King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

Wall-E

Peter Jackson nezklamal... King Kong je skvělá podívaná. Velkofilm jak má být. Všechno propracované do nejmenšího detailu. Ať je to kouzelná atmosféra New Yourku třicátých let, hudba, obsazení (Nejvíc asi překvapí Jack Black v netradiční roli) A CGI, které v dnešní době nemá konkurenci. Spousta scén či jen záberů mi i teď po letech vyráží dech, což nemohu říct např. u tolik přeceňovaného Avatara. ()

Kaferano

Jak prokázat lásku takový vopici? Nezbývá než oční kontakt a Naomi dělala, co mohla, takže si klidně mohla na konci vzít aspoň svetr. Film mě začal bavit až od chvíle, kdy se posádka vylodila, do chvíle, kdy se Naomi rozhodne zabavit Kinga kabaretním vystoupením. To byl děs a Kingovi bylo taky trapně. Je fakt, že Naomi nemohla použít svoje vnady, sexuální vzrušení by byla pro barbínku asi větší fuška... Začátek byl nudný a dlouhý a konec to docela shodil ledním revue na zamrzlém rybníčku s ozdobenými vánočními stromečky. Jinak se mi líbily efekty a vybavení na ostrově, asi nejvíc pařezový stonožky a ozubení vodní penisové. Doufám, že to v rekvizitách nevyhodili, dalo by se to použít do dalšího dílu Intimního tajemství. Proč ale u takových filmů neustále dochází k přemnožení veškeré havěti? Mě v tu chvíli každý souboj přestane bavit. No a kdyby aspoň naznačili, jak převezli opičáka.... 75% ()

karlik4801

U King Konga se mi nechce ignorovat slabší scény. To jsou scény na lodi a běhání mezi dinosaury. Co se mi ale líbilo je vykreslení doby. Oblečení, auta, letadla. Na ostrově se stal klasický moment kdy se hrdina vrací pro svojí lásku a samozřejmě uspěje, to už bylo všude tolikrát. Jak to ale u Jacksonových filmů bývá, vizuální efekty jsou více než vynikající. Řekl bych že přímo na mistrovské úrovni. Vyrovnal se jim až Avatar (2009). ()

Tyny

Asi jsem čekala trochu něco jiného. V půlce filmu jsem se začala nudit, že jsem to pomalu ani nedokoukala do konce. Grafika je sice skvělá, o tom žádná, ale tady si tvůrce akorát hraje s divákovými pocity a dojmy a snaží se ho nuceně dostat poslední scénkou, kdy King Kong spadne dolů, dostat do kolen. Povedlo se mu to, ale takové typy filmů, které drásají nuceně divákovi nervy, nesnáším. ()

FaceMan

Oneskorene ale predsa som si tento film pozrel. Sám som na seba nahnevaný, že som si to nepozrel už dávnejšie. Jackson sa teda riadne vybláznil. Monštuózni fight konga a tyranosaurov bol orgazmus pre oči. Spracovanie ostrova a samotného konga boli taktiež na výbornú. Čo viac dodať? Určite by som však niektoré scény vynechal. Či už mi prišli nezaujmavé alebo tam boli zbytočné a niekedy to nedávalo význam. To len taká pripomienka aby som ten film furt len nechválil. ()

TO

První hodina trochu natahovaná, usínal jsem a to se mi nechtělo spát, a dále jen průměrně poutavý, někdy byly triky nádherně přehnané jindy dosti podivné. Naomi zahrála dosti zvláštně, radost pohledět. Na mou oblíbenou verzi z roku 1976 s Bridgesem to nemá, ten úžasný zážitek který jsem z ní kdysi v kině měl se s tímto nedá srovnat, ale jinak dobrý. 3,5* ()

Jazzzz odpad!

