Vítejte v Japonsku, pane Bonde. Sean Connery v hlavní roli britského akčního filmu. Americká raketa je na oběžné dráze Země pohlcena neznámou nepřátelskou raketou. Američané podezřívají z napadení Rusy, zatímco britská tajná služba má informace, že útočící vesmírné plavidlo přistálo v oblasti Japonského moře. Britové proto vyšlou do Asie svého nejschopnějšího muže, agenta s číslem 007 Jamese Bonda. Ten je v Hongkongu zabit během milostných hrátek s čínskou agentkou, avšak je to jen kamufláž pro oklamání nepřátel: po fingovaném pohřbu se „oživlý" 007 vydá do Japonska. Ve spolupráci s šéfem tamní tajné služby Tanakou Bond zjistí, že chemický koncern boháče jménem Osato zpracovává nezvykle velké množství chemikálií, které se používají pro cesty do vesmíru. Od Osata vede stopa do vyhaslé ostrovní sopky, v jejíchž útrobách se skrývá raketová základna Bondova úhlavního nepřítele Ernsta Stavra Blofelda... (Česká televize)

pipapa odpad!

Další pohádka ze série pohádek o všehoschopném a hlavně nesmrtelném superagentovi 007. Další, podle dané šablony vystřižená adaptace brakové literatury. Pro zpestření této papundeklové a bakelitové nudy a pro zvýšení zájmu (zejména mužského) obecenstva opět tuny nastrčených, tentokrát šikmookých, sexbombiček. "Rybana"  sežrána pirańami! ()

strikeman

Společně s Dr. No řekl bych nejslabší kousek s Connerym v hlavní roli, nicméně přesto na svou dobu nadprůměrně kvalitní akční podívaná, jinými slovy i méně vydařený model Astona Martina je stále luxusním vozem:-) ()

René

A máme zde další neuvěřitelné (tentonkrát až příliš) dobrodružství pana Bonda. No nevím, ač jsem obdivovatel bondovského světa plného nadsázky, zdá se mi že zde toho dobývání vesmíru soukromými organizacemi bylo na rok 1967 trochu moc, také jsem měl pocit, že film chvílemi trochu ztrácí tempo, respektive na plátně se pořád něco dělo, ale nepřekvapovalo. Pro mě bondovský průměr. ()

Mary19

Sean Connery popáté jako britský špion s povolením zabíjet... A opět velmi úspěšně... Agent 007 se tentokrát vydává do exotického Japonska, kde se konečně střetává tváří v tvář muži č.1 organizace Spectra - Blofeldovi, a stojí to za to... Jen mě mrzí neúčast Jana Wericha... 85% ()

Akana

Tentokrát to moc nevyšlo. Ono kdykoliv se Bond zapletl s kosmem, nedopadlo to nejlíp. Všechny ty raketky to shazují někam do fantomasovského teritoria ne-li přímo do psacího stroje Francoise Merlina. A svádí mě to i k menší shovívavosti vůči nedokonalosti efektů. Zas tak zle ale není, pořád je tu Connery a jeho charisma. 70% ()

Hapretor

Pravý Bond. Neni nad Conneryho. Bez něj to pak už stojí za prd. V těchto starších "Bondovkách" krásně funguje nadsázka a je to i vtipné. To další, modernější "Bondovky" naprosto postrádají. ()

Folky

Zklamání. Po hodnocení místních uživatelů jsem doufal, v něco víc. Těšil jsem se na padoucha, co je na plakátu. A on tam skoro nebyl. Chtěl jsem se jednoduše bavit, a místo toho jsem se místy dost nudil. Jediná zajímavá scéna je ta s malým vrtulníkem. ()

Heroine odpad!

Prostě nepochopím, jak tohle může někoho bavit. Všechno je tam špatně! Primitivní zápletka, klišé, Connery má pro mně charizma asi jako stará fuska... Směšné hlášky, jako když sovětský velvyslanec pronese "celý svět ví o naší mírumilovnosti" hahaha. Svou debilitou je Bond na úrovni nejstupidnějšího večerníčku, ale díky celému tomu jeho slizounství to ani pro děti není vhodné. Ble! A ta scéna při japonské koupeli? Nechutný hnus. Chvilkama nechutný, zbytek času směšný a blbý. Ještě že neznám osobně nikoho, kdo má Bonda rád, protože takového člověka bych, mírně řečeno, nemohla brát vážně. ()

