Vítejte v Japonsku, pane Bonde. Sean Connery v hlavní roli britského akčního filmu. Americká raketa je na oběžné dráze Země pohlcena neznámou nepřátelskou raketou. Američané podezřívají z napadení Rusy, zatímco britská tajná služba má informace, že útočící vesmírné plavidlo přistálo v oblasti Japonského moře. Britové proto vyšlou do Asie svého nejschopnějšího muže, agenta s číslem 007 Jamese Bonda. Ten je v Hongkongu zabit během milostných hrátek s čínskou agentkou, avšak je to jen kamufláž pro oklamání nepřátel: po fingovaném pohřbu se „oživlý" 007 vydá do Japonska. Ve spolupráci s šéfem tamní tajné služby Tanakou Bond zjistí, že chemický koncern boháče jménem Osato zpracovává nezvykle velké množství chemikálií, které se používají pro cesty do vesmíru. Od Osata vede stopa do vyhaslé ostrovní sopky, v jejíchž útrobách se skrývá raketová základna Bondova úhlavního nepřítele Ernsta Stavra Blofelda... (Česká televize)

Honzíno

Souhlasím s tím že Robbie Williams by zasloužil přesdržku, protože jeho první rádiová píseň, kterou se více prosadil, je v podstatě nefalšovaný ústřední motiv této bondovky (nedávno mě to zase praštilo do uší). Výtečná muzika! Skvělá bondovka! 80-90% ()

Sokkk_y

#5thbondovka: Hlásek konipásek Nancy, japonská příroda a tradiční kultura, sopka s umělým jezerem, (konečně) jakž takž vyspělý James Bond, raketa požírající jiné rakety nebo zviditelnění tajemného Blofelda. Tohle je ta bondovka, kterou si pamatuji z dětství, a kterou jsem hltal od počátku až do konce. A hltal jsem ji znova, tentokrát v dospělém věku. Proto jsem ochoten protentokrát odpustit některé zbytečné či přebytečné scény, zdlouhavé dialogy a přehnané bitky. ()

LadyPupu

Do hajzlu s Gravitací, ustup Marťane! Tenhle Bond má impozantní vesmírnej začátek. Raketa ve vesmíru vypadá jak namalovaná v dětským pořadu Artzooka, chyběly jí jen špejle na hejbání. A pak se zjeví polonahej chlupatej James v posteli se šikmookou milenkou a zahlásí: "Pekingská kachna chutná jinak než ruský kaviár, ale já miluji obojí." A já miluji tebe, Jamesi i v tom ostudném maskování za Japonce :-) Sayonara! ()

bubun

Tahle bondovka mě strašně nudila. První Bond, kterýho jsem prostě protrpěla, nemůžu si pomoct, víc než jednu tomu z přesvědčení dát nemůžu. Zlatý Casino Royale z roku 1967. ()

lennyd

Novinové titulky křičí: "Britský agent zabit". James Bond je mrtvý! Ale vše je jenom zástěrka, aby se James mohl věnovat novému případu uprostřed Japonska. Někdo (a opět padá podezření na organizaci SPECTRE) se snaží rozeštvat světové mocnosti tím, že na oběžné dráze zajímá americké i ruské družice. Hrozí celosvětový konflikt, a jen James Bond (za pomoci japonské tajné služby a hlavně krásné Aki) může odkrýt tajemství jednoho ostrůvku a obrovské sopky ... Opět Sean Connery, tentokrát v kůži Japonce (a to doslova, jeho převlek za ninju je dokonalý :) Speciální efekty byly každopádně na svou dobu téměř revoluční (rakety na oběžné dráze, obrovská sopka), ale dneska již působí hodně archaicky. Nicméně Donald Pleasance v roli Blofelda je skvělý, Sean taktéž a celé japonské prostředí má něco do sebe :) A Japonky taktéž :) ()

Iroquaise

pan Vuml nám dal recept na mamuta s koprovou omáčkou...chtělo by se říct: tady to všechno začalo...tady se probudil velkohubý koncept bondovky, který poznamenal podobu série na léta dopředu...méně soustředěného civilismu, větší výprava, větší dávka exotiky, která v jádru filmu přechází do nasládlého melodramatického patvaru ( Bond - a sním i divák - by se neměl nořit hluboko do daného prostředí, vždy by měl působit jako cizinec - cizinec, který se vyzná, ale stále cizinec )...bondova krycí ženitba, plastika a nindžové...do toho opuletní a vazké smyčce, za které by Barry zasloužil naplácat ( ač teda titulní motiv je parádní)...Connery se tu místy znatelně ztrácí - a to nejen vlivem velkého množství postav ( hodně nindžů), ale hlavně je patrné, že postavu nehraje s takovým nasazením...navíc trochu zestárl a zrobustněl...celý ten film působí takovým těžkopádným, dinosauřím dojmem...některé scény jsou výborné ( např. mohutné finále), jiné naopak necitlivě pracují s mírou nadsázky - viz. scéna honičky na trajektu či scéna mučení, která záhy přejde v mileneckou, aby velice rychle vyústila v past uvnitř padajícího letadla ( svou výstavbou a stupňováním působí až podivně snovým dojmem )...asi nejslabší bondovka šedesátých let ()

pytlik...

