Drahé kameny jako nástroj k ovládnutí světa – to je případ hodný Jamese Bonda. Sean Connery v britském akčním filmu. Britský tajný agent James Bond konečně zabije svého úhlavního nepřítele, zločince mezinárodního formátu Blofelda. Šéf tajné služby M poté přeřadí Bonda na zdánlivě obyčejný případ pašování diamantů, které se těží v jižní Africe. Agent 007 odletí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse. Naváže kontakt s další pašeračkou, krásnou Tiffany Caseovou, od které má převzít obzvlášť velkou zásilku vzácných kamenů a dopravit ji do Spojených států. Zatím netuší, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v poslední době přišli do kontaktu s diamanty, zemřeli rukou dvou zvrhlých zabijáků Kidda a Winta. Že diamanty putují do výzkumného střediska amerického milionáře Willarda Whytea, kde jsou použity k výrobě mimořádně výkonného laserového děla. A že pod Whyteovou identitou se skrývá sám Blofeld, jenž Bondův nedávný útok přežil... (Česká televize)

bif

Dost nezajimava bondovka. Efekty byly i na rok 71 dost zastarale a bitky az smesne. Plusy filmu jsou zaporaci (krome Blofelda, ten se v tomto dile opravdu nepovedl a pusobi jako komicka loutka), honicka v cervenem Mustangu a celkem zajimave situace (rakev, potrubi). Suma sumarum-sedy prumer. ()

Jakubik

Pro mě nejlepší bondovka s Connerym. Opět ale není na čtyři hvězdy o maličký vlásek. Scénář je tak trošku jedna velká díra a soundtrack v podstatě žádný není. Ono prozatím to nebylo valné v žádné předchozí bondovce…Líbila se mi honička aut a místy to bylo napínavé…zatím mě žádná bondovka netrhla se vším všudy… ()

Stíba

Suveréně nejslabší Conneryovka. Takřka nijaký nepoutavý průběh, kde marně hledám alespoň lehce nadprůměrné momenty, některé scény jsou jak ze slabších béčkových akčňáků 80. let a Bond girls bez šarmu stejně jako Connery bez špetky charisma, což mě tu překvapilo snad úplně nejvíc. Tohle dílko se ve filmovém průměru drží zuby nechty, nic naplat, že je tu jedna z nejznámějších bondovských skladeb. ()

papaguy

Inu, v nejlepším přestat - a Sean Connery to věděl zatraceně dobře. Poslední a zřejmě nejučesanější a "nejobyčejnější" bondovka se Seanem Connerym. Až na divný úvod, ve kterém se Bond chová jako vraždící maniak, celkem sympatický díl. Děj je tentokrát téměř úplně oproštěn od různých efektů na úkor logiky. A tak se na běžné poměry neobjevuje téměř nic rušivého. Nechybí humorné scény a technické vychytávky pana Q. Oč víc budou možná zklamáni vyznavači toho ujetého a "nadupanějšího" Bonda, o to víc se tahle bondovka může líbit příznivcům klasičtějšího a nepřekombinovaného pojetí. Vtipné "top" momenty z akčních scén - jednoznačně honička unifomované ostrahy stíhající bonda v lunochodu na srandovních terénních mini-trojkolkách. Zajímavá a vtipná mi přišla i automobilová honička s četníky ve městě (zdá se, že Bond skutečně stárne - nezahynul při ní jediný aktér a Bondovo auto neutrpělo jediný škrábanec). ()

Al44...

Další díl nepřemožitelného Jamese Bonda - dva blázniví zabijáci - naprosto nerealistická a nechtěně humorná scéna souboje Jamese s osobami opačného pohlaví - jinak fajn film, nic extra. ()

Jajar

Poslední Conneryho film o agentovi s povolením zabíjet. Guy Hamilton v něm po vzoru Goldfingera pracuje s velmi uceleným modelovým uspořádáním světa, kterého se následující díly s Rogerem Moorem striktně drží. 1) Hlavní hrdina v průběhu snímku navštíví několik destinací, aby zabránil globální katastrofě. 2) V závěru se utká s hlavním padouchem i jeho oddaným pomocníkem, kdy v boji využije nejnovější technické vychytávky, které mu dodala MI6. Škoda, že James Bond ve Věčných Diamantech tak zestárl a zakulatil se. Škoda, že scénář je ke konci až příliš přepálený. Škoda, že ze sebevědomé a sexy bondgirl udělal režisér v průběhu hloupoučkou nánu. Výrazní zabijáci Witt a Kidd mě spíš iritovali. Plusové momenty ale v zásadě převládají. Akční scény jsou skvěle natočené (mimo výbuchy větších objektů), film odsýpá a nenudí, Connery pořád skvěle hláškuje. Ve výsledku průměrná bondovka. Dost chybí Telly Salavas jako Blofeld. ()

