Série(3) / Epizody(18)

shalash

Komu se líbí anglický (sofistikovaný) humor, tomu se musí líbit Black Books. Bernardova arogance a Mannyho naivita jsou to, co dělá tento komediální počin vyjímečným. Řežisér Graham Linehan prostě dokazuje jak v Ajťácích, tak v Black Books svoji genialitu a mně nezbívá než se těšit na jeho další tvorbu. ()

plostenka

Seriál ve kterém víno a alkohol tečou proudem, na který by se raději neměly dívat děti, který je celý zahalen v cigaretovém kouři, který ale patří k nejlepším sitcomům které kdy byly natočeny. Nabízí spoustu nezapomenutelných hlášek a scén, podává nám strašidelné knihkupectví, kde je lepší se nedívat na zem a ještě tolik dalšího ... Tohle je legenda !!! ()

Mort09

Další kultovní Britský sitcom, jenž přináší hromadu humoru a skvostných hereckých výkonů, zvláště Moran je naprosto luxusní. Jediné co Black Books sráží z absolutní špičky, je nevyrovnanost jednotlivých dílů. Některé jsou naprosto skvostné (první díl), ale některé upadají jen do vod průměru (např.: poslední díl). I přesto se jedná o jednu z nejzábavnějších sérií, jaká byla kdy natočena. 80% ()

Paladinno

Myslím, že u tohodle seriálu autoři věděli, kdy skončit, protože těch pár dílů,co tenhle seriál má, je každý díl prostě dokonalý a není tady nikde hluché místo. Skvělý humor, neuvěřitelný herecký výkon Dylana Morana a některé nezapomenutelné scény (flight of ten milion bumble bees nebo Am I dead?) ()

ThePesva

Z výtečné trojice seriálů Father Ted, IT Crowd a Black Books mne nejvíce oslovil právě tento, neb u těch druhých se mi nepovedlo brečet smíchy :-). Pro mne jediná slabina ční v tom, že těch dílů je pro takového maniaka (mě) k uzoufání málo. ()

PanNafka

Výborný britský humor, ale bohužel to na Černou zmiji, Jistě pane ministře/ premiére nebo Červeného trpaslíka prostě nemá, proto jenom ****. ()

logosi

Tento druh humoru zdá se mi býti poněkud odzbrojující...a taky se pořád nemůžu rozhodnout,která ze tří hlavních postav je větší magor. ()

macoslavek

morous Dylan Moran je nejlepším současným komikem, to mi nikdo nevymluví.. kdo neviděl některou z jeho stand-upek, jako by ani nežil.. v případě Black Books (a díky spolupráci s Linehanem) jde o čirou perfekci, 100% černý humor, drsný a suchý. co se týče tvorby pana Linehana, troufám si tvrdit, že BB je absolutní špička (kdyby si IT Crowd uchovalo úroveň, jakou nastavili v 1.sérii, asi by to bylo jinak.. Father Ted je slabší.. a Big Train pro hodně úzkou sortu diváků).. ()

Monini

U každého dílu hvězdičky stoupají, dala bych jich klidně deset. Dylan Moran válí jak nejlépe to jde. Taková geniální kravinka :) ()

Alvin

Pouhé tři postavy a 18 dílů stačilo tomuhle seriálu, aby se s přehledem probojoval do mojí TOP 10. Hlavní ingredience: arogantní, bezcitný, zahořklý cholerik Bernard, jeho věrný služebník Manny, poněkud trhlá Fran v lecčems podobná Bernardovi, vtipné konverzační přestřelky a dostatek humoru, občas černého. ()

Nemesis

Silných 5 hviezd Pre mňa jednoznačne jeden z troch najlepších britských sitcomov. Motív antikvariátu je originálny, postavy perfektne napísane a Dylan Moran vôbec nemusí "hrať". Vyzerá to že je naozaj lenivý flákač, a k tomu ešte neskutočne vtipný. Kombinácia Manny a Bernard je absolútne úžasná, sitcom je prakticky postavený na ich vzťahu. Vrelo odporúčam. ()

biteme

Celkom vtipné, až na niektoré nevhodné scény, aj takých detinských tam pár bolo. Záver prvej časti, keď sa Manny snažil o paródiu Ježiša, bola extra úbohá a zasmiať sa tomu môže len osoba s nižším emočným kvocientom, bez urážky. Dlhú životnosť tomu nedávam, sfajčený ožrala ma postupne prestáva baviť a ťažko povedať, na čom môže seriál ďalej stavať. Výber hercov, na Britov, dobrý. Dostala ma časť s klavírom :) Ťažko to teda hodnotiť. Black books je ako sendvič. Z časti splesnetý, tak neviem či tú splesnetú časť vyrezať, alebo hodiť do koša celý. ()

Sakashi

Kvalitní černý humor. Kvalitní neotřelý scénář, i když Fawlty towers a Basil, který nemá rád svou práci a nesnáší své hosty, je Black book dějově podobný. Oproti Fawlty towers je ale v Black book kvalitnější sofistikovanější humor, který se neomrzí po pár dílech. Výborný britský sitcom. ()

Ounak

Nechápu jak jsem tenhle seriál tak dlouho přehlížet. Po první sérii se ještě pořád směju, každej díl má něco do sebe. Například Jehovisti co přijdou za Blackem do knihkupectví jsou naprosto luxusní. ()

sakynko

"Which one of you bitches wants to dance? Hey, when you're doing the usual sort of threesome of a weekend and moonlight's bouncing off your heads and arses, is that not confusing?" :D :D Anglický humor v tom najlepšom. ()

Allein4

Přesně tyhle bristké sitcomy mám rád. A tady je vážně čemu se zasmát...nebo spíše "není skoro nic, čemu se nezasmát" :-) ()

MovieDegent

Od tvůrců IT Crowd?? To snad ne ! Tohle se moc nepovedlo. Moje bránice zůstala po celou dobu sledování první série v klidu, tudíž jsem další série vynechal. ()

BlackVelvet

Tohle je malej zapadlej diamant. Takhle dobrej britskej humor jen tak nenajdete, je mne fakt lito, ze to neni slavnejsi/popularnejsi. Mozna to neni dostatecne mainstream, nema to super krasne spolubydlici a pratele atd. Nicmene proste humor je to fakt vychytanej. Uplne mne dostalo, jak nechtel prodavat knizky protoze k nim ma vztah :) ()