No myslím, že je Bond až přespříliš optimistický, on bude žít určitě víckrát než jen dvakrát. Aby se totiž vymanil z toho neustálého koloběhu úmrtí a zrození, musel by podle buddhismu dodržovat pět pravidel: 1. zdržet se zabíjení a zraňování živých bytostí - o tom, jak moc tuhle podmínku nesplňuje, se není potřeba šířit 2. nekrást - opět nesplňuje, v tomhle díle ukradl z trezoru dokumenty a taky číslu 1 ukradl iluze, že ovládne celý náš stááát a pak i celý svět 3. zdržet se nesprávného sexuálního chování - ve spojení s Bondem obzvláště pikantní, před ním si není jisté ani prkno s dírou po suku 4. zdržet se zraňující a nepravdivé mluvy (nelhat, nepomlouvat, nemluvit zbytečně...) - Bond je zase mimo, v tomto filmu např. tvrdil, že se jmenuje Fischer 5. zdržet se zneužívání omamných prostředků - protřepaná nezamíchaná vodka do toho moc nezapadá. Takže suma sumárum, je jisté, že Bond bude svojí přítomností oblažovat ještě naše vzdálené potomky. ()

Kmotr76

Dalo by se říct, že You only live twice splnil má očekávání. Film má zkrátka nenapodobitelnou bondovskou atmosféru, jen je možná trošku ulítlejší a blbější, než by se slušelo. Ale to taky není občas na škodu. Zvlášť s kouzelnými triky, z nichž je polovina skutečně působivá a polovina dnes již směšná. Těžko říct, které jsou zábavnější. --- Každopádně, mám celkem chuť podívat se i na další starší bondovky. 70 % ()

noriaki

Bondovky mají spoustu specifických znaků a nepsaných zákonů. Ale je jeden rys, který se mi na nich obzvláště líbí. A to je zasazení do jakéhosi téměř až paralelního světa, ve kterém si Velká Británie podržela status supervelmoci. Ten měla možná v době, kdy Ian Fleming psal své knížky, ale ani tehdy už nemohla hrát ve společnosti USA a SSSR jako rovný s rovným. Filmy o 007 tuto realitu buď mlčky ignorují, nebo přímo popírají. Poprvé je to výrazněji vidět právě zde. Pátý díl je akčnější a nápaditější než jeho bezprostřední předchůdce. Zaplatil za to ovšem velkou cenu. Není čas na budování atmosféry a ani hlášek už není tolik. Také spřátelené a znepřátelené dívky mě moc neoslnily. Exotické prostředí ovšem většinu nedokonalostí vykompenzovalo. ()

haj

O něco slabší než předchozí dva díly, ale pořád skvělý. Ken Adam vytvořil jednu z nejhezčích kulis v celé sérii (sopka, odkud startovaly rakety). Velkým překvapením pro mě bylo zjištění, že záporáka měl původně hrát Jan Werich, ale po pár scénách ho vyhodili, protože prý vypadal jak Santa. 8/10 ()

Krysa SPK

Bondovka, která je u mne hodně vysoko na mém osobním bond-movie žebříčku. Krásná hudba (hlavní motiv posléze zprzněn R. Williamsem), jeden z nejlepších záběrů série - Bond bojující na střeše budovy v přístavu a hlavně poprvé má divák tu čest uzřít tvář padoucha všech padouchů Blofelda s dokonalou vizáží Donalda Pleasence. Snad jen ta poslední Bond Girl už byla tak trochu zbytečná. ()

JohnSmith

Bond tentokrát v Japonsku.Pokud se nepletu,tak to byla jeho poslední bondovka než ho nahradil ten tragik Lazenby.Konečně jsme viděli Blofelda z blízka ()

hroubek

Po každé další bondovce jsem zvědavý co přijde příště.Žiješ jenom dvakrát mě hned z úvodu mile překvapilo orientálním prostředím, které využívá naplno.Záběry z města i z přírody jsou nádherně nasnímané, že by si člověk nejraději sebral věci a jel tam.Co mi na druhou stranu dělalo trochu problém, byl příběh.Ne, že by byl vyloženě špatný, ale mohl zkusit na to jít trochu jinak.A taky nijak zvláště mi nesedla scéna s vrtulníky.Ke konci se to naštěstí zlepší a to jen, že se objeví hlavní padouch Blofeld v podání Donalda Pleasencea.Závěrečný střet je opravdu velký ve všech směrech, jen kdyby mu nepředcházela nudnější půlhodinka.Možná až to uvidím podruhé to bude lepší. ()

Sany33

Úplná klasika ako sa na pravú Bondovku patrí. Nič tam nebolo navyše a o nič som nebol ukrátený. Connery už ako som spomínal je jednoducho na danú dobu fenomenálny Bond. Kladne hodnotím nádherné prostredie japonského ostrova ako ja akčné scénu s vrtuľníkmi. Jediné čo mi na starších dieloch vadí je cesta dopravnými prostriedkami, kedy za idúcim autom je nie príliš realistické plátno, to sa vďaka bohu behom času zmenilo a dnes si aj tieto scény vieme vychutnať v plnej kvalite :) Za mňa teda 70%. ()

lykan9

U této bondovky mě mrzí jen jedno, a to, že Karin Dor nedostala více prostoru. Jinak i když kvalita trochu upadá, tak je tu stále Sean Connery, který celek drží pohromadě a člověk se stále skvěle baví. Jinak Donald Pleasence je nejlepší volbou pro ztvárnění Blofelda. ()

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)