Spider-Man 2

USA, 2004, 127 min (Special Edition: 135 min)

Režie:

Sam Raimi

Předloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

Scénář:

Alvin Sargent

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Tobey Maguire, Kirsten Dunst, James Franco, Alfred Molina, Rosemary Harris, J.K. Simmons, Donna Murphy, Daniel Gillies, Dylan Baker, Bill Nunn, Willem Dafoe (více)

Tobey Maguire je tu opět coby Spider-Man, který jako jediný může zachránit New York. Skvělý fyzik, dr. Otto Octavius (Alfred molina), se nešťastnou náhodou promění v zuřivé, osmiramenné monstrum, Doc Ocka. Superinteligentní robot s chapadly na jeho zádech ovládá jeho mysl a nic nemůže zastavit práci na silném elektrickém zdroji. Město volá svého hrdinu na pomoc, ale Spidey nikde není! Být dál Spider-Manem je pro Petera Parkera (Tobey Maguire) téměř nemožné a on se musí rozhodnout, jestli opustí studium a lásku svého života, MJ (Kirsten Dunst). Jenže když Doc Ock unese MJ, aby se dostal ke Spider-Manovi, Peter Parker nemá jinou možnost. Vrací se zpátky do akce plné dobrodružství a vzrušení, jaké ještě sám nezažil. (Bontonfilm)

Gulde

No, když se to vezme kolem a kolem, tak snad všem hlavním postavám by člověk nejraději nafackoval kvůli jejich neustále nerozhodnosti. Dalším záporem je řada různých, zejména fyzikálních nesmyslů, ale přeci jen se jedná o akční sci-fi, takže člověk zase na tohle nemůže až tak brát ohledy. I tak je to ale film který dokáže zabavit. ()

Brejlil

Dvojka trochu lepší jedničky, až na neustávající psychologii. A Molina jako padouch s osmi rukama? Nebyla by bohyně Kálí lepší? ()

Bukk

Vždycky mě zajímalo, z čeho by Spider-man musel mít ty vlákna, aby dokázal ty šílenosti s přelétáváním střech, z baráku na barák apod. Na to, že z těch zfilmovaných komiksáků je mi Spidey nejmíň sympatický, je i dvojka dobrá podívaná. Dr. Octopus to zahrál stylově a těžko se mi věří, že už uběhlo 9 let od natočení. Jedinou vadu na kráse bych viděla na Kirsten. Jako herečka mi vždycky přišla trochu plochá, bez vlastní pořádné identity. Ale pokud to někomu stačí, já mu to rozmlouvat nebudu. ()

Hepy13

Podle mě je tohle ten případ, kdy dvojka překonala už tak výbornou jedničku. Lepší záporák, víc akce a pořád stejně rezavoučká Kirsten Dunst. Co víc si přát? ()

lardko

Tak tenhle díl mi přišel asi nejhorší. Vůbec mě nic ve filmu nepobavilo jako v prvním dílu , ale i tak se mi to dost líbilo. Dost dobře propracovaný druhý díl. ()

Nolanofil

Jedno z mala pokračovaní, ktoré je väčšie a veľkolepejšie a samostatnému filmu to neškodí. Záporák je vymakanejší a súboje hravo natočené. Takto sa točia dvojky. Pritlačiť na slabších miestach a kvalitné nechať nedotknuté. ()

Lilloos

Nečekala jsem, že jednička může být překonána, ale stalo se. Film je naprosto dokonalý ve všech ohledech, akce plná prvotřídních efektů nabízí promyšlené souboje, charaktery jsou propracované do nejmenších detailů a fantasticky obsazené (Peter, Oktopus, Harry, teta May, pan Jameson a dokonce jsem si zvykla i na MJ, která mi jediná překážela v prvním díle), nechybí humor ani romantika, vážné pasáže jsou taktéž zvládnuté mistrovsky. A všechno uceluje zajímavá kamera, která především ve spojení s doktorem Oktopusem působí skutečně matrixovsky. Spider-man zkrátka není jen příběh o superhrdinovi, je to superhrdinův příběh. ()

Jaroslaf

Patrně jeden z prvních komiksových filmů, co jsem kdy viděl v kině a zanechal ve mně (narozdíl od jedničky) mohutný dojem. Snad i díky kameře, za kterou stál (The Matrix) Bill Pope. S Maguirem se dalo aspoň od těch ostatních hezounů ztotožnit, akce byla super a film měl hlavně ATMOSFÉRU, na jejíž absenci novodobé superhero spektákly poněkud trpí. Imax 2004....(A nezkazili mi to ani odrostlejší hoši, hlasitě posměšně komentující patetičnost dialogů .) ()

