huli601

Skvelý príbeh, skvelý scenár, dobré herecké výkony (napriek menej známemu obsadeniu)- to tu spomína asi každý...., ale tento film je fakt postavený na originálnom príbehu, ktorý je tak zaujímavý, že vo filme skoro vôbec nie sú nudné scény. A musím aj ja napísať 100 krát povedané- skvelý Dennis Quaid, na svoju úlohu sa fakt hodí. 4,4* ()

Guzo

Tak nevím, nikdo asi nemůže nějak dokázat, jak by se projevily "hovory do minulosti", ale že by to bylo takhle.. Zejména závěr mi přišel špatný, jinak film sám o sobě stojí za jedno zhlédnutí. ()

Mr.Dogman

Několikrát jsem za tenhle film řekl ,,To je hustý" Já vím, můžete to brát jako mé puberťácké hlášky, ale má to značit to, že mě film nepřestal udivovat. Byl naprosto geniální. Je to určit také mou slabosti pro časové změny a podobně. Změní se jedna věc, změní se druhá. A nikdo vůbec neví, že to co se stalo, by se někdy stalo. Proč taky? Nad vynikajícím koncem se dá jedině rozplývat. Viděl jsem film dvakrtá, a je to lepší, protože se lépe pochopí. Až ho zase někdy budou dávat potřetí, podívám se znovu, a třeba najdu opět nějaké okouzlující detaily. Těším se na shledanou. ()

toyrider

Tyhle filmy jsem si zamiloval, sice teď nemám pětihvězdičkový pocit, ale vím, že je to jen kvůli mému oblíbenému Osudovému doteku, který jsem viděl dřív. Jinak vidět tohle jako první, ten pocit mám. A konec mi nevadil, u filmu, kde diváka přesvědčí zamilovat si celou rodinu, by mě špatný konec mrzel, za tenhle jsem rád.(Na druhé podívání mám konečně perfektní pětihvězdičkový pocit.) ()

šerminator

Ani nevim, jak jsem na tenhle film prisel, ale kde se predemnou schovaval? Sice to melo pomalejsi rozjezd, ale pak ... nadherne zpracovana 60. leta, velmi zajimava zapletka s jeste zajimavesim koncem. Dennis Quaid je rozhodne ten pravy New Yorsky hasic a synek v podani Jamese Caviezela tez nemel chybu. Ja vlastne ani nemel cas se nudit u tohoto filmu, protoze stejne jako Frank vite veci dopredu, ze se stanou a tak ocekavate jak si s tim poradi. Tema cestovani casem (v tomto pripade cestovaly jen informace) neni na drama bez vyraznych sci-fi prvku moc dobre uchopitelne, takze plus za scenar. Navic, kdyz se k tomu prida rodinné drama, je to jeste o stupen lepsi. ()

Kosmik 1

Velmi dobře koukatelný multižánrový snímek. Spíše rodinný, zpočátku trochu akce a do toho krapet sci-fi. Nápad se mě líbil a film jsem si užil. Akorát ten konec na mě moc nezapůsobil, tak jak bych si přál. Teď nemyslím happy-end, ten jsem očekával, ale závěr mi přišel takový uspěchaný a příliš jednoduchý na to, abych mohl dát plný počet. Přesto se jedná o film, který se vyplatí v budoucnu znovu zkouknout. ()

mirec88

Rozmýšľam nad tým, prečo som tento film neohodnotil vtedy, keď som ho videl prvýkrát a viem, že ma nenormálne zaujal. Jednak už to, že mám v obľube filmy s cestovaním v čase, respektíve tak ako tu v komunikácii medzi dvoma časmi, ktorá mení minulosť a tým pádom i prítomnosť a zároveň budúcnosť. Máte v tom chaos? Tak si pozrite tento na pohľad nenápadný, ale o to viac prekvapujúci a dobrý film. Výborná zápletka, menenie prítomnosti pred očami a vynikajúci zápas s vrahom. A výborné herecké výkony Dennisa Quiada a Jamesa Caviezela. Jednoznačne dávam plný počet! ()

Autogram

Vo väčšine sci-fi sa preferuje princíp, že z budúcnosti vyvolaná zmena minulosti nemôže zmeniť aktuálnu prítomnosť. Tentokrát je to presne naopak a zmien si užijeme veľa, a nielen sprostredkovaných, ale priamo na vlastné oči všetkých zúčastnených. Chvíľami som z toho už nemal dobrý pocit, hlavne keď sa do toho zamiešal kriminálny žáner, ktorý v kombinácii so sci-fi prvkami akoby prestával dávať zmysel. ()

klima777

Tohle není vědecká fikce. Jedná se o sladkobolný, ba kýčovitý film o rodině a volbě v bleskurychle se měnících (přesto však neústrojných) kulisách časoprostoru. ()

