Série(3) / Epizody(18)

honelnik

Pre mňa jednoznačne najgeniálnejší seriál posledných rokov. Graham Linehan a Dylan Moran na nás sypú tatrovky neskutočne debilného, šialeného ale pritom vynikajúceho humoru. Napriek klesajúcej úrovni seriálu nemôžem dať inak ako 5*. " jehovista 1: Ahoj. Chcelii by sme si s Vami pohovoriť o Ježišovi Kristovi. bernard: Super! Poďte ďaľej! jehovista 1:(šokovaný) Čo?? bernard: Veľmi rád si vypočujem niečo o Ježišovi Kristovi. jehovista 2: Je to pasca!!!" ()

Milwa

Miluju Manyho.........takové rostomilé domácí zvířátko, kdo by odolal těm jeho smutným očím a vlající "hřívě", a ten bastard Bernard je ten nejmilejší bastard pod sluncem........ ()

Zeek

Výborný seriál obsahující skvělý britský humor. IT crowd od Linehana se mi líbil o trochu víc, proto nemůžu dát plný počet. Ale jsou to slušné 4*, Bernard a Manny jsou prostě borci, kvalita humoru s dalšími díly neklesá, ale občas kolísá. Moje hodnocení: 80% ()

Kvítek

Nalákali mě na britcom z atraktivního prostředí knihkupectví. Dali mi arogantního ignoranta Bernarda, který by si zasloužil liskat od rána do večera. Pak je tu ale miloučký Manny a jeho hříva a Fran, která je prostě stylová. Celá bizardní trojka vytváří dost osobitou atmosféru vonící alkoholovým odérem, pravidelným bolehlavem, vyhazováním zákazníků, trháním knih a topinkami s marmeládou na stropě. Je už na vás, jestli si tuhle knížku zhltnete nebo s ní zatopíte v kamnech. Já jsem z toho smíchem neřvala, permanentní pohodový úsměv mě ale opustil jen výjimečně. ()

jasanka

"Trošku" nesmyslný seriál plný alkoholu, cigaret a blbosti. Nebýt britského humoru, tak ho asi přejdu bez povšimnutí. Celkově ale zajímavá věc, a proto se zařazuje mezi mé nejoblíbenější. ()

Flagg

Další výborný britský seriál, kterému vévodí neustále ožralý a věčně kouřící Bernard, kterého doplňují jeho podivínský kolega Manny a jejich střelená kamarádka Fran. Úroveň sice není úplně stálá, a některé díly jsou výrazně lepší, zatímco jiné naopak, přesto tenhle seriál nemůžu hodnotit jinak, než pěti hvězdičkami. Osobně mám nejradši díl 1x03 Grapes of Wrath. Mimochodem, pokud máte rádi tenhle seriál, a hlavně Bernarda, tak vám doporučuji si pustit jeho divadelní vystoupení (hlavně Monster), kde pochopíte, že Dylan Moran nehraje Bernarda - Dylan Moran prostě JE Bernard :o) ()

Noomi

Tu asi naozaj platí, že v najlepšom treba skončiť. Ale je to také smutné, že viac Black Books už nebude... Perfektný sitcom plný pravého britského humoru. Kto pozná povedzme IT Crowd, Červeného trpaslíka alebo Čiernu zmiju, Black Books je len logickým pokračovaním. Jeden z najlepších seriálov, ktoré môžem sledovať v jednom kuse a kedže je tých častí tak málo, videla som všetky už aspoň stokrát. Som proste fanatička na britský humor. Dylan Moran je hrdina!! Mať na výber viac hviezdičiek, dám mu všetky... Deratizér: "Tak, nechte mě hádat. Myši? Ne. Počkat. Máte šváby." Bernard: "Jo máme. Ale nedotýkejte se jich, naštvalo by to netopýra." ()

Vrata88

Tak tohle je fakt pecka. 432 minut rozhovorů mezi třemi postavami s perfektním scénářem. Člověk by ani neřekl, co všechno dá vymyslet do sitcomu z malého knihkupectví. Celé to stojí na dvou věcech : scénář a nasazení herců, kteří své role opravdu hrají a to nejen ty hlavní ale i ty vedlejší, za zmínku stojí zejména Simon Pegg, který svou epizodní roli zahrál opravdu skvěle. Bonus k tomu všemu jsou skvělé charaktery postav. Skvěle vymyšlené, zahrané a plné opravdu originálních vtipů. Jako třešnička na dortu je tu fakt, že pilot tohohle seriálu je snad jeden z nejlepších pilotů, jaký jsem kdy viděl. Nemůžu si pomoct, ale ta příhoda s Mannym a s miniknížkou je prostě geniální. ()

Saur.us

Nelze jinak než dát plnou. Celé tři série seriál ani jednou nezakolísá a stále si dokáže udržet vysoko nastavenou laťku v kocovině zabaleného humoru. Give me more for God sake! ()

Helldo

Výborný seroš pro dlouhou chvíli. Perfektní zábava od prvního do posledního dílu, a ač se trochu kolísavá úroveň vyskytne, kdo se chce bez velkého přemýšlení pobavit, o moc lépe si vybrat nemůže. ()

lsd

O něco slabší než trpaslík, ale i tak dobré. Hlavně postava Mannyho je úžasná a Bernard je zase skvělý hajzlík:) Je to klasický anglický humor s jeho dobrými i špatnými stránkamy a pár skečů je opravdu geniálních. ()

Eluin

Tohle je prostě paráda. Osobně seriál dávám na stejnou úroveň jako IT CROWD, a to už je co říci. Nejlepší postavou je podle mě majitel Bernard Black, jeho citové výlevy směrem k zákazníkům jsou vždy úžasné. ()