Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

walkingdead

Ze začátku velmi dobré (s mírnými výkyvy), v pozdějších dílech postupně slabší. Celkově ale asi nejlepší "sitcom" z dílny Novy. Obsazení se povedlo. Je dost neobvyklé, aby se v hospodě u jednoho stolu scházeli lidé z tak různých sociálních vrstev (topič, kamelot, lékař, právník...). Ale výsledný mix znamenal, že člověk nemusel litovat půlhodiny strávené u TV. Doplnění (25.7.2020): Tak jsem si zase po několika letech dal všech 52 dílů a musím konstatovat, že tenhle seriál stárne. Hodně stárne. Původně jsem tu měl 4 hvězdy, pak 3, teď bych se přikláněl k 2. Ale zase by to asi nebylo fér ve srovnání Hospody vůči jiným dílům českých komerčních stanic, takže tam aspoň ty 3 nechám, protože některé epizody byly dost povedené, bohužel jich je tedy menšina a jsou spíš v úvodu, pak už to byla hlavně setrvačnost a pořád dokola to samé. ()

bobin

Pokud máte rádi pivo ,tak tento seriál Vám rozhodně nabudí chuť . Jednotlivé epizody jsou vlastně prosté anekdoty , ale na televizní podvečer pivařsky vhodné . ()

dsaiko odpad!

Galerie herců v naprosto prázdném obsahu sitcomů o stroskotancích, jejichž jediným světem je celodení pobyt v hospodě ... ()

Chrudoš

Velmi podařený sitcom, který se dá shlédnout několikrát. Výborní herci, iluze české hospůdky dokonalá, výčepní Nárožný a kuchař Dvořák jsou pro ty role snad narození. Velmi potěší občasná účast Lubomíra Lipského. Mám nahraných několik dílů a rád si je pustím znovu. ()

waltosin

Můj oblíbený serial o štamgastech, o dvou krásných servírkách, o panu výčepní kterého mám ze všech nejradši, a panu domácím kterej je pěkne vyčůranej a proto je tu pan Potměšil aby mu dal do huby. :D ()

Petr59

Celkem dobrý a humorný seriál, s výbornými českými herci. U některých dílů jsem prostě už nemohl, smál jsem se k pláči (a to nepřeháním). Některé díly mě třeba nebavily skoro vůbec, ale celkově je Hospoda jeden z mých nejoblíbenějších českých seriálů. ()

MASH_4077

Znáte ty hospodský kecy?? Tak tohle je hoooooodně podobný. Já se ani nedivím, že lidi v hospodě nasávaj. Takový kecy, to je na Chocholouška. Občas se vyskytne epizodka, co stojí za něco. Proto dvě hvězdy. ()

x_ander

Nemůžu jinak než střelit plnou palbu. Hospoda je skvělý, chytrý (ačkoliv ne na první pohled) a naprosto pohodový seriál. A na dlouhou dobu (vlastně až do příchodu Okresního přeboru) jediný kvalitní, který nova vyprodukovala. Skvěle trefené obsazení, guest stars a chytlavá Uhlířova písnička jen podrtrhují povedené dílko. Objektivně to asi na 5* není, ale při zdějším hodnocení je dávám. ()

Skytavka

Asi jsem tady zase spadla úplně z višně! Na ty sr...ky, co točí naše televize, je tohle těžký nadprůměr! Možná, sem tam,.... byla nějaká ta scénička, co jsem u ní koulela očima navrch, ale z Hospody vždycky čišela taková pohoda(:D) a záruka inteligentního a při tom docela jednoduchého humoru! Mě to baví! 4. ()

Mikakel

Veškeří herci v Hospodě hrají krásně, je s nimi sranda a ukázka typické "knajpy". Bohužel se mi zdá s přibývajícími díly že je to skoro to samé a humor už je stejný. Ale jinak pecka seriál, a nejlepší štamgast samozřejmě Láďa Potměšil:))) Za mne 3,5 hvězdy. ()

Wyorax

Jonáš: "Víte jak vypadáte s tím doutníkem? Jako digestoř!!" Babula: "A už toho mám dost! Tak pooojď! Že jsem frajer, dám ti vybrat, chceš to pod pravý nebo pod levý..." Jeden z nejlepších českých seriálů, série určitě stojí za to...určitě lepší než dnešní pošukové Suchánek s Genzerem ()

Beda

Seriál mého dětství. Za ten pocit nostalgie, co mě přepadne, kdykoliv to vidím, prostě nemůžu jít níž. Celkově lepší průměr, ale v měřítku televizní tvorby TV Nova přesto něco naprosto mimořádného - koukatelný a zábavný seriál, u kterého nemá člověk potřebu podstoupit okamžitou lobotomii, aby jej snesl, jako tomu je u všech těch Ordinací, Ulicí a dalších nováckých skvostů současnosti. ()

Hruskovice

Nejlepší český sitcom vůbec 5/5 :) Dal bych 4 hvězdy ale někdo tu musí kompenzovat ty lidi co se netrefili na lepší hodnocení než 3 :) ()

tonton78

ve světle toho co dokáže televize Nova vyprodukovat, zvedám hodnocení...Ulice, Ordinace, Dochtoři z Prvopočátků a jiné klenoty mě rozbily šedý zákal a já prozřel ()

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012