Danikaa

Sci-fi na tému návratu do minulosti a môcť tak ovplyvniť budúcnosť to je niečo pre mňa. Atmosféra, v ktorej sa film nesie, zápletka aj obsadenie, všetko sa mi páči. Videné už 3x. Citlivejšie povahy možno aj vreckovku uvítajú. ()

Death

Nebyl to dokonaly film, ale na to, co jsem od nej ocekaval, me uplne prejel. Az nad ocekavani dobre si film poradil s vzdycky osemetnym tematem budoucnost, minulost a jejich prolinani. Urcite hodne originalni a i perfektne zpracovany snimek, ktery ani na chvili nenudi. I kdyz mi uplne nesedl ten zaver, davam pet. Tak mile prekvapen snimkem od ktereho jsem vubec nic necekal jsem uz dlouho nebyl. Pritom filmu nebyla venovana prilis velka pozornost a nebyt televize, tak o nem dodnes nevim. Bohuzel i toto se ve filmovem byznysu stava, ale o to vetsi a lepsi byl pak vysledny dojem. ()

jenik71

Přišlo mi to dost zajímavé od chvíle, kdy se ukázalo, kdo s kým stařičkou vysílačkou mluví. Poté se k tomu ještě přidaly tajemné vraždy a nevšední příběh byl na světě. Díky časové propasti třiceti let jsem sice chvilku nevěděl, jestli právě sleduji minulost nebo současnost., ale to je můj problém. Pravdou zůstává, že je to zajímavý film, i když závěr mi přišel celkem překombinovaný. Kdo hodí logiku za hlavu, bude překvapen dobrým scénářem. ()

BuryGol

Už spousta režisérů si namlela držku, když si zahrávali s časem. Rejža Hoblit to ale ukočíroval tak parádně, že ty dvě časový lajny zapadaly jako puzzle. Už jsem čekal, že se to někde zvrtne, ale ono ne. Solidni thriller s časovou zápletkou, jehož jediná škoda je, že jsem tomu celou dobu logicky nevěřil. Ale dobrej film to je, to se musí nechat. ()

solskjaer

No jsem docela v rozpacích, ale na druhou stranu toho mám plnou hlavu a to je velice dobré znamení. Film je bezesporu originální a velmi zajímavý, leč na druhou stranu mi hodně vadil ten baseball, ale překousnul jsem ho. Myslím si, že Amíci by bez baseballu ve filmu nemohli ani jít do kina. Jinak ale jsem spokojen, pointa velmi zajímavá a příběh poutavý. herecké obsazení se povedlo, James Caviezel tentokrát zcela převálcoval Dennise Quaida a moc se mi ve filmu líbil. Quaid byl také super, ale Caviezel tentokrát RULEZZ. ()

sedm.1

Filmy,zabývající se časovými smyčkami,mám opravdu upřímně velmi rád,a většina,co jsem viděl,svou kvalitu mají a ani Frekvence na tom naštěstí nic nezměnila.Největší problém těchto filmů je samozřejmně,jak se dá očekávat,jejich finální logičnost,neboť se dá velmi snadno i samotným filmařům ve všech těch přesmyčkách zamotat a vytvořit nesmyslný paskvil.Ani to se však autorům Frekvence nestalo,takže jde o zajímavý,nenudící,chvilkami i řádně napínavý snímek.Na druhou stranu,scénarista,ani režisér se nepustili do nijak extra složitého a objevného děje,takže se v tom vlastně zamotat by byl hřích!Nicméně divákovu neustálou pozornost si film udrží.Navíc sympatické herecké obsazení filmu jen přidává.Jediné,co bych filmu vytkl,je přespříliš velké rozkouskování a až moc přesládlý happy end. ()

ArdathBay

Poměrně chytré scífko. Za základ zápletky poděkujme Bradburymu (sci-fi writer, kdyby ho snad nikdo neznal - povídka se jmenuje "Zvuk hromu" a zprasený film - Lovci dinosaurů - blééé). Quaidova nejlepší role co jsem viděl. Caviezel se mi tam nějak nehodil. Zbytečně moc baseballu a cukrkandlový end. ()

slovan1

Dlouho jsem se k tomuhle filmu odhodlával, ale musím říct, že zbytečně a lituji, že jsem ho neviděl už dávno. Perfektní příběh mezi - časového honu na zloducha. Film, který si po většinu času vystačí s interiéry jednoho domu a na venek s nějakým tím ohníčkem a policejní stanicí. Herecký může tento film odrazovat, nebo alespoň nepřesvědčit o jeho kvalitách. No, ale jak je vidět, Quaid s Caviezelem zde dokazují své herecké schopnosti. Seznamování se mezi otcem a synem přes vysílačku bylo hezké, místy i dojemné... Těch chvíli bylo ve filmu více. U tohohle filmu mi ani nijak nevadilo, že skončil tak jak skončil. Za ten konec jsem byl rád. ()