MickeyStuma

Ani v pořadí pátá bondovka neubírá na kvalitě a rozprostírá příběh plný tajemna, akce a určitého charizma. Tentokrát nás Bond zavede do Japonska a dokonce i do vesmíru. Netlačí se na pilu a vše nechává v klidu se plně rozvinout. Pravda, dnes už to přijde utahané, ale to je způsobeno zestárnutím snímku, což je zcela přirozené. Byť je vyprávění pomalé, buduje tím atmosféru podporovanou výborným soundtrackem, který rozhodně stojí za povšimnutí. Hlavní padouch hladící neustále bílou kočku a kterému není tajemně vidět do tváře se rozhodl využìt studené války a provokacemi vyvolat 3. světovou válku. A James Bond má za úkol mu to překazit. Ale dokázal víc. Konečně se padouch ukáže v celé své kráse. Vlastně zrůdnosti. Sean Connery už má roli Bonda v malíčku a tak jeho přesvědčivý výkon nepřekvapí. Tady už sice tolik nehláškuje jako v předchozích snímcích, je to však trochu vynahrazeno humornými scénami, jako například situace, kdy ho líčí na vzhled Japonce. Zajímavý výsledek. Dojde i na ukázku japonských bojových umění. Ani tento snímek zkrátka nedopadl nejhůř a může řadit mezi povedené filmové ztvárnění nejslavnějšího agenta všech dob. ()

helloween93

První třetina má skvělé tempo, prostřední část na ostrově docela nudná a závěrečný útok na sopku je pěkně natočený. Zaujala mi bitva na štřeše nasnímaná z helikoptéry. Hrozně to zestárlo.3* ()

kkarx

Bondovka, kterou Connery nechtěl snad ani dělat a je to znát. Scénář mizerný. Po letech jsem ani nepamatoval, že se odehrává v Japonsku! Bond se tu v jednu chvíli vydává za Japonce, jde cvičit do karate školy a její sensei prohlásí, že z něj udělá za tři dny ninju.... Tohle by neprošlo snad ani Moorovi. Bylo to tak trapné, že jsem to raději vytěsnil z paměti. Jediné, co člověku po letech uvízne v je Blofeld a závěrečný boj v sopce. Tímhle filmem začalo nevýrazné šestileté období, kdy se pořádně nevědělo jak dál. ()

Besyn

Po Goldfingerovi moje nejoblíbenější bondovka s Connerym.Ano,triky jsou místy dosti ubohé a akce celkem přepísknutá,ale to vše vynahrazuje skvělá hudba a píseň,nádherné a exotické prostředí Japonska,výborná výprava a Connery předělaný na Japonce. ()

Barak

(5) Cigarety mohou zabíjet - Bond je toho důkazem ;) Po matoucí úvodní scéně, kdy je James zastřelen a následně znovu ožije, se vydává do Japonska, aby se tam také mj. učil, jak dávat vražedné kung-fu karate kopy (které jsou stejně zbytečné). Je tu skvělá - jedna z počátečních - rvačka, kdy se mlátí gaučem, výborná bojová akcička ve vzduchu s malou helikoptérou a povedené triky. Vždycky jsem chtěl vědět, jak vypadá "číslo jedna", který se objevil už dříve, ale až teď se mi dostalo toho potěšení - takového týpka jsem nečekal.... 7.5/10 ()

Stíba

Po Diamantech určitě nejslabší Conneryovka, která postrádá hodně z toho, co předchozí nastolily. Za zmínku tak snad stojí snad jen hudba, zbytek je ve všem o třídu slabší. ()

Jakubik

Connery je sice jako Bond fakt skvělý a role mu parádně sedí, ale bohužel tu je další průměrný film. Závěr byl už trošičku napínavý ale neuvěřitelně přepálený chaosem a zmatkem což kazí celkový dojem z filmu. V podstatě se dá napsat o tomto dílu to samé jako u předchozích. Sice je to otřepané toto psát ale je to pravda… ()

Al44...

Velká část děje se odehrává v Japonsku, což je určitě plus - jinak ve všem ostatním to je standartní Bond film, kde je hrdina prakticky nepřemožitelný a nezranitelný - přeměna S. Conneryho v Japonce je opravdu úsměvná, stejně jako jeho ninja obleček v závěrečných scénách. ()

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)