Vítejte v Japonsku, pane Bonde. Sean Connery v hlavní roli britského akčního filmu. Americká raketa je na oběžné dráze Země pohlcena neznámou nepřátelskou raketou. Američané podezřívají z napadení Rusy, zatímco britská tajná služba má informace, že útočící vesmírné plavidlo přistálo v oblasti Japonského moře. Britové proto vyšlou do Asie svého nejschopnějšího muže, agenta s číslem 007 Jamese Bonda. Ten je v Hongkongu zabit během milostných hrátek s čínskou agentkou, avšak je to jen kamufláž pro oklamání nepřátel: po fingovaném pohřbu se „oživlý" 007 vydá do Japonska. Ve spolupráci s šéfem tamní tajné služby Tanakou Bond zjistí, že chemický koncern boháče jménem Osato zpracovává nezvykle velké množství chemikálií, které se používají pro cesty do vesmíru. Od Osata vede stopa do vyhaslé ostrovní sopky, v jejíchž útrobách se skrývá raketová základna Bondova úhlavního nepřítele Ernsta Stavra Blofelda... (Česká televize)

matolas

To bola taká zábava :D. Páči sa mi, že Japonci majú železné dvere, no stenu z dákeho krehkého materiálu :D. Najvtipnejšia Bondovka z prvých piatich, no už mi začína liezť na nervy to jeho fluidum. Hurá na Lazenbyho! ()

BlackTom

Dávny zlosyn sa ukáže konečne v plnej paráde, Bond to rozbalí ako nikdy, nechýba skvelá vzdušná prestrelka a pôvabná bond-girl. Plus, ak ste milovníci Japonska, automaticky jedna hviezdička naviac. Zápletka z obdobia Studenej vojny je krásne naivná, koniec silne pripomína prvotinu Dr. No. Čo viac si priať? Skvelé. ()

Han22

Bond č. 5: Opět jedna z mých nejoblíbenějších bondovek. Kde začít - příběh začíná velkolepě - sežráním vesmírné lodi v kosmu a konečně je přesně takový jaký bych čekal od Bondovky. Záporák s monumentálním sídlem požírá střídavě ruské a americké vesmírné lodě a jeho cílem není nic jiného než vyvolat jadernou válku. Záporákem není nikdo jiný než muž v pozadí Blofeld, je první kterému se podaří uniknout Bondovi a konečně uvidíme jeho tvář. Zatímco druhý záporák je nevýrazný, holky jsou nádherné včetně Karin Dorové známé z Mayovek. Jediná výtka - Donald Pleasance mi do role Blofelda nesedí. Nechybí nádherná písnička od Nancy Sinatry s povědomým motivem pro všechny fandy Robbieho Williamse a celý film se nese v duchu spoustu odstínů exotického Japonska. A hlavně You Only Live Twice je konečně první opravdu velkolepý akční film. Souboje jeden proti jednomu, geniální vrtulníková akce se skládacím vrtulníkem, honičky, ninja výcvik a boje a vše vrcholím opravdu velkolepou scénou, kdy desítky ninjů útočí na základnu. Přesně tak to mám rád, přesně pro tyhle věci miluju Bondovky. Akční film roku 1967. ()

velkyvezir

Co si budeme nalhávat, po Goldfingerovi měly Bondovky s Connerym sestupnou tendenci. Této uškodilo zasazení děje jen do jedné země. Čtvrtá hvězda za sexystické hlášky, které musí feministky přivádět k nepříčetnosti. :-) ()

Loki_Six

"Pravidlo prvni: Nikdy nedelej sam to, co pro tebe muze udelat jiny. A to druhe: V japonsku je na prvnim miste muz, zeny prijdou az pak." "To je velmi rozumne." ()

