easaque

na podobné téma ovlivňování minulosti a tím i budoucnosti je už natočeno přehršel filmů a tento nijak nevybočuje z průměru, i když možná měl vyšší ambice. Zajímavé bylo propojení s kriminalním případem, ale na druhou stranu mi dost při sledování vadilo, že se nelogicky neměnila paměť hlavního hrdiny, ale u ostatních jo. Provedení i herecké výkony jsou trochu nadprůměrné. Na víc než 3 hvězdičky nemá, takže jen dobrý koukatelný standard. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

raffspIn

Pěkný příběh, bohužel utopený v nelogičnosti a v takové té snaze všechno ujasnit a pěkně příjemně ukončit. Škoda. ()

Hennes

Určitě nadprůměrné sci-fi s chytrým námětem.. Po 40 minutách to vypadalo, že musí být konec. O čem by to asi dál bylo? Naštěstí se děj převedl do vyšetřování vražd a přešel ve velmi dobré krimi. Závěr je na můj styl až moc "happy", ale je to prostě americké. Určitě by závěru "slušela" nějaká obět jako dar za zásah do minulosti. ()

Martin741

Nahodou som si tento film pozical z pultov klasickych kamennych pozicovni, a pustil som si v klude doma niekedy v novembri 2000. A zostal som ohromeny. Film sice nema velkolepe akcne sceny, ani nejake prevarene hollywoodske stalice, to mi vsak nevadi. Co u mna potiahlo film do vysokeho nadpriemeru, je inteligentny namet, herecke vykony Caviezela a Dennisa Quaida su na urovni, a potesil ma aj klasicky happyend. Asi po dopozerani The Medusa Touch s Burtonom som potreboval nejaky happyend, na ukludnenie sa. Takze u mna meta najvyssia : 100 % ()

Figu

Jeden z filmů, o kterých si neustále čtete, zdá se vám zajímavej, chcete ho vidět a přesto pořád ne a ne si ho stáhnout. Tak jsem se konečně odhodlal. Cavizel i Quaid odvádí skvělou práci, příběh je jedinečnej a nápad s vysílačkou a časovou prodlevou je na svou dobu originální! Parádní, jak se nám budoucnost společně s minulostí vplétají do sebe a zároveň, jak se nám vše náhle mění... Film s vyšperkovanou koncovkou! Stálo to za to! 80% ()

rakovnik

Zajímavá kombinace sci-fi, jež se přelije do kriminálního filmu, končící pohádkově, s příjemným obsazením a scénářem, jenž ale občas ztrácí dech. ()

Havaj8

Butterfly effect poprvý zakomponovanej ve filmu v roce 2000? Vlastně je to předchůdce pro mě bezchybnýho díla Osudový dotek, kde se přece jenom zatlačilo víc na pilu a ukázalo to úplně ten extrém, jak moc může změnit maličkost budoucnost. V tomhle případě spolu komunikujou otec se synem v rozmezí 30 let, aby mu zachránil život. Což samo sebou přinese vlnu změn, s kterou je třeba si poradit. Sice to nebyly až tak ultimátní změny osudu, ale bavilo mě to, dávalo to smysl, a dopadlo to ukázkově. Jestli to byl opravdu průkopník tohodle námětu, tak to rozhodně zaslouží uznání. ()

honajz2

Silné 4* nebo slabých 5*? V tuhle chvíli nevím. Je tam pár utahaných míst a někde by to chtělo celkem dotáhnout, ale jinak se mi to teda fakt líbilo a vlastně ani nenudilo, finále je i dostatečně napínavé. Nakonec to je i originální, aspoň tedy nevím o filmu s takovým tématem, který by byl před rokem 2000. A i tak, bude jich málo. Takže nakonec dám těch slabších 5*, tenhle týden už vlastně podruhé. ()

cariada

Slušný scifi !thriller. Kdy se zápletka mění každou chvilku ,vždy když mění minulost ,okamžitě je vše jinak. Někdy se v tom člověk ztrácí ,jelikož se neustále vše odehrává bud v roce 1969 nebo 1999 a různě se to prolíná a mění. I tak to je povedený. ()

WoWoW

Nemohu si pomoct, ale já byl snad i dojat, teda že bych brečel to zase ne, ale fakt to byl skvělý příběh. Navíc Caviezel i Quaid odvádí dobré výkony a myslím si, že takhle nějak by opravdu mohlo vrtání se v minulosti dopadat. Samozřejmě nemyslím výsledný efekt, ale ten princip, že dobré úmysly mohou v konečném efektu fungovat obráceně. A navíc takhle zvědavej, jak to dopadne už jsem dlouho nebyl. Takže fakt parádní film. ()

O´Neill

Naprosto perfektní snímek, s geniálním scénářem! Ačkoliv se mi herci moc nezdáli, nutno říct, že jak Quaid tak i Caviezel to zahráli na jedničku! Nemám výtek, závěr je super, zrovna tento film je vyjímka, a sice, by se mi u něj non-happy end nelíbil. BRAVO, HOBLITE! ()

Nach

Myšlenka filmu dobrá, dokonce i herecké výkony. Ale ta logika? Takže třicet lez nazpět se stane vražda, nebo člověk třeba přijde o ruku, a pak následně s nezraněnou rukou žije 30 let, aby mu poté zmizela? Klasické chyby plynoucí z chybně vysvětleného časového paradoxu. Nicméně souhlasím, že bez toho by ten příběh tak napínavě fungoval. Bohužel i tak mě to trhalo za oči. Mírný palec nahoru a jedeme dál. 70% ()

starbrejkr

Filmy o cestování časem mám moc rád, navíc tenhle má dost originální námět a James Caviezel do role padne parádně. Konec je sice trochu přitažený, ale jinak super ()

C0r0ner

Jak málo stačí divákovi ke štěstí. Často jenom dobrý scénář. Když se k tomu pak přidají skvělí herci a skvělá režie, tak je o parádní film postaráno. Od Frekvence jsem vůbec nic nečekal, ale během pár minut mě děj vtáhl do sebe a nepustil po celou dobu. Přesně takhle si představuju dobrý film. 95% ()

Wormboy

Tento film je napinavy, skvele zrezirovany a velmi umne napisany, a aj ked prehnany optimizmus na konci trosku vadi, je to skutocne len velmi slaba skvrna na inak nadpriemerne nafilmovanom platne...vynimocny napad pripominajuci svojou nesmiernou originalitou Memento, ci Usual Suspect, aj ked ide vzdy v podstate o iny zaner. Proste kvalitna a zaujimava filmarcina a to nemeni ani druhe zhliadnutie. ()

asinus

Skvělý thriller, jehož úvodní sekvence hasičského zásahu mě přitáhla k obrazovce a dlouho jsem věděl, že odtrhnout by mě bylo hodně těžké. 20minut před koncem vše bohužel spadlo do mírně vyjetějších kolejí a začal jsem si zoufat, že závěr vše zkazí. Do původního nadšení mě vrátila zpět skvělá scéna, ve které otec i syn zároveň soupeřili s tím samým záporákem. Quaid i Caviezel výborní. 5* to není ale 85% ano. ()