Blueeyes

Spider-man je mým nejoblíbenějším ze všech těch různých ...manů. Asi to dělá ten Tobey, on je tady děsně milej. Fakt :-). Jinak Spider-man dvojka je pro mě o kousíček lepší než první film. A to často nebývá. Líbí se mi psychologická linka, Peterův vnitřní boj (rozumím jeho postoji a dokonce i Mary Jane a to se mi obvykle neděje, většinou chápu jen jednoho) skvělá kamera, bezchybný zvuk a nemůžu opomenout efekty. ()

Schnaubik

Poprvé jsem film viděl v době premiéry a byl jsem nadšen. Teď jsem ho zhlédl znova po 14 letech a nadšení přetrvává, i když z úplně jiného hlediska. V kontextu komiksovek a hlavně Marvelovek co se točí teď na mě Spiderman 2 působí, jako dokonalé zpracování komiksu. V některých momentech tam ty ilustrované stránky úplně vidím. Před lety jsem dal 4* a teď měním na pět právě kvůli tomu odstupu, který jsem získal a nelituju. ()

Muel

| Columbia Pictures | Prečo nemohol byť takto super aj nový Doctor Strange. Tony nápadov, scenáristických vychytávok, všetko je so všetkým spojené, prepletené, humor je situačný a hodí sa tu perfektne, akčná scéna s vlakom strhne maximálne aj po skoro dvadsiatich rokoch. Veľmi pekne stárne táto trilógia, pretože je vidieť, že na nej robili správni ľudia, ktorí podrobne poznali komiksy. Sláva Raimimu! Viac TU. | Hodnotenie: 9/10 | ()

Cartmof

Jsem kacíř. Já nemám tenhle film tak v lásce :D. Je dobrý, s tématy, které prezentuje pracuje dobře, ale přesto, že je to furt skvěle natočené a zpracované mi tam oproti prvnímu dílu něco chybí. Záporák, kterým je pro tentokrát další vědec, Otto Oliheň, je skvěle zahraný Alfredem Molinou, který mi místy překonává Zeleného Skřeta z jedničky. Hudba od Dannyho Elfmana je stále na důstojné úrovni a nemůžu jinak, než ji pochválit. Pro mne je tenhle film zkrátka trochu horší jednička. Stále se avšak jedná o skvělé superhrdinské akční drama, které diváka zabavý a ty 2 hodiny uběhnou jako voda. ()

Berry

Už prvn díl Spider-mana byl skvělý a tak jsem vůbec nečekala, že by dvojka mohla být ještě lepší. A ona skutečně byla! Triky byly vynikající, záporák lepší, humor vtipnější a hlavně častější... T. Maguire opět bodoval a Sam Raimi udělal dobře, že dal víc prostoru i J. Francovi. A na to, že je to vlastně zfilmovaný komiks, to dobře funguje i jako drama. Kéž by i trojka byla tak dobrá.. ()

Uškudasket

Ve druhém díle je pavučina utkána mnohem pevněji, a tak drží pěkně pohromadě.Sam Raimi zpracoval příběhovou linku o něco precizněji a charaktery postav byli vytvořeny mnohem hlouběji, než tomu bylo v prvním filmu.Pozdvihuje laťku nastavenou prvním filmem a nutí vás slintat po třetím pokračování. ()

strangercz

Platí to samé jako u jedničky. Akroát ještě pomakanější lepší prostě the best Comics film Ve světle třetího dílu bych musel dát dvojce minimálně 10 hvězd což nejde...... ale já ten film miluju ()

RadimFišer

Pokračování života pána Supermana. Něco nového přináší, ale já prostě miluji první díl. Zrození Spidera. Ve druhém rozejítí milovaného páru. Neskutečně krásná holka, která si snaží udržet svoji image. ()

KOZEL84

Tohle byla nejlepší komiksová adaptace,dokud nepřišel Temný Rytíř (Kleopatra :-D).Raimi odvedl precizní práci,vdechl tomu atmosféru dokonalosti a já si tohle můžu dát kdykoli. ()

chelsea17

O dost slabší díl, než předchozí. Je tu sice více akce, ale ta není kdovíjak provedená. Většina filmu mi přijde jako velké klišé, je to takové umělé. Scénář je pro mě hodně velké zklamání, nevím, jestli na něm pracoval i Sam Raimi, ale nepovedl se. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus