Série(3) / Epizody(18)

vrgulnik

Pro mě nepochopitelné, proč po 3 sezónách tento skvělý seriál skončil. Špičkový britský situační humor, který se nebojí sem tam použít i exteriéry. :-) Sledovat v originále je povinnost - skvělá angličtina, kterou si nesmíte nechat ujít. ()

Baroque

Ja neviem... kto nevidel, prišiel o veľa. Môžem len odporučiť. Vkusný hoci absurdný humor. Aj keď je to chvíľami fakt silná káva. A dá sa to pozerať znova a znova. Ojedinelé. Skúste. Ach tí Briti. ()

ricky4

Hodnocení pilotního dílu: Zvláštní humor, anglický styl mi nevadí, toto bylo ale něco trochu jiného. Celková kvalita (herci, kamera apod.) mě absolutně neoslovila, tudíž jsem se rozhodl nedat seriálu další šance... 20% ()

DannyVlk

Jsem pořád v rozpacích jestli 4 nebo 5. Seriál už jsem viděl několikrát, ale pořád tam jsou díly, které jsou prostě mnohokrát horší než ostatní. Nicméně se jedná o originální anglickou komedii, která rozhodně ví jak pobavit. "Jam, Jam Jam!" :) ()

Kreveta.punk

Jeden z nejlepších britských seriálů vůbec. Takový záchvaty smíchu jsem chytal u málo které pičoviny. Jednou chci být jako Bernard...dělat si svůj byznys (nebo spíš nedělat že), celej den chlastat víno, vyhulit kartáč cigár a poslat do prdele všechny, včetně těch, kteří mi chcou nakupovat v mým krámku. Samozřejmě nesmí chybět vousatej otrok v havajské košuli, do kterýho se budu celej den navážet. ()

skarsely

Soooo british. Wau. "NEVIEM" cim to je, ale pri pozerani stale dostaneme s priatelom chut na vino.... :) Humor neurazi, naopak je taky ludsky. Bezny... a v tom je jeho caro. ()

Ann2

Občas trochu za vlasy přitažený humor, který mi někdy přišel až trochu moc nucený, ale některé epizody byly naprosto výborné, ovšem poté následovalo pár epizod takových nemastných neslaných, a člověk moc nevěděl, co si o tom má myslet. Nicméně po první sérii se těším na další a ten anglický humor mě vyloženě baví. 4/5. ()

kuri-noha

V některých dílech seriálu, kde Dylan Moran hraje sám sebe, létá tolik vtipu, že se nestačíte dosmát jednomu a přijde druhý. Prvotřídní ostrovní zábava, kterou musí znát každý. Episody The Big Lock-out, Grapes Of Wrath nebo Blood jsem viděl mnohokrát a nikdy neomrzí. ()

andk

Spojení geniálního Dylana Morana a tvůrce několika seriálových kultů Grahama Linehana nemohlo dopadnout jinak než skvěle. A když si k sobě vzali ještě všestranného Billa Baileyho a sympatickou Tamsin Greig, není překvapením, že vzniklo nesmrtelné dílo. Poněkud zvláštní absurdní humor jistě není pro každého, ale mě způsobil nejeden záchvat smíchu. ()

KeskarM

Co k tomu napsat, Dylan Moran nehraje Bernarda Blacka, on JE Bernardem Blackem! Málokterý seriál si vystačí s pouhou trojicí postav a přesto ani v závěru třetí série nenudí. Dokonalá ukázka suchého britského humoru s trochou toho černého a morbidního. Scénář Dylan Moran & Graham Linehan, podobnost "poetiky" s pozdějším IT Crowd zcela nenáhodná. Sarkastický sečtělý Ir se slabostí pro chlast a cigára by si neměl otevírat knihkupectví... anebo vlastně jo, proč ne? Je to Dylan Moran. ()

stenrik

Nejlepší epizoda pro mě byla The Grapes of Wrath a nejvíc mi utkvělo v paměti "Right now I'm eating scrambled eggs, with a comb, from a shoe!" Super sitcom. ()

Evee04

Graham Linehan je vynikajúci tvorca a scenárista a spolu zo skvelým komikom Dylanom Moranom,stvorili toto absurdné,satirické a humorné dielo.Každá jedna čast je nabitá gagmi a ironickými vecami zo života hlavných predstavitelov,ktorí trávia väčšinu času v Bernardovom kníhkupectve.___90%___PS:Najlepšia scéna je ako Manny prebúdza Bernarda! ()

PaulBarva

Bernard: „Který dospělý chlap vyrábí vojáčky z pečiva pro své ranní vejce a pak je rozděluje na oddíly?” Manny: „Jen z legrace.” Bernard: „Opravdu? Nevadí, když jednoho sním?” Manny: „Nešahej na plukovníka! Naštvalo by to zbytek mužstva.” ()

entronov

Dylan Moran je svým způsobem genius a z jeho humoru jde cítit, že vychází přímo z jeho nitra. Black Books jsem viděl již 2x a nebojím se dalšího opakování, protože tento seriál vás pokaždé dostane :) 10/10 ()