Jo v celku propracovaný film. A ty efekty, třeba padající stádo dinosaurů, mezi kterými probíhají lidé. Nebo šaškující KingKong, když si s nim jeho malá hraje. Nemluvě o skvělém stvárnění zamotaných tyranosaurů do lián. Když jsem viděl v TV rozhovor s Peterem Jacksonem, a když jsem ho poslouchal, myslel jsem si, že ten film by mohl za něco stát. Ale to jsem se spletl... Film je strašný, místy nudný, a během kina jsem vážně uvažoval o tom, že bych odešel. Jo a ještě: na mnoha místech ve filmu je aatmosféra naprosto nevhodně zlehčovaná! ()

_DAVE_

Jen kousicek chybel k plnemu poctu. Videl jsem pouze verzi ze sedmdesatych let a tahle byla samozdrejme lepsi. Akcni sceny byly misty dech berouci (uprk dinosauru, Kong ve meste), ale nesmite se na ne divat treba v TV N@VA protoze by veskera monumentalni atmosfera zmizela jako para nad hrncem. Naomi Watts byla jako vzdy nadherna ale mohla do role vlozit jeste trochu vic. A nakonec bych chtel vyzdvihnout vybornou mimiku opicaka ktery opravdu daval najevo spoustu emoci a nebylo treba slov. ()

Playman

Pro mě to byla dlouhá tříhodinová nuda.... sice brilantně natočená, s výbornými efekty, ale to mi prostě nestačí. 3* ()

T-pack

Úžasný remake legendární gorily, kterou sem ale bez barev neviděl a po té, co to mohu mít s omračujícími efekty vlastně ani nechci (jaký to nevděčník). Být na tomhle ve 3D kině, cejtim, jak na mě ta gorila a i všichni dinosauři dýchají. ()

drederik

Neběhat tam přerostlý opičák, myslel bych, že koukám na nějaký z Jurských parků. Příšerky vypadají úžasně o tom žádná, ale nějak mi to do King Konga nesedí. Zvlášť prostředek filmu v džungli, kdy tu odněkud vyběhne Tyranosaurus (a kdyby jen jeden), tady zas stádo Velocyraptorů a o záplavě brouků ani nemluvim, je dost přehnaný a negativně se podepsal na mém hodnocení. Na druhou stranu Naomi Watts je pro roli jak stvořená a domorodci jsou opravdu roztomilí. Sečteno podtrženo, objednal jsem si vepřový steak a dostal jsem kuřecí prso, sice krásně nazdobené, ale kuře není prase. ()

lennyd

Režisér Carl Denham (Jack Black) má smůlu, protože nemůže najít sponzory na svůj velkolepý film. Nakonec pomocí několika dobře mířených lží přesvědčí kapitána zaoceánské lodi, že zdroje jsou, a společně se scénáristou Jackem Driscollem (Adrien Brody) a krásnou Ann (Naomi Watts) vyplouvají k opuštěnému tichomořskému ostrůvku. Zde najdou něco, co touhu po trháku Carla Denhama ještě zvýší - obrovského lidoopa - King Konga. Ten, zcela očarován krásnou Ann (však taky na ostrově žijí jen podivní divoši) se začíná chovat zcela nečekaně - zamilovaně ... Přiznávám, původního King Konga jsem viděl jen kdysi dávno po očku, takže i když základní pilíře příběhu jsou mi známy, tak jsem se těšil jak si vychutnám Jacksonovo veledílo (a že Petr Jackson umí, o tom není pochyb). Jenže celý film byl jak na houpačce - jednou nahoře, jednou dole. Vždycky po nějaké naprosto bezkonkurenční scéně (např. souboj King Konga s dinosaurama) přijde totální kravina (sestřelování pavouku z člověka samopalem). Herecké obsazení se naopak velmi povedlo - ať již krásná (a tady opravdu krásná) Naomi Watts, slizký Jack Black (tak jak to umí jen on) nebo Adrian Brody, a samozřejmě - v hlavní roli Kong... ()

