Série(3) / Epizody(18)

Jean_Calid

Nevrlý Dylan Moran je hlavním tahounem tohoto seriálu. Je tak krásně grobiánský, obkrouhlý a zároveň tak dětinský a ztracený ve skutečném světě, že si ho musíte buď zprotivit, nebo zamilovat. Na druhou stranu Bill Bailey, podivná hippie osoba, která se většinou ochotně nechává komandovat svým neurotickým šéfem si své sympatie získá také. A Tamsig Greig, nejlepší kamarádka Dylana Morgana uzavírá velmi zvláštní trojici. Zajímavý humor, vynikající herecké projevy (občas to zakulhá, ale je to komedie, tak se to vsákne). ()

kulitschka

Mám-li být upřímná, napoprvé jsem seriál zcela nezaujata vypla po prvním díle. Když mne napodruhé kamarád přesvědčil, že se na to opravdu CHCI dívat, nechápala jsem, co se mi na tom nelíbilo. Pokud jste na tom stejně, napoprvé vydechněte, pochopte, že Bernard je věčně ožralý tragéd, Manny má potíže s vlastním egem a Fren bude asi stará panna. Chce to notnou dávku smyslu pro černočerný humor, i na Brity je seriál Black Books dost drsný. Ovšem "I am the Cleaner" nebo Dave's syndrom už asi nikdy nedostanu z paměti:D ()

Peregral

Jedním slovem genialita. Všechna čest režii, scénaristům a samozřejmě hercům. Myšlenka, že celý seriál bude držet jeden nabručený, večně opilý,hrubiánský a životem znuděný Ir je úplně praštěná. Nemyslel jsem si, že mě tohle zrovna chytne. Ale chytlo a rovnou za srdce. Naprosto dokonalý humor, tři rozdílné charaktery postav a střelené nápady se staly hitem. Kdo nezná Black Books jakoby neznal britský humor. Jeden z mých TOP seriálů na který mohu kouknout kdykoliv a vždy se u toho budu od srdce smát. Po tomto seriálu jsem záměrně začal upřednostňovat filmy, kde hraje Dylan Moran. Nejoblíbenější epizoda - The Grapes of Wrath - díl o vypití drahého vína se řadí k vrcholu toho, co se k nám může přes ten úzký Anglický kanál dostat. Nejoblíbenější scéna - rozhodně vyplňování daní a následné posezení s věřícími. "Přesáhly vaše výdaje za první polovinu roku váš odhad za čtvrtletí?" ()

ammina

Už jsem viděla několikrát a pokaždé se bavím. Pro mě lepší než ITCrowd, BigBang a možná se budu rouhat ale skoro stejně dobré jako Červený trpaslík! ()

KokoSkiLLa

Upřímně jsem od tohoto seriálu podle těch vysokých čísel čekal víc. Postavy nejsou moc zamilovánihodné a není tam ani žádná krasavice, která by to zachraňovala. Miluju britský humor, ale tady jsem se prostě nenašel. Byli zde epizody, které jsem si užil a povětšinou jsem se nenudil, což potvrzuje i fakt, že jsem to dokoukal celé. Nicméně k postavám jsem si prostě nedokázal vytvořit žádný vztah a bylo mi to všechno tak nějak jedno. Bernard je i na můj vkus odporný až příliš. Všechny tři série se nesly ve stejném duchu a ani žádné rozvíjení postav jsem nezaznamenal. Budou to 3-4*. Nechám si to v hlavě chvíli uležet. ()

Kris007

Jako obrovský fanda britcomu se bavím u tohohle sitcomu stále a stále dokola .... je jedno kolikrát to člověk viděl a jestli si všechny gagy a hlášky pamatuje na zpamět, jednou za čas prostě stojí za to, si to zopáknout :). 4 a půl s přehledem. ()

Choucas

Opravdu zábavné - a věřily by jste tomu že kamarád má obchod a pracuje stejným stylem? :D Po dlouhé době konečně seriál který mně opravdu pobavil! Tohle se nedá popsat, to se musí vidět. ()

SedmiKraas

Excelentní... Black Books jsou prostě excelentní. Série překonává sérii, díl překonává díl, minuta překonává minutu! Nestalo se mi, abych se ani u jednoho dílu nerozesmál tak, až by mi tekli slzy. Black Books mi prostě padli na 100% do noty.. ()

Necrophobic

Nejlepší sitcom seriál co jsem viděl.Humor je přesně dle mého gusta. Pravda některé díly jsou malinko slabší ,ale i tak maximální spokojenost.Doporučuji v originále s titulkama !! ()

Abet

Tento seriál je tak trochu minimalistický. Uspokojuje sa vo väčšine s malým priestorom kníhkupectva a Bernardovho bytu,3 hlavných postáv a len 3 sériách. Seriál predovšetkým však funguje vdaka ústrednému duu Mannie-Bernard. Bernard-flegmatický Ir,ktorého taká maličkosť ako neznámy druh zvieraťa pobehujúci po obchode či makkýše v potrubí nerozhodia,pokiaľ má v pohári víno,v ústach cigaretu a nejakú knihu pri sebe. Jediný,kto sa teda stará o obchod,byt,zákazníkov a aj o samotného Bernarda je Mannie-bývalý účtovník s dlhými vlasmi,z ktorého si Bernard okrem iného stále robí srandu,avšak bez neho moc schopný existovať nie je (jasný dôkaz hned v prvej časti tretej série). Humor je typicky britský,ktorý nesedí každému a uznávam,že nie je vo všetkých častiach na rovnakej úrovni,ale tie vydarenejšie sú jednoducho skvelé. ()

LuccaS27

Oh no! To je tak debilní anglickem suchej, parazitickej, nemorání a stylovej humor, že nemůžu jinak! 100%. ... a takhle to dopadne, když někdo dostane kávovar a sérii DVD o policajtech k narozeninách a objeví v sobě geniálního hudebního klavíristu... ()

mapar

Britský humor v nejčistší podobě. Pokud je vám tato mentalita blízká, budete nadšeni, pokud ne, velmi doporučuji shlédnout první díl. Jeho kvalitě se bohužel zbytek dílů jen postupně přibližuje. ()

LuckyCZ

Britský humor mám opravdu hodně ráda. V létě jsem si několikrát vzpoměla na ten díl, kdy měl Bernard místo zmrzilny lahev vína. ()

delman

Linehan a Moran su krali sitcomov...rozhodne jeden zo skvostov tohoto zanru s nekonecnym britskym (resp. irskym) humorom a skvelym "dizajnom" i stvarnenim postav...v tomto pripade naozaj nie je co vytknut. Kto nevidel, prichadza o vela...velmi vela zabavy. ()

Lazy87

Zprvu jsem byl z toho seriálu nadšený, humor mě absolutně dostal. Ovšem u třetí řady moje nadšení opadávalo, přesto je to kvalitní seriál na zpříjemnění stravování. ()

dixitango

Již první dva díly mě dostali na kolena. Když sis zvyknete na Bernardovu ironii, která k němu bezesporu patří, užijete si perfektní 3 série. Fran a Many? Bez nich by to ani nebyl seriál. Speciálně doporučuji díly, kdy Many dělá ,, děvku" a kdy hraje na klavír. Každý díl je jedinečný a každý super. ()