Biopler

Connerymu už chýba šarm a charizma, s akou si podmanil každú scénu v predošlých bondovkách. Je to veľmi cítiť, že hrá Bonda naposledy a mňa sklamal, že sa nevedel oddať filmovej role naplno. Najlepšie by som to vystihol scénou, v ktorej sa borí vo vodnej bitke s dvoma dámami, a dobré 3 minúty mu dávajú poriadne zabrať a majú jasne navrch. To je i celkovo pre Bonda hanba. V globále je to nemastný-neslaný dojazd, príbeh nenadchne, lebo je komplikovaný, a ozaj zbytočne, a má dvoch pajácov, ktorých casting bol absolútne mimo. Taktiež Blofeld nie je poriadny protivník v podaní vysmiateho Graya a tak k 2* to prekvapivo vyškriabe hudba. ()

Titus

"Kdyby Bůh chtěl, aby člověk létal, pane Kide!! "Dal by mu křídla, pane Winte!" "A pak tu máme specialitu, to je ovšem bomba!" ()

Allan

Spíš slabší bondovka, které bych bez váhání dal 3*, ale noční scéna s panem Wintem a panem Kiddem, škorpiónem a vrtulníkem je úchvatná. Obraz, dialogy a vynikající hudební doprovod z ní dělají (aspoň pro mě) jednu z nejlepších filmových scén ever. ()

Arequipa

Něco mi říkalo, že nemám dát na průměrné hodnocení a udělal jsem dobře. Connery je prostě Connery. Není to tentokrát 007, který rozdává nejlepší hlášky. Dvojice Wint a Kidd toho moc během filmu nenapovídá, ale když už něco jsou to perly. Nejlepší hláška je ale od nejmenovaného zabijáka - Bond: "Opravdu výborná trefa", zabiják: "Ani jsem nevěděl, že je tam bazén." Jill St. John je opravdu jedna z nejslabších Bond Girl. A závěrečné salto (ne)končící dopadem na hladinu nemělo chybu. ()

FireTight

Poslední Conneryho bondovka a pro mne zřejmě největší zklamání. Vlastně jediné, co mě opravdu bavilo, byla dvojice Wint a Kidd, nevím proč, ale připomínali mi chlapíky ze stejnojmenné hry Kane and Lynch... :D Zbytek byl takový nudný a zdlouhavý film o celosvětové hrozbě pomocí laseru. Snad jen když se Bond dostal do nějaké šlamastyky, šla úroveň nahoru (hlavně když byl v rakvi, jsem si říkal, že je s ním ámen), jinak... zklamání. ()

Henry Morgan

Nejstrašlivější a nejnudnější Bondovka všech dob. Connery to taky nezachránil. O nic tam nešlo. Celou dobu se tam Bond zmítal v jakýchsi kruzích a navíc to bylo děsivě nízkorozpočtové. A bondgirl byla docela hloupá a ošklivá. ()

matt85

Více jak důstojné zakončení Conneryho kariéry jako Bond. Skvostný záporák a zábavný děj. Prostě bondovka! ()

kwaicheng

Bond je již zde poněkud prošedivělý, ale to mu vůbec nebrání hned od začátku projevit se jako strašlivý nepřítel všech zloduchů. Vždyť považte, jak se před ním musí zločinci všech zemí klepat strachy, když topí své protivníky v nádrži plné sraček, fackuje ženské na potkání, venčí krysy v pouštním potrubí, přepere robota, provozuje aquazorbing, kope do zvířat a střílí lidi z rozmaru. Tento film ukazuje, že Bond, James Bond je připraven na všechno, kupříkladu nosí v náprsní kapse svého saka nastraženou pastičku na myši, pro případ, že by mu snad někdo chtěl odcizit šrajtofli. 007 se projevil dost homofobně, vyvozuji tak z toho, že zničil párek vražedných bukvic, které mimochodem opravdu mají vizáž vintage gay-pornoherců z éry 70. let, tak, že jednoho zapálil a druhému nacpal do řitě dynamit a vyhodil ho do vzduchu. Přestože je to muž vybraných způsobl, nevádí klnout ni tak, že se z toho musely pýřit všechny dámy v kinosále...: "Vaše kolínská smrdí jako kapesník běhny!" ()

andosdre

Tentokrát byl děj nic moc spíše to vypadalo jako část,které ještě něco chybí k dotažení.Pár pěkných scén,ale to je asi všechno.Efekty jsou stále na svém-jediné co zaznamenalo velké zlepšení je zvuk(film za něj byl dokonce nominován na Oskara).To je ale u Agenta 007 celkem málo takže 3 hvězdičky. ()

aragod

Kromě špičkové úvodní hudby se mi na téhle Conneryovce nelíbilo snad nic. Nezáživné prostředí, slabý scénář, až komické souboje s padouchy, ti jsou ve většině případů retardovaní a z většiny mezních situací by se dostal bez větších problémů i handikapovaný lenochod po tahu. Sean se moc nesnaží, už nemá ten šmrnc co měl dřív, vypadá staře a je z formy. Přehrávaný americký akcent a hodný strejda Blofeld, který si na Bondovi nejspíš vypěstoval závislost, protože ho není schopný zabít i když se mu nabízí ideální příležitost asi 4x. No viděl jsem i lepší... prakticky všechny ostatní. ()

greigor

Musím uznat, že starý (alespoň pro mě) Bond má něco do sebe. Sean Connery je sympaťák a hlavní herečka vypada taky k světu. Jednou jsem se sice trochu ztratil v příběhu, ale jinak ok, takže 4*. ()