HiddenDragon

BOND 05 - CONNERY 5 // Predchozi "Thunderball" byl podmorsky, tento je jednoznacne asijsky. A zacina velku originalne, Bond umre :) Story se cela toci kolem vyvolani konfliktu mezi USA a SSSR...Studena valka uz totiz organizaci SPECTRE prijde az prilis chladna a chteji prilozit do ohne pomoci kradezi vesmirnych raket jedne i druhe mocnosti. Je to samozrejme bondovsky "sci-fi", protoze padouch se sikovne skryva a mocnosti se tedy obvinuji navzajem. V dnesni dobe, kdy je orbita jiz plna vsemoznych sledovacich sateliltu, z nichz GPS jsou ty nejvice bezne, by urcite podobny pribeh mozny nebyl, ale tak je to uz staricky film. Japonske prostredi je prijemne, fotogenicke a pro "zapadniho divaka" exoticke i dnes. K tomu samozrejme krasne zeny: A. Wakabayashi, M. Hama a dokonce i "Ribanna" K. Dor. Jen Astona tentokrat nahradila Toyota 2000 GT :) Cely film pusobi nakladneji nez predchozi snimky a poprve se divak docka i stretu s Cislem Jedna ve SPECTRE. [V nasledujicim filmu Conneryho nahradi Lazenby, aby se pak Connery jeste do role Bonda vratil.] ()

iXtr3m3

Zlatá klasika a jedna z dvoch najlepších ér Bondoviek. Sean Connery je jednoducho naj Bond, ktorého kedy do tejto úlohy vybrali a toto platí do zlatého fondu kinematografie. Budem tento komentár opakovať pri každom Bondovi s ním v hlavnej úlohe, nakoľko to tak ja cítim, nie je to o tom, že naháňam komentáre. Jednoducho je to séria filmov, ktorá je nezabudnuteľná klasika, vháňajúca do oka slzy nostalgie. Zapojenie prvkov vo vesmíre len a len pomohlo snímku, keďže na Zemi sa toho zvládlo už dosť. ()

borec999

Zmena prostredia potešila: Japonsko a jeho tradície poskytli dosť neopozeraných a zaujímavých scén, prapočiatky ninjovskej tématiky v akčných filmoch i pár nechcene úsmevných momentov: napr. Seana Conneryho maskovaného za Japonca s typickým japonským účesom podľa hrnca. Každopádne i tak je to typická old school bondovka, kde to Connery svojou charizmou ťahá, dej dokáže zaujať a udržať pozornosť, trademarky pretrvávajú a objavia sa aj ďalšie zaujímavé novinky (vrtuľník Nelly) a hlavne: konečne sa dočkáme aj odhalenia ústredného záporáka celej Connerovskej Bond línie: doktora Blofelda. Donald Pleasance mal však minimum priestoru a aj keď je jeho zjav ťažko zabudnuteľný, ako záporák v tomto dieli nestihol predviesť veľa. Po slabšom Thunderballe je však Žiješ len dvakrát návrat vydarená bondovka a návrat na tú správnu koľaj. 75% ()

Hopper

Charizmatický Connery, Pleasence ako Blofeld /určite lepšia voľba ako Werich - ten by údajne vyzeral ako dobrosrdečný Mikuláš/, japonské exteriéry a zvyšok proste klasika. Takže ani tu sa nedá hodnotiť inak. ()

Revolver

Místy hodně svižná bondovka, bohužel místy rovněž hodně nudná a překombinovaná. Nebýt Conneryho, šel bych s hodnocením ještě níž. ()

B4TM4N

Nejlepší z bondovek s Seanem Connerym a zloduchy se SPECTRE. Roald Dahl je vynikající spisovatel a uplatnil se na výbornou i v tomto pro něj ne zcela typickém žánru. Je zde celá řada zajímavých megalomanských či šílených nápadů, jako falešná sopka, skládací helikoptéra, střílející raketová cigareta, přeměna Jamese z britského agenta na japonského ninju, "žravá" raketa vyvolávající mezinárodní konflikt...Jinak japonské bondgirl jsou kouzelné (obvzláště slečna manželka ^_^), stejně tak prostředí. A jako třešničku na dortu uvidíte JB pít Martini "stirred, not shaken". Škoda že to nevyšlo Honzovi Werichovi, mohl být nejlepším padouchem conneryovské éry. Snad jen jediná výtka: souboje s katanami působí bez jakýchkoliv řezných ran či krve opravdu podivně. ()

