Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

Nikitoss95

Kultovní hlášky,jeden díl vtipnější než druhý, no řekněte, lze vytvořit charakterističtější a autentičtější prostředí než hospodu v českém světě filmů a seriálů? ()

prochy95

Pro mě je to seriál o tom jak se skvělá parta herců sešla v jedné hospodě a stávají se jim různé příhody. Opravdu chci především vychválit herecké výkony. Všichni herci se zhostili svých rolí naprosto bravurně. Občas seriál i rozsvítila nějaká hvězda, která si zde střihla cameo. Taky je skvělé, že všechny ty postavy jsou pohodáři, kteří si navzájem skvěle rozumí (samozřejmě až na Jonáše). Jediní kdo měli rozporuplný vztah vztah byl Dušek s Kachnou, ale ti měli skvělou společnou scénu na konci poslední epizody. Pravdou sice je, že se zde nic moc neděje, ale myslím, že je to skvělý seriál určený k pouhému odpočinku a relaxaci. ()

Matamoroz

Tož je to takový neučesaný sitcom. Humor je většinou jednoduchý, nic moc od toho nečekejte. Přesto dávám čtyři hvězdy. Občas dostanu chuť i na něco primitivního... ()

guma

Důkaz, že kvalitní záležitosti nemusí mít milionové rozpočty, mnohdy stačí pár kvalitních herců. 70% ()

Eire

Paity * Hvězdu dávám za velmi netradiční a minimalistické prostředí, kterému v podstatě stačili dvoje kulisy v jednom studiu. Dodnes nechápu, proč ... bla bla blah.... *Nerouhejte se Doktore. V HOSPODE je lip nez na svete.* JUDr ZATLOUKAL povida MUDr Praskovi v prvni casti ZAVET ..............................................................................................PAITY to asi nepochopil, Paity zrejme neni Dr. Nevadi.... Kachna mu neco udela. 😁🤫🇨🇿.... Seriál ktery zraje jako moravské víno 🍷, trebaze je o PIVU. 🍺 ()

CrazymanM

Když to běželo prvně,absolutně mě to nezajímalo,protože jsem měl plné zuby těch "nováckých" seriálů!Teď,když to opakují,jsem zjistil,že je to celkem sranda a rád se na to dívám,i když ne pravidelně,prostě když to zrovna chytím. ()

mathes

V hospodě sedí doktor, právník, závozník a kotelník a povídají si. Jo to je celý. Je to o ničem? Ano. Je to svým způsobem geniální? Ano. ()

swinevenca

"Až ti to napřesrok spočítám, tak to bude taková suma, že pudeš támhle na záchod a voběsíš se na klice vod vokna. Ty to budeš mít krásně za sebou a mě to, kamaráde, začne. Přijdou sem policajti, budou tě fotit, takovýho vošklivýho chlapa, křídou ti budou vobtahovat nohy, kde si jako naposled stál a víš, co je nejhorší? Víš, co je úplně nejhorší? Že mi tam všichni našlapou a já to budu muset vytírat!" Notorická, nenáročná, na netu dostupná klasika k nudným činnostem (jako je třeba umývání nádobí) s excelentním Nárožným i slabým Menzelem místo původně plánovaného Kopeckého a zásobou lidových dialogů, co do vtipnosti přebíjejících okázalé vtipy nezřídka spojené se sebemrskačským čecháčkovstvím. ()

Legabri21

Hospoda je nejlepší dílo TV Nova. Seriál se stal dokonce takovým kultem, že ho TV Nova pravidelně nasazuje do svého vysílání během takzvané okurkové sezóny. Není se čemu divit, když se v jedné fiktivní hospodě vytvořené v barrandovských ateliérech scházela tehdejší česká herecká elita. Všichni svou roli zvládli naprosto bravurně. ()

Dolby

Musim dat prumer, od naprosto debilnich dilu se tvar zdviha ke genialnim momentum. Kdyby to nekdo dobre sestrihal a smrstil napolovic, byl by to opravdu skvely uspech TV Noha. ()

Pisoarec

Asi nejpovedenější novácký seriál, který si pod režijní taktovkou zkušeného televizního borce Jaroslava Dudka, drží solidní úroveň a s přispěním řady českých herců, zejména hostinský v podání Petra Nárožného, vyhlášeného šéfkuchaře Kachny, kterého hraje Pepík Dvořák, pivaře Broni Poloczka či věčného rodinného proglematisty Ládi Potměšila, se jedná o seriál, který nezamrzí a neunudí k smrti, ale to se stejně nejspíše stane, vzhledem k oblíbenosti TV Nova a jejím velice častém opakování. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012