anli

Tak tu mame dalsiho Konga,kterym si Peter Jackson plni po"Panovi prstenu"svuj detsky sen a mel na to skutecne stedry rozpocet.Je videt,ze klasika z r.1933 mu velmi ucarovala a az na par detailu ji prakticky kopiruje.Jen je vsechno bombastictejsi,velkolepejsi a delsi.A to je prvni slabina filmu-delka.Nektere sceny jsou opravdu zbytecne a neumerne natahovane a jejich zkraceni by filmu prospelo.Jinak ale scenaristi psali jak o zivot a Jackson ukazuje,ze dobrodruzne a velmi dynamicke sceny opravdu umi a zvlada na jednicku.Opici milostny motiv je tu taky citit a Naomi Watts,Jack Black a Adrian Brody si to uzivaji a je to znat.Takze ano,zbytecne premrsteny rozpocet posunul Jacksona do roviny,ze nevi,co chce ukazat driv a jak velkolepe.Nastesti diky vsem ostatnim slozkam,hercum a Jacksonovi samotnem(je totiz velmi prijemne sledovat,jak sveho Konga piplal,aby ho divakovi predhodil s radosti a uctou k flmu jako takovemu) to vubec nedopadlo spatne a je to jedna velka dobrodruzna jizda ztracenym svetem Kongovi na zadech,kterou jsem si opravdu uzil.Takze davam cistych 80%. ()

BoncheR

Jeden z mála filmov ktoré ma SKORO rozplakali. ALE LEN SKORO!! Hoci príbeh ako taký nieje podľa niektorých užívateľov bohvieako rozvinutý (nesúhlasím), s efektami sa tvorcovia riadne pohrali. Skutočne som sa pobavil a neľutujem ani len sekundu ktorú som strávil s týmto filmom. Aj keď je tu zopár, ehm, absurdností vôbec to neskazilo môj filmový dojem. Úplne ma dostal koniec filmu keď už bol Kong dostrieľaný na samom vrchu Empire Sate Buildingu a posledný raz sa pozrel do tváre Naomi Watts ... a potom dorazili ho zozadu letiace lietadlá. To ma dostalo zo všetkého najviac. Skutočne paráda! (( 95% )) ()

geklon

brrrrrrrr. Obrovská nuda se vleče takřka devadesát minut, což zpravidla stačí některým snímkům na odvyprávění příběhu až do závěrečných titulků. Jenže tady se jedná o rímejk pravěké kinemaklasiky s pánem vesmírných kanibalů na židličce s nápisem Herr Dírektor. Od chvíle co se místo Jacka Blacka na plátně objevuje častěji Big Black se nemůžu nabažit poctivé práce a nánosu americké zbytečnosti ve stylu filmařů 30ých let s neuvěřitelnou výpravou a zvláštními efekty. Výborná práce trikařů, hudba ve filmu je výtečně trapně dramatická a všudypřítomně dokresluje vše co by divákovi mohlo přijít nejasné, Naomi je okouzlující a fantasticky vříská a sténá, jinak je to holka statečná. Casting je vskutku podařený, ale já se prostě nemůžu zbavit dojmu, že mi během sledování té extrémní délky upadá morálka ve sledování...takže takhle Jako prequel Jurskýho parku dost kontroverzní opičárna. "Samozřejmě že výtěžek filmu věnuji jeho ženě a dětem" ()

Koocik

Pamatuji si, jak jsem se tenkrát jako malej (pokud tuším správně, tak šestá třída na ZŠ) neskutečně těšil, až tento film uvidím. Ať už to byly filmy s King Kongem nebo Velký Joe, vždycky jsem to neskutečně miloval. V té době jsem pochopitelně ani neměl moc "osobních" peněz, jen co jsem si zvládl našetřit z kapesného a odměn za vysvědčení apod. Celé své tehdejší úspory jsem utratil za originální dvd tohoto filmu a je to jedna z věcí, kterých nebudu nikdy litovat. Pro mě je tohle naprostý skvost celé kinematografie a jeden z nejlepších filmů vůbec. Má to naprosto vše, co k dokonalosti patří a pro mě je King Kong srdeční záležitostí. Pochopitelně jediná výtka, která jako jediná filmu možná dává ten romantický záměr, je samotný konec tohoto obřího opa. Problém je ale jedině z toho ohledu, že jako velký cíťa se až moc vžiji do samotného Konga a sám bych byl díky tomu raději, aby vše dopadlo jako v pohádce. ()

Pajkenzi

Skvěla práce, nádherně natočený,parádní efekty. Kong byl skvělý a hlavně propracovaný. Konečná akce se mi hodně líbila, herecky výkony byli skvělé. Závěr byl hodně dojemný a krásný. Nikdy neomrzí. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)