Rssa

Jedná z mých oblíbených bondovek, oproti minulému dílu akčnější (i akční sekvence byly daleko lepší), exotické Japonsko a konečné odhalení muže č. 1 Přízraku, Blofelda (který je tu zatím pouze za neumětela). Druhá pětihvězdičková bondovka od počátku. 80 % ()

Scytale

Dějově podrůměrný Bond, který vyzdvihují japonské reálie a sráží krkolomný scénář, resp. hlavní zápletka, a nerealistické technologické pozadí filmu (družice vypouštěné soukromou firmou, které se vrací na Zemi a přistávají pomocí trysek). Navíc jsem se nemohl zbavit dojmu, že S. Connery už je postavou Jamese Bonda dost unaven a možná i otráven. ()

Paity

Jedna z mých nejoblíbenějších bondovek. Sice padouch je narozdíl od ostatních filmů s 007 více méně nepravděpodobný, spíše směšný a tak trochu jak z literatury sci-fi, ale tohle si nelze jinak než užít. Přece když zemi hrozí 3. světová válka.... ()

tom.nosek

Pátý díl má dosud určitě nejvíce akce, druhou nejdelší stopáž, nejvelkolepější plány záporáků, představení hlavního záporáka a dokonce dvě Bondgirl místo klasické jedné, a přesto mu chybí něco, co měl Goldfinger i Thunderball. Japonské prostředí bylo po většinu času spíše kladem, Donald Pleasence jako Číslo 1 byl parádní, stejně tak obě Bondgirl byly zatím jedny z nejhezčích. To jsou ty největší klady filmu. Naopak všechno, co se na plánu děje, je takové nemastné, neslané, často i na bondovku velice neuvěřitelné, režisér (patrně) nedokázal film natočit tak, aby diváka vtáhl do děje. Úroveň filmu je tedy zhruba jako v Dr. No. ()

F.W.Colqhoun

Big in Japan. Skoro stejně vtipné, jako slavná japonská epizoda Simpsonových, navíc s podobným smyslem pro kulturní odlišnosti. Bond je na Dálném východě jako doma - nikdo ničemu nerozumí, absurdní situace jsou na denním pořádku, lidé i korporace obývají velkolepé, nicméně elegantní příbytky, muži zde mají vždycky a ve všem přednost a odevšad se hrnou technické vymoženosti [aby se ukázalo, že Britové mají stejně lepší]. Vrcholem filmu pro mne i po letech zůstává "vřelé přijetí" elektromagnetem připevněným na nákladní helikoptéře. Maskérské mistrovství, jímž z Conneryho udělali Japonce, snese srovnání jen s cimrmanovským jevištním zázrakem. Velmi slušné, přestože se film * jako většina bondovek * v poslední akční čtvrtině trochu zadrhává. ()

Hanys_

Pátý Bond. Exotické prostředí Japonska, parádní hudební motiv, mini vrtulník, Karin Dor a záporák, který inspiroval i Austina Powerse. Začíná se ze mě stávat bondofil. ()

farfalla

5. Japonsko. USA a Sovětský svaz se obviňují z krádeží vesmírných raket, ale Velká Británie má svoji teorii a už i poslala svého člověka, aby to prověřil. James Bond (Sean Connery) je v obležení japonských dívek. Svoji tvář konečně odhalí Blofeld (Donald Pleasence), šéf skupiny SPECTRE. Objevil se už v předcházejícím filmu 'Thunderball' (1965), ale to byla vidět jenom jeho ruka hladící kočku. Také asistentka místního Blofeldova spojence Helga Brandt (Karin Dor - jinak Ribanna) Bondovi zavaří. Ale nakonec sama podlehne piraním. Z místního folklóru si James užije zápas sumo, výcvik nindžů, japonský pohřeb i svatbu. Zazní známá píseň 'You Only Live Twice'. Scénář napsal můj oblíbený Roald Dahl. ()

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)