Série(3) / Epizody(18)

vinducha

Po shlédnutí tohoto seriálu jsem začal sledovat Dylana Morana i jako stand up komika ,ten člověk mě opravdu baví, jinak všechny 3 hlavní postavy seriálu pojí neskutečná chemie. Pokud by po mě někdo chtěl uvést příklad pravého anglického humoru - tady to máte. Pro skalní fanoušky existují i tzv. deleted scenes , které byli z oficiálních dílů vyškrtnuty a dokonce i ty jsou otitulkované. Můžu doporučit též. ()

enoemis13

Hodnotené po 3. sériach:  Britský humor ... myslím že tak akurát bolo tých 18 epizód ... niektoré hlášky, scény, situácie, vtipy boli skvelé, niektoré menej ... 85% ()

Ywec

V dnešní seriálové záplavě, kdy lidé slintají nad Gilmourovými děvčaty, Zoufalými manželkami či Kobrou 11 je tu konečně něco pro mě. Slovo "Black" v názvu značí hodně černý humor. Dá se to srovnat s Červeným trpaslíkem a je to podobně výborné. ()

klaus

Můj první britský sitkom. Byl jsem v šoku v dobrém slova smyslu. Nejhustší díl byl jak Manny skákal na autě a na břiše měl napsáno snězte mě. ()

Zedus

"Jsem cybernautická prostitutka z budoucnosti" tohle řadim mezi Monty pythona, Red Dwarfa a Black Adder za špičku humoru ! ()

Nadetugy

Pokud máte rádi britský humor, tak jste se rozhodli správně. Představte si, že přijdete do knihkupectví, kde sedí ožralý prodavač, který nesnáší lidi :-) ()

Brky77

videl som síce len prvú sériu...ale naozaj to stačilo parádny seriál kde som sa stotožnil s mojím hrdinom Bernardom..:-D ()

Shashlick

Tak tenhle seriál je naprosto luxusní. Trojice podivínů v čele s Bernardem L. (You know, Mozart...) Blackem prostě zábavná být musí. Nejoblíbenější epizoda: Hrozny hněvu. ()

Jeremayah

Tento seriál si v ničem nezadá s ostatními profláklými tituly tohoto žánru. Tvůrcům musím pogratulovat, že z tohoto dílka neudělali nikdy nekončící pokračování. Byť nízkorozpočtový počin je našlapaný vtipem až po střechu. Kdo by snad chtěl podotknout, že Britové nemají smysl pro humor, je na omylu, Black Books mu tuto mylnou domněnku nepochybně vyvrátí. ()

corax8

Dokonale vyvážená trojka hlavních hrdinů. Totiž každý má v sobě kousek každého z nich. Nezklamal mne žádný díl, Všechny jsou plné velmi vtipného humoru. A to mám prostě rád. ()

towlee

Kdysi jsem viděl jednu epizodu na ČT2, díky níž jsem na seriál zanevřel a považoval jeho sledování za ztrátu času. Za nějáký ten pátek jsem si Black Books našel tady na ČSFD a neatačil se divit tak vysokému hodnocení. Dal jsem tedy seriálu ještě šanci a pustil si ho pěkně od prvního dílu. Inu a po shlédnutí všech (bohužel pouze) tří serií jsem se bil do hlavy a říkal si jaký jsem hlupák, když jsem si takovou zábavu nechal tak dlouho unikat. Rozhodně stojí za shlédnutí, už kvůli hlavní trojici, která mi přiostla k srdci, jako už dlouho žádná seriálová postava. ()

Turtle

Pro nového diváka malinko nepřístupné ale hned jak se do toho ponoříte, tak se budete ohromně bavit. Už jenom proto že každý určitě několik takových prodavačů už potkal. Vtip s nanukem je jeden z nejlepších vůbec. ()

clowieciq

och ja bernarda milujem a nenávidím zároveň, je to úplne jednoduchá a zároveň geniálna postava, a hlavne ma dokáže z diela na diel prekvapiť, že vždycky môže byť ešte o niečo zlomyseľnejší, o niečo cynickejší, o niečo odpornejší, a to samozrejme myslím len a len v dobrom:))) a samozrejme bill bailey aj tamsin taktiež na jedničku.....a tie ich ksichty, to proste nájdeš len v británii takú kombináciu:D ()

Tobby47

Vynikající britcom z prostředí knihkupectví. Pokládám ho za mnohem více podařený než mnohokrát zmiňovaný (a glorifikovaný) IT crowd. Jednotlivé díly jsou rozmanité a zároveň si zachovávají vyváženost - nezpozoroval jsem žádné "vatovité díly" jako u mnoha jiných sitcomů. Vtipnost tohoto britcomu si musí každý ohodnotit sám. Já jsem byl velice spokojen. ()

Astu.

Londýn. Malý zaprášený antikvariát, ve kterém žije nerudný ožrala Bernard, kterému kromě láhve vína ke snídani zvedne náladu jenom ponižování a týrání svého podřízeného Mannyho. Je to cynik, nenávidí lidi a nic ho nezajímá. Jako naprostý asociál má Bernard jedinou přítelkyni Fran, svého druha ve skleničče, která ho jako jediná dokáže snést. Tenhle seriál jsem si naprosto zamiloval. Vítězství chaosu nad řádem, absurdní, sofistikovaný humor a skvělí Dylan Moran a Bill Bailey. Navíc - může alkoholik a kuřák tomu dát míň než plný počet? Já říkám za sto. ()

bernau84

já si nemůžu pomoct ale srovnávat Black Books s Párováním mi nepřijde vhodné - protože to druhé je o vztazích asexu či partnerství (převážně) a piplají se tam často i nechutnosti a ktomu je to často jen takové jakoby sex ve městě s humorem. to Black Books je trošičku jinde , pravda některé díly nejsou nic moc ale většina je naprosto strhující! Manny vypadající jako ježíš žehná kolemjdoucím a je nezvratný optimista zatímco Bernard chlastá, kouří, nadává a hlavně močí z kancelářského křesla. Tolik poučné.... ()