra OK, ale žiadny zázrak. Škoda, že tvorcovia viac nevyužili poľnohospodársku výpravu. Produkcia: James Wan a Shawn Levy. ()

Gilmour93

Fajn hudba a prchavé chvíle atmosféry, při kterých se na vřískajícím půdorysu vytahují tajemství loňských let (a taky jar, podzimů a zim). Úvodní pořadí na death listu: bílé fotbalové vyhráblo, tupá školní princezna stejné barvy pleti a na práškách závislý Hispánec, po kterém se nebude nikdo ptát, mohlo překvapit asi tak stejně jako horkost stopy vedoucí k místnímu podivínovi. A pak zůstává rozmanitá skupinka osob, u kterých si sice nemůžete být stoprocentně jistí, že nebudou další obětí, ale můžete dát krk na to, kdo z nich nebude pachatelem. Ta angažovaná woke kultura to divákům nejen slasherů nyní strašně zjednodušuje.. ()

*CARNIFEX*

Netflix “vypustil” kolekciu priemerno podpriemerných počinov, aby dal všetkým najavo, že aj on robí chyby ;) pričom táto slašerovina pre 15 ročných je tiež pekná kokotina pre nenáročných. Na druhú stranu, sledovanie samotného počinu ma nijak nerušilo a vôbec som ho nevnímal ako nejakú tragickú skúsenosť. Život nám skrátka prináša okamihy, kedy sa musíme zmieriť aj s tým málom čo nám ponúka :) Kokos. Ale aký som citlivý :D A to tu divák na žiadnu oroginalitu v podobe mordovačiek teda nenarazí. ()

Trevor

Od tretej hviezdičky musím upustiť z dôvodu korektného úvodu, tretieho pohliavia, samozrejme nechýbal ani nacizmusizmus, potom sa pochopiteľne v katolíckom kostole vysiela rasistické vysielanie aj keď nábožensky katolíkov ubúda, ale dať to do iného kostola by bolo xenofóbne a zase ak by sa to odohrávalo v Mexiku tak rasistické, v takomto prevedení uraziť ako rasistov bielych kresťanov je to v poriadku. Síce jedna nepatrná poznámka na adresu mladej sebavedomej afroamerickej lesbičky či musí všetkých urážať sa tam vyskytne, aby ich nikto nežaloval, ale podstata je jasná. Zahulíme, uvidíme. Tak majú na krku iba žalobu akejsi internetovej spoločnosti že im preťažili sieť. Ľuďom už skrátka dobre vypráža. Inak je film priemerným slasherom s niekoľkými ozaj dobrými zábermi, ale cieľovka je jasná. ()

Marceloo

V malom mestečku v Nebraske sa objaví brutálny vrah, ktorý pozná tajomstvá miestnych študentov. Pri každej vražde si na seba vezme masku svojej obete a ukáže svetu, čo daná osoba skrývala. - Som trochu prekvapený, že sa pod toto podpísali mená ako James Wan alebo Shawn Levy, ale ide o znesitelný Slasher, u ktorého sú aj herci na pomery Netflixu celkom sympatickí. Nápad s maskami obetí sa mi páčil, rovnako ako fajnová práca s hudbou, vďaka ktorej si to držalo dobré tempo aj pri slabších scénach. Nič svetoborné sa tu nenájde, predsa len sa to odohráva v Nebraske, ale ako oddychovka to poslúži ideálne. ()

• Ve 33. minutě je zmíněn film Pomáda (